כללי, קידום אתרים, קידום בגוגל

גוגל מוציאה עדכון אלגוריתם חדש – יפגע באתרים המפרים זכויות יוצרים

העדכון המשמעותי הבא של גוגל כבר כאן. זמן קצר אחרי שהתרגלנו לפינגווין ולפנדה משחררת גוגל עדכון חדש. הפעם מדובר באלגוריתם שנועד להלחם באתרים המפרים באופן סדרתי זכויות יוצרים של קניין רוחני.

בשנים האחרונות ספגה גוגל הרבה ביקורת מתעשיית הקולנוע והטלוויזיה האמריקאית על כך שהיא לא עושה מספיק כדי להלחם בהפרת זכויות יוצרים. רבים בהוליווד טענו שלגוגל יש את הכלים אך לא את הרצון. לטענתם גוגל מצליחה לסנן מתוצאות החיפוש פורנוגרפיה ותופעות אחרות ועליה להשתמש באותם אמצעים גם כדי להגן על זכויות יוצרים.

עד עכשיו הדרך בה נקטו בגוגל הייתה לבדוק תלונות אינדיבידואליות שהתקבלו ולהסיר דפים ספציפיים שבהם הוכח שישנה הפרה של זכויות יוצרים. התהליך הזה היה ארוך ומסורבל שלא לומר לא יעיל בכלל. החל משבוע הבא אתר שפוגע בזכויות יוצרים באופן סדרתי ימצא שהדרוג של האתר כולו נפגע במנוע החיפוש. בבלוג של גוגל נמסרה הודעה בה נאמר שהסיגנל החדש יבחן את מספר הבקשות שמתקבלות עבור כל אתר להסרת תוכן שמפר זכויות יוצרים ותפעל בהתאם.

מעניין לציין שעל פי הדיווחים דווקא יוטיוב אינו נמצא בסכנה כלשהי. האתר ששייך לגוגל מואשם בהרבה מקרים בהפרה של זכויות יוצרים ולפי ההיגיון היה אחד מהראשונים להיפגע מהעדכון. מגוגל אף נמסר שהם יתייחסו ליוטיוב כמו לכל אתר אינטרנט אחר. למרות זאת, ביוטיוב ישנו מנגנון נפרד של בקשות להסרת חומר שמפר זכויות יוצרים. לכן, בכל פעם שתוגש תלונה על הפרת זכויות היא לא תפעיל את הסיגנל של מנוע החיפוש אלא תועבר ישירות ליוטיוב לבחינה של הבקשה וטיפול בה.

אודות אקטיביטק

מידע אודות הכותב קידום אתרים - באתר אקטיביטק חדשות קידום אתרים https://www.actvtec.co.il

תגיות:

תגובה אחת ל- “גוגל מוציאה עדכון אלגוריתם חדש – יפגע באתרים המפרים זכויות יוצרים”

  1. בתאריך 17 באוגוסט 2012 at 20:05 אלירן responded with... #

    נשמע מפחיד. נראה איך אלגוריתם יכול לבדוק את התוכן של האתר כמו שצריך.. מומלץ לא להעתיק תוכן.

הוסף את תגובתך

(חובה)