כללי

כלי חדש של גוגל יאפשר להסיר קישורים לא רצויים

השבוע גוגל השיקו כלי חדש שישפיע בצורה דרסטית על קידום אתרים. מדובר בכלי שמאפשר "להתכחש" לקישורים חיצוניים שמובילים לאתר ומבטל את הצורך לפנות לאתר אצלו מופיע הקישור ולהסתמך על טוב ליבם של מנהלי האתר. הכלי זמין החל מאתמול (16.10) והוכרז על ידי מאט קאטס מגוגל בוועידה בה נאם.

 

מדובר בכלי שמאפשר לבעל אתר לבקש מגוגל לבטל קישורים חיצוניים שמפנים לאתר שלו במידה והגיע למסקנה שמדובר בקישורים שפוגעים באתרו. אופן הפעולה של הכלי פשוטה מאוד: רושמים בקובץ טקסט פשוט את כל הקישורים שרוצים להסיר ומעלים אותו לממשק הפשוט שגוגל יצרו. אפשרות נוספת היא להעלות קובץ טקסט עם שם הדומיין של האתר וגוגל יסירו את כל הקישורים שיוצאים אליכם מאתר זה. בתמונה המובאת להלן ניתן לראות כיצד נראה הממשק עצמו. כאמור, זהו ממשק פשוט מאוד שכולל אפשרות של העלאת קובץ טקסט ולאחר כמה שבועות, אם לא יעלו בעיות מיוחדות, הקישורים יוסרו.

 

 

 

 

 

 

התהליך עצמו הוא איטי יחסית ולוקח מספר שבועות. בנוסף לכך גוגל מסרו שהם לא בהכרח יסירו את הקישורים אלא יבצעו בדיקה של הנושא ורק אם לא ימצאו ליקויים כלשהם הם יוסרו. הצורך בכלי מסוג זה עלה ברגע שיצא עדכון פינגווין. מדובר באלגוריתם ששם לו למטרה למנוע שימוש בקישורים למטרות קידום בלבד ולשם כך פגע בדירוג של אתרים שנחשדו ככאלה שקונים קישורים או משתמשים במיני תוכנות רובוטיות כדי ליצור קישורים ספאם.

אודות אקטיביטק

מידע אודות הכותב קידום אתרים - באתר אקטיביטק חדשות קידום אתרים https://www.actvtec.co.il

2 תגובות ל- “כלי חדש של גוגל יאפשר להסיר קישורים לא רצויים”

  1. בתאריך 19 באוקטובר 2012 at 22:44 דקל responded with... #

    הסוף ל: mirror.me שמציף אותי בקישורי זבל.
    גוגל יהפכו את הפונקציה הזו למלשינון אתרי ספאם, אבל לא נורא.

  2. בתאריך 4 בינואר 2013 at 19:23 שרירים.נט responded with... #

    נשמע כלי מעולה, אני מקווה שישתמשו בו כמו שצריך ולא ימצאו בו כמקור נוסף ל"טיפול במתחרים".

הוסף את תגובתך

(חובה)