כללי

50% מנפח החיפוש מגיע ממכשירים ניידים – ישפיע על קידום אתרים?

השימוש בסמארטפונים וטאבלטים כבר מזמן הפך לדבר שבשגרה וחלק גדול מאיתנו משתמשים בהם באופן יומיומי. המגמה לא פסחה על עולם קידום האתרים כשיותר ויותר גולשים מבצעים חיפושים בטלפונים הניידים שלהם.

האולימפיאדה שמתקיימת בימים אלה נותנת לנו אינדיקציה טובה להיקף התופעה. המשחקים האולימפיים הם אירוע הספורט הגדול ביותר מבחינת החשיפה שלו והעניין שהוא מייצר ברחבי העולם. בשני הימים הראשונים של המשחקים האולימפיים כמות החיפושים שהתבצעו באמצעות סמארטפונים וטאבלטים הגיעה ל 50% אחוז מנפח החיפוש הכללי בגוגל. במדינות מסוימות, כמו יפן, נפח החיפוש במכשירים אלה הגיע עד ל 55%. ברוב מדינות המערב נפח החיפוש הגיע לאזור ה 45% ומעלה. בישראל לשם השוואה מדובר היה ב 37% אחוז מנפח החיפוש הכללי.

מגוגל נמסר שבזמנים מסוימים במהלך האולימפיאדה אכן היו תופעות של שימוש מוגבר במכשירים ניידים. השיא אגב היה בזמן ההופעה של פול מקרטני. כשעוסקים בניתוח הנתונים, נראה שמרבית החיפושים מתבצעים במטרה למצוא מידע בזמן הצפייה באירוע. המכשירים הניידים זמינים יותר ומאפשרים לברר מידע בזמן אמת.

חיפוש במכשירים ניידים הוא לא עניין חדש ונמצא בשימוש כבר מספר שנים. יחד עם זאת, בשנה האחרונה העניין תפס תאוצה ומדובר כבר באחת המדיות הנפוצות ביותר. כשעוסקים בקידום אתרים חשוב לקחת את זה בחשבון מכיוון שחיפושים במכשירים ניידים שונים מחיפושים רגילים. כשהיקפי החיפוש מגיעים לרמות הללו (35%-55%) אי אפשר להתעלם מהם וחובה לקחת את הנתונים הללו בחשבון כשמקדמים אתר.

אודות אקטיביטק

מידע אודות הכותב קידום אתרים - באתר אקטיביטק חדשות קידום אתרים https://www.actvtec.co.il

אין תגובות עדיין.

הוסף את תגובתך

(חובה)