פוסט אורח – נכתב ע"י רון מעוז אקטיביטק
בחודש  שעבר התקיים בניו יורק אחד הכנסים החשובים של עולם הפרסום באינטרנט , ה iab MIXX. בין רשימת הנואמים המרשימה והארוכה ניתן היה למצוא שמות כמו:
סמנכ"ל חטיבת התפעול של טוויטר  – Dick Costolo
מנכ"ל אסטרטגיה שיווקית בג'נרל מוטורס – Paul Edwards
סמנכ"ל מוצרים ביאהו – Blake Irving
ועוד…
אחת ההרצאות המעניינות הייתה של Barry Salzman  מנכ"ל מדיה ופלטפורמות בגוגל ו  Neal Mohan סגן נשיא חטיבת ניהול מוצר בגוגל.
השניים סיפקו 7 תחזיות לגבי עתיד הפרסום הגרפי  (display advertising) כפי שהם רואים אותו (כלומר גוגל רואה אותו) בשנת 2015.
ראוי לציין שבגוגל החלו בשנתיים האחרונות לשים דגש רב על הנישה של פרסום גרפי , בתאגיד החיפוש עוסקים בקנייה מאסיבית של שטחי פרסום באתרים חיצוניים אשר ישמשו לפרסום באנרים ווידאו ויצטרפו לרשת המדיה של גוגל.
גוגל אף השיקו החודש את Google TV שהיא בעצם פלטפורמה המאפשרת לאחד את רשת האינטרנט והטלוויזיה ולשלב בין התכנים המוצגים בשתי הרשתות וכך גם לנצל בצורה טובה יותר את המימד הויזואלי של פרסום גרפי. ככל הנראה ניתן יהיה ליצר בעתיד מודעות באנרים ווידאו לא רק עבור רשת המדיה האינטרנטית הסטנדרטית אלה גם עבור רשת האינטרנט הטלוויזיונית.
אז איך רואים בגוגל את שנת 2015 ?


גידול במודעות וידאו

הנתונים כיום מראים ש 24 שעות של תכני וידאו מועלים ל YouTube  בכל דקה!! בגוגל מעריכים שעד 2015 50% מכל המודעות באינטרנט יכללו בתוכן מרכיב וידאו כלשהו והתשלום עליהן יגבה על בסיס של תשלום פר צפייה (PPV). ברי זלצמן מנכ"ל מדיה ופלטפורמות בגוגל טוען שההבדלים כיום בין תכנים פרסומיים לבידוריים הולכים ומטשטשים וניתן לראות במגמה גוברת של גולשים אשר צופים בסרטוני פרסומת ביוטיוב על מנת לספק צרכים בידוריים.
Real-time bidding
50% מהמודעות אשר מציגות פרסומות גרפיות הממוקדות לקהל יעד ספציפי תהיינה מבוססות על Real-time bidding.
המדיה הסלולארית
טלפונים ניידים יהפכו למכשיר המשמעותי ביותר עבור המפרסמים והמסך הסלולארי יהפוך למקור המידע הראשון אליו יפנו הצרכנים.
מדדים חדשים
המדדים המגדירים את הצלחת המודעות של מסע הפרסום ישתנו.
ראשית ,במקום נתונים סטטיסטיים לגבי חשיפות תקבלו נתונים על צפיות בסרטון. ביוטיוב ישיקו בקרוב את פלטפורמת 'True view' אשר מודל התשלום בה מבוסס על תשלום פר צפיות אמיתיות של גולשים ולא חשיפות.
מדדים חדשים יחשבו גם את האפקט הויראלי של המודעות , כלומר את ה Buzz החיובי או השלילי שנוצר ברשתיות חברתיות לגבי מותג מסוים.
כמו כן טכנולוגיות מבוססות מקום יוכלו למדוד תנועה פיזית של גולשים/צרכנים לחנות בית העסק אשר המודעות שלו מתפרסמות באינטרנט.
פרסום מבוסס רשת חברתית
75% מכל המודעות יכילו מרכיב התממשקות לרשתות החברתיות.
פרסום מותגים
50% ממסעות פרסום מותגים יוצגו בעזרת תוכן עשיר במודעותיהן.
50,000,000,000$
פרסום גרפי ברשת יהפוך לתעשייה בשווי 50 מיליארד דולר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *