במסגרת הסמינר שאני מעביר במכללת אקטיביטק  בנושא פרסום בגוגל אני מדבר על בחירת מילות מפתח. להלן  25 טיפים שאני נותן לבחירה נכונה של מילות מפתח. רשימת הטיפים המלאה (120 טיפים) להצלחה בפרסום בגוגל וחוברת טיפים ניתנים במסגרת הסמינר.

 1. השתמשו בכלי: "מילות המפתח של Google " על מנת למצוא רעיונות למילות מפתח. כלי מילות מפתח
 2. התחילו עם מונחים רחבים והתקדמו למונחים ספציפיים – נסו להזין בכלי 'מילות המפתח' מונחים רחבים, כגון: 'פרחים'. לאחר מכן, נסו מונחים ספציפיים, כגון: 'שושנים אדומות' או 'קקטוס ננסי'.
 3. חפשו את מילות המפתח הפחות פופולאריות והוסיפו אותן למסעות הפרסום.
 4. חפשו כל הזמן מילות מפתח חדשות שניתן להוסיף למסעות הפרסום.
 5. תמחרו כל מילת מפתח בנפרד לפי החזר ההשקעה שהיא מניבה. התמקדו במילים העיקריות.
 6. חפשו מילות מפתח שהמתחרים עדיין לא חשבו עליהן. ככל שרשימת מילות המפתח ארוכה יותר, כך סביר יותר שהיא תכיל מילים וביטויים שהמתחרים אפילו לא חשבו עליהם! הצעת המחיר עבור מילים אלה יכולה להיות נמוכה יותר ואפילו מינימאלית כיוון שאין עליהן תחרות.
 7. במידה ומצאתם מילת מפתח זולה בעלת יחס המרה חיובי, שמרו אותה לעצמכם ואל תשתפו בה את המתחרים שלכם!
 8. חישבו כלקוח – אחת הטעויות הנפוצות של משתמשי AdWords, היא להשתמש במילים ובביטויים המתארים את העסק והדבר לא תואם בהכרח למה שלקוחות מחפשים. לקוחות מחפשים לרוב פתרון לבעיות שלהם. לעתים, הם אפילו אינם יודעים שקיים פתרון לבעיות שלהם. שימו את עצמכם במקומם ושאלו את עצמכם באילו חיפושים הייתם משתמשים על מנת למצוא פתרון לבעיה דומה? יש לשים לב, כי לקוחות פוטנציאלים לא תמיד מכירים את המילים והמונחים המקצועיים של העסק שלכם.
 9. שאלו שאלות – דמיינו לעצמכם את סוג השאלות שהלקוחות הפוטנציאלים שלכם יקלידו בחלון החיפוש.
 10. בדקו עלונים טכניים – יש לקוחות שמכירים את המינוחים הטכניים של תחום העסקים שלכם. הם קוראים עלונים טכניים ומידע תואם באופן קבוע.
 11. השתמשו במונחים המצויים בשפה המדוברת-'סלנג', יחיד/ רבים, דרכים שונות לכתיבת המוצר, מילים נרדפות, ביטויים שונים וכדומה.
 12. בדקו באתרי מכירות והשוואת מחירים  – אתרי מכירות פומביות הן מכרה זהב גדול למחפשי מילות מפתח. חפשו מוצרים הקשורים למילות המפתח שלכם. לדוגמא: אם אני מחפש באתר מכירות פומביות את המילה "גינה" נקבל מוצרים שונים כגון: ספסל לגינה, הגינה הביתית – מדריך שלם לגינה, מחסן כתר פלסטיק, הדום לגינה, שולחן גינה, ריהוט גן ועוד.
 13. מילות מפתח עונתיות – לעתים משתלם להקליד מילות מפתח בהתאם לתקופות מסוימות בשנה, כך ניתן להקביל את הפרסום לאירועים שונים במהלך השנה.
 14. הוסיפו שגיאות כתיב מכוונות – לא כל אחד מאיית את המילים באופן מושלם – הגולשים רושמים לעתים בטעויות.
 15. הוסיפו מילים הכתובות באותיות באנגלית למרות שכוונת הגולש היא לכתוב אותן בעברית. לדוגמא "פרחים" "prjho"
 16. קיצורים וראשי תיבות – ניתן להשתמש בקיצורים ובראשי תיבות נפוצים. לדוגמא: לימודי מנהל עסקים, לימודי מנע"ס, טיסות לחוץ לארץ, טיסות לחו"ל.
 17. שימוש בהפכים – לעתים, ניתן להיעזר במילה ההפוכה כמחפשים מילות מפתח נוספות. לדוגמא, כאשר מציעים ריהוט גינה זול, ניתן להשתמש בביטוי ריהוט גינה לא יקר.
 18. שימוש בשמות דומיין/Domain – למרבה הפלא גולשים רבים מכניסים לתוך חלונית החיפוש כתובות אינטרנט. השתמשו בכתובות אלו כמילת מפתח.
 19. הימנע משימוש במילות מפתח החוזרות על עצמן בקבוצות מודעות שונות.  Google מציגה מודעה אחת בלבד לכל מפרסם, עבור מילת מפתח ספציפית, לכן אין צורך להשתמש במילות מפתח כפולות בקבוצות מודעות שונות או במסעות פרסום שונים. מילות מפתח זהות מתחרות בינן לבין עצמן, ומילת המפתח המציגה את הביצועים הטובים ביותר היא זו שתפעיל את המודעה שלכם.
 20. נצלו את היתרון של אפשרויות ההתאמה של מילות המפתח – השתמשו באפשרויות ההתאמה של מילות מפתח. שפרו את ביצועי מסע הפרסום שלכם על-ידי הוספת מילות מפתח רלוונטיות כהתאמות רחבות, או באמצעות התאמות מדויקות או התאמות לביטוי כדי למקד לקהל יעד ספציפי.
 21. תמיד הוסיפו מילות מפתח שליליות – כנסו לכלי מילות המפתח של Google   ובדקו באילו צרופים אינכם רוצים שהמודעה תופיע והוסיפו מילות מפתח שליליות. לדוגמא: אם אינכם חפצים במחפשי החינם או מחפשי המציאות הוסיפו לקמפיין את המילה 'חינם-' או  'בחינם-'.
 22. נסו להשתמש במילות מפתח דינאמיות (סוגרים מסולסלים), כך מילת המפתח תופיע בכותרת המודעה.
 23. שקלו הסרת מילים בעלות יחס הקלקה נמוך מ – 1% ברשת החיפוש. זאת לאחר הפעלת שיקול דעת.
 24. הסירו מילים עם 0 הופעות אחרי חודשיים.
 25. זהו מילים בעלות יחס הקלקה גבוה וחפשו מילים נרדפות ומשלימות להן.

המלצות: פרסום חינם באינטרנט

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *