בתאריך 27/07 בכנס שנערך בסן פרנסיסקו העביר המהנדס ההאחראי על ניטור ספאם בגוגל, הרצאה על קידום בלוגים בגוגל.

סרטון של ההרצאה ניתן למצוא כאן והפוסט המקורי המדבר על ההרצאה ניתן למצוא כאן.

לדעתי, כל מי שכותב בלוג כדאי שיקרא את הפוסט כיוון שמדובר בהמלצות שמגיעות ממקור ראשון. עולם קידום האתרים רווי שמועות, מיתוסים ורעיונות לא מבוססים, לכן תמיד טוב לשמוע מה אומרים האנשים שעובדים בגוגל ויודעים כיצד האלוגריתם המורכב של גוגל פועל.

מאט פותח את הרצאתו בציטוט החזון של גוגל "להביא תוצאות איכותיות לגולשים" באותה נשימה הוא מסביר מתי גוגל לא "אוהבת" אתרים. כדוגמא הוא מביא אתר העוסק בחיי נצח בעזרת מגנטים (אני לא מקשר לאתר כיוון שאיני רוצה לקשר לאתר ספאם". אותו אתר בא בטענות לגוגל שאינם מדרגים אותו גבוה בתוצאות החיפוש ועל-כן מונעים מאנשים רבים חיי נצח. לאחר הצגת הקוריז הציג מאט את התוכן באתר ולאחר שהגדיל את הפונטים הבלתי קריאים בתחתית הדף, ניתן היה לזהות שם שמות של מאות סלבריטאים ספיקסלים קטנטנים. גוגל אכן העניש אתר זה וכמי שבעצם אחראי על הספאם בגוגל פתח מאט את הרצעתו בדוגמא לא ממש קשורה לנושא ההרצאה:קידום בלוגים, אך בתוקף תפקידו ניתן להבין את הבחירה.

מאט ממליץ שהבלוגים ישבו בתת ספריה. כלומר אם מחליטים לכתוב בלוג, להקים אתר, בדף הראשי להסביר על מה מדבר האתר ואת הבלוג לשים בספריה seo-sem/blog. הוא אינו ממליץ לכל בעלי הבלוגים לשנות כיום את מבנה הבלוג/אתר שלהם, אלא נותן טיפ זה כהמלצה למי שמתכנן לפתוח בלוג חדש.

הצעתו החשובה ביותר היא להשקיע מחשבה במילות המפתח. לפני שכותבים את הפוסט לחשוב מה אנשים מחפשים, לשלב בצורה טבעית את מילות המפתח בכותרת כמו גם בגוף הפוסט. מאט מדגיש שלא צריך לזבל את הפוסט במילות מפתח אלא רק להיות מודע להן בזמן כתיבת הפוסט.

שימוש בקטגוריות

שמות הקטגוריות צריכות לייצג את הנושאים שהבלוג מדבר עליו. כדאי לבדוק שקיים נפח חיפוש לשמות הקטגוריות וכל פוסט לקשר לקטגוריות הרלונטיות.

שם הדומין

כדאי להשתמש בקו הפרדה אמצעי. לדוגמא: my-seo-blog ולא myseoblog. לטענתו גוגל יודעת לזהות "-" ולהבין שהמשמעות היא רווח בין המילים.

הוא אינו ממליץ לשנות שמות דומין קיימים אלא רק שמות דומיין עתידיים.

ALT

המלצתו כמובן להשתמש כמה שיותר ב-ALT-ים גם בתמונות וגם בסרטוני וידאו. ה-ALT צריך להיותר קצר ולכלול כמה מילים. אם בוחרים לכתוב סיפורים ב-ALT גוגל יודע להיתייחס אך ורק למילים הראשונות.

שפת התכנות

המיתוס שגוגל מעדיפה שפה מסוימת אינו נכון (קיים מיתוס שגוגל אינה אוהבת PHP בגלל שהשפה מזוהה עם מיקרוסופט).

 אורך URL

לגוגל אין בעיה לקרוא URL-ים ארוכים מלאים בפרמטרים. יחד עם זאת כדאי להעדיף תמיד URL קצר הכולל מינימום פרמטרים.

IPHONE

כדאי לבדוק כיצד האתר נראה במכשירי הסלולר כיוון שבעתיד יותר ויותר אנשים יתחילו לגלוש דרך הסלולרי שלהם.

ציון תאריך כתיבת הפוסט.

בכל פוסט חשוב לציין את תאריך כתיבת הפוסט. לא ברור לחלוטין כיצד הדבר קשור ל-SEO. בכל מקרה מאט ממליץ לציין את תאריך כתיבת הפוסט או ב-URL או מתחת לכותרת (בפוסט שלו בוא מציין את התאריך מתחת לכותרת).

החלפת איחסון

כשמחליפים איחסון לעלות את שני האתרים ורק אז לשנות את הDNS. דגאי גם להעביר את האתר בשלבים. תחילה להעביר קטגוריה מסויימת לודא שגוגל סרק את האתר ורק לאחר מכן להעביר את כל האתר.

כאשר מחליפים דומיין כדאי לבקש מהאתרים שקישרו לאתר הישן לקשר לאתר החדש. הקישורים יותר טובים מקישורים שעוברים דרך ה-301.

הפניה קבועה 301

להשתמש אך ורק בהפניה קבועה (301) כאשר עוברים דומיין.

גוגל Analytics

מומלץ מאוד להשתמש. נותן הרבה מידע על מה קורה באתר, מי הם הלקוחות ומה הם מחפשים. לפרטים נוספים על גוגל אנליטיקס. מאט מבטיח גם שגוגל לא עושה ולא תעשה שימוש בנתונים הנצברים במערכת הסטטיסטית לצורך בדיקת פופולאריות האתר.

גוגל Webmaster.tool

מאפשר לתקשר עם גוגל. הכלי הוא למעשה ערוץ הקשר בין בעל האתר ובין גוגל. במידה ואתר נחסם ניתן לראות ולהבין את הסיבה. ניתן לראות את הקישורים לאתר. להסיר URL . לבדוק את מבירות האתר, לבדוק כמה זמן לוקח לגוגל לסרוק כל דף באתר וכו',

בלוג אישי או מספר כותבים

גוגל מעדיף שיהיו הרבה כותבים בבלוג ולא רק כותב בודד. כאשר יש מספר כותבים בבלוג יש סיכוי שהבלוג ידורג גבוה יותר בגוגל ואף יופיע בחדשות גוגל.

בסיום מציין מאט כי גוגל מעיפה שהתנועה לאתרים תבוא קודם כל מאתרים אחרים ע"י קישורים טבעיים ורק לבסוף מגוגל. כמובן הוא מציין שהתוכן הכי חשוב וכדי ליצור תנועה לאתר (לא רק מגוגל) צריך להיות קריאטיבי.

לפוסט קידום בלוגים הלכה למעשה

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *