בעדכון האחרון של ה-PR קיבל עמוד הבית של אקטיביטק קידום אתרים PR7 ועמודים רבים קיבלו PR6, רבים שואלים אותי כיצד? אז להלן חלק מהתשובה:

מבנה הקישורים הפנימי באתר הוא גורם שרוב בעלי האתרים מתעלמים ממנו כשזה מגיע לקידום אתרים אורגני.
מדוע מבנה הקישורים הפנימי באתר יכול להשפיע על המיקום בתוצאות החיפוש?
מבנה הקישורים הפנימי באתרכם מאפשר לכם לפרוש את כח הקישוריות של עמוד הבית שלכם לעמודים ספציפיים בתוך האתר.לדוגמא: אם 1000 אתרים אחרים מקשרים לעמוד הבית שלכם, אז לעמוד הבית שלכם יש "כוח" קישוריות מסוים אותו ניתן להעביר לעמודים אחרים באתר. אם עמוד הבית מקשר ל 50 עמודים אחרים, אז כל עמוד יקבל 1/50 מכוח הקישוריות של עמוד הבית. אם עמוד הבית מקשר ל-10 עמודים, אז כל עמוד פנימי יקבל יותר כוח, במקרה הזה 1/10.
ככל שעמוד מקבל כח קישוריות גבוה יותר, כך גדלה הסבירות שימוקם גבוה יותר בתוצאות החיפוש. מבנה הקישורים הפנימי מאפשר לכם לכוון את מנועי החיפוש לעמודים החשובים ביותר באתרכם.
כיצד לשפר את מבנה הקישורים הפנימי באתרכם
יש מספר פעולות שניתן לבצע על מנת לשפר את מיקומם של עמודים פנימיים חשובים באתר.

  • וודאו שהעמודים החשובים באתרכם הנם במרחק מינימום הקלקות מעמוד הבית. ככל שאתם זקוקים לפחות הקלקות על מנת להגיע לעמוד מסוים מעמוד הבית, כך הוא יראה כחשוב יותר בעיני מנועי החיפוש.
  • קשרו לעמודים החשובים מכל עמודי האתר הקשורים לנושא העמוד. זכרו כי הדרך הכי טובה והכי קלה לקבל קישורים רלוונטיים ואיכותיים לאתרכם היא מתוך האתר שלכם.
  • השתמשו בטקסט עוגן ובביטויי מפתח חשובים כאשר אתם מקשרים לעמודים אלה. הראו למנועי החיפוש עבור אילו מילות מפתח העמודים באתר רלוונטיים.
  • וודאו שהקישורים באתר אבסולוטיים. אל תקשרו ככה: page1.html, קשרו ככה: http://www.yoursite.co.il/page1.html  . אם אתרים אחרים ישתמשו בתוכן אתרכם תוכלו לקבל קישורים חוזרים מאתרים אלה.
  • הוסיפו תגית Nofollow לכל הקישורים באתרכם שאינם חשובים מבחינת מיקום במנועי חיפוש. לדוגמא: מדיניות הפרטיות, עמוד המציג תנאי שימוש באתר ועמודים אחרים שלא חשוב לכם שיופיעו בתוצאות החיפוש. גוגל יצאו לאחרונה בהצהרה בה הם מודדים שימוש ב-Nofollow  לדפים לא חשובים.ככל שיש פחות קישורים בעמוד אינטרנט, כך גדלה החשיבות של הקישורים לעמודים אחרים באתרכם. אם זה אפשרי – הסירו קישורים לא הכרחיים מאתרכם.
  • השתמשו בקובץ robots.txt או בתגית המטה robots, על מנת למנוע אינדוקס של עמודים כפולים או בלתי רלונטיים. טיפ זה דומה לטיפ הקודם. אם מנועי חיפוש לא צריכים לטפל בעמודים הבלתי רלוונטיים של אתרכם הם יעניקו חשיבות יתרה לעמודים הרלוונטיים.
  • בדקו שאין באתרכם קישורים לעמודי 404 (עמודים שאינם קיימים). ברגע שתמצאו עמודים כאלה מומלץ להסירם, לתקנן או לבצע הפניית 301 לעמוד המתאים. על מנת לבצע בדיקה של עמודי 404 ניתן לסרוק את האתר באמצעות תוכנה חופשית לשימוש שנקראת Xenu , להלן קישור המפרט על התוכנה (http://www.seo-il.info/?p=109 )

על ידי אופטימיזצית מבנה הקישורים הפנימי באתר, והפניה נכונה של כח הקישוריות של עמוד הבית, ניתן להשפיע על האופן בו מנועי החיפוש יתייחסו לעמודים הפנימיים באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *