לפחות פעם בחודש פונה אלי בעל אתר מסחרי שאתרו נראה כמו אתר פורנו בינוני מסוף שנות התשעים שנבנה ועוצב ע"י ילד בן 13 ורוצה שנקדם לו את האתר.
שיחה
בעל האתר: שלום, אני רוצה לקדם את האתר.
אני: מה כתובתו?
בעל האתר: www… ( אין צורך לזעזע את קוראי הבלוג שלי).
אני: למה שלא תשקיע קודם בשדרוג האתר? ( הכוונה בשדרוג היא למחוק הכל, רצוי בלי להשאיר זכר לאתר הקיים ולבנות הכל, אבל ממש הכל מחדש).
בעל האתר: חבל לי על הכסף. האתר ממש חדש. לפני 4 שנים חבר של הבת שלי בנה לי אותו. חוץ מזה. אני מאוד אוהב אותו.
אני: ממממ….(בסדר, גם אני אוהב לפעמים אתרי פורנו, אבל אתר מסחרי של חברה מכובדת שיראה ככה….)
בעל האתר: כמה יעלה לי לקדם את האתר?
אני: רגע. אני מבטיח שעוד נגיע לזה. חייבים לשדרג קודם כל את האתר.
בעל האתר: למה?
אני: כיוון שלא מספיק להביא גולשים לתוך האתר. חשוב גם שהגולשים ימצאו באתר מה שהם חיפשו. כרגע אני לא בטוח שהם מוצאים. המטרה של כל אתר אינטרנט היא "להמיר" כלומר  לאחר שהגולשים הגיעו לאתר הם אמורים לבצע פעולה כלשהי: להשאיר פרטים, להירשם לניולטר, להרים טלפון וכו'. אצלך באתר הם הולכים לאיבוד.
בעל האתר: נראה לי, שאין לנו מספיק תקציב גם לשדרג את האתר וגם לקדם אותו. (אני כבר רוצה להבהיר לך שאני לא הולך להוציא הרבה כסף על כל עניין האינטרנט שמינטרנט).
אני: אז אולי תשקיע רק בשדרוג האתר. אני יכול להפנות אותך לחברה מצוינת שתבנה לך אתר מתקדם במחיר סביר.
בעל האתר: התקשרתי אליכם, כיוון שאני מעוניין בקידום, אל תנסה למכור לי דברים שאני לא מעוניין בהם. קראתי אתמול במוסף של דמרקר שקידום אתרים היא שיטה מאוד משתלמת וזולה שמביאה מאות אלפי גולשים מידי יום. (דמרקר הוא עיתון כלכלי רציני).
אני: אוקי. (הלוואי).
בעל האתר: אז כמה יעלה לי קידום?
אני: (שאין ברירה אז אין ברירה, ננסה דרך אחרת) מה דעתך שנבנה לך אתר חדש בחינם במסגרת הקידום?
בעל האתר: (מעניין מה זה חינם אצלם) אז אתם מוכנים לבנות לי אתר בחינם אצלכם ואני אבקש מהבת של השכנה שלי לקדם. שמעתי שהיא השתתפה בסדנא בת 3 שעות בתחום קידום אתרים.
אני: אנחנו לא חברה לבניית אתרים בחינם. כיוון שאני מאמין שחייבים לשדרג את האתר שלך במסגרת קידום. אני מציע שנבנה לך את האתר ללא תוספת תשלום.
בעל האתר: (בוא נבדוק אותם) כמה יעלה לי לקדם את האתר בלי שדרוג האתר וכמה יעלה לי עם שדרוג האתר?
אני: בלי שדרוג  6000 ₪ לחודש (אין לי מושג אין מקדמים כזה אתר מזעזע). עם שדרוג 4000 ₪ לחודש. (בטח אני אשמע לו או משוגע או לא אמין, לפחות אני סוגר בפניו את האופציה להשאר עם האתר הנוכחי).
בעל האתר: נפלת על הראש?
אני: ברור לי שזה נשמע ככה. אבל שמתחילים בפעולות שיווק באינטרנט חשוב לבנות פרמידה יציבה. בבסיס הפרמידה חייב להיות אתר טוב. לפני שמתחילים בפעולות קידום אתרים או פרסום צריך לבנות אתר טוב. בזה אני מאמין….
בעל האתר:  מה  לגבי פרמידה הפוכה?
אני: נופלת.
בעל האתר: תמיד?
אני: כמעט תמיד.

קישורים מומלצים: בניית אתר לעסק קטן

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *