האמת לא קל בכלל לבחור היום גוף שיקדם עבורכם את האתר. בשוק הישראלי יש כ-30 חברות המגדירות את עצמן כחברות קידום אתרים ועוד כמה מאות (אולי אפילו אלף) פרילנסרים שעוסקים בקידום אתרים במשרה מלאה או חלקית. אין בעיה עם הכמות הגדולה ועל האיכות אני עוד אדבר.  התחום נמצא בגידול מתמיד וכמעט מדביק את קצב הגידול של כמות מקדמי האתרים. לבחור חברה או אדם שיקדמו עבורכם את האתר זה לא פשוט בכלל. מה שואלים? איך משווים? איך לבסוף בוחרים? מסובך!
על מנת לנסות ולהקטין את מרחב האפשרויות, נשאל את השאלה המקדימה מה עדיף חברת קידום אתרים או פרילנסר?
הגדרה
חברת קידום אתרים – חברה המונה לפחות שלושה אנשים ויושבת יחד במשרד.
פרילנסר – עובד לבד מהבית.the-office-inbred-pop_215.jpg
ברור כי עדיף  פרילנסר טוב על פני חברת קידום אתרים גרועה או חברת קידום אתרים טובה על פני פרילנסר גרוע, לכן נניח הנחות יסוד: שניהם באותה רמה. הידע של הפרילנסר דומה לידע של מנהל הפרויקט בחברת הקידום.
יתרונות חברת קידום אתרים

 • מספר רב של עיניים בוחנות את הפרויקט. ברוב חברות הקידום ממונה אומנם מנהל פרויקט שעובד מול הלקוח, אך במהלך הקידום מעורבים עוד אנשים בעלי התמחויות קצת שונות. בכל חברה יש עובדים שיותר חזקים בצד הטכני ויש כאלו שיותר בולטים בהבנה השיווקית ובראיה האסטרטגית/שיווקית של הפרויקט. כאשר ניהול הפרויקט  הוא מטרציוני  במידה כלשהי, השלם עשוי להיות גדול מסך חלקיו שכן סיעור מוחות יכול להיעשות רק בחברות קידום אתרים.
 • משרדי פרסום מחולקים למחלקות מתמחות: אסטרטגיה, קריאטיב, תקציבאות גרפיקה וכו'. גם קידום אתרים דורש התמחויות שונות, כאשר ההפרדה העיקרית היא צד טכני וצד שיווקי. לא כל מקדם אתרים הוא בעל יכולות טכניות ושיווקיות מספיקות. חברת קידום אתרים תספק מכלול רחב יותר של פתרונות.
 • זמינות – חברת קידום אתרים תמיד תהיה זמינה. אם מנהל הפרויקט במילואים או חולה או אם מקדמת האתרים יצאה לחופשת הריון ימונה מחליף למנהל הפרויקט וקידום האתרים לא יתקע.
 • חברות קידום אתרים מחזיקות בדרך כלל יותר נכסים אינטרנטים. יש להן יותר אתרים, יש להן יותר לקוחות כך שמבחינת כל הקשור ל offsite (קישורים) היכולות שלהן יותר גדולות.

יתרונות פרילנסר

 • עליות תפעול יותר נמוכות. פרילנסר לא מחזיק משרדים, לא צריך לשלם ארנונה, ולא מחזיק רואה חשבון. תומכים שיווקית במותג החברה כך שהם יכולים לתמחר את הפרויקט במחיר יותר נמוך.

חסרונות חברת קידום אתרים

 • מחיר יותר גבוה.
 • קשה לשפוט את תיק העבודות. לא ידוע מה כל מנהל פרויקט קידם ומה קידמו הקולגות שלו.

חסרונות פרילנסר

 • לא זמין כל העת (מחלה, מילואים, פגישות עבודה)
 • לרוב לא מחזיק נכסים אינטרנטים רבים.

לסיכום. התשובה היא כרגיל "תלוי מה אתם מחפשים". אם אתם מחפשים את המחיר הכי זול קרוב לודאי שפרילנסר יגיש הצעת מחיר יותר נמוכה. אם המחיר אינו חזות הכל  מבחינתכם חברת קידום אתרים מקצועית עשויה בהחלט להביא ערכים מוספים רבים.

5 תגובות

 1. יתרון נוסף של פרילנס:
  במרבית המקרים המחוייבות של מישהו שהעסק הוא שלו גבוהה יותר מאשר של שכיר בחברה.

  הערות נוספות:
  לא מסכים שפרילנסר לא מחזיק נכסים אינטרנטיים רבים, זו הכללה שאינה בהכרח מדויקת.

 2. זה לא בדיוק נכון…

  שוב כמו שרשום בכתבה תלוי מה בדיוק אתם מחפשים , במידה ויש לכם אתר ממש גדול ויש צורך בשיווק האתר ברשת האינטרנט מלבד קידום האתר בגוגל , יש צורך בחברה שמנהל את הפרוייקטים בצורה מסודרת…

  אני ממליץ לכם להעיף מבט באתר לינק אינדקס , זהו אתר אשר מפרסם עסקים קטנים וגדולים במחירים משתלמים ביותר…
  מה שאומר שכל אדם המקדם באיזושהיא חברה או פרילנסר ורוצה קידום חיצוני נוסף…
  זוהי הכתובת..
  בהצלחה!

 3. שטויות במיץ עגבניות, פרילאנסר בדרך כלל יהיה מחויב לקידום האתר הרבה יותר מחברה של קידום אתרים וגם יעשה עבודה טובה. חברות קידום עושות עבודה רק אם יש לך אתר של בנק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *