תוצאות מפתיעות. אפילו מאוד מפתיעות. שבוע שעבר הודח נאור אלבז שלפחות לפי הנתונים בגוגל ובפייסבוק היה  אמור להגיע לשלישיית הגמר.
מה אנחנו למדים:

 1. בתוכניות כמו כוכב נולד (בניגוד לדוגמא לאח הגדול) יש חשיבות לביצוע באותו הערב. אהדת הקהל אינה אינדיקאטור מספיק לצפות מי יודח ומי ישאר. יש חשיבות לאיכות הביצוע באותו ערב. בתוכניות שמבוססות לחלוטין על אהדת הקהל, בלי קשר להפגנת כשרון אחת לשבוע,  כגון האח הגדול, הסיכוי לצפות מי יודח ומי יגיע לגמר גבוה יותר.
 2. צביקה הדר ככול הנראה אומר אמת שמידי שבוע התוצאות משתנות בהתאם לאיכות הביצוע. אהדת הקהל (הכללית) לבטח משפיעה על התוצאות, אך אין בכוחה לגבור על איכות הביצוע או על הצבעות משתנות שהקהל בבית מעניק למבצע האהוב.
 3. שאננות הצופים (ספקולציה) – מועמדים שנחשבים לבטוחים מפספסים הצבעות בשל שאננות הצופים שמעדיפים לתמוך במספר שתיים או שלוש שלהם.

2 תגובות

 1. על פי אנחנו מבססים שגוגל ניבא מי יעזוב? האם לפי דיבורים ברשת? או תוצאות לפי ביטויים ספציפיים? לפי אילו פרמטרים למעשה התוצאות האלה ?

  זה נתון מעניין מאד, אם היינו יכולים לנתח באופן יותר מדויק את הדיבורים ברשת כמו שגוגל עושים אולי יכולנו לקבל מושג על ביטויים כאלה או אחרים שחוזרים בצורה יותר גדולה משאר הביטויים. ולקבל תמונה גלובלית לגבי נושאים ספציפיים

  בניגוד לחישוב תוצאות כוכב נולד 🙂

 2. זה נתון מעניין מאד, אם היינו יכולים לנתח באופן יותר מדויק את הדיבורים ברשת כמו שגוגל עושים אולי יכולנו לקבל מושג על ביטויים כאלה או אחרים שחוזרים בצורה יותר גדולה משאר הביטויים. ולקבל תמונה גלובלית לגבי נושאים ספציפיים
  +1

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *