לפני שבוע אתרים רבים נעלמו מתוצאות החיפוש בגוגל.

 אין יותר מבקרים מגוגל, מה בדיוק קרה?

הרבה ממנהלי האתרים ואנשי קידום אתרים הבחינו שבוע שעבר שכל האתרים עם סיומת .info, נעלמו בפתאומיות מתוצאות החיפוש. בחלק מהאתרים צנח מספר הגולשים מכמה אלפים ביום לאפס גולשים ביום ונראה היה שאתרים עם סיומת INFO נעלמו כמעט לחלוטין במספר רב של מרכזי מידע. לאחר מספר ימים חזרו האתרים עם סיומת INFO לתוצאות בגוגל למיקומים שהיו טרם השינוי. מה בדיוק קרה? נראה שאנשי גוגל הלכו קצת רחוק מידי עם פילטר חדש שבא לזהות אתרי "ספאם". בתחילת השנה יצא מנהל חטיבת הספאם בגוגל בהצהרה:

"A top-level domain (TLD registry) will offer domains for under $4. The result will be another TLD blighted by spammy domain registrations."

מה שקרה הוא שדומינים עם סיומת INFO הוצעו למכירה ב-99 סנט (פחות מארבעה שקלים) לכן הרבה ספאמרים רכשו דומינים רבים בנו שיכפלו אתרי ספאם. גוגל זיהתה זאת והכניסה אתרים עם סיומת INFO לפילטר נוסף שבודק באופן מיוחד את תוכן האתרים. ככל הנראה גוגל ניסתה למנוע מאותם אתרי ספאם להתברג גבוה בתוצאות החיפוש, אף תקלה כלשהי בפילטר חסמה לחלוטין את כל אתרי ה-INFO.

מסקנות

  • עדיף להשתמש בדומינים עם סיומת COM או סיומת מקומית אחרת ולא INFO.
  • אם אתם מתכוונים להשתמש בשיטות ספאם כדי לקדם את אתרכם על אחת כמה וכמה לא כדאי לכם לרכוש דומין עם סיומת INFO, כיוון שאתרים אלו נחשדים ע"י גוגל הרבה יותר מאתרים עם סיומות אחרות.

2 תגובות

  1. פינגבק:אביב רונן - פיתוח וואב, שיווק מקוון, עסקים, ביקורות וטכנולוגיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *