מידי חודש אני מקבל לתיבת המייל שלי את שמות המתחם שנמכרו במחיר הגבוה ביותר באותו החודש (כמובן בחו"ל). כל פעם אני מופתע מחדש לאילו סכומים מגיעים שמות מתחם פופולארים בחול. בדרך כלל שמות המתחם שמסתיימים ב-COM הם היקרים ביותר, ולא אחת נמכר דומין כזה במעל למיליון דולר. השנה נמכר הדומיןtoys.com  ב- 5.1 מיליון דולר (5,100,000$) והיו עוד מספר אתרים שחצו את המיליון דולר :candy.com fly.com, auction.com, call.com. בחול קיימים מספר זירות מסחר לדומיינים בינלאומיים. המובילים ביניהם הם: sedo, Pvt sale, Godday. כאשר מדברים על מסחר בשמות מתחם צריך להבדיל בין מסחר בשמות מתחם שפג תוקפם ובעל שם המתחם לא חידש אותו ובין אנשים שעוסקים במסחר של שמות מתחם כמו משקיעים בנדלן. חיפוש שמות מתחם שפג תוקפם הוא פופולארי מאוד במיוחד בקרב העוסקים בתחום קידום אתרים. גוגל נותן "עדיפות"  או לייתר דיוק "TRUST" לדומיינים וותיקים ולכן מקדמי אתרים רבים מחפשים שמות מתחם וותיקים שבעל שם המתחם לא חידש והם פנויים לרישום מחדש.
בישראל עדיין לא קיים שוק לשמות מתחם. ניתן לספור על יד אחת את מספר הדומינים שנמכרו במחיר בעל חמש ספרות ועדיין לא בוצעה מכירה של שם מתחם במחיר של שש ספרות.
איגוד האינטרנט הישראלי לא מעודד מסחר בשמות מתחם ותיקים וכיום לא ניתן לדעת אילו שמות מתחם מתפנים. האפשרות היחידה היום לקנות שם מתחם ותיק היא לפנות לבעל הדומיין ולשאול אותו אם הוא מעוניין במכירת שם המתחם.
אתר חדש שבא לסייע בקניה ובמכירת שמות מתחם  co.il הוא אתר DMARKT. האתר מאפשר להציע למכירה שמות מתחם ואתרים בדרך פשוטה ביותר (ללא צורך ברישום). הקונים הפוטנציאלים יכולים לחפש בקלות ובנוחות את שם המתחם או האתר בו הם חפצים וליצור קשר עם בעל האתר בטלפון או במייל.  האתר מאפשר לקבל פרטים נוספים על שם המתחם המוצע למכירה לפי בחירה (כמות קישורים נכנסים, רישום בדמוז וכו'). כל השרותים באתר הם בחינם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *