האם יש חשיבות ל SERP בבדיקת site:example.com

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

האם יש חשיבות ל SERP בבדיקת site:example.com

הודעהעל ידי Royzbe » יום ו' 14 אוקטובר 2016 10:07

הי,
חוץ מדף הבית, יש כמה דפים שחשובים לי, חלק מהם אכן ממוקמים, אבל לא מספיק טוב, עכשיו, אני תוהה האם יש קשר, וגם מה ההיגיון לפיו גוגל מציגים את התוצאות של אתר ספציפי.
כשאני בודק את האינדוקס של האתר, אז אחרי דף הבית, הדפים הראשונים שמופיעים, אלו בכלל דפים שלא נגעתי בהם הרבה זמן, והם לא מקושרים במיוחד מעבר לתפריט או פה ושם קישור פנימי.
לעומת דפים אחרים שכן מקושרים מהתפריט, גם קישורים מחוץ לאתר, וגם קישורים פנימיים מתוך מאמרים, הם מופיעים בעמוד שני. איך זה הגיוני, והאם יש לזה משמעות כלשהי?
כנ"ל כשאני בודק ב console קישורים פנימיים, אז לא מופיעים דווקא אותם דפים שהופיעו ראשונים ב site:example.com או אלו שחשובים לי במיוחד
אלא דפים אחרים, גם בלי הרבה היגיון. אני בודק מאיפה הקישורים הפנימיים שמובילים דווקא אליהם, ואני רואה שזה מהתפריט, סיידבר, שוב, כמו שרוב הדפים, אז איך אני מודיע לגוגל אילו דפים יותר חשובים לי ואלו פחות, למרות שכבר עשיתי הרבה קישורים פנימיים וחיצוניים לדפים החשובים באמת, וכמובן שהם גם מופיעים בצד ובתפריט.
תודה!
Royzbe
חבר טרי
חבר טרי

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 0

Re: האם יש חשיבות ל SERP בבדיקת site:example.com

הודעהעל ידי eitanya » יום ו' 14 אוקטובר 2016 20:21

לא בהכרח יש קשר והגיון לסידור התוצאות למרות שכן אצפה למצוא את דף הבית במקום הראשון ומהניסיון האישי שלי, הרבה פעמים את הדפים המובילים - בדפי התוצאות הראשונות באינדוקס.
אם תעשה את הבדיקה לאתר yahoo למשל מה תקבל?
אני קיבלתי בתוצאה 5 תחזית מזג אוויר לעיירה שכוחת אל שאת שמה אני לא ממש מכיר. הרבה לפני קטגוריות נוספות (למרות שאפשר לראות גם מספר קטגוריות חשובות)

לגבי תעדוף דפים בראיית המנוע, באופן כללי יש כמה דברים שהייתי ממליץ עליהם:

1. כמובן- יותר קישורים פנימיים רלוונטיים, מתוך התוכן הייחודי של הדפים. קישורים גדולים ומודגשים יותר, הן בתפריט והן בתוכן הדף יכולים לקבל תעדוף (על בסיס, סבירות גבוהה יותר ללחיצה)
בהקשר זה דף שהוא גם קטגוריה, ותחתיו עולים דפי בן נוספים באופן שוטף יכול לקבל תעדוף.
להוסיף קישורי פירורי לחם, יכול לעזור לגוגל להבין את התעדוף וההררכיה.
2. כמובן שיותר קישורים חיצוניים טובים ורלוונטיים, שיתופים ומה שמסביב
3. פריוריטי גבוה, במפת אתר XML יכול לעזור מעט
4. sitelinks - במידה ומופיעים לאתר על הברנד ניים ואולי על ביטויים אחרים- יש לך אפשרות דרך כלי גוגל למנהלי אתרים לסמן מה לא לשים. כך אפשר לכוון בהדרגה למה שכן וגם זה יכול להוות סממן לדפים החשובים יותר.
אשמח להכיר אותך יותר בכדי לעזור לך ולאחרים שמתמודדים כמוך עם אתגרים בשיווק... אז אם גם לך יש 2 דק' בשבילי, יעזור לי מאוד שתמלא את הסקר הקצרצר הבא
בתודה מראש, איתן יריב, WAO הצלחה בשיווק באינטרנט

המשתמשים הבאים אהבו את ההודעה של eitanya :
Royzbe
פופולריות: 20%
סמל אישי של המשתמש
eitanya
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 4

Re: האם יש חשיבות ל SERP בבדיקת site:example.com

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ו' 04 נובמבר 2016 20:45