הפניית לדף הבית באתר לנייד. האם פוגע בקידום?

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

הפניית לדף הבית באתר לנייד. האם פוגע בקידום?

הודעהעל ידי elad771 » יום ה' 10 ספטמבר 2015 15:37

שלום לכולם,
יש לי אתר רגיל (דסקטופ) שנבנה על וורדפרס, ואתר לטלפון נייד שנבנה על מערכת של דודאמובייל.
לאתר הדסקטופ שלי יש 200 דפים בערך, שרק 30 מהם עיצבתי במערכת של דודא מובייל. כל יתר הדפים שמגיעים אליהם משאילתה של גוגל, לא עוצבו על ידי, מקבלים באופן אוטומטי איזשהו עיצוב לא מוצלח שהמערכת של דודא נותנת להם.
שאלתי היא, במידה ואני מכניס סקריפט שבכל דף שאינו עוצב על ידי, הגולש יש יופנה לדף הבית, האם דבר כזה עשוי לפגוע בקידום האתר.

מקווה שהובנתי,
וחוץ מזה, חג שמח ושנה טובה לכולם.
אלעד
elad771
חבר טרי
חבר טרי

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 0

Re: הפניית לדף הבית באתר לנייד. האם פוגע בקידום?

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ש' 12 ספטמבר 2015 12:58

elad771 כתב:[...]במידה ואני מכניס סקריפט שבכל דף שלא עוצב על ידי, הגולש יופנה לדף הבית, האם דבר כזה עשוי לפגוע בקידום האתר[...]

אלעד, בשאלה ששאלת ב-
http://www.actvtec.co.il/forum/viewtopic.php?f=1&t=5953
הפניתי אותך בתגובה האחרונה לכתובת הנכונה של ההנחיה מה צריך לעשות כדי לקדם את האתר בתוצאות החיפוש. משאלתך פה אני מבין שאתה שואל מה יהיה האפקט של המצאות דפים רבים באתר שניסיון להיכנס אליהם יקפיץ את המבקר לתוך דף הבית. עולה בדמיוני בית כל-בו שמשתרע על פני כל 20 הקומות של בניין, כאשר לחיצה על מרבית הכפתורים במעלית מקפיצה את המבקר לקומת הכניסה. האם לקוחות הכל-בו יאהבו את זה? האם הם יאהבו לקנות בו? האם הם יחזרו לבקר בו?

גם כאן, התשובה היא ברמת ניהול השיווק באינטרנט ולא ברמת עובד הקידום מן השורה, שעלול להסתפק בתשובה טכנית בנוסח "זה אפשרי, וזה לא יגרום לאלגוריתם של גוגל להוריד את הדירוג". עובדי קידום מן השורה, שלא מנוהלים נכון על ידי מנהל שיווק באינטרנט אלא רק על ידי מנהל עבודה של מקדמי אתרים, כבר גרמו לאתר שלך נזק גדול.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי elad771 » יום א' 13 ספטמבר 2015 15:07

זקן השבט,
קודם כל, אני עדיין קורא בשקיקה את שיעורי הבית שנתת לי. רוב הדברים ידועים לי ברמה העקרונית, מה שחסר, כאחד שקידום אתרים זה לא המקצוע שלו ולא חי את זה ביומיום, זה את הדברים שמעבר למה שגוגל כותבת במפורש.
אני מבין את הרציונל שבתגובה שלך, והיא מאוד הגיונית, בטח ברמת ניהול השיווק. הבעיה היא שלא אוכל לערוך 250 עמודים של האתר, כך שיתאימו לנייד, זה ייקח לי חודשיים. הרבה יותר פשוט להטמיע את הקוד, בדפים הפחות חשובים, ולכן אני נשאר בשאלה הפשטנית מאוד, האם טכנית זה יפגע בדירוג האתר.

שנה טובה וחג שמח לכל הפורום המצוין הזה,
אלעד
elad771
חבר טרי
חבר טרי

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 0

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 13 ספטמבר 2015 16:47

את התשובה כבר נתתי בתגובה הקודמת, וחבל שהיא לא היתה ברורה: כמו במשל הכל-בו, מבקרי האתר ישנאו את זה ולכן גם גוגל יוריד את ציוני הרלוונטיות. בדוק עם מומחים לכך האם ניתן לבצע התאמה של כל דפי אתר הדסקטופ לאתר מובייל נוסף אחר במעט עבודה.

בניגוד לעבר, כאשר גוגל חשף מעט מאד מהמידע הנחוץ (כ-5%), על פי ההנחיה החדשה גם אנשי גוגל ומערכת הדירוג לא יודעים מראש מה היא ההתנהגות הספציפית ומה הן ההעדפות הספציפיות של שוק יעד ספציפי של אתר מסויים בשפה ספציפית. ולכן ברמת העל של המקצוע המטלה היא לא לגלות את מה שגוגל לא חושף אלא להצליח להשפיע על הרצון של אוכלוסיית אותו שוק יעד ספציפי. וזה כבר לא עניין טכני שמלמדים אותו למקדמי אתרים ואפילו לא ל"מומחי UX\UI".
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום א' 13 ספטמבר 2015 17:13

עדיף שתשאיר את הגרסה השולחנית במקום לבצע הפניה חלולה לדף הבית עבור הדפים שלא הנגשת (עד שתספק פתרון ראוי למשתמשי מוביל)
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 15

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 17 ספטמבר 2015 23:36

elad771 כתב:זקן השבט, קודם כל, אני עדיין קורא בשקיקה את שיעורי הבית שנתת לי. רוב הדברים ידועים לי ברמה העקרונית, מה שחסר, כאחד שקידום אתרים זה לא המקצוע שלו ולא חי את זה ביומיום, זה את הדברים שמעבר למה שגוגל כותבת במפורש[...]

אלעד, מאחר ואתה בעל אתר שמתייעץ עם מקדמי אתרים שאמורים להבנתך לדעת את מה שאנשי גוגל לא כותבים במפורש, אני ממליץ לך בחום לקרוא גם את הדיון שאני מקווה שיתחיל להתפתח (אבל ספק אם זה יקרה) ב-
http://www.actvtec.co.il/forum/viewtopic.php?f=1&t=5959 .
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 26 אורחים