אתר יורד במיקומים בחודש האחרון

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

אתר יורד במיקומים בחודש האחרון

הודעהעל ידי maradona » יום ד' 25 מרץ 2015 17:52

היי חברה,

בעיה שניתקלתי בה בקידום אתר.
יש לי אתר שאני מקדם מעל לשנה כבר. האתר הוא אתר בגוגל קנדה.
אתר קטן, רוב המילות מפתח הם לונג טייל שנמצאות בעמוד הראשון כבר מעל שנה, לא משהו תחרותי במיוחד.
האתר מקבל מעט טראפיק (איזור ה 150 גולשים בחודש) אבל זה מספיק בשביל לקבל 2-3 לידים בשבוע.
בגדול, מאוד מאוד יציב בשנה האחרונה.

בשבועיים האחרונים שמתי לב שהאתר ירד בכל המילות המפתח מהעמוד הראשון לשני. חלק מהמילות עדיין בעמוד הראשון
אבל ממש בסוף העמוד (לפני זה היו מיקום 1-3).

לא מאמין שהאתר נפגע באחד מהעדכונים של גוגל כי לא נבנו לו יותר מידי קישורים, התחרות לא קשה ככה שזה היה מספיק.
אבל מה, שמתי לב בחודש האחרון שיש פתאום ימים שהתנועה לאתר היא איזור ה 60-70 גולשים לעמוד שהממוצע שהוא בערך 4-7 גושלים ליום.
התנועה מגיע מסמרה שברוסיה והבאונס רייט של האתר עלה ל 90%.

מה שלי נראה, שאולי זה בוט של מתחרה או שמישהו מנסה לפגוע באתר.

השאלה היא, האם יש דרך להתגונן מזה ?
מה הפעולות שאני יכול לעשות בשביל לפתור את הבעיה ?

תודה!
maradona
חבר טרי
חבר טרי

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 0

Re: אתר יורד במיקומים בחודש האחרון

הודעהעל ידי Danielnet » יום ד' 25 מרץ 2015 19:38

אתה מעדכן תוכן באופן תכופתי? או שאתה משאיר תוכן משנה שעברה?
DanielNet - שירותי כתיבת מאמרים למטרות קידום ותוכן איכותי.
אשכול רשמי: viewtopic.php?f=18&t=5716
Danielnet
חבר מתקדם
חבר מתקדם

מוניטין: 1

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ד' 25 מרץ 2015 22:01

למרות שקל להתנחם במחשבה שמקור הירידה קשור לתנועה מזויפת
הסיכוי שזה הגורם לבעיה הוא דיי אפסי.

הייתי בוחן יותר לעומק את האתר
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 15

הודעהעל ידי maradona » יום ה' 26 מרץ 2015 10:50

אין ספק שיש לא מעט דברים שאני יכול לבדוק.
בגדול זה פרוייקט קטן שאני עוזר לחבר. לא מרוויח פה בכלל כסף, ככה שגם לא השקענו כל כך כסף
או אנרגיה.

התוכן באתר לא מתעדכן כל כך.
פשוט זה נראה לי מאוד מוזר כל העניין הזה עם הבוטים. אני יודע שגוגל מאוד מסתכלים על הבואנס רייט וה CTR גם באורגני.

אני יעבור על האתר ויבדוק בעיות אחרות שיכולות להיות.

תודה רבה!
maradona
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 26 מרץ 2015 13:09

Danielnet כתב:אתה מעדכן תוכן באופן תקופתי? או שאתה משאיר תוכן משנה שעברה?

מה יש לעדכן באופן תקופתי בדף שמציג ומשווק את ציוריו האחרונים של צייר מת? או שמכיל ניתוח ספרותי של "המלט" ביידיש"?
maradona כתב:[...]אני יודע שגוגל מאוד מסתכלים על הבואנס רייט וה CTR גם באורגני[...]

שאל בגוגל [שעות קבלת קהל ביטוח לאומי] ותראה בתוצאות החיפוש העליונות מדוע שיעור נטישה של 100% וזמן שהיה ממוצע של 10 שניות דווקא מאותתים לגוגל על שביעות רצון עילאית של המבקרים. שביעות רצון נמוכה תהיה מדפים שבהם מחבר התוכן הסתיר את המידע הזה בתוך מלל אינסופי כדי להעלות באופן מלאכותי את זמן השהיה ולהוריד את שיעור הנטישה.

גוגל מספקים לך ועבורך את הנתונים הללו כדי שתוכל ללמוד מהם, במידת האפשר, איך מתנהג שוק היעד הספציפי של האתר שלך ואיך הוא משנה את התנהגותו. נוסף על כך, John Mueller מגוגל הודיע במפורש ששני טיפוסי הנתונים הללו לא נלקחים בחשבון על ידי גוגל לצורך חישוב רלוונטיות הדף.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי Danielnet » יום ד' 01 אפריל 2015 16:23

זקן השבט 3 כתב:
Danielnet כתב:אתה מעדכן תוכן באופן תקופתי? או שאתה משאיר תוכן משנה שעברה?

מה יש לעדכן באופן תקופתי בדף שמציג ומשווק את ציוריו האחרונים של צייר מת? או שמכיל ניתוח ספרותי של "המלט" ביידיש"?
maradona כתב:[...]אני יודע שגוגל מאוד מסתכלים על הבואנס רייט וה CTR גם באורגני[...]

שאל בגוגל [שעות קבלת קהל ביטוח לאומי] ותראה בתוצאות החיפוש העליונות מדוע שיעור נטישה של 100% וזמן שהיה ממוצע של 10 שניות דווקא מאותתים לגוגל על שביעות רצון עילאית של המבקרים. שביעות רצון נמוכה תהיה מדפים שבהם מחבר התוכן הסתיר את המידע הזה בתוך מלל אינסופי כדי להעלות באופן מלאכותי את זמן השהיה ולהוריד את שיעור הנטישה.

גוגל מספקים לך ועבורך את הנתונים הללו כדי שתוכל ללמוד מהם, במידת האפשר, איך מתנהג שוק היעד הספציפי של האתר שלך ואיך הוא משנה את התנהגותו. נוסף על כך, John Mueller מגוגל הודיע במפורש ששני טיפוסי הנתונים הללו לא נלקחים בחשבון על ידי גוגל לצורך חישוב רלוונטיות הדף.

אתה מדבר פה על שני דברים שונים לחלוטין, אם האתר זה בלוג טכנולוגי על חידושים בזמן האחרון שהפוסט האחרון שלו הוא הקמת יוטיוב? הבאת את זה לצד אחר לגמרי. הרי כמובן ניתוח ספרותי של ''המלט'' יכול להכיל אין סוף דפים מעניינים שהקוראים באמת ירצו לקרוא היום, וגם בעוד 10 שנים.
DanielNet - שירותי כתיבת מאמרים למטרות קידום ותוכן איכותי.
אשכול רשמי: viewtopic.php?f=18&t=5716
Danielnet
חבר מתקדם
חבר מתקדם

מוניטין: 1

הודעהעל ידי yuval64 » יום ד' 01 אפריל 2015 17:27

maradona כתב:היי חברה,

בעיה שניתקלתי בה בקידום אתר.
יש לי אתר שאני מקדם מעל לשנה כבר. האתר הוא אתר בגוגל קנדה.
אתר קטן, רוב המילות מפתח הם לונג טייל שנמצאות בעמוד הראשון כבר מעל שנה, לא משהו תחרותי במיוחד.
האתר מקבל מעט טראפיק (איזור ה 150 גולשים בחודש) אבל זה מספיק בשביל לקבל 2-3 לידים בשבוע.
בגדול, מאוד מאוד יציב בשנה האחרונה.

בשבועיים האחרונים שמתי לב שהאתר ירד בכל המילות המפתח מהעמוד הראשון לשני. חלק מהמילות עדיין בעמוד הראשון
אבל ממש בסוף העמוד (לפני זה היו מיקום 1-3).

לא מאמין שהאתר נפגע באחד מהעדכונים של גוגל כי לא נבנו לו יותר מידי קישורים, התחרות לא קשה ככה שזה היה מספיק.
אבל מה, שמתי לב בחודש האחרון שיש פתאום ימים שהתנועה לאתר היא איזור ה 60-70 גולשים לעמוד שהממוצע שהוא בערך 4-7 גושלים ליום.
התנועה מגיע מסמרה שברוסיה והבאונס רייט של האתר עלה ל 90%.

מה שלי נראה, שאולי זה בוט של מתחרה או שמישהו מנסה לפגוע באתר.

השאלה היא, האם יש דרך להתגונן מזה ?
מה הפעולות שאני יכול לעשות בשביל לפתור את הבעיה ?

תודה!

יש תופעה חדשה באחרונה של בוטים שחודרים לנתונים של גוגל אנליטיקס ומראים תוצאות מוזרות של צפיות דפים או שמות הפניה מוזרים. אם זה המקרה, מדובר בהתקפה רק על גוגל אנליטיקס ולא על האתר. אפשר לסנן אותם בפילטר של אנליטיקס בדוק אם לא מדובר בזה...
yuval64
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 02 אפריל 2015 23:36

yuval64 כתב:יש תופעה חדשה באחרונה של בוטים שחודרים לנתונים של גוגל אנליטיקס ומראים תוצאות מוזרות של צפיות דפים או שמות הפניה מוזרים. אם זה המקרה, מדובר בהתקפה רק על גוגל אנליטיקס ולא על האתר. אפשר לסנן אותם בפילטר של אנליטיקס בדוק אם לא מדובר בזה...

אני לא מבין... לא סביר להניח שהבוטים האלה נכנסים לסרברים של גוגל, אז הם היה חייבים להכנס לסרברים של האתר, משמע לאתר, כי גוגל אנליטיקס קורא ומנתח נתונים של פעילות בסרבר של האתר.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי yuval64 » יום ו' 03 אפריל 2015 11:57

הם מתקיפים רק את חשבון האנליטיקס ולא את האתר. קרא כאן:

https://megalytic.com/blog/how-to-filte ... ytics-spam
yuval64
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 06 אפריל 2015 09:08

yuval64 כתב:הם מתקיפים רק את חשבון האנליטיקס ולא את האתר. קרא כאן:

מה פירוש "מתקיפים"? קראתי את מה שכתוב במאמר הזה וגם את מה שכתוב במאמרים נוספים שמקושרים ממנו, ומה שהבנתי הוא מה שהבנתי גם קודם: הבוט איננו "משבש" את פעולת גוגל אנליטיקס, אלא מתחזה לביקור מקישור בדף אינטרנט, שהופעל על ידי הדפדפן של מי שמבקר כביכול בדף המקשר, ולכן כתובתו נשארת רשומה בשרת האתר המקושר, והיא היתה נרשמת כביקור לגיטימי מקישור גם על ידי גוגל אנליטיקס וגם על ידי כל שרות חלופי אפשרי של סטטיסטיקת פעילות מבקרי האתר. המאמרים שקראתי בעצתך מציעים אך ורק איך לסנן מהסטטיסטיקה ביקורים מקישורים שנראים חשודים, בהיותם כתובות של דפי אינטרנט שמכילים רק מידע שווקי טהור, או שמכילים תוכנות זדוניות שישבשו את פעולת האתר המקושר מהם ברגע שהקישור יופעל מחדש על ידי מנהל האתר המקושר. סביר גם להניח שהקישור היה אכן קיים לרגע שבו נשלח דרכו אותו בוט, והוסר מיד לאחר מכן, משום שעושה זאת אפליקציה אוטומטית ששולחת את הבוט הזה לאלפי אתרים בתוך זמן קצרצר.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי yuval64 » יום ב' 06 אפריל 2015 10:56

זקן השבט 3 כתב:
yuval64 כתב:הם מתקיפים רק את חשבון האנליטיקס ולא את האתר. קרא כאן:

מה פירוש "מתקיפים"? קראתי את מה שכתוב במאמר הזה וגם את מה שכתוב במאמרים נוספים שמקושרים ממנו, ומה שהבנתי הוא מה שהבנתי גם קודם: הבוט איננו "משבש" את פעולת גוגל אנליטיקס, אלא מתחזה לביקור מקישור בדף אינטרנט, שהופעל על ידי הדפדפן של מי שמבקר כביכול בדף המקשר, ולכן כתובתו נשארת רשומה בשרת האתר המקושר, והיא היתה נרשמת כביקור לגיטימי מקישור גם על ידי גוגל אנליטיקס וגם על ידי כל שרות חלופי אפשרי של סטטיסטיקת פעילות מבקרי האתר. המאמרים שקראתי בעצתך מציעים אך ורק איך לסנן מהסטטיסטיקה ביקורים מקישורים שנראים חשודים, בהיותם כתובות של דפי אינטרנט שמכילים רק מידע שווקי טהור, או שמכילים תוכנות זדוניות שישבשו את פעולת האתר המקושר מהם ברגע שהקישור יופעל מחדש על ידי מנהל האתר המקושר. סביר גם להניח שהקישור היה אכן קיים לרגע שבו נשלח דרכו אותו בוט, והוסר מיד לאחר מכן, משום שעושה זאת אפליקציה אוטומטית ששולחת את הבוט הזה לאלפי אתרים בתוך זמן קצרצר.

לא ברור מה אתה מנסה לטעון כאן ועל מה בדיוק אתה מעוניין להתווכח??

קודם כל, זה בהחלט משבש את הפעילות של גוגל אנליטיקס בגלל שזה גורם לאנליטיקס להציג לך נתונים לא נכונים לגבי התעבורה של האתר שלך.

אם לא תסנן את הבוטים האלו, אנליטיקס יציג לך מס' ביקורים גדול יותר, מס' עמודים נצפים גדול יותר, מילות מפתח לא נכונות שהגיעו אליך לאתר וכו''. זה מה שהבוטים אלו גורמים לאנליטיקס לעשות אם לא מפלטרים אותם. אני לא אומר את זה כי קראתי מאמר, אלא כי זה קרה לי אישית לאחד האתרים שלי לפני כחודשיים.
yuval64
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 06 אפריל 2015 16:19

yuval64 כתב:לא ברור מה אתה מנסה לטעון כאן ועל מה בדיוק אתה מעוניין להתווכח??
קודם כל, זה בהחלט משבש את הפעילות של גוגל אנליטיקס בגלל שזה גורם לאנליטיקס להציג לך נתונים לא נכונים לגבי התעבורה של האתר שלך.
אם לא תסנן את הבוטים האלו, אנליטיקס יציג לך מס' ביקורים גדול יותר, מס' עמודים נצפים גדול יותר, מילות מפתח לא נכונות שהגיעו אליך לאתר וכו''. זה מה שהבוטים אלו גורמים לאנליטיקס לעשות אם לא מפלטרים אותם. אני לא אומר את זה כי קראתי מאמר, אלא כי זה קרה לי אישית לאחד האתרים שלי לפני כחודשיים.

על מה אתה מדבר? אלה הם בהחלט נתונים נכונים של התעבורה באתר, הם רק עלולים להטעות אותך לחשוב שמדובר במבקרים אנושיים שמגיעים לאתר באמצעות קישור. גם הבוטים של גוגל יוצרים תעבורה אמיתית, אלא שגוגל אנליטיקס (ואולי גם אפליקציות סטטיסטיקה נוספות) מסנן אותם מראש.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי yuval64 » יום ב' 06 אפריל 2015 18:27

לא מדובר בבוטים של מנועי חיפוש אם עדיין לא הבנת. מדובר על סוג שונה של בוטים של ס-פ-א-ם שמקורם באתרים רוסיים והם גורמים לדו"חות של האנליטיקס להשתגע. למשל בדו"ח של דפים לפי כותרת דף, אתה תראה דפים שלא קיימים באתר שלך עם כותרת כמו home page או כותרות פיקטיביות אחרות...
yuval64
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 06 אפריל 2015 19:19

yuval64 כתב:לא מדובר בבוטים של מנועי חיפוש אם עדיין לא הבנת. מדובר על סוג שונה של בוטים של ס-פ-א-ם שמקורם באתרים רוסיים והם גורמים לדו"חות של האנליטיקס להשתגע. למשל בדו"ח של דפים לפי כותרת דף, אתה תראה דפים שלא קיימים באתר שלך עם כותרת כמו home page או כותרות פיקטיביות אחרות...

אתה מייחס לי, משום מה, קושי בהבנת הנקרא שהוא אפילו יותר גרוע מהקושי שאני מוצא אצלך בהבנת הנקרא.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי yuval64 » יום ב' 06 אפריל 2015 19:58

אני מבין שאתה מחפש את מנת הויכוח היומית שלך ומכיוון שאין יותר מדי נושאים, אתה מנסה ליצור יש מאין ויכוח. לא ברור מה אתה מנסה לטעון כאן ועל מה בדיוק אתה מנסה להתווכח. קרא את השרשור המלא ונסה להבין מה אתה רוצה לומר בדיוק ואיך זה קשור או עונה לשואל השאלה.

שיהיה בהצלחה...
yuval64
חבר חדש
חבר חדש

הבא

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 36 אורחים