מזמינים להחלפת קישורים

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

Re: מזמינים להחלפת קישורים

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 26 פברואר 2015 20:29

John Mueller, עובד בכיר בחברת גוגל, שנוהג להשיב על שאלות במהלך Hangouts, הנחה שוב את בעלי\מנהלי אתרי האינטרנט שלא לרכוש עבודת קידום אתרים (נגד מתחרים ראויים בתוצאות החיפוש) שמתבססת על "בניית קישורים". "החלפת קישורים" נאסרת בפירוש ב"הנחיות גוגל למנהלי אתרים" מזה כארבע שנים לפחות.

ה-Hangout האחרון מוצג בסרטון שניתן לצפות בו ב-http://www.askpavel.co.il/blog/updates-21-2-15. שימו לב שהסרטון שם תוכנן לקפוץ ישר לשאלה בנושא "בניית קישורים" ולתשובה שעונה עליה, אבל ניתן גם להזיז את הסרטון לתחילתו ולצפות בכל ה-Hangout. עמיתנו מנשה אברמוב נוהג להשתתף במפגשים הוירטואליים הללו באופן קבוע, ואני מקווה שיפרסם פה את הבלוג שלו הכולל דיווחים שוטפים משם.

הצעות להחלפת קישורים המתפרסמות בפורום מקצועי לקידום אתרים בשנת 2015 דומות כבר לפרסום שרות של טיפול בכוסות רוח בפורום רפואי מקצועי.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי yuval64 » יום ד' 04 מרץ 2015 02:29

זקן השבט 3 כתב:John Mueller, עובד בכיר בחברת גוגל, שנוהג להשיב על שאלות במהלך Hangouts, הנחה שוב את בעלי\מנהלי אתרי האינטרנט שלא לרכוש עבודת קידום אתרים (נגד מתחרים ראויים בתוצאות החיפוש) שמתבססת על "בניית קישורים". "החלפת קישורים" נאסרת בפירוש ב"הנחיות גוגל למנהלי אתרים" מזה כארבע שנים לפחות.

ה-Hangout האחרון מוצג בסרטון שניתן לצפות בו ב-http://www.askpavel.co.il/blog/updates-21-2-15. שימו לב שהסרטון שם תוכנן לקפוץ ישר לשאלה בנושא "בניית קישורים" ולתשובה שעונה עליה, אבל ניתן גם להזיז את הסרטון לתחילתו ולצפות בכל ה-Hangout. עמיתנו מנשה אברמוב נוהג להשתתף במפגשים הוירטואליים הללו באופן קבוע, ואני מקווה שיפרסם פה את הבלוג שלו הכולל דיווחים שוטפים משם.

הצעות להחלפת קישורים המתפרסמות בפורום מקצועי לקידום אתרים בשנת 2015 דומות כבר לפרסום שרות של טיפול בכוסות רוח בפורום רפואי מקצועי.

וביבי אומר שאנחנו בסכנה קיומית מפני איראן. נו, אז אמר....

כמה אפשר לחפור כבר עם המנטרה שלך??

קידום אתרים בעזרת קישורים עובד גם עובד. כל יום אני חווה את זה ורואנ איך האתרים שלי מתקדמים מצוין אך ורק בעזרת קישורים מהמקומות הכי נידחים. זאת עובדה וגם אם תצעק מיליון פעמים (ואני משוכנע שאם נספור את המנטרות שלך נגיע לסכום קרוב), זה לא ישנה את העובדה הזאת...
yuval64
חבר חדש
חבר חדש

מוניטין: 0

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 04 מרץ 2015 14:14

א. John Mueller הוא לא פוליטיקאי ואנחנו באמת בסכנה קיומית מפני חימוש גרעיני בידי השלטון באירן וגרורותיו בלבנון ובעזה. האינטרס של הנהלת חברת גוגל הוא להגיש למשתמשי גוגל בצמרת תוצאות החיפוש את התוצאות האיכותיות והרלוונטיות ביותר, אחרת הם יברחו לפעילויות אינטרנט מתחרות. משתמשי גוגל לא מריצים על כל תוצאת חיפוש תוכנה לספירת והערכת הקישורים, לפני שהם מחליטים באיזה מהן לבקר.

ב. על לימוד מהניסיון הפרטי נאמר:
Benjamin Franklin (Poor Richard's Almanack, Nov. 1743) offered, "Experience keeps a dear school, yet fools learn in no other."

ג. כמו אלפי "מקדמי אתרים" ישראליים שכבר נטשו את המקצוע בשלושת השנים האחרונות, גם אתה מהווה סכנה לעצמך וללקוחות שלך. ענישת אתרים והעפתם מצמרת תוצאות החיפוש בגין ריבוי קישורי זבל התחילה כשנה לפני "פינגווין" ומתבצעת בהדרגה, בכל פעם על קבוצת ביטויי חיפוש נוספת. גם תורך לשחיטה יגיע, ואפשר שהרבה לפני שהענישה ושינוי שיטת הדירוג תטפל בכל ביטויי החיפוש. עד אז תמיד יהיה אפשר להציג תוצאות חיפוש שקודמו באמצעות קישורי זבל וטרם נענשו.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי yuval64 » יום ה' 05 מרץ 2015 23:28

האינטרס של גוגל הוא להגיש את תוצאות החיפוש הטובות ביותר ואת זה הם עדיין עושים (וזה עובדה) בעזרת כמות ואיכות הקישורים ולינקים לאתר שלך. אבל אתה כמובן מעדיף לבחור בתמימות של ילד בן 7 שמאמין לכל פיסת מידע שאומרים לו.

אני כבר קורא את המטרות שלך כמעט בכל מקום ברחבי הרשת ואני חייב לציין שאפילו פעם אחת לא ראיתי או קראתי ממך על איך כן מקדמים. כל מה שאתה יודע לעשות, זה לצעוק קישורים לא עובדים. אז קישורים לא. מה כן? על עוד אתה לא מציע אלטרנטיבה, המנטרה שלך לא שווה כלום!
yuval64
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 06 מרץ 2015 00:52

yuval64 כתב:האינטרס של גוגל הוא להגיש את תוצאות החיפוש הטובות ביותר ואת זה הם עדיין עושים (וזה עובדה) בעזרת כמות ואיכות הקישורים ולינקים לאתר שלך. אבל אתה כמובן מעדיף לבחור בתמימות של ילד בן 7 שמאמין לכל פיסת מידע שאומרים לו[...]

אני שמח מאד שאתה מתעקש.

כך אכן חשבו מייסדי גוגל בתחילת דרכם. תחמון תוצאות החיפוש על ידי ריבוי קישורים לא העלה לצמרת את תוצאות החיפוש שיותר רלוונטיות עבור משתמשי גוגל, ואת זה הם בדקו ומצאו בקלות על ידי השוואת סדר הצגת תוצאות החיפוש שיצרו האלגוריתמים שלהם עם סדר הצגת תוצאות החיפוש שבחר מדגם אנושי. בעקבות זאת התחילו להעניש אתרים ולהעיף אותם מצמרת תוצאות החיפוש בשל ריבוי קישורים ש"אינם טבעיים". תגובת מקדמי האתרים, לפני כחמש שנים, היתה להפציץ את אתרי המתחרים בקישורי זבל כדי לגרום להם להיענש ולעוף מהצמרת. התלונות שהופנו למנהלי גוגל, בין היתר באחד מכנסי SMX בירושלים, הביכו אותם והם הבטיחו פתרון בקרוב. הפתרון המידי היה הקמת שרות ה-Disavow.

הפתרון שלקח יותר זמן היה בהחלטה של הנהלת חברת גוגל להחליף בהדרגה את שיטת דירוג תוצאות החיפוש לשיטה שכבר לא מבוססת יותר על קישורים, וזה בא לידי ביטוי חד-משמעי בהחלפת ההנחיה לבעלי\מנהלי אתרים להנחיה שכבר לא מזכירה בכלל קישורים כגורם שיתרום לקידום. יש לזה גם הגיון כלכלי ניכר - לגוגל עולה כסף למדוד מדי כמה ימים שערכו של קישור הוא 0, או שערכו לא השתנה כי התווסף או השתנה ערכו של קישור לאתר המקשר לאתר שמקשר לאתר שלך. נסה לדמיין את המספר הכולל של קישורים ברשת ואת העלות הכוללת של האינדוקס, הסריקה מחדש והערכת הערך שלהם.
yuval64 כתב:[...]אני כבר קורא את המנטרות שלך כמעט בכל מקום ברחבי הרשת ואני חייב לציין שאפילו פעם אחת לא ראיתי או קראתי ממך על איך כן מקדמים. כל מה שאתה יודע לעשות, זה לצעוק קישורים לא עובדים. אז קישורים לא. מה כן? על עוד אתה לא מציע אלטרנטיבה, המנטרה שלך לא שווה כלום!

ה"מנטרות" שלי אינן המצאות שלי אלא הצגה מנומקת ומגובה באסמכתאות מהנחיות גוגל לבעלי האתרים ומפרסומים אחרים ותשובות לציבור הרחב, מעל לראשם של מקדמי האתרים ובוני הקישורים שעובדים עבורם. אם יש לך התנגדות, תפנה להנהלת גוגל.

איך כן מקדמים כתבתי והסברתי פה, בפורום AskPavel, ובמקומות אחרים מאות פעמים, ואם לא מצאת סימן שלא רצית להבין את המשמעות של מה שקראת. בזמנו סברתי שהשיטה הנכונה לקידום היא "זכיה" בקישורים טבעיים על ידי יצירת תוכן (לא בהכרח טקסט) שמהווה "מלכודת קישורים" מוצלחת. התרומה הייחודית שלי לרעיון הנפוץ הזה היתה שהראיתי שדרושה "מלכודת קישורים" שלא ניתן להעתיק, כי אחרת למנהל האתר המקשר יש עוד הרבה אפשרויות לאן להוציא את הקישור יקר הערך שלו. השווה זאת עם ה"פתרון" השגוי של סרטוט והצגת אינפוגרמה, שבהיותה מידע טהור ניתן לשנות לה מעט את העיצוב ולפרסם אותה באתר נוסף, ללא חשש תביעה.

אבל מאז שינוי אותה הנחיה ביוני 2013 (https://support.google.com/webmasters/a ... 4432?hl=iw):
באופן כללי, מנהלי אתרים יכולים לשפר את דירוג האתרים שלהם על ידי יצירת אתרים באיכות גבוהה שמשתמשים ירצו להשתמש בהם ולשתף אותם.

אני מלמד שמה שדרוש מעכשיו הוא לגרום למבקרים לרצות להשתמש באתר ולשתף אותו (שים לב - לא כתוב "להשתמש באתר או לשתף אותו) יותר מרצונם להשתמש באתרים המתחרים ולשתף אותם. ומאחר ולכל אתר כמעט שוק יעד ששונה במאפייניו, בהתנהגותו ובהעדפותיו משוק היעד של אתר אחר, אין יותר נוסחה אחידה לקידום, כפי שהיתה בעידן הקישורים. השווה זאת עם העבודה שנועדה לשפר את חווית המשתמש ותראה שהיא לא מתמקדת בהשגת ניצחון על המתחרים בתוצאות החיפוש אלא רק בשיפור יחס ההמרה של מי שכבר נכנס לאתר. התוצאה היא שתוצאות החיפוש, כמעט ללא יוצא מן הכלל, דומות מדי בתוכן הטקסט, בעיצוב ובקונספט השיווקי, ולא יוצרות תמריץ לאוכלוסיית משתמשי גוגל להעדיף אחת מהן באופן מובהק על פני כל האחרות. אם הפרסום בטלוויזיה (שלא לדבר על הפרסומות במשחקי ה-Super Bowl) היה עובד ברמה כזו, איש לא היה צופה בפרסומות.

האם עניתי לשאלות ולהסתייגויות שלך? משהו נשאר לא ברור?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 06 מרץ 2015 01:33

זקן השבט 3 כתב:[...]איך כן מקדמים כתבתי והסברתי פה, בפורום AskPavel, ובמקומות אחרים מאות פעמים, ואם לא מצאת סימן שלא רצית להבין את המשמעות של מה שקראת[...]

איך כתב Upton Sinclair:
It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי yuval64 » יום ו' 06 מרץ 2015 05:33

איך אמר בנט ללפיד בעימות? (וסליחה שאני שוב משתמש במטאפורה מהפוליטיקה) משהו כמו "גם אם תרים את הגבות, זה לא אומר שאתה צודק". אז שוב, גם בתשובה נ"ל כמו בכל הפוסטים שלך ברשת, אתה מטעה ומנסה לתאר את רחשי ליבך ולהציג אותם כעובדות. כל עוד לא תוכיח שאתה עובד או עבדת כאחד מבכירי גוגל במחלקת החיפוש, כל מה שכתבת כאן הוא סוג של ניחוש מושכל שמוצג כעובדות מוצקות.

נתחיל מזה שאתה פשוט טועה ומטעה! נתחיל מהעניין המרכזי והוא תרומתם של קישורים לתוצאות החיפוש. אני מבין שאתה חסיד של הבאת נתונים מההנחיות הרשמיות של גוגל. אז הנה, בבקשה.

הנה הדף הבא הרשמי של גוגל:
https://support.google.com/webmasters/a ... 0897?hl=iw

באותו הדף אפשר לראות בצורה מפורשת, שחור על גבי לבן, איך נקבע דירוג הדף שהוא מהווה את אחד הגורמים להשפעתו בתוצאות החיפוש. והנה הציטוט המדויק:

"כאשר משתמש מזין שאילתה, המחשבים שלנו מחפשים באינדקס דפים תואמים ומחזירים את התוצאות שהן להערכתנו הרלוונטיות ביותר למשתמש. הרלוונטיות נקבעת על ידי יותר מ-200 גורמים, שאחד מהם הוא דירוג הדף של דף נתון. 'דירוג דף' הוא המדד המציין את חשיבותו של דף, על סמך קישורים המגיעים מדפים אחרים. במילים פשוטות, ככל שיש יותר קישורים מאתרים אחרים המובילים אל דף כלשהו באתר שלך, כך עולה דירוג הדף שלו. לא כל הקישורים הם שווי ערך: Google משתדלת מאוד לשפר את חוויית המשתמש על ידי איתור קישורי ס-פ-א-ם ושיטות אחרות, אשר משפיעים על תוצאות חיפוש באופן שלילי. סוגי הקישורים הטובים ביותר הם אלה שניתנו בהתבסס על איכות התוכן שלך."

חשוב מאוד שתשים לב למשפט המודגש!! יותר מזה לא יכול להיות ברור!! שחור על גבי לבן!!

עכשיו, מלבד העובדה שאתה פשוט כותב עובדות לא נכונות כפי שהראיתי לך הרגע, אתה גם מוסיף את הפרשנות האישית שלך וממציא כבר היסטוריה שלמה סביב האלגוריתם של גוגל כאילו במינימום שתית קפה על בוקר עם לארי פייג' בעשר שנים האחרונות. אתה כותב משפטים כמו "כך אכן חשבו מייסדי גוגל בתחילת דרכם...", "ואת זה הם בדקו ומצאו בקלות על ידי השוואת סדר הצגת תוצאות החיפוש שיצרו האלגוריתמים שלהם עם סדר הצגת תוצאות החיפוש שבחר מדגם אנושי" וכו'.

אז בוא נדייק בבקשה ונודה כי אתה לא יודע מה בדיוק גוגל חשבו בתחילת דרכם, אתה לא יודע בדיוק מה הם חושבים ברגע זה ואתה גם לא תדע מה הם יחשבו בעתיד. כל מה שאתה יודע זה לנסות ולנחש באופן מושכל כיצד הם יתנהגו לפי ההיגיון והרציונל שלך (שזה בסדר גמור - אבל צריך להדגיש ולדייק שמדובר בהגיון שלך ולא בעובדות). לא יותר מזה. לכן, כל הצגת הנתונים שלך היא סך הכל פרשנות במסווה של "עובדות" או "ידיעות". זאת הדרך לצערי של הרבה מאוד אנשים ליצור רושם על אחרים.

לגבי החלק השני שבו כצפוי שוב, לא ענית לשאלה איך כן מקדמים אתר לשיטתך. ולא, לכתוב סיסמה כמו "לגרום למבקרים לרצות להשתמש באתר ולשתף אותו יותר מרצונם להשתמש באתרים המתחרים ולשתף אותם" זאת לא תשובה, זה אולי יכול להיות סלוגן נחמד, אבל תשובה, זה ממש לא.

בוא ננסה שוב. אני טכנאי מחשבים ואני רוצה לפתוח אתר ולהופיע במקומות טובים בביטויים מובילים בתחום המחשבים (כמו למשל "טכנאי מחשבים", "תיקון מחשבים" וכד') בתוצאות החיפוש האורגניות בגוגל. מה עליי לעשות כדי להצליח? מה אתה כבעל חברה לקידום אתרים היית עושה בעבורי? מה אתה ממליץ לי לעשות?
yuval64
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 06 מרץ 2015 11:51

אתה יכול למצוא בגוגל את הדף שבו עדיין מוצגת השאלה שהדף אליו קישרת מהווה תשובה עדכנית עליה? אני לא מוצא אותו ועושה רושם שהוא כבר לא קיים!

מכל מקום, הקטע המצוטט על ידך מתייחס בפירוש ל"דירוג הדף" (Page Rank) ולא ל"ציון הרלוונטיות" של הדף, הקובע את מיקומו בתוצאות החיפוש על פי מספר תוצאות החיפוש שעבדו כדי לקבל ציון רלוונטיות גבוה ממנו. זה ברור מהניסוח האומר ש"דירוג הדף" הוא רק אחד מתוך כ-200 גורמים הקובעים את רלוונטיות הדף, ולכן סדר הצגת תוצאות החיפוש משקף את הסדר היורד של "ציוני הרלוונטיות המשוקללים" שלהם, שהם סמויים, ולא את הסדר היורד של ציוני ה-PR שלהם. אף פעם לא התווכחתי עם הטענה הזו.

לעומת זאת, לדף https://support.google.com/webmasters/a ... ic=3309300 יש גישה מתוך https://support.google.com/webmasters/? ... ic=3309300 בקישור אל "יצירת תוכן ידידותי עבור Google". בדף הזה המחבר מבחין בין "חשיבות הדף" לבין "רלוונטיות הדף" ("...כדי להציג דפים שהם גם חשובים וגם רלוונטיים") ומהניסוח ברור שב"חשיבות הדף" הוא מתכוון למה שנקרא בדף שציטטת "דירוג הדף", משמע לציון ה-PR וב"רלוונטיות הדף" לציון הרלוונטיות ששוקלל לביטוי החיפוש הספציפי שנשאל מתוך ציון ה-PR וכ-199 גורמים נוספים.

בתחילת דרכם, מייסדי גוגל לא הבחינו בין השניים, ואז הסתבר להם שהדף שהוא בעל ציון ה-PR הגבוה ביותר ברשת האינטרנט יוצג על ידי מנוע החיפוש במקום הראשון לכל ביטוי חיפוש! ואם כי אינני רואה בדעת רוב מקדמי האתרים מקור לסמכות מקצועית, יש לציין שקיימת הסכמה כללית על כך שתרומת ציון ה-PR לציוני הרלוונטיות של הדף ירדה למשהו זניח, ואולי זו הסיבה מדוע גוגל דיללו ואולי גם הפסיקו לפרסם את מדרגת ה-PR בסולם הלוגריתמי שעליה יושב ציון הדף.
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ו' 06 מרץ 2015 11:57, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי yuval64 » יום ו' 06 מרץ 2015 11:56

אתה רוצה שאני אגיד לך איך הגעתי לדף הזה? אז אני אומר לך. הגעתי אליו מהקישור [url]שאתה[/url] הבאת בהודעה אחת לפני. בסוף הדף שאתה בעצמך הבאת, מופיעה השאלה "כיצד פועל חיפוש גוגל?" כמה אירוני הא?

החירטוט שכתבת כאן עכשיו ההתחמקות המגוכחת שלך מעובדה שכתובה שחור על גבי לבן בעמוד רשמי של גוגל, רק מוכיח כמה אתה מנותק מהמציאות. אתה תהיה מסוגל לומר גם שלילה הוא יום רק בשביל לא להודות שטעית.

ומה אני אמור להסיק מההתחמקות שלך על השאלה איך מקדמים אתר של טכנאי מחשבים?
yuval64
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי yuval64 » יום ו' 06 מרץ 2015 12:14

זקן השבט 3 כתב:
לעומת זאת, לדף https://support.google.com/webmasters/a ... ic=3309300 יש גישה מתוך https://support.google.com/webmasters/? ... ic=3309300 בקישור אל "יצירת תוכן ידידותי עבור Google". בדף הזה המחבר מבחין בין "חשיבות הדף" לבין "רלוונטיות הדף" ("...כדי להציג דפים שהם גם חשובים וגם רלוונטיים") ומהניסוח ברור שב"חשיבות הדף" הוא מתכוון למה שנקרא בדף שציטטת "דירוג הדף", משמע לציון ה-PR וב"רלוונטיות הדף" לציון הרלוונטיות ששוקלל לביטוי החיפוש הספציפי שנשאל מתוך ציון ה-PR וכ-199 גורמים נוספים.

אני רואה שערכת את ההודעה והוספת עוד תוכן, אז שוב פעם, אני מודה לך על הלינקים להנחיות הרשמיות של גוגל כי כך אני מגלה עוד עובדות שמוכיחות את הטעויות שלך. בדף שהבאת הפעם

https://support.google.com/webmasters/a ... ic=3309300

כתוב שחור על גבי לבן ואני מצטט:

"ודא שאתרים אחרים כוללים קישורים לאתר שלך

הקישורים מסייעים לסורקים שלנו למצוא את האתר שלך ועשויים לסייע לאתר שלך לקבל מיקום משופר בתוצאות החיפוש. בעת החזרת תוצאות לחיפוש, Google משתמשת בטכניקות מתוחכמות של התאמת טקסט, כדי להציג דפים שהם גם חשובים וגם רלוונטיים לכל חיפוש. Google מפרשת קישור מדף A לדף B כהצבעה של דף A עבור דף B. הצבעות של דפים, שהם עצמם "חשובים", נחשבות יותר, ועוזרות להפוך דפים אחרים ל"חשובים"."

איזה עוד מילים יספיקו לך להבין את העובדה שקישורים חשובים לקבל מיקום משופר בתוצאות החיפוש???? אי אפשר לכתוב את זה בצורה ברורה יותר! ילד בן 9 כבר היה מבין את זה ממזמן....
yuval64
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 06 מרץ 2015 12:27

yuval64 כתב:אתה רוצה שאני אגיד לך איך הגעתי לדף הזה? אז אני אומר לך. הגעתי אליו מהקישור [url]שאתה[/url] הבאת בהודעה אחת לפני. בסוף הדף שאתה בעצמך הבאת, מופיעה השאלה "כיצד פועל חיפוש גוגל?" כמה אירוני הא?
החירטוט שכתבת כאן עכשיו ההתחמקות המגוכחת שלך מעובדה שכתובה שחור על גבי לבן בעמוד רשמי של גוגל, רק מוכיח כמה אתה מנותק מהמציאות. אתה תהיה מסוגל לומר גם שלילה הוא יום רק בשביל לא להודות שטעית.

א. תודה.

ב. ברור לכל מי שמסוגל לקרוא טקסט שבדף שהבאתי "דירוג האתר" מתייחס למיקומי דפיו בתוצאות החיפוש לביטויי חיפוש שונים, בעוד שבדף שאתה הבאת, הם מדברים על "דירוג הדף" וזה מתייחס אך ורק לציון ה-PR של הדף (אין דבר כזה ציון PR לאתר). אינני יודע מדוע אנשי גוגל לא הקפידו יותר באיתור ניסוחים שעלולים לבלבל את הקוראים.

ג. מי שמכיר אותי מהפורומים וממסגרות אחרות ודאי זוכר את הפעמים הרבות שבהן הודיתי בפומבי בטעויות שעשיתי ואת הפעמים הרבות שבהן שיניתי את דעתי. קרא בתגובה למעלה, מהבוקר, על כך שפעם סברתי שיש לקדם באמצעות "מלכודות קישורים שלא ניתן להעתיק", ושבעקבות ההנחיה החדשה של גוגל שיניתי את דעתי.

ד. איך מקדמים אתר של טכנאי מחשבים היא שאלה שגויה, והיתה שגויה מאז שקיימים מנועי חיפוש. השאלה הנכונה היא איך מקדמים את האתר של טכנאי מחשבים מסויים למקום הראשון בגוגל לקבוצת ביטויי חיפוש ששוק היעד הספציפי שלו שואל, באמצעות השגת ניצחון על המתחרים הספציפיים שלו בתוצאות החיפוש. ההגיון מחייב שבהעדר מתחרים יש דרך אחת ובהנתן פעילות נמרצת של מתחרים ראויים מוכרחה להיות דרך אחרת. גם באתלטיקה, בצבא, בפרסום ובמסחר פועל אותו הגיון. לעומת זאת, כאשר טכנאי מחשבים מתקן את המחשב השולחני שלי, טכנאי מחשבים אחר, שמתקן את המחשב השולחני שלך בקצה השני של הארץ או העולם, לא מפריע לו להצליח בתיקון.

כאשר תבין ותפנים את העובדה הזו אמשיך ברצון, כי עבור כל הקוראים, ולא רק עבורך, אני כותב פה את התגובה הזו.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 06 מרץ 2015 13:10

הסבר קצר וממצה על "ציוני רלוונטיות" פרסמתי לפני יומיים, בהקשר של "יציאה מעונש" בשל קישורים ש"אינם טבעיים" ב- http://www.northcutt.com/blog/2014/11/m ... you-think/:

The reason why Penguin 3.0 doesn't work how people think is that Google does not not work as people, including experienced SEO workers, think.

Contrary to popular belief, if your page is ranked # 4 for a given search query, it is not Google, or its algorithms, that have caused or intended it to be ranked # 4! To understand this, one has to go back to the early history and terminology of information management, as I did 16 years ago.

The simplest model of information management describes a finite set of documents, a method for calculating the relevance score of each document for one or more key phrases, and a simple way to sort all documents that have a relevance score higher than 0 for a given key phrase and present them to the user by their descending order of their relevance scores. Consequently, if a given document was ranked # 4, it only meant that there are no more than 3 documents with a higher relevance score.

By this model, which still represents how Google works, if your page has fallen from # 4 to # 5, it shows that someone working on modifying another page has managed to increase its relevance score, which is now higher than yours, and Google has no choice but show it at # 4 and yours at # 5. It could also mean that Google has changed its method of calculating the relevance score or "penalized" your page.

But to "penalize" search results it is sufficient for Google to lower the value of one of the partial scores for parameters that are combined into the consolidated relevance score (note that the relevance score has no upper limit) of some or all search results. And, hence, there's no real and observable difference, for instance, between "penalty" due to many "unnatural links" and the "devalue" of those links or assigning them a negative value.

The removal of a "penalty" (by "Disavow") is confused in popular belief with the idea of being given a parole and sent back to freedom (his former ranking more or less). According to the way Google really works, this cannot happen because the value of the now missing links is still not included in the relevance scores of that page. However, if the value of links has indeed turned from positive to negative, the effect of Disavow's now ignoring them ("lifting the penalty") will be a certain observable ranking improvement, though not to former places. One still has to invest work on other ways of sufficiently increasing the relevance scores of the page to bring it back to its previous rankings (and traffic volume).

This effect has been predicted by me a few years ago and has been shown since by empirical results, demonstrating again that it is not Google who causes the page's given ranking for a given search phrase, but its competitors. And considering the fact that Google is gradually replacing its links-based method of calculating relevance scores, there's no positive ROI for links-removal work, unless it is continued with work that increases relevance scores by the new method ("In general, webmasters can improve the rank of their sites by creating high-quality sites that users will want to use and share" - see my comment in http://www.northcutt.com/blog/... ).
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי yuval64 » יום ו' 06 מרץ 2015 17:32

זקן השבט 3 כתב:
yuval64 כתב:אתה רוצה שאני אגיד לך איך הגעתי לדף הזה? אז אני אומר לך. הגעתי אליו מהקישור [url]שאתה[/url] הבאת בהודעה אחת לפני. בסוף הדף שאתה בעצמך הבאת, מופיעה השאלה "כיצד פועל חיפוש גוגל?" כמה אירוני הא?

א. תודה.

ב. ברור לכל מי שמסוגל לקרוא טקסט שבדף שהבאתי "דירוג האתר" מתייחס למיקומי דפיו בתוצאות החיפוש לביטויי חיפוש שונים, בעוד שבדף שאתה הבאת, הם מדברים על "דירוג הדף" וזה מתייחס אך ורק לציון ה-PR של הדף (אין דבר כזה ציון PR לאתר). אינני יודע מדוע אנשי גוגל לא הקפידו יותר באיתור ניסוחים שעלולים לבלבל את הקוראים.

ג. מי שמכיר אותי מהפורומים וממסגרות אחרות ודאי זוכר את הפעמים הרבות שבהן הודיתי בפומבי בטעויות שעשיתי ואת הפעמים הרבות שבהן שיניתי את דעתי. קרא בתגובה למעלה, מהבוקר, על כך שפעם סברתי שיש לקדם באמצעות "מלכודות קישורים שלא ניתן להעתיק", ושבעקבות ההנחיה החדשה של גוגל שיניתי את דעתי.

ד. איך מקדמים אתר של טכנאי מחשבים היא שאלה שגויה, והיתה שגויה מאז שקיימים מנועי חיפוש. השאלה הנכונה היא איך מקדמים את האתר של טכנאי מחשבים מסויים למקום הראשון בגוגל לקבוצת ביטויי חיפוש ששוק היעד הספציפי שלו שואל, באמצעות השגת ניצחון על המתחרים הספציפיים שלו בתוצאות החיפוש. ההגיון מחייב שבהעדר מתחרים יש דרך אחת ובהנתן פעילות נמרצת של מתחרים ראויים מוכרחה להיות דרך אחרת. גם באתלטיקה, בצבא, בפרסום ובמסחר פועל אותו הגיון. לעומת זאת, כאשר טכנאי מחשבים מתקן את המחשב השולחני שלי, טכנאי מחשבים אחר, שמתקן את המחשב השולחני שלך בקצה השני של הארץ או העולם, לא מפריע לו להצליח בתיקון.

כאשר תבין ותפנים את העובדה הזו אמשיך ברצון, כי עבור כל הקוראים, ולא רק עבורך, אני כותב פה את התגובה הזו.

שוב, אתה ממשיך לברוח מהמציאות ולהפוך טקסט פשוט לפרשנות אישית שלך שאין לה כל קשר לעובדות ולמציאות. אתה כל הזמן מתהדר במנטרה שמקדמי אתרים צריכים לקרוא את ההנחיות של גוגל אך לא עושים זאת ומסתבר שהסנדלר הולך יחף. עכשיו אנחנו מגלים שמי שלמעשה לא קורא (או יותר נכון לא רוצה לקרוא) את העובדות של גוגל, הוא אתה!!

בשני הקישורים להנחיות של גוגל שאתה למרבה האירוניה הבאת וצירפת כאן, כתוב בצורה כל כך ברורה ופשוטה שכמות ואיכות הקישורים חשובים מאוד ועוזרים לקבל מיקום משופר בתוצאות החיפוש. אין שום הבדל ביניהם והם מדברים על אותו מושג לחלוטין. אין יותר פשוט וברור מזה. הניסוחים האלו אינם מבלבלים בכלל את הקוראים. להיפך, הם מאוד ברורים ופשוטים.

אתה לעומת זאת, כנראה מתקשה בהבנת (או יותר מדוייק ב"קבלת") הנקרא ומפרש לילה ליום וחושך לאור. כל התוספות שאתה ממציא כאן, הן פרי דמיונך בלבד. אתה אולי מאוד רוצה שזה מה שהם יכתבו, אבל מה לעשות, אין שום אזכור כזה. כל מה שכתוב בהנחיות הרשמיות הוא עיקרון פשוט וברור שילד בן 7 מבין בקריאה ראשונה - ככל שיש יותר קישורים לדף שלך, כך הוא ידורג טוב יותר בתוצאות החיפוש. ככל שהקישורים מגיעים ממקום איכותי יותר, כך תדורג טוב יותר. כל כך קל וכל כך ברור להבין!!

בקיצור זקן השבט, הגיע הזמן לקבל החלטה. אם אתה חושב שמקדמי אתרים צריכים לפעול אך ורק לפעול על פי הנחיות גוגל הרשמיות (כפי שאתה טוען בכל מקום ברשת), אז תקבל את מה שההנחיות אומרות ואל תמציא ותוסיף פרשנויות משלך. אם אתה כמוני וכמו רבים אחרים שלא לוקחים יותר מדי ברצינות את ההנחיות של גוגל, אז תוכל להוסיף את הפרשנויות מתוך הניסיון האישי שלך. כרגע אתה פשוט מנסה לחגוג כאן של שתי החתונות.

ושוב, כרגיל אתה מתחמק בעזרת כביסת מילים ארוכה במיוחד ולא עונה אפילו על רבע מהשאלה שלי. בוא ננסה עוד פעם:

אני טכנאי מחשבים שמתמחה בתיקון מחשבי לינוקס (מספיק "מסויים" בעינייך?) ורוצה להתמקם במקומות הראשונים בכל מילה או ביטוי ששוק קהל היעד שלי מחפש ("תיקון מחשבי לינוקס", "טכנאי מחשבי לינוקס" וכו'), ושהמתחרים הספציפיים שלי (טכנאי מחשבי לינוקס) מופיעים גם.

מה אתה בבעל חברת קידום אתרים היית ממליץ לי לעשות? איך אני מגיע למקום הראשון בגוגל בתוצאות האלו? האם יש סיכוי שאוכל לקבל כאן פעם אחת תשובה שגם עוסקת בשאלה ולא רק סלוגן???
yuval64
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 06 מרץ 2015 18:26

yuval64 כתב:[...]בשני הקישורים להנחיות של גוגל שאתה למרבה האירוניה הבאת וצירפת כאן, כתוב בצורה כל כך ברורה ופשוטה שכמות ואיכות הקישורים חשובים מאוד ועוזרים לקבל מיקום משופר בתוצאות החיפוש. אין שום הבדל ביניהם והם מדברים על אותו מושג לחלוטין. אין יותר פשוט וברור מזה[...]
[...]ככל שיש יותר קישורים לדף שלך, כך הוא ידורג טוב יותר בתוצאות החיפוש. ככל שהקישורים מגיעים ממקום איכותי יותר, כך תדורג טוב יותר. כל כך קל וכל כך ברור להבין!![...]

בדף https://support.google.com/webmasters/a ... ic=3309300 כתוב:
הקישורים מסייעים לסורקים שלנו למצוא את האתר שלך ועשויים לסייע לאתר שלך לקבל מיקום משופר בתוצאות החיפוש. בעת החזרת תוצאות לחיפוש, Google משתמשת בטכניקות מתוחכמות של התאמת טקסט, כדי להציג דפים שהם גם חשובים וגם רלוונטיים לכל חיפוש. Google מפרשת קישור מדף A לדף B כהצבעה של דף A עבור דף B. הצבעות של דפים, שהם עצמם "חשובים", נחשבות יותר, ועוזרות להפוך דפים אחרים ל"חשובים".
זכור כי האלגוריתמים שלנו יכולים להבחין בין קישורים טבעיים לקישורים שאינם טבעיים[...]
[...]רק הקישורים הטבעיים מסייעים לאתר שלך בעניין ההוספה לאינדקס והדירוג.

בדף https://support.google.com/webmasters/a ... 0897?hl=iw כתוב:
כאשר משתמש מזין שאילתה, המחשבים שלנו מחפשים באינדקס דפים תואמים ומחזירים את התוצאות שהן להערכתנו הרלוונטיות ביותר למשתמש. הרלוונטיות נקבעת על ידי יותר מ-200 גורמים, שאחד מהם הוא דירוג הדף של דף נתון. 'דירוג דף' הוא המדד המציין את חשיבותו של דף, על סמך קישורים המגיעים מדפים אחרים. במילים פשוטות, ככל שיש יותר קישורים מאתרים אחרים המובילים אל דף כלשהו באתר שלך, כך עולה דירוג הדף שלו[...]
[...]כדי שהאתר שלך יקבל דירוג טוב בדפי תוצאות החיפוש, חשוב לוודא ש-Google יכולה לסרוק אותו ולהוסיפו לאינדקס באופן נכון. ההנחיות למנהלי אתרים מתארות מספר שיטות מומלצות שיכולות לעזור לך להימנע משגיאות נפוצות ולשפר את דירוג האתר שלך[...]
[...]אם הדירוג של אתר מסוים הוא גבוה ביחס למילת מפתח כלשהי, הסיבה לכך היא שגילינו באמצעות האלגוריתמים שלנו שתוכן האתר רלוונטי יותר לשאילתה של המשתמש.

ובדף https://support.google.com/webmasters/a ... 4432?hl=iw כתוב:
המיקומים של אתרים בתוצאות החיפוש נקבעים על בסיס מאות גורמים שמטרתם לתת למשתמש הסופי תוצאות חיפוש שימושיות ומדויקות. הגורמים האלה מוסברים בפירוט רב יותר במאמר כיצד פועל החיפוש.
באופן כללי, מנהלי אתרים יכולים לשפר את דירוג האתרים שלהם על ידי יצירת אתרים באיכות גבוהה שמשתמשים ירצו להשתמש בהם ולשתף אותם. למידע נוסף על שיפור חשיפת האתר בתוצאות החיפוש של Google, אנחנו ממליצים לבקר באקדמיה למנהלי אתרים, שם מפורטים העקרונות הבסיסיים לתחזוקה של אתר הידידותי עבור Google.

קרא שוב את המשפטים שהבאתי בתגובה זו מתוך שלושת דפי ההנחיות, שים לב להדגשות שהוספתי, ותסביר לעצמך ולקוראים מה הוא ההבדל המהותי שבהגדרות של גוגל בין "דירוג הדף" ל"דירוג האתר" ובין "חשיבות הדף" ל"רלוונטיות תוצאת החיפוש". אני שמח אגב שיצרת עבורי הזדמנות לקרוא, הפעם בעיון רב, את הנחיות גוגל ולגלות מחדש שאכן אין כל סתירה ביניהן לבין מה שאני מלמד מזה יותר מ-15 שנים עובדי קידום ובעלי\מנהלי משרדי קידום.
yuval64 כתב:[...]ושוב, כרגיל אתה מתחמק בעזרת כביסת מילים ארוכה במיוחד ולא עונה אפילו על רבע מהשאלה שלי. בוא ננסה עוד פעם: אני טכנאי מחשבים שמתמחה בתיקון מחשבי לינוקס (מספיק "מסויים" בעינייך?) ורוצה להתמקם במקומות הראשונים בכל מילה או ביטוי ששוק קהל היעד שלי מחפש ("תיקון מחשבי לינוקס", "טכנאי מחשבי לינוקס" וכו'), ושהמתחרים הספציפיים שלי (טכנאי מחשבי לינוקס) מופיעים גם.
מה אתה בבעל חברת קידום אתרים היית ממליץ לי לעשות? איך אני מגיע למקום הראשון בגוגל בתוצאות האלו? האם יש סיכוי שאוכל לקבל כאן פעם אחת תשובה שגם עוסקת בשאלה ולא רק סלוגן???

לא התקדמת בהבנה ובעיכול של עובדת התחרות על מקום בצמרת תוצאות החיפוש. אם אתה והמתחרה שלך פועלים על פי אותה שיטת (נוסחת) קידום, מי משניכם יהיה במקום הראשון?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי yuval64 » יום ו' 06 מרץ 2015 20:27

שמע, אני ממליץ לך לחזור לכיתה ג' וללמוד הבנת הנקרא. כי לפי מה שכותב כאן זה די ברור שאתה פשוט לא יודע להבין אפילו טקסט פשוט. אין כאן שום הבדלים ולא מוזכר באף אחד מהטקסטים הנ"ל שום אזכור או משהו שקשור להבדלים בין דירוג דף או דירוג אתר. המקום היחיד שבו נמצאים ההבדלים האלו אך ורק בדימיון שלך...

אין סתירה בין מה שאתה אומר??? רק לפני שלוש הודעות כתבת כאן שהאלגוריתם של גוגל לא בודק יותר ולא מתייחס בכלל לקישורים??! אתה עדיין בטוח שאין סתירה?

ײלא התקדמת בהבנה ובעיכול של עובדת התחרות על מקום בצמרת תוצאות החיפוש. אם אתה והמתחרה שלך פועלים על פי אותה שיטת (נוסחת) קידום, מי משניכם יהיה במקום הראשון".

עכשיו אתה שואל אותי?? אני מזכיר לך שאני הוא זה ששאל אותך איך אתה גורם לי לנצח את המתחרה... אז אני מבין שאין לך תשובה?
yuval64
חבר חדש
חבר חדש

הבא

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 54 אורחים