היחס של גוגל לאתרים חדשים

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

היחס של גוגל לאתרים חדשים

הודעהעל ידי VladiPro » יום א' 21 דצמבר 2014 00:20

שלום,

בניתי אתר,העלתי אותו לאוויר ועכשיו יש לי כמה שאלות:
1. שמתי לב שעד עכשיו אונדקס רק דף אחד של האתר, ומדובר דווקא בדף פנימי שלא קישרתי אליו משום מקום. האם זה אופייני? יכול להיות שגוגל יציג את שאר הדפים מאוחר יותר? פתחתי משתמש בכלי מנהלי האתרים של גוגל וכיוונתי אותו למפת האתר שלי בשביל שיהיה לו יותר קל לאנדקס את כל הדפים באתר. בנוסף לזה, בינתיים הכלי לא דיווח על שום בעיה באתר. מדוע לדעתכם גוגל לא מאנדקס את כל הדפים במקביל?
2. האם לבוט של גוגל יש בעיה להתמודד עם ג'אווה סקריפט? אני זוכר שבעבר היתה בעיה כזאת, אבל לפי מה שהבנתי, כיום אין לו בעיה כזאת. הרבה זמן לא התעדכנתי בדברים האלה, לכן הייתי רוצה לדעת האם לדעתכם כדאי לי לבטל את הג'אווה סקריפט בתפריט הניווט?
3. והשאלה החשובה ביותר: אני לא מעוניין לבנות קישורים, כי עד כמה שידוע לי, זה כבר לא כל כך עובד עם גוגל. השאלה היא האם גוגל נותן הזדמנות לאתרים חדשים, ומקפיץ (באופן זמני) את הדפים שלו לעמוד הראשון בחלק מביטויי החיפוש הרלוונטיים על מנת לבדוק איתותי שביעות רצון?

חוץ מזה, אשמח אם תיכנסו לשרשור שבו הצגתי את האתר שלי ותיתנו חוות דעת. חשוב לי להבין כיצד ניראת חוויית הלקוח הפוטנציאלי מנקודת מבט של כמה שיותר אנשים.

תודה,
ולדי
VladiPro
חבר טרי
חבר טרי

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 0

Re: היחס של גוגל לאתרים חדשים

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום א' 21 דצמבר 2014 02:45

1. יש פה 3 שאלות במכה:
האם זה אופייני?
כן
יכול להיות שגוגל יציג את שאר הדפים מאוחר יותר?
בהחלט
מדוע לדעתכם גוגל לא מאנדקס את כל הדפים במקביל?
זה דיי אינדיבידואליו לכל מקרה ותלוי גם במרכיבים בעיקר טכניים

2. פה יש 2 שאלות:
האם לבוט של גוגל יש בעיה להתמודד עם ג'אווה סקריפט?
גוגל השתפר עם הדרך שבה הוא מתמודד עם JS אבל עדיין אפשר להגיד שיש בעיה
הייתי רוצה לדעת האם לדעתכם כדאי לי לבטל את הג'אווה סקריפט בתפריט הניווט?
צריך לבדוק במה זה מתבטא ולהבין לאילו שינויים אחראי סקריפט ה JS ואיך התפריט בנוי

3. הסיגנלים של מנועי החיפוש וההופעה בגוגל תלויה בערך שמעבירים קישורים(בין היתר)
לא ממש יודע אם אני יכול להסכים עם מה שידוע לך.
אבל אין ספק שאתרים חדשים יכולים ליהנות מחשיפה בשלבים ההתחלתיים גם במקרים שבהם הם עדיין לא הרוויחו את כל הסיגנלים שלהם.
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 15

הודעהעל ידי VladiPro » יום א' 21 דצמבר 2014 03:36

תודה על ההתייחסות.

1. כל הדפים התאנדקסו בסופו של דבר.
2. מאוד יעזור לי אם תיכנס לאתר שלי, תסתכל איך התפריט בנוי ותחווה את דעתך. כדי להקל עלייך, אני שם פה קישור לשרשור שבו הצגתי את האתר: viewtopic.php?f=13&t=5771
3.
VladiPro
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 21 דצמבר 2014 10:36

VladiPro כתב:...האם גוגל נותן הזדמנות לאתרים חדשים, ומקפיץ (באופן זמני) את הדפים שלו לעמוד הראשון בחלק מביטויי החיפוש הרלוונטיים על מנת לבדוק איתותי שביעות רצון?...

אף פעם לא האמנתי לסיפור הזה. תאר לעצמך ביטוי חיפוש פופולרי ביותר בגוגל העולמי באנגלית, שמדי יום מצטרפות עשרות תוצאות חיפוש חדשות לביטוי הזה ועוד עשרות תוצאות חיפוש ותיקות (למשל עיתונים) שמוסיפות מדי יום תוכן חדש שרלוונטי לאותו ביטוי. איך יעשה גוגל רוטציה ביניהם בעשיריה העליונה למשך מספיק זמן כדי שאפשר יהיה למדוד את שביעות רצון המבקרים?

גוגל מחליף את שיטת דירוג תוצאות החיפוש בהדרגה, בכל פעם על שיעור קטן מאד של כלל תוצאות החיפוש. בתנאים אלה אתה לא יכול לדעת האם לביטויי החיפוש שאתה מקדם השיטה כבר הוחלפה, ו"בניית קישורים" תזיק מיד, האם היא תוחלף מחר בבוקר, בשבוע הבא או רק בעוד שנה.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי VladiPro » יום ג' 13 ינואר 2015 00:52

עמנואל, הטיעון שלך משכנע ואכן אני לא רואה סיבה שגוגל יעשה רוטציה בין תוצאות, אבל אני דווקא התכוונתי למשהו אחר. הבעיה היא שלא חידדתי את זה כנראה בגלל השעה המאוחרת שבא כתבתי את הפוסט הקודם.

לצורך העניין, ידוע לנו שגוגל נע לכיוון של חיפוש מותאם אישית, ולצורך העניין אני מרגיש את זה בתור משתמש קצה. עכשיו בוא נצא מנקודת הנחה שהאלגוריתם של גוגל מזהה שדף הנחיתה שלי מתאים לגולשים ספציפיים יותר מאשר דפים ותיקים שנמצאים בחזית הזירה. נניח לצורך העניין שדף הנחיתה שלי קצר וענייני, ויש גולש שהסטטיסטיקה (מפרופיל המשתמש שלו בגוגל) מלמדת שהוא אוהב דפי נחיתה כמו שלי. נצא גם מנקודת הנחה היפותטית שהמתחרים שלי לא בהכרח מספקים לאותו הגולש את מה שהוא מחפש. הגיוני שגוגל יציג לגולש המדובר דווקא את הדף שלי בתוצאות העליונות, לא? אז השאלה היא האם זה קורה בתוצאות האורגניות?

בכל אופן, אני התחלתי קמפיין באדוורדס בשביל להתחיל לקבל תנועה מגוגל על מנת שגוגל יוכל לאסוף סטטיסטיקות איכותיות על גולשים באתר שלי. לדעתי זה יועיל גם אם השינויים נכנסו כבר לביטויי החיפוש שאני מקדם וגם אם לא. אם נכנסו, אז אני אמור להרגיש את ההשפעה (לטוב ולרע) בקרוב. אם לא נכנסו השינויים, אני ארגיש את ההשפעה כאשר הם ייכנסו לתוקף.
VladiPro
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 13 ינואר 2015 12:35

א. גוגל מפעיל חיפוש מותאם אישית מזה כשש שנים כמדומני. קרא גם את מה שכתבתי ב-http://www.askpavel.co.il/qa/16452.

ב. להבנתי, על פי שינוי שיטת הדירוג תוצאות החיפוש האורגניות בגוגל, מי ש"מתאים" את סגר הצגת תוצאות החיפוש לביטוי נתון למאפייני ההתנהגות וההעדפות של האוכלוסיה ששאלה את אותו ביטוי הוא לא עובד גוגל ש"מכוונן" (finetunes) את האלגוריתם, אלא אלגוריתם נפרד לאותו ביטוי חיפוש שפועל על פי עקרונות של "לימוד מכונה" (אינטליגנציה מלאכותית) ולומד לבד מה היא ההתנהגות ומה הן ההעדפות של אותה אוכלוסיה. משתמשי גוגל ולא עובדי גוגל קובעים מעכשיו את אופן פעולת האלגוריתם שמחשב את ציון הרלוונטיות המשוקלל של תוצאת חיפוש לביטוי חיפוש נתון. ולכן לא הופתעתי כאשר גוגל שכרו לתפקיד מנהל ההנדסה שלהם את Ray Kurzweil, מהנדס בעל שם בתחום האינטליגנציה המלאכותית, שהיה עסוק בפיתוח מנוע חיפוש משלו שמבוסס על אינטליגנציה מלאכותית.

ג. אני מסכים בהחלט עם מה שכתבת בפסקה האחרונה, ובמיוחד עם ה"לטוב ולרע".
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

• נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    מחבר

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל