אחרי הרבה שלא הייתי פה, שאלה מהותית

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

אחרי הרבה שלא הייתי פה, שאלה מהותית

הודעהעל ידי KadarYair » יום ה' 04 ספטמבר 2014 01:52

נניח שאני פותח אינטרנט עם תוכן בעייתי כמו "הורדות", "צפייה ישירה" וכד',
אך בפועל, אני רק מקדם ובהצלחה רבה, את הדפים המכילים את מילות המפתח למקומות המביאים תנועה,
ומבלי שאני שם ממש בפועל איזה שהוא משהו (לא לינק, לא iframe ולא שום דבר אחר).

דוגמא לשם המחשה (הכל נכתב לכאורה כמובן):
יצרתי בבלוג שלי דף עם הכותרת "מהיר ועצבני לצפייה ישירה", הכנסתי לאתר טקסט בלעדי שכתבתי, קדמתי אותו היטב למקום הראשון,
ובפועל, בדף עצמו מלבד התיאור והטקסט שהוכנסו, אין שום צפייה ישירה - לא קישור, לא הפנייה, לא סרטון ולא iframe של משהו. ממש DEAD END.

יש לי 3 שאלות מהותיות ומשמעותיות בנושא:
1) האם במה שלכאורה עשיתי בדוגמא, מבחינה משפטית, אני עדיין מפר זכויות יוצרים?
2) האם כתוצאה מהפעולה הזו בלבד (ומבלי להתייחס לפגיעה ב-Bounce Rate ואיתותי שביעות רצון אחרים), ייתכן ואכנס לארגז החול בגוגל או שמא אפגע בכל דרך ענישה אחרת?
3) האם בדפים מן הסוג, מותר לי לשים פרסומות אדסנס ובלבד שאעמוד בשאר התנאים של התקנון?

אין לי עוד ניסיון בנושא ואני לא רוצה טעויות, אז אשמח אם התשובות כאן יהיו מבוססות על ידע בלבד.

לפי השקפתי, אני לא רואה איך דבר כזה יכול להיות הפרה של זכויות כי אין פה הפרה בפועל, לא רואה איך גוגל, שבעצמו עושה בדיוק את מה שתיארתי פה רק בפורמט של מנוע חיפוש שאנשים משתמשים בו, יכול להתייחס אליי באופן אחר ולהעניש את האתר שלי על פעולה ספציפית כזו וכנגזרת מכך גם אין כל סיבה לחסום אדסנס באתר כזה.

כמובן שאני לא נכנס למה אני עושה משם ואיך אני הופך את האתר לבעל ערך מוסף לגולשים פה, יש פה כל מיני טכניקות כשרות ורעיונות שגובשו שאין סיבה שאשתף כאן, ולכן אני מבקש שתתייחסו ספציפית לפעולה הזו, מנותקת משאר הגורמים ומה עושים עם זה הלאה...

תודה רבה.
סמל אישי של המשתמש
KadarYair
מנהל פורום כל שאר הנושאים

פוסטים מומלצים: 12
מוניטין: 8

Re: אחרי הרבה שלא הייתי פה, שאלה מהותית

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ה' 04 ספטמבר 2014 09:47

אתייחס רק ל 2 משום שאין לי ידע מספיק מעניק למענה עבור השאר.
בהחלט תפגע בסיגנלים נוספים במקרה ואתה מראש יודע שהתוכן שאותו הגולש יחפש וירצה לראות לא יופיע בדף שבו הוא נחת, בעיקר משום שתכריח אותו לחזור לגוגל ולנווט לתוצאת החיפוש של המתחרה שלך.
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 15

הודעהעל ידי toron » יום א' 07 ספטמבר 2014 12:30

מהניסיון שלי, אין בעיות עם הדוגמא שנתת בתנאי שבאמת אין תוכן שמפר זכויות יוצרים בעמוד.
toron
חבר חדש
חבר חדש

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 0

הודעהעל ידי maor » יום ב' 08 ספטמבר 2014 19:58

מניסיון, תהיה לך בעיה עם אדסנס. הם יודעים למצוא סיבה טובה על מנת לחסום את האתר או את החשבון כולו בגלל למשל "הטעיה של גולשים", אי התאמה בין כותרות לתוכן וכו וכו. וזה בלי לדבר על כך שהם עלולים להאשים אותך בהפרה של זכויות יוצרים, בלי שבפועל עשית זאת. תזכור שלא תמיד אלה שבודקים את האתרים הם דוברי עברית ולכן עלולים לפסול בלי בעיה.

אתר שעובד עם אדסנס חייב להיות בתחום הלבן, בעלי אתרים בתחום האפור בדרך כלל אוכלים אותה ביום אחד בהיר, לכן במקרה כזה עדיף לעבוד עם מפרסמים אחרים.
maor
חבר טרי
חבר טרי

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 0

הודעהעל ידי KadarYair » יום ד' 01 אוקטובר 2014 06:40

מפרסמים כמו?
סמל אישי של המשתמש
KadarYair
מנהל פורום כל שאר הנושאים

פוסטים מומלצים: 12
מוניטין: 8

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ש' 04 אוקטובר 2014 11:45

toron כתב:מהניסיון שלי, אין בעיות עם הדוגמא שנתת בתנאי שבאמת אין תוכן שמפר זכויות יוצרים בעמוד.

הניסיון נצבר בעבר, מפתה מאד להמשיך להשתמש בו גם בעתיד, אבל בדיוק ברגע זה בהווה הנהלת חברת גוגל משנה את התנאים מהקצה אל הקצה. זה מה שכבר גרם לאלפי מקדמי אתרים בישראל לנטוש את המקצוע. מי שרוצה לעסוק בתחום שבו ניסיון העבר ימשיך לשרת אותו גם בעתיד עדיף שילמד פחחות רכב.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431

המשתמשים הבאים אהבו את ההודעה של זקן השבט 3 :
someone100
פופולריות: 20%
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

• נושאים דומים
    תגובות