עדכון PR ?

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

עדכון PR ?

הודעהעל ידי vova2211 » יום א' 08 דצמבר 2013 10:49

היה עדכון PR לפני יומיים .
מרבית הלקוחות ומקשרים שלנו קיבלו עידכון .
מישהו שם לב אצלו ?
קאטס דיבר בעבר שלא יהיה עדכון PR ב 2013 .
buksa.co.il בוקסה , מערכת אוטומטית לקידום אתרים בגוגל, חוות קישורים בעברית .
vova2211
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 5
מוניטין: 9

Re: עדכון PR ?

הודעהעל ידי Maldavan » יום א' 08 דצמבר 2013 14:22

כן, היה עדכון PR גם פה בארץ.

מה אנחנו עושים איתו, כאשר אין קשר בין דירוג תוצאות החיפוש העליונות לנתוני ה-PR שמוצגים לאתרים..?
חברת הפרסום שלך באינטרנט - feature-digital.co.il
הבלוג האישי שלי - buts.co.il
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 4
מוניטין: 11

הודעהעל ידי vova2211 » יום ב' 09 דצמבר 2013 10:32

ציון PR עוזר לנתח את איכות המקשר , בנוסף לנתונים רבים אחרים כמובן .
vova2211
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 09 דצמבר 2013 13:30

Maldavan כתב:כן, היה עדכון PR גם פה בארץ.
מה אנחנו עושים איתו, כאשר אין קשר בין דירוג תוצאות החיפוש העליונות לנתוני ה-PR שמוצגים לאתרים..?

הנהלת גוגל בחרה שלא להחליף בבת אחת את שיטת דירוג תוצאות החיפוש על פי תכונות הדפים המקשרים עם שיטת דירוג על פי כמות ואיכות איתותי שביעות הרצון היחסית מהביקור של אוכלוסיית המבקרים. כל עוד שיטת הקישורים פועלת על הרבה אתרים שטרם נענשו , או שהקפידו "לבנות" רק קישורים איכותיים במיוחד, יש כפי הנראה הגיון בהמך חישוב ציון ה-PR והכללתו כמרכיב בציון הרלוונטיות המשוקלל של הדף. אם זה אכן כך, אז בניגוד לטענתך יש קשר בין ציון ה-PR לדירוג, בתוצאות החיפוש לביטויי חיפוש שגוגל טרם החיל עליהם את שיטת הדירוג החדשה.
vova2211 כתב:ציון PR עוזר לנתח את איכות המקשר , בנוסף לנתונים רבים אחרים כמובן .

מה הם הנתונים הרבים הנוספים האחרים? בציון ה-PR של הדף לא משוקללת למשל רלוונטיות ואיכות תוכן הטקסט שלו?
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי vova2211 » יום ב' 09 דצמבר 2013 23:07

הנתונים הרבים הנסופים הם :
1. הקישור חייב להיות באינדקס של גוגל (מקדמים רבים מתעלמים מהנושא הזה , וחבל )
2. סה"כ כמות קישורים היוצאים מהעמוד המקשר. ככל שיש פחות - יותר טוב .
3. כמות הקישורים היוצאים מהדומיין המקשר , ככל שיש פחות - יותר טוב . (אם יש כמות ממש גדולה - גוגל מוריד או מאפס PR למקשר )
4. רלוונטיות נושא של הטקסט המקשר ( מומלץ שהעמוד המקשר יופיע בחיפוש לביטוי המקודם , גם אם בדירוגים נמוכים)
5. רלוונטיות של הטייטל המקשר לביטוי המקודם ( שוב , גורם למקשר להופיע לביטוי המקודם).
6. כמות ואיכות הקישרים הנכנסים לעמוד המקשר ( PR של המקשר מעיד על זה שעמוד המקשר נהנה מקישורים נכנסים)
7. כמובן תנוע רלבנטית דרך הקישור - אבל כזה דבר קשה למצוא ועולה המון.
8. דומיין המקשר עדיף שיהיה וותיק ולא בעונש . עם PR עמוד הראשי ועם כישורים נכנסים רבים .
לסדר שרשמתי אין חשיבות

לרוב גם המתחרים שלכם יתקשו להשיג קישורים כאלה , אז שיהיו לפחות חלק מהפרמטרים - זה כבר תורם לקידום .
vova2211
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 10 דצמבר 2013 00:21

vova2211, בתגובה הקודמת שלך כתבת שציון ה-PR (הציון לא ידוע, גוגל מציגים רק את המדרגה בסולם לוגריתמי בעל 10 מדרגות, ובסיס הלוגריתם לא פורסם - אולי אני צריך לקרוא שוב את הבקשה לפטנט הישן של אלגוריתם ה-PR) עוזר לנתח את איכות (הדף) המקשר. התשובה הזה לא מובנת לי. ציון ה-PR ניתן לכל דף אינטרנט שמאונדקס בגוגל בשל הקישורים הנכנסים אליו (ונניח שעדיין גם בשל מיעט הקישורים היוצאים ממנו).

אני נוהג להסביר שציון ה-PR משקף את "מרכזיות" הדף בתוך רשת (הקישורים של) האינטרנט, אבל לא במובן של קירבה למרכז הרשת, כי אין דבר כזה, אלא משהו כמו באר שבע שהיא מרכז הנגב, אבל היא רחוקה יחסית ממרכז הארץ. התשובה שלך מנוסחת באופן שרומז על הגדרה שונה לציון ה-PR.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי vova2211 » יום ג' 10 דצמבר 2013 10:45

עמנואל ,
אני פחות נכנס לטיאוריה המתמטית שמאחורי חישוב ה PR . מרכזיות או לא מרכזיות , מבחינה מעשית דף עם PR הוא דף עם קישורים נכנסים .
הרבה PR , הרבה קישורים נכנסים . ומה שחשוב - זה לא ספירת קישורים על ידי כלי moz/magestic למיניהם , אלה על ידי גוגל עצמו .
קישור היוצא מדף מקושר (מומלץ) הוא קישור תורם יותר .

רק תיקון קטן , "ציון ה-PR ניתן לכל דף אינטרנט שמאונדקס בגוגל" - זה לא מדוייק .
יש המון עמודים ואפילו אתרים שלמים שיש להם PR גבוהה מאוד, ראיתי מקרים של PR=6, אך הם מזמן לא באינדקס .
בוקסה סורקת יומית את כל המקשרים שלה, וכל יום יש מקשרים בעלי PR גבוהה שעפים מאינדקס , בלי להיפגע ב PR .

זאת הסיבה ש להרבה מקדמים וותיקים נוצרה תחושה של אירלוונטיות ל PR לאחרונה.
vova2211
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ג' 10 דצמבר 2013 21:30

דף לא חייב להיות באינדקס בשביל להעביר ערך PR, אתה יכול להסתיר אותו עם ROBOTS.TXT\NOINDEX והוא עדיין יעביר ערך PR או יקבל(כנל לגבי קנוניקל או אתר שהוסר מהאינדקס בצורה ידנית)
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 15

הודעהעל ידי vova2211 » יום ד' 11 דצמבר 2013 10:51

מנשה , הפתעת אותי .
מדובר בניסוי מאוד גדול .
מרגע שהפעלנו לפני כשנה בבוקסה בדיקה יום יומית של אינדקסציה לקישורים שהוצבו , ובדיקת אנדקס לעמודים המקשרים . וכתוצאה מזה החלפה של כאלה במאונדקסים - תוצאות הקידום של הלקוחות השתפרו פלאים . שימוש במקשרים ש לא באינדקס לא תורמים לקידום ללא קשר לגובה ה PR .

עד כמה שאני מבין , עמודים \ אתרים שלא באינדקס - בוטים לא מבקרים בהם , ואז אין לגוגל מוסג לגבי עדכוני תוכן לרבות קישורים חדשים שיוצאים . אתה חולק על זה ?
vova2211
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 11 דצמבר 2013 22:25

vova2211 כתב:עמנואל ,
אני פחות נכנס לטיאוריה המתמטית שמאחורי חישוב ה PR . מרכזיות או לא מרכזיות , מבחינה מעשית דף עם PR הוא דף עם קישורים נכנסים .
הרבה PR , הרבה קישורים נכנסים . ומה שחשוב - זה לא ספירת קישורים על ידי כלי moz/magestic למיניהם , אלה על ידי גוגל עצמו . קישור היוצא מדף מקושר (מומלץ) הוא קישור תורם יותר[...]

מי שלא לומד היטב את התיאוריה עושה שטויות "מבחינה מעשית" בפרקטיקה. אתה מדבר פה על "הרבה קישורים" (כדי להבטיח ציון PR יותר גבוה, שיתרום לציון רלוונטיות יותר גבוה, וזה יתרום למיקום יותר גבוה - אחרת בשביל מה כל הטירחה?) בלי להתייחס לסולם הלוגריתמי של מדד ה-PR (הערתי לך על כך כל כך הרבה פעמים שאני כבר לא מאמין לסיפור שאתה מהנדס).

אם בסיס הסולם הלוגריתמי הוא למשל 10, אז קישור מדף בעל PR5.0 שווה כמו 10 קישורים מדפים בעלי PR4.0, וקישור מדף בעל PR10.0 שווה כמו 10,000,000,000 קישורים מדפים בעלי PR1.0! בתנאים הללו זה פשוט אבסורדי לדבר על "הרבה קישורים", ולבסס על זה פרקטיקה של מכירת קישורים ב"בוקסה".
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 11 דצמבר 2013 22:49

מנשה אברמוב כתב:דף לא חייב להיות באינדקס בשביל להעביר ערך PR, אתה יכול להסתיר אותו עם ROBOTS.TXT\NOINDEX והוא עדיין יעביר ערך PR או יקבל(כנל לגבי קנוניקל או אתר שהוסר מהאינדקס בצורה ידנית)

vova2211 כתב:[...]עד כמה שאני מבין , עמודים \ אתרים שלא באינדקס - בוטים לא מבקרים בהם , ואז אין לגוגל מוסג לגבי עדכוני תוכן לרבות קישורים חדשים שיוצאים . אתה חולק על זה ?

א. האם אפשר שכל מערכת מדידת ציוני ה-PR היא נפרדת משאר האלגוריתמים של גוגל, הבוטים שלה סמויים, והיא רק תורמת משהו לציוני הרלוונטיות המשוקללים של הדף?

ב. הבה נניח שקיים דף באתר שלא מאונדקס, והוא מקבל קישור מדף מאונדקס באתר אחר ומוציא קישור לדף מאונדקס באתר שלישי. במקרה זה יש לגוגל מידע מלא על קיומם של שני הקישורים, וגם יכול לחשב את ציון ה-PR של הדף הלא מאונדקס, וגם של הדפים שהדף הלא מאונדקס מקשר אליהם, כי גם אם יש לדף הלא מאונדקס קישורים מדפים באתרים שאינם מאונדקסים נוספים (שאינם חוזרים על המתכונת יוצאת הדופן שתיארתי פה), תרומתם לציון ה-PR היא אפס.
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ד' 11 דצמבר 2013 23:06, נערך 3 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ד' 11 דצמבר 2013 22:55

vova2211 כתב:מנשה , הפתעת אותי .
מדובר בניסוי מאוד גדול .
מרגע שהפעלנו לפני כשנה בבוקסה בדיקה יום יומית של אינדקסציה לקישורים שהוצבו , ובדיקת אנדקס לעמודים המקשרים . וכתוצאה מזה החלפה של כאלה במאונדקסים - תוצאות הקידום של הלקוחות השתפרו פלאים . שימוש במקשרים ש לא באינדקס לא תורמים לקידום ללא קשר לגובה ה PR .

עד כמה שאני מבין , עמודים \ אתרים שלא באינדקס - בוטים לא מבקרים בהם , ואז אין לגוגל מוסג לגבי עדכוני תוכן לרבות קישורים חדשים שיוצאים . אתה חולק על זה ?

היי לא ממש יודע באיזה ניסוי מדובר- ולא בטוח שאסמוך על מסקנות מניסויים כאלו(לא חסר סיבות שיסבירו למה האתרים לא הצליחו)

אבל בכל מקרה התשובה שלי מבוססת על התייחסות רשמית של ג'ון מיולר בדיונים של מרכז מנהלי האתרים של גוגל, דף שלא באינדקס יכול להעביר PR, גם אם הוא הוסר בצורה ידנית מהאינדקס(עונש ידני) וגם אם הוא הוסתר ע"י ROBOTS.TXT או ע"י noindex(האמת תקופה ארוכה הייתי בטוח ש ROBOTS.TXT מונע מעבר PR מתברר שהוא לאוו דווקא מונע)

"עד כמה שאני מבין , עמודים \ אתרים שלא באינדקס - בוטים לא מבקרים בהם "
טעות, גם דף שהוסר ידנית מהאינדקס או הוסר ע"י noindex\robots.txt יקבל ביקורים מהבוט, ויש גם סיכוי שהוא יוצג אך באופן חלקי ללא תוכן\תיאור.
אם הדף חזק מספיק הבוט יבקר בו, אפילו אם הוא יחסם
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 15

הודעהעל ידי vova2211 » יום ה' 12 דצמבר 2013 16:47

מי שלא לומד היטב את התיאוריה עושה שטויות "מבחינה מעשית" בפרקטיקה. אתה מדבר פה על "הרבה קישורים" (כדי להבטיח ציון PR יותר גבוה, שיתרום לציון רלוונטיות יותר גבוה, וזה יתרום למיקום יותר גבוה - אחרת בשביל מה כל הטירחה?) בלי להתייחס לסולם הלוגריתמי של מדד ה-PR (הערתי לך על כך כל כך הרבה פעמים שאני כבר לא מאמין לסיפור שאתה מהנדס).

אם בסיס הסולם הלוגריתמי הוא למשל 10, אז קישור מדף בעל PR5.0 שווה כמו 10 קישורים מדפים בעלי PR4.0, וקישור מדף בעל PR10.0 שווה כמו 10,000,000,000 קישורים מדפים בעלי PR1.0! בתנאים הללו זה פשוט אבסורדי לדבר על "הרבה קישורים", ולבסס על זה פרקטיקה של מכירת קישורים ב"בוקסה".

קישור שיוצא מעמוד PR4 לא תורם לקידום פי 10 מקישור PR3 בהכרח . יש מצב שהוא תורם יותר , אולי הרבה יותר . כמה יותר ? אין לך ולי מושג . יש פרמטרים רבים נוספים , חלקם סודיים , וחלקם בכלל מיטוסים .
אתה הערת לי הרבה פעמים על זה שאני לא יודע לחשב ציון רלוונטיות במדוייק לפי PR . אז מה ? גם אתה לא יודע . בנוסף אני לא יודע להגיע חישובית מציון רלונטיות למיקום בתוצאות החיפוש .

אני התכוונתי לזה שציון PR גבוהה מעיד על קיום מסת קישורים איכותית ותורמת "גדולה" מצביע למקשר , ולא בהכרח על כמות גדולה של קישורי זבל בגרוש .
vova2211
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 12 דצמבר 2013 22:48

vova2211 כתב:

קישור שיוצא מעמוד PR4 לא תורם לקידום פי 10 מקישור PR3 בהכרח . יש מצב שהוא תורם יותר , אולי הרבה יותר . כמה יותר ? אין לך ולי מושג . יש פרמטרים רבים נוספים , חלקם סודיים , וחלקם בכלל מיטוסים[...]

התייחסתי אך ורק למרכיב ה-PR שבתרומת הקישור לציוני הרלוונטיות של הדף המקושר.
vova2211 כתב:[...]אני התכוונתי לזה שציון PR גבוהה מעיד על קיום מסת קישורים איכותית ותורמת "גדולה" מצביע למקשר , ולא בהכרח על כמות גדולה של קישורי זבל בגרוש .

כשאומרים "איכותית" יש לזה רק מובן אחד במדד ה-PR: לדפים שמהם יוצאים הקישורים הנכנסים לדף הנתון ציוני PR גבוהים.

"מסת קישורים איכותית" יכולה לכלול לפיכך קישור אחד בלבד, מדף בעל ציון PR גבוה במיוחד.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 06 ינואר 2014 21:20

נושא ה-PR העסיק אותי בחודש שחלף מאז שכתבתי פה את התגובה האחרונה. המסקנה שלי היא שכל עוד ציוני ה-PR של הדפים המקשרים לדף נתון (אולי בניכוי הקישורים היוצאים מאותו דף) משוקללים על ידי המערכת של גוגל לציון ה-PR של אותו דף, וציון ה-PR של הדף משוקלל בתוך ציון הרלוונטיות המשוקלל של הדף לביטוי חיפוש נתון, אזי אם ציוני כל שאר הגורמים שואפים ל-0 לציון ה-PR יכול להיות משקל מכריע (בתנאי שלפחות אחד משאר הגורמים מעניק לדף רלוונטיות לביטוי החיפוש הנתון שהיא גבוהה מ-0).
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הבא

• נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    מחבר