איך הכי כדאי לקדם אתר חדש בגוגל?

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

איך הכי כדאי לקדם אתר חדש בגוגל?

הודעהעל ידי Smoker » יום ו' 06 ספטמבר 2013 05:20

שלום לכולם, אני חדש בפורום ועדיין אין לי נסיון בקידום אתרים ככה שאשמח לקצת הכוונה,
בניתי אתר שבו אני מקדם מוצר קליקבנק עם מילת מפתח לא כל כך תחרותית,
כבר עשיתי לאתר אופטימיזציה און-סייט ועכשיו אני צריך לבחור אסטרטגיה לאיך הכי כדאי לקדם אותו בגוגל.

עשיתי מחקר קישורים למקום הראשון בגוגל על הביטוי הראשי שלי וגיליתי שהוא בנה כמה אתרי web 2.0 בגלגל קישורים כשכבה ראשונה ובתור שכבה שניה הוא הפציץ באלפי קישורי ס-פ-א-ם לאותם אתרי 2.0. להגיד את האמת אני לא הכי רוצה לעשות את זה גם כי אני שומע הרבה שאיכות יותר חשובה מכמות ושגוגל מעדכנים את האלגוריתם שלהם כל שני וחמישי.

אז איך הייתם ממליצים לבנות קישורים לאתר חדש נכון להיום? אשמח אם תהיו ספציפיים...
Smoker
חבר טרי
חבר טרי

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 0

Re: איך הכי כדאי לקדם אתר חדש בגוגל?

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 06 ספטמבר 2013 10:25

קרא את "הנחיות גוגל למנהלי אתרים". שם תמצא הוראות ספציפיות מה לעשות ומה לא לעשות (לא "לבנות קישורים" למשל). העובדה שתוצאת החיפוש הראשונה לביטוי שלך חורגת מה"הנחיות" מוסברת בכך שגוגל מעניש אתרים כאלה בהדרגה, ומתישהו יסיים להעניש את כולם.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי Smoker » יום ו' 06 ספטמבר 2013 21:54

אם אני ילך רק לפי הראש של גוגל זה יקח הרבה יותר זמן. גוגל כל הזמן מנפנפים שהם רוצים תוכן הכי טוב שיש בלי לחשוב על בניית קישורים ואכן דאגתי לשים הרבה תוכן טוב על מילת החיפוש שלי. אז מה עכשיו אני צריך לשבת בחיבוק ידיים ולחכות שגוגל "יבין" שהתוכן שלי טוב? אני אמנם לא בעד ס-פ-א-ם אבל אני גם ממש לא בעד להתקדם בזחילה אל המקום הראשון
Smoker
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי someone100 » יום ש' 07 ספטמבר 2013 00:41

היי Smoker , אני מציע שתציץ בבלוג שלי שבחתימה . אני כתבתי רבות על עניין התוכן....
סמל אישי של המשתמש
someone100
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 88
מוניטין: 11

הודעהעל ידי Smoker » יום ש' 07 ספטמבר 2013 06:26

אני רואה שכולם פה באג'נדה כזאת של לא לבנות קישורים, אז אני אני ישב ויחכה, אולי מתישהו יבוא איזה עדכון אלגוריתם שיביא לי מבול של תנועה...לא ככה?
ועכשיו ברצינות, אתם לא עושים קידום לאתרים שלכם?
Smoker
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ש' 07 ספטמבר 2013 11:53

Smoker כתב:אם אני ילך רק לפי הראש של גוגל זה יקח הרבה יותר זמן. גוגל כל הזמן מנפנפים שהם רוצים תוכן הכי טוב שיש בלי לחשוב על בניית קישורים ואכן דאגתי לשים הרבה תוכן טוב על מילת החיפוש שלי. אז מה עכשיו אני צריך לשבת בחיבוק ידיים ולחכות שגוגל "יבין" שהתוכן שלי טוב? אני אמנם לא בעד ס-פ-א-ם אבל אני גם ממש לא בעד להתקדם בזחילה אל המקום הראשון

Smoker כתב:אני רואה שכולם פה באג'נדה כזאת של לא לבנות קישורים, אז אני אני ישב ויחכה, אולי מתישהו יבוא איזה עדכון אלגוריתם שיביא לי מבול של תנועה...לא ככה? ועכשיו ברצינות, אתם לא עושים קידום לאתרים שלכם?

א. אתה רוצה להצליח אצל גוגל בלי "ללכת לפי הראש של גוגל" או אפילו נגד הראש של גוגל? מזה שנה וחצי גוגל מעיף מצמרת תוצאות החיפוש אתרים ש"בנו קישורים" ואתה עדיין ממשיך לקרוא לזה "קידום"?

ב. לא די בתוכן "טוב". התוכן שלך צריך להחשב "הכי" טוב בעיני מבקרי האתר, בהשוואה לתכני האתרים המתחרים, כדי שגוגל יקפיץ את האתר שלך לצמרת תוצאות החיפוש. הנהלת גוגל מודיעה לנו שהיא מחוייבת לספק למי שמשתמשים במנוע החיפוש שלה שביעות רצון עילאית, והיא לא מחוייבת לחסוך לך עבודה עבודה וכסף.

ג. "תוכן" איננו בהכרח טקסט ותמונות. פרסומת יעילה בטלוויזיה לא דומה כלל לפלייר מודפס שמפזרים בתיבות דואר.

ד. גם בעבר, לפני שגוגל שינו את הדוקטרינה, אם בזירה תחרותית המתחרים שלך התחילו 10 שנים לפנייך ו"בנו" רק 10 קישורים איכותיים לחודש (נניח 5 שעות איתור ומשא ומתן לכל קישור) לא היית יכול לגבור עליהם בתוך 6 חודשים ללא השקעת כמות עבודה ענקית (יותר מ-1,050 שעות עבודה לחודש!) כדי לצבור יותר קישורים איכותיים ממה שהם צברו ב-10 שנים.

ה. אם 300 מקדמי אתרים עובדים כדי להשיג את המקום הראשון בגוגל לביטוי חיפוש תחרותי, רק אחד מהם יצליח ו-299 מהם ייכשלו בהכרח. אם כולם "בנו" קישורים שערך כל אחד מהם היה זניח, מי שבנה הכי הרבה בסך הכל השיג את המקום הראשון. זה הביא לצמרת תוצאות החיפוש אתרים שלא היה בהם עניין למשתמשי גוגל כי מרבית תקציב הקידום הושקע בקישורים.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי eitanya » יום ש' 07 ספטמבר 2013 20:09

Smoker כתב:אני רואה שכולם פה באג'נדה כזאת של לא לבנות קישורים, אז אני אני ישב ויחכה, אולי מתישהו יבוא איזה עדכון אלגוריתם שיביא לי מבול של תנועה...לא ככה?
ועכשיו ברצינות, אתם לא עושים קידום לאתרים שלכם?

הי,

אם כבר שאלת,

לא "עושים קידום" זה ביטוי שנכון אולי לשנת 2009 בה עשית X פעולות טכניות וראית, בהרבה המקרים, שהאתר מתקדם. אם אתה מחפש את הטריקים "שמקדמים אתרים" צא ולמד על קידום אתרים שחור. יכול להיות שיהיו לך כמה רגעי הנאה רק תדע שבשלב מסוים, תאבד את הכל ותצטרך להתחיל מחדש, באתר אחר, בסיכויים טובים יותר או פחות. (ככל שעובר הזמן- כנראה שפחות)

המצאות במקומות טובים בתוצאות החיפוש ולאורך זמן (ולא מדובר בתוצאות הממומנות כמובן) היא פועל יוצא של פעילות במספר תחומים במקביל, פחות או יותר לפי סדר החשיבות הזה:

1. שיפור מתמיד של חווית המשתמש באתר - מענה על צרכי הלקוח הפוטנציאלי באופן שעולה על הצעות המתחרים
2. שיווק נכון במדיה החברתית + רשימות תפוצה
3. SEO (לא "קידום אתרים"... רק היכרות ואימפלמנטציה נכונה של אופטימיזציה למנועי חיפוש -מה ש"בתוך האתר")
4. קישורים אשר אחרים יתנו לך בזכות

אם יש לך את 1 ו-2, לפעמים אתה גם יכול לוותר על 3 ועדיין להצליח באופן יחסי. כך או אחרת, אם יש לך את הראשונים, סביר להניח שיש לך כבר את 4 אז ההשקעה שלך בהשגת קישורים רלוונטיים נמוכה עד לא קיימת.
1 ו-2 מאוד יקרים...

כמה טיפים:

1. צא ולמד קצת מושגים ראשוניים על כל דבר. אבל לא בפורום. ישנן סדנאות פתיחה במחירים סמליים.
פעילות נכונה דורשת היכרות מעמיקה עם כל אחד מהתחומים - אם תשאל שאלות בפורום תקבל תשובות חלקיות ולא מדויקות במקרה הטוב או שגויות במקרה הרע.

2. התחל ב"קטן" - בנה דפי נחיתה מתאימים למוצר / שירות שאתה מציע, השקע בפרסום בגוגל / פייסבוק למשל ובדוק את יכולתך למכור את מוצר ואת הענות קהל היעד (ואת יכולתך להסיק מסקנות ולהצליח לשפר את סיכוייך למכור) - ניהול הפרסום ובניית דפי נחיתה טובים, בהנחה שהמוצר שלך רלוונטי לקהל יעד מסוים- אינם חייבים לעלות הון ובכל מקרה יהיה לך בקרה על התקציב כך שתוכל להגדיר תקציב ולפרסם בהתאם.

2. במידה ואתה יודע ומוכן לנהל סיכונים, יש בידך הון פנוי (ובכל מקרה בחרת לקדם) עדיף יהיה לך:
-לפנות לאיש מקצוע מנוסה ומעודכן מספיק על מנת שיוכל לנהל עבורך את כל הפעילויות מול הגורמים הרלוונטיים, כל גורם בתחומו ולרכז את הכל.
-לפנות לחברה גדולה אשר עוסקת, לפחות, בחלק מהתחומים תוך כדי שיתוף פעולה הדוק עם גורמים העוסקים באחרים.

בהצלחה!

3
אשמח להכיר אותך יותר בכדי לעזור לך ולאחרים שמתמודדים כמוך עם אתגרים בשיווק... אז אם גם לך יש 2 דק' בשבילי, יעזור לי מאוד שתמלא את הסקר הקצרצר הבא
בתודה מראש, איתן יריב, WAO הצלחה בשיווק באינטרנט
סמל אישי של המשתמש
eitanya
חבר ותיק
חבר ותיק

מוניטין: 4

הודעהעל ידי oria » יום ש' 07 ספטמבר 2013 23:06

דעת מיעוט:
הדבר שמשפיע יותר מכל פרמטר אחר על הדירוג הוא קישורים.
כן, גם היום בסוף 2013.
בפרט עבור אפילייאט, יש אפשרות לקחת יותר סיכונים.
התוכן חשוב, אבל כאפילייאט יהיה זה אתגר עצום עבורך להגיע למצב שאתה זוכה בקישורים טבעיים, שיספיקו לך להיות מדורג ראשון.
אתה צריך קישורים.
תראה מה המתחרים עושים, תעשה יותר טוב ויותר הרבה. תעשה נסיונות, תראה מה עובד, מדי פעם תחטוף. מכל פעם שתחטוף תהיה חכם יותר.
יועץ קידום אתרים - http://oriaseo.com
תחומי התמחות: קידום אורגני, ניתוח אנליטיקס, רימרקטינג
משבר בזוגיות - טיפול זוגי עבור זוגיות במשבר
oria
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 2

הודעהעל ידי Smoker » יום א' 08 ספטמבר 2013 00:59

וואו איזה יופי של תגובות, אז ככה:
זקן השבט,
מאוד הייתי רוצה להאמין ב 100% במה שאתה אומר אבל אני רואה לנגד עיניי עובדה שגם היום אחרי כל הפינגווינים והפנדות למיניהם מי שנמצאים בצמרת הם לאו דווקא התוצאות עם התוכן הכי איכותי אלא אלה שעשו קידום אגרסיבי.
אני מבין שהאינטרס של גוגל זה לתת למשתמשים את התוכן המושלם אבל בפועל אני רואה שזה בהרבה מקרים לא המצב.

eitanya,
זה נראה שאתם מתייחסים לקידום כמשהו שהוא שחור או לבן, אם אני הולך רק לפי ההנחיות של גוגל אז אני לבן ואם אני קצת סוטה מהם אז אני שחור?! חשבתי שיש Gray Hat, משהו באמצע, מצב שבו אני גם מספק תוכן שנותן ערך אבל גם מקדם, וזה בדיוק מה שאני מחפש כרגע, אני ממש לא בעד להתחיל לבנות קישורי ס-פ-א-ם אבל יש לי מין הרגשה כזאת שאתה אומרים לי שאם כבר אני סוטה אפילו בקצת מהחוקים של גוגל אז לשבור אותם עד הסוף. למה?
מה שכן בעקבות ההמלצה שלך אני כנראה ינסה קצת PPC באדוורדס כי באמת שאין לי כרגע שום אינדיקציה לעד כמה התוכן שלי ישביע רצון כי כמעט ולא היית לי תנועה עד עכשיו.

oria,
אני מאוד נוטה להסכים איתך, אנחנו כאפיליאייטים רוב האתרים שלנו הם אתרים אפורים וזה בעיה כי לזכות בקישורים טבעיים יכול לקחת המון זמן.
Smoker
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 08 ספטמבר 2013 09:29

oria כתב:דעת מיעוט:
הדבר שמשפיע יותר מכל פרמטר אחר על הדירוג הוא קישורים.
כן, גם היום בסוף 2013.
בפרט עבור אפילייאט, יש אפשרות לקחת יותר סיכונים.
התוכן חשוב, אבל כאפילייאט יהיה זה אתגר עצום עבורך להגיע למצב שאתה זוכה בקישורים טבעיים, שיספיקו לך להיות מדורג ראשון.
אתה צריך קישורים.
תראה מה המתחרים עושים, תעשה יותר טוב ויותר הרבה. תעשה נסיונות, תראה מה עובד, מדי פעם תחטוף. מכל פעם שתחטוף תהיה חכם יותר.

Smoker כתב:וואו איזה יופי של תגובות, אז ככה:
זקן השבט,
מאוד הייתי רוצה להאמין ב 100% במה שאתה אומר אבל אני רואה לנגד עיניי עובדה שגם היום אחרי כל הפינגווינים והפנדות למיניהם מי שנמצאים בצמרת הם לאו דווקא התוצאות עם התוכן הכי איכותי אלא אלה שעשו קידום אגרסיבי.
אני מבין שהאינטרס של גוגל זה לתת למשתמשים את התוכן המושלם אבל בפועל אני רואה שזה בהרבה מקרים לא המצב.
eitanya,
זה נראה שאתם מתייחסים לקידום כמשהו שהוא שחור או לבן, אם אני הולך רק לפי ההנחיות של גוגל אז אני לבן ואם אני קצת סוטה מהם אז אני שחור?! חשבתי שיש Gray Hat, משהו באמצע, מצב שבו אני גם מספק תוכן שנותן ערך אבל גם מקדם, וזה בדיוק מה שאני מחפש כרגע, אני ממש לא בעד להתחיל לבנות קישורי ס-פ-א-ם אבל יש לי מין הרגשה כזאת שאתה אומרים לי שאם כבר אני סוטה אפילו בקצת מהחוקים של גוגל אז לשבור אותם עד הסוף. למה?
מה שכן בעקבות ההמלצה שלך אני כנראה ינסה קצת PPC באדוורדס כי באמת שאין לי כרגע שום אינדיקציה לעד כמה התוכן שלי ישביע רצון כי כמעט ולא היית לי תנועה עד עכשיו.
oria,
אני מאוד נוטה להסכים איתך, אנחנו כאפיליאייטים רוב האתרים שלנו הם אתרים אפורים וזה בעיה כי לזכות בקישורים טבעיים יכול לקחת המון זמן.

oria ו-Smoker, מה אתם לומדים מהמצוי כאשר אתם משווים אותו עם הרצוי? הנהלת גוגל רוצה מאד להגיש ללקוחותייה (משתמשי מנוע החיפוש) בצמרת תוצאות החיפוש אתרים שהביקור בהם יגרום להם לשביעות רצון עילאית, וכל אחד מהם יהיה מעניין במיוחד כי יהיה שונה מאד מכל האחרים. בעלי האתרים שוכרים מקדמי אתרים שמשתלם להם להגיש לגוגל אתרים מחורבנים, שכולם זהים בתוכנם אבל מתחרים ביניהם רק למי יש יותר קישורים, כי ערכו של כל קישור נהיה זניח.

בתנאים אלה, גוגל נאלץ להציג את מה שיש - את המצוי! אבל הנהלת גוגל אומרת לכם שאתר שיגיש למבקריו את הרצוי יוקפץ לצמרת:
http://searchengineland.com/google-chan ... nks-163931

אתם לא מבינים את זה? אתם לא מאמינים לגוגל? אתם לא יודעים איך ליצור אתר שיגרום למבקרים משוק היעד הספציפי שלו, ששונה מאד משוק היעד הספציפי ששאל ביטוי חיפוש אחר, לשביעות רצון עילאית, כי קישורים מייצרים בדרך אחידה לכל האתרים? הלקוח לא מוכן לשלם כמה שזה עולה? זב"שכם. תמשיכו לעבוד על קישורים עד שגוגל יסיים להעניש בהדרגה את כולם בהרצת "פינגווין" מס' X, בעוד שבוע, חודש או שנה.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי oria » יום א' 08 ספטמבר 2013 10:05

אני נותן למבקרים במדויק את מה שהם מבקשים. לפחות להבנתי.
במרבית המקרים זה לא גורם להם לקשר אלי בהמוניהם ולדירוג גבוה.
קישורים לעומת זאת כן עושים את זה.
אולי זה לא יעבוד בעוד חודש או שנה או חמש שנים ואז נשנה אסטרטגיה.
וכן, אני עובד לפי המצוי.
יועץ קידום אתרים - http://oriaseo.com
תחומי התמחות: קידום אורגני, ניתוח אנליטיקס, רימרקטינג
משבר בזוגיות - טיפול זוגי עבור זוגיות במשבר
oria
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 2

הודעהעל ידי Smoker » יום א' 08 ספטמבר 2013 11:31

אני גם חושב שצריך לתת למבקרים את מבוקשם אבל צריך גם לשמור על האינטרסים שלנו.
אל תשכחו שאני אפיליאייט מתחיל וכרגע מה שאני צריך זה משהו שעובד בטווח הקצר.
Smoker
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 08 ספטמבר 2013 14:14

Smoker כתב:אני גם חושב שצריך לתת למבקרים את מבוקשם אבל צריך גם לשמור על האינטרסים שלנו.
אל תשכחו שאני אפיליאייט מתחיל וכרגע מה שאני צריך זה משהו שעובד בטווח הקצר.

א. האינטרסים שלך לא מעניינים את גוגל, רק האינטרסים שלו. אבל אתה רוצה לשחק על המגרש של גוגל, שבו גוגל הוא שקובע את התנאים.

ב. בתור אפילייט מתחיל, על ביטוי חיפוש שמצאת בקליקבנק, שהיה עד עכשיו ברמת תחרותיות בינונית (כמה אפילייטים יתווספו בעתיד?), מה הסיכוי שתשיג בתוך כמה חודשים את המקום הראשון בגוגל נגד מספר לא ידוע של אפילייטים מתחרים, שכולם רוצים להשיג גם הם את המקום הראשון בגוגל, וחלקם התחילו לפנייך? הנהלת גוגל אומרת לך שרק מי שישקיע באתר חריג, שישביע את רצון מבקריו יותר מכל אתר אחר, יוקפץ למקום הראשון: http://www.youtube.com/watch?v=K2mv1KSktLo.

אבל מה אתה אומר? "אין לי כח להתאמן לריצת המרתון. אז ארוץ רק 10 ק"מ ואפרוש, וכך אולי אזכה במקום הראשון במירוץ המרתון."
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי someone100 » יום א' 08 ספטמבר 2013 15:43

עמנואל, צריך לזכור שמקום ראשון יכול להיות תוצר לוואי של תהליך מאוד מיוחד שעובד הגולש בתוך האתר ויתכן שהאתר בכלל לא הגיע לתוצאות הראשונות בביטוים הכי תחרותיים , אבל עדיין למשוך הרבה גולשים ולהמיר מצוין גם ללא בעלות על המקומות הראשונים.
סמל אישי של המשתמש
someone100
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 88
מוניטין: 11

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 08 ספטמבר 2013 15:54

someone100 כתב:עמנואל, צריך לזכור שמקום ראשון יכול להיות תוצר לוואי של תהליך מאוד מיוחד שעובד הגולש בתוך האתר ויתכן שהאתר בכלל לא הגיע לתוצאות הראשונות בביטוים הכי תחרותיים , אבל עדיין למשוך הרבה גולשים ולהמיר מצוין גם ללא בעלות על המקומות הראשונים.

מאיפה הוא אמור למשוך גולשים? או מהופעה בתוצאות החיפוש העליונות במספר מספיק של ביטויי חיפוש (על חשבון המתחרים), או מהצלחה יפה מאד במדיה החברתית (על חשבון המתחרים), או מקישורים שמעבירים תנועה משוק היעד בהיקף גדול (על חשבון המתחרים). עלות יצירתו של קישור אחד כזה היא עשרות או מאות שעות עבודה, ואינני סבור שזה מה ש-Smoker התכוון אליו.

אפשר כמובן גם לקנות תנועה ב-PPC (שוב, על חשבון המתחרים) שזו שטות שלא מעט אפילייטס עושים בהתחלה.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הבא

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 44 אורחים