שינוי ההוראות של גוגל

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

שינוי ההוראות של גוגל

הודעהעל ידי socialeitan » יום ד' 19 יוני 2013 17:30

http://searchengineland.com/google-chan ... =feed-main

אז לא לינקים...אתר עם תוכן איכותי וייחודי.
socialeitan
חבר חדש
חבר חדש

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 2

Re: שינוי ההוראות של גוגל

הודעהעל ידי Maldavan » יום ד' 19 יוני 2013 18:30

הכל שאלה של מתי הם יתחילו כבר ליישם את הדברים שהם (ועמנואל) אומרים כבר די הרבה זמן.
לבינתיים.. לינקס רולז
חברת הפרסום שלך באינטרנט - feature-digital.co.il
הבלוג האישי שלי - buts.co.il
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 4
מוניטין: 11

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 19 יוני 2013 19:25

אינני סבור שגוגל ממליצים על משהו בפירוש לפני שהם עצמם מיישמים זאת בשיטת הפעולה של מנוע החיפוש שלהם.

במהלך השנה האחרונה הקושי העיקרי שלי היה להסביר מדוע גוגל ממשיכים לדבר על קישורים ב"הנחיות למנהלי אתרים".
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי talprihar » יום ד' 19 יוני 2013 20:15

לא מבין מה חדש תחת השמש - קודם אמרו תגדיל את מספר האתרים שיקשרו אליך
עכשיו אומרים - תבנה אתר טוב כדי שיקשרו אליך.
פורום קידום אתרים טכנולוגי - כל התוכנות, Black Hat כלי האוטומציה והמידע החם בקהילה הצומחת שלנו.
וכמובן בבלוג שלי עם כל המידע על טכנולוגיות קידום אתרים אוטומטי.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 5
מוניטין: 18

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 19 יוני 2013 20:22

talprihar כתב:לא מבין מה חדש תחת השמש - קודם אמרו תגדיל את מספר האתרים שיקשרו אליך
עכשיו אומרים - תבנה אתר טוב כדי שיקשרו אליך.

כדי שיקשרו אליך נמחק.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי talprihar » יום ד' 19 יוני 2013 20:23

האמנם?
" that users will want to use and share."

נשמע לי כמו משפט שכולל בתוכו כל מה שיכול להביא מבקרים לאתר כולל קישורים (כבר דנו בזה אם זכור לך, זה לא שינוי חדש)
לא יודע מה איתך אבל אני לא מכיר דרך בה אפשר לשתף אתרים ברשת עם אנשים אחרים בלי לקשר אליהם
נערך לאחרונה על ידי talprihar בתאריך יום ד' 19 יוני 2013 20:27, נערך פעם אחת בסך הכל.
פורום קידום אתרים טכנולוגי - כל התוכנות, Black Hat כלי האוטומציה והמידע החם בקהילה הצומחת שלנו.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 19 יוני 2013 20:27

כדי שיקשרו אליך מכוון לבעלי האתרים האחרים.
that users will want to use and share מכוון לגולשים.
זהו היפוך דוקטרינה מוחלט ממודל ה-PR.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי talprihar » יום ד' 19 יוני 2013 20:30

מכבסת מילים, מכוון שהניסוח הקודם היה הצהרה גלויה שאתה צריך ליצור קישורים, תמיד הם אמרו שאתה צריך ליצור תוכן מעולה ומדוע? כדי שיקשרו אליך - השורה התחתונה, מה שאתה צריך זה את השיתופים, היינו הקישורים.

וזה לא היפוך הpr אלא זהו בדיוק מה שהpr אמור להיות, מדידת פופולאריות על ידי מדידת השיתופים של האתר ברשת (כאשר השיתופים הם טבעיים) למעשה כל העדכונים האחרונים לא באים לשנות את הדוקטרינה אלא לכפות אותה עם עונשים על מי שלא מיישר איתה קו
נערך לאחרונה על ידי talprihar בתאריך יום ד' 19 יוני 2013 20:34, נערך פעם אחת בסך הכל.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 19 יוני 2013 20:34

talprihar כתב:מכבסת מילים, מכוון שהניסוח הקודם היה הצהרה גלויה שאתה צריך ליצור קישורים, תמיד הם אמרו שאתה צריך ליצור תוכן מעולה ומדוע? כדי שיקשרו אליך - השורה התחתונה, מה שאתה צריך זה את השיתופים, היינו הקישורים.

הדגש הוא על השימוש באתר (use).
שיתוף יכול להיות בעל פה ובכל אמצעי שאיננו נגיש לגוגל. סיבת השיתוף היא שביעות רצון הגולש ויעדו הוא השימוש באתר. כאמור, היפוך דוקטרינה מוחלט לעומת מודל ה-PR שבו לשיעור השימוש בקישור לא היה כל חשיבות.
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ד' 19 יוני 2013 20:39, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי talprihar » יום ד' 19 יוני 2013 20:37

ראה את התוספת שרשמתי אחכ בפוסט הקודם הרי זהו בדיוק הפיאר - ונכוןשיתוף יכול להיות כל אמצעי, בגלל זה הניסוח החדש הרבה יותר טוב אבל לא שונה בכלום מהתפיסה שתמיד הייתה בגוגל, אלא רק מביעה אותה בניסוח זהיר ומקיף יותר (לדעתי הקודם היה מכשיל מעט) - כי עדייןמה שחשוב זה האמצעים שכן נגישים לגוגל היינו שיתופים ברשת שמפנים וממליצים על האתר, היינו קישורים.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 19 יוני 2013 20:50

סיבת השיתוף (מנקודת ראות הגולש) היא שביעות הרצון שלו מהביקור. אבל מי שמשתפים אותו איננו חייב לקבל את ההמלצה ולבקר באתר בעצמו - יש פערים של טעם ותחומי עניין. לעומת זאת, במודל ה-PR, עצם יצירת הקישור תרמה לשיפור ציון הרלוונטיות של הדף המקושר.

אני משער שיש איזשהו שיעור ממוצע ברשת של ביקורים בעקבות שיתופים (שאינם מלאכותיים). מה דין שיתוף שיוצר שיעור אפסי של ביקורים? האם הוא תורם משהו לציון הדף ששותף?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי talprihar » יום ד' 19 יוני 2013 21:00

סבבה, אתה עובר לדיון של ״מה נחשב לקישור תורם״ - אבל עדיין הדיון בתחום הקישורים, מודל הפיאר הוא שוב בדיוק זה, תמיד היה אמור לתעדף קישורים אמינים יותר ולייחס משקל פחות או אפס מכאלו שאינם אמינים בעיניו - אם תרצה כאלו שמעבירים תנועה עם איתותי שביעות רצון לעומת כאלו שלא. עדיין אותה מציאות בדיוק כאשר מופקד עליה שוטר בדמות פינגווין כדי שלא ננסה לזייף, אם השיטה הייתה שונה לא היה צורך בעונשים כי אתרים לא ראויים גם ככה לא היו עולים למעלה.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 20 יוני 2013 09:42

אני מראה שוב ושוב במה השתנתה השיטה: בדוקטרינה שהפעילה את מדד ה-PR הכוונה המקורית הייתה שמי שקובעים את הרלוונטיות באופן "אובייקטיבי" (ה"סוכנים" של מנוע החיפוש) יהיו בעלי האתרים המקשרים, אבל הסתבר להם שאת הרלוונטיות קבעו דווקא בעלי האתרים המקושרים, על ידי הפעלת תוכנות לשתילת קישורים, או ידנית, בפורומים ובלוגים, באינדקסים, באתרי סימניות ובאתרי מאמרים, בקניית קישורים וב"קנוניות" שונות ומשונות. מי כמוך יודע את זה!

בדוקטרינה החדשה וההפוכה, מי שקובעים את הרלוונטיות (ה"סוכנים" של מנוע החיפוש) הם אוכלוסיות הגולשים, כי הרי להם היא נועדה. השיעור הגולךמי של השיתוף איננו מידע אובייקטיבי ואמין , אלא רק שיעור הצלחת השיתוף, שיש לו ודאי גם פרמטר של שיעור המשך השיתוף על ידי משותפי הגל הראשון.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי talprihar » יום ה' 20 יוני 2013 17:49

נו אני אחזור על מה שרשמתי קודם? להשתנות הפרמטרים שקובעים כמה תורם קישור יש הסטוריה ארוכה - אז עכשיו נוסף עוד אחד, נו שווין. (אני מניח שאתה יודע כמה גלגולים עברה ההגדרה של קישור טוב, בעוד ההגדרה של גוגל לכך לא השתנתה מעולם) אחרת כאמור לא היה צריך לשחרר כל שני וחמישי אלגוריתמים למלחמה בספאם אם קישורים מגוכחים לא היו נמצאים גם היום אחרי 40 פנדות ו-4 פינגווין בראש תוצאות החיפוש של כל הביטויים בעזרת קישורים מגוכחים שוודאי שאינם מעידים על שום שביעות רצון.

אבל נחזור לנושא ממנו התחלנו - במה שגוגל רשמו אין כל שונה בין הגרסאות- בגרסה הקודמת של ההנחיה נאמר שדרושים לך קישורים איכותיים כדי לדרג אתרים בגוגל (לא הוגדר מה זה איכותי - אך באלף מקומות אחרים הוצהר שזה קישורים טבעיים שנוצרו על ידי גולשים שאהבו את האתר שלך, גישה שלא השתנתה בגוגל מאז שקמה)
ובגרסה החדשה נאמר - תיצור אתר מעולה שאנשים ירצו להשתמש בו (רמז לשביעות רצון- מה שזה לא יהיה) ולשתף אותו (לקשר אליו, שוב קישורים טבעיים מאנשים שאהבו את האתר שלך).

השינוי סך הכל נועד למנוע מאנשים להיות ״נבלים בראש התורה״ מכוון שהגרסה הקודמת הייתה למעשה הוראה מפורשת לבנות קישורים, בעוד אתה מגדיר לעצמך מה זה קישור איכותי, אישית כבר שנים אני תוהה מדוע הם ניסחו זאת כך.
עם השינוי סך הכך דאגו ליישר קו עם הקו שהובילו מאז ומתמיד. חדשות, אין פה - זה בטוח.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 20 יוני 2013 20:26

talprihar כתב:[...]אבל נחזור לנושא ממנו התחלנו - במה שגוגל רשמו אין כל שונה בין הגרסאות- בגרסה הקודמת של ההנחיה נאמר שדרושים לך קישורים איכותיים כדי לדרג אתרים בגוגל (לא הוגדר מה זה איכותי - אך באלף מקומות אחרים הוצהר שזה קישורים טבעיים שנוצרו על ידי גולשים שאהבו את האתר שלך, גישה שלא השתנתה בגוגל מאז שקמה)
ובגרסה החדשה נאמר - תיצור אתר מעולה שאנשים ירצו להשתמש בו (רמז לשביעות רצון- מה שזה לא יהיה) ולשתף אותו (לקשר אליו, שוב קישורים טבעיים מאנשים שאהבו את האתר שלך)[...]

לא לכל גולש יש אתר כדי ליצור בו קישור לאתר אחר שאהב, גם אם יש לו אין בדרך כלל זיקה בין התכנים (בשביל זה יש לו סימניות בדפדפן), ואין בדרך כלל זיקה גם בין הפורומים שהגולש מבקר בהם לבין האתרים שאהב (אהבתי מאד אתר פורנו מסויים - נראה לך שאפזר פה קישורים אליו ?).

ושוב שיתוף איננו זהה לקישור אלא ברמה כל כך פשטנית שקשה להעלות על הדעת לייחס אותה למדעני ומהנדסי גוגל. די בכך שגוגל לא ימדוד את עצם קיום השיתוף אלא את שיעור ההצלחה של השיתוף.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הבא

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 26 אורחים