מישהו חושב ש-Disavow Tool עובד?

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

מישהו חושב ש-Disavow Tool עובד?

הודעהעל ידי ziv » יום ג' 28 מאי 2013 16:46

אצלי הוא לא פתר שום עונש לוגרתמי.
למישהו יש ניסיון חיובי?

עוד מה חושב ברי שוורץ על Disavow Tool:
http://www.seroundtable.com/google-disa ... 16844.html
ziv
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 31
מוניטין: 13

Re: מישהו חושב ש-Disavow Tool עובד?

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 28 מאי 2013 17:12

ziv כתב:אצלי הוא לא פתר שום עונש לוגרתמי.
למישהו יש ניסיון חיובי?

עזוב את ברי שוורץ. האם ציפית לחזור למיקומים שהיו לך פעם, בזכות הקישורים שהסרת?
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי sedmedia » יום ג' 28 מאי 2013 20:53

ziv כתב:אצלי הוא לא פתר שום עונש לוגרתמי.
למישהו יש ניסיון חיובי?

עובד, לטובה ולרעה.
sedmedia
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 17
מוניטין: 3

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ג' 28 מאי 2013 22:49

לעבוד זה עובד.
השאלה מה התועלת של זה?
פעמים רבות כדאי להתחיל מההתחלה.
אך יש מקרים בהם אפשר להישאר עם האתר המקורי ולהשתמש בשירות, לדוגמה אתר שהתנועה אליו לא נפגעה או לא נפגעה משמעותית (רוב התנועה היא דרך הקישורים אליו / חברתי / ממומן / ...).
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 2

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 29 מאי 2013 08:21

gil_y7 כתב:לעבוד זה עובד.
השאלה מה התועלת של זה?
אך יש מקרים בהם אפשר להישאר עם האתר המקורי ולהשתמש בשירות, לדוגמה אתר שהתנועה אליו לא נפגעה או לא נפגעה משמעותית (רוב התנועה היא דרך הקישורים אליו / חברתי / ממומן / ...).

שירות ה-Disavow עובד מצויין כאשר משתמשים בו למה שנועד: לגרום לגוגל להתעלם ממתקפת קישורי ה-ס-פ-א-ם שמתחרה "בנה" לך כדי להפיל אותך מהמיקומים העליונים בתוצאות החיפוש של גוגל. אבל מה קורה אם את המיקומים העליונים השגת דווקא באמצעות קישורים כאלה שאתה "בנית"? עכשיו הוא עוזר לך (או כופה עלייך) להיפטר מהם! או ליתר דיוק, לאחר שנפטרת בעצמך ממרביתם על ידי הסרתם מאתרי תמיכה, מבלוגים ופורומים שבהם יש לך שליטה על מה שהוצג בפרופיל ובחתימה גם בעבר (כמו פורום אקטיביטק למשל), מאתרים שבהם מנהל האתר מסיר אותם ברצון ומאתרים שבהם מנהל האתרים סוחט ממך תשלום עבור עבודת ההסרה. אז לאחר ששירות ה-Disavow מוודא שביצעת את מלאכת ההסרה העצמית לשביעות רצונו, הוא מסכים להתחיל להתעלם מאותם קישורים שלא הצלחת להסיר משום שאין יותר עם מי לדבר בצד השני. סביר להניח שהוא גם בודק האם הסרת קישורי ס-פ-א-ם שיוצאים מהאתרים שלך, כי זה עשוי לעודד גם את הצד השני להסיר קישורים ש"נבנו" בהחלפה.

אם ביצעת את כל אלה לשביעות רצון שירות ה-Disavow הוא יחזיר אותך לנקודת ההתחלה, משמע, לציון הרלוונטיות שהיה לך לפני ש"בנית" את כל הקישורים הללו, משמע, כאשר המקום שלך בתוצאות החיפוש היה כל כך גרוע שחשבת שרק "בנית פרופיל קישורים טבעי" (משמע, פרופיל קישורים מלאכותי המתחזה לטבעי) בהיקף גדול יעזור לך לטפס למקומות העליונים. מיד כאשר נודע לי שמקדמי אתרים רבים מאד מקבלים דרך הכלי למנהלי אתרים התראות להסיר קישורים ש"אינם טבעיים", ולאחר מכן, כאשר פורסם שירות ה-Disavow, כתבתי בפורומים בארץ ובחו"ל שמי שמצפה לחזור למקומות שהיו לו כאשר היה במקומות העליונים, לא רק שיתאכזב אלא גם ייאלץ להכיר בכך שהוא לא מבין את ה-א'-ב' של קידום האתרים: המערכת של גוגל לא מעניקה מיקומים בתוצאות החיפוש, היא רק מחשבת ציוני רלוונטיות, ומיקומי תוצאות החיפוש מסתדרים לבד על פי הסדר היורד של ציוני הרלוונטיות. ומשום כך, מי שמעניק לך את המיקום הם המתחרים שלך! במילים אחרות, המיקום שלך נכפה על גוגל ולא נקבע על ידי גוגל.

אני חוזר על זה שוב ושוב, משום שמעיון בקריאות המצוקה בפורומים אני מתרשם שלא רק מקדמי האתרים המתחילים אינם מבינים את עיקרון הפעולה של מנוע החיפוש של גוגל, ולכן גם אינם מבינים את פעולת שירות ה-Disavow, אלא גם מקדמי אתרים ותיקים ומנוסים שהתעלמו, ללא יוצא מן הכלל, מההסבר שפרסמתי, והסיבה היתה שהוא בישר חדשות עוד יותר רעות בהשוואה לתקווה הוורודה שהשרות "מעניק חנינה במהלך ריצוי העונש", וכמו שאסיר שזכה לחנינה יוצא לחופשי, כך גם אתר שזכה לחנינה אצל שירות ה-Disavow יחזור ל"מקומו הטבעי" החם והנעים.

יחד עם זאת, יש ודאי זירות רבות שבהן ניתן לצפות באתרים שכן חזרו למקומות עליונים בתוצאות החיפוש. מה אפשר ללמוד מזה? ללא בדיקה מקיפה מה היו התנודות במיקומים של כל השחקנים בזירה אי-אפשר ללמוד כלום. אפשר שכל מי שהיו בצמרת גם נענשו וגם ניחונו ב-Disavow, אבל מי שלא היו בצמרת לא נענשו ולא ניחונו, ונשארו גם עכשיו עם ציוני רלוונטיות עוד יותר נמוכים, כי מעולם לא השקיעו בקידום על ידי תוכן איכותי ובעבודה על איכות המבנה והקוד, בעוד שמי שהיו בצמרת, נענשו וניחונו, כן השקיעו בשאר הפרמטרים התורמים לציון. נוסף על כך, מנוע החיפוש של גוגל עבר בעצמו שינויים מאז הפעלת שירות ה-Disavow, והוא מחשב עכשיו את ציוני הרלוונטיות באופן אחר שהשתנה בהדרגה. אפשר להתווכח האם באופן שהוא שונה אך במעט או באופן שהוא שונה בצורה קיצונית, אבל זה כבר דיון אחר.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי יורם » יום ד' 29 מאי 2013 11:36

אם הייתי גוגל, הדרך הכי טובה לזהות קישורי ס-פ-א-ם היתה לשאול את מי שיצר אותם או את מי שחושב שהם קישורי ס-פ-א-ם.
כלי הDisavow הוא בעיני כלי טוב בכדי לזהות קישורים מדפי (או לפי ההכוונה של מאט קאטס בקישור שזיו נתן יותר מדוייק אתרי) ס-פ-א-ם (הכוונה היא לא בפירוש המדוייק של ס-פ-א-ם, אלא לקישורים יזומים עצמאית משמע "לא טבעיים").
לכן, לא הייתי שולל את ההשערה שהמידע שמתקבל מהשימוש בDisavow הוא שמהווה בסיס לעדכון הפינגווין הבא.
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 6
מוניטין: 22

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 29 מאי 2013 12:37

יורם כתב:אם הייתי גוגל, הדרך הכי טובה לזהות קישורי ס-פ-א-ם היתה לשאול את מי שיצר אותם או את מי שחושב שהם קישורי ס-פ-א-ם.[...]

למה נראה לך שאנשי גוגל צריכים לחפש דרכים, או לברור בין דרכים יותר טובות ופחות טובות, לזיהוי קישורי ס-פ-א-ם? הרי המערכת שלהם היא שחישבה לקישורים הללו ערך זעום, אפסי, או אפילו שלילי?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי יורם » יום ד' 29 מאי 2013 12:56

זקן השבט 3 כתב:
יורם כתב:אם הייתי גוגל, הדרך הכי טובה לזהות קישורי ס-פ-א-ם היתה לשאול את מי שיצר אותם או את מי שחושב שהם קישורי ס-פ-א-ם.[...]

למה נראה לך שאנשי גוגל צריכים לחפש דרכים, או לברור בין דרכים יותר טובות ופחות טובות, לזיהוי קישורי ס-פ-א-ם? הרי המערכת שלהם היא שחישבה לקישורים הללו ערך זעום, אפסי, או אפילו שלילי?

לא הבנתי את לאיזה קישורים היא ייחסה ערך אפסי או שלילי?
שים לב שאני מדבר יותר על קישורים יזומים מאשר על קישורי ס-פ-א-ם (ס-פ-א-ם כהגדרה)
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 29 מאי 2013 13:48

יורם כתב:
זקן השבט 3 כתב:

לא הבנתי את לאיזה קישורים היא ייחסה ערך אפסי או שלילי?
שים לב שאני מדבר יותר על קישורים יזומים מאשר על קישורי ס-פ-א-ם (ס-פ-א-ם כהגדרה)

אם המערכת של גוגל מגדירה קישורים ותיקים כקישורי ס-פ-א-ם על פי ערכם, (משום שהיא זו שחישבה את ערכם) וערך הקישור נקבע רק על פי תכונות הדף המקשר, ו\או שיעור התעבורה ושיעור שביעות הרצון של המשתמשים בקישור ממה שמצאו, אז גם קישור שהיה יזום על ידי מנהל האתר המקשר עלול להיחשב לקישור ס-פ-א-ם שתורם לעונש ב"פיגווין".

לעומת זאת, אם היא מגדירה את "ספאמיות" הקישור הותיק רק על ידי שימוש בפרוצדורה, שבאמצעותה ניתן לייחס הסתברות גבוהה לכך שהכוונה שבליבו של מנהל האתר המקשר היתה כשרה וטהורה, המצב הפוך.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי יורם » יום ד' 29 מאי 2013 14:49

אם המערכת של גוגל היתה מגדירה קישורים רק לפי פרמטרים של שביעות רצון, אז גם לא היה צורך בכלי כמו disavow. משום שלא היה צורך להעניק ערך שלילי לקישורים עם שביעות רצון שלילית. אלא, ערך אפס שלא נחשב.
כי אז הן מניפולציות קישורים עצמיות והן מניפולציות קישורים של צד שלילי לא היו גורמות לשום נזק לאתרים. הן פשוט לא היו נכללות בחישוב ציון הרלוונטיות.
כמו כן, אם לקבל את הציטוט של מאט קאטס כפי שצוטט ע" בארי בקישור שזיו נתן, אז למה לעשות שימוש בDISAVOW כמו מצ'טה?
למה להוריד סתם קישורים מדפים שאולי כן מביאים איתם תנועה?
למה שגוגל יענישו אתרים מכובדים כדוגמת אלה על מכירת קישורים או בניית קישורים אם הוא מסוגל לאבחן ולמדוד את איכות הקישור לפי שביעות הרצון של הגולש?

מצד שני אם אני רוצה לבנות לי מעין בלאק ליסט של אתרים שמהם יוצאים קישורים יזומים, מה יותר פשוט מלשאול את כל אלה שממהרים להוריד קישורים לאחר כל עדכון פינגווין?
כך אפשר לבנות טראסט ראנק בכיוון אחר, מהכיוון של ההסתברות שהקישור יוצא מן האתר הוא טבעי.

המשתמשים הבאים אהבו את ההודעה של יורם :
sedmedia
פופולריות: 20%
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ד' 29 מאי 2013 15:42

זקן השבט 3 כתב:
gil_y7 כתב:לעבוד זה עובד.
השאלה מה התועלת של זה?

אם ביצעת את כל אלה לשביעות רצון שירות ה-Disavow הוא יחזיר אותך לנקודת ההתחלה, משמע, לציון הרלוונטיות שהיה לך לפני ש"בנית" את כל הקישורים הללו, משמע, כאשר המקום שלך בתוצאות החיפוש היה כל כך גרוע שחשבת שרק "בנית פרופיל קישורים טבעי" (משמע, פרופיל קישורים מלאכותי המתחזה לטבעי) בהיקף גדול יעזור לך לטפס למקומות העליונים. מיד כאשר נודע לי שמקדמי אתרים רבים מאד מקבלים דרך הכלי למנהלי אתרים התראות להסיר קישורים ש"אינם טבעיים", ולאחר מכן, כאשר פורסם שירות ה-Disavow, כתבתי בפורומים בארץ ובחו"ל שמי שמצפה לחזור למקומות שהיו לו כאשר היה במקומות העליונים, לא רק שיתאכזב אלא גם ייאלץ להכיר בכך שהוא לא מבין את ה-א'-ב' של קידום האתרים: המערכת של גוגל לא מעניקה מיקומים בתוצאות החיפוש, היא רק מחשבת ציוני רלוונטיות, ומיקומי תוצאות החיפוש מסתדרים לבד על פי הסדר היורד של ציוני הרלוונטיות. ומשום כך, מי שמעניק לך את המיקום הם המתחרים שלך! במילים אחרות, המיקום שלך נכפה על גוגל ולא נקבע על ידי גוגל.

למה שהוא יחזיר אותה לנקודת ההתחלה? הרי נקודת ההתחלה אינה זהה לנקודה כיום שכן גוגל הכניסה עדכון חדש ובו כל פרמטר במשוואה קיבל ציון אחר כאשר כולם משוכללים יחדיו לציון רלוונטיות.
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 2

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 29 מאי 2013 16:13

gil_y7 כתב:
זקן השבט 3 כתב:אם ביצעת את כל אלה לשביעות רצון שירות ה-Disavow הוא יחזיר אותך לנקודת ההתחלה, משמע, לציון הרלוונטיות שהיה לך לפני ש"בנית" את כל הקישורים הללו, משמע, כאשר המקום שלך בתוצאות החיפוש היה כל כך גרוע שחשבת שרק "בנית פרופיל קישורים טבעי" (משמע, פרופיל קישורים מלאכותי המתחזה לטבעי) בהיקף גדול יעזור לך לטפס למקומות העליונים. מיד כאשר נודע לי שמקדמי אתרים רבים מאד מקבלים דרך הכלי למנהלי אתרים התראות להסיר קישורים ש"אינם טבעיים", ולאחר מכן, כאשר פורסם שירות ה-Disavow, כתבתי בפורומים בארץ ובחו"ל שמי שמצפה לחזור למקומות שהיו לו כאשר היה במקומות העליונים, לא רק שיתאכזב אלא גם ייאלץ להכיר בכך שהוא לא מבין את ה-א'-ב' של קידום האתרים: המערכת של גוגל לא מעניקה מיקומים בתוצאות החיפוש, היא רק מחשבת ציוני רלוונטיות, ומיקומי תוצאות החיפוש מסתדרים לבד על פי הסדר היורד של ציוני הרלוונטיות. ומשום כך, מי שמעניק לך את המיקום הם המתחרים שלך! במילים אחרות, המיקום שלך נכפה על גוגל ולא נקבע על ידי גוגל.

למה שהוא יחזיר אותה לנקודת ההתחלה? הרי נקודת ההתחלה אינה זהה לנקודה כיום שכן גוגל הכניסה עדכון חדש ובו כל פרמטר במשוואה קיבל ציון אחר כאשר כולם משוכללים יחדיו לציון רלוונטיות.

זו בדיוק הסיבה מדוע, בסיום התגובה שממנה ציטטת את הקטע הזה כתבתי גם:
נוסף על כך, מנוע החיפוש של גוגל עבר בעצמו שינויים מאז הפעלת שירות ה-Disavow, והוא מחשב עכשיו את ציוני הרלוונטיות באופן אחר שהשתנה בהדרגה. אפשר להתווכח האם באופן שהוא שונה אך במעט או באופן שהוא שונה בצורה קיצונית, אבל זה כבר דיון אחר.

"חפיפיות" הורסת כל חלקה טובה שהאינטלגנציה לבדה מצליחה לגלות.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 29 מאי 2013 16:47

יורם כתב:אם המערכת של גוגל היתה מגדירה קישורים רק לפי פרמטרים של שביעות רצון, אז גם לא היה צורך בכלי כמו disavow. משום שלא היה צורך להעניק ערך שלילי לקישורים עם שביעות רצון שלילית. אלא, ערך אפס שלא נחשב. כי אז הן מניפולציות קישורים עצמיות והן מניפולציות קישורים של צד שלילי לא היו גורמות לשום נזק לאתרים. הן פשוט לא היו נכללות בחישוב ציון הרלוונטיות[...]

נראה לי שקיומו של ערך שלילי בעל טווח שמתחיל מ-0 ומתמשך לכיוון שלילי אינסוף. מגדיל את טווח השפעת המערכת על ציוני תוצאות החיפוש, במיוחד בתקופת שבה יכולת זיהוי טיפוסי האיתותים ומדידת עוצמתם היא עדיין בחיתולייה, ובזירות רבות הנתונים המצטברים מועטים. נראה לי גם, וכתבתי זאת פעמים רבות, שהיכולת להגדיר מדגם גדול של גולשים "אמינים", ולהתייחס רק להתנהגות ולהעדפות של מי שכלולים במדגם, פותרת את בעית הקידום השלילי על ידי זיוף התנהגות והעדפות גולשים.
יורם כתב:[...]כמו כן, אם לקבל את הציטוט של מאט קאטס כפי שצוטט ע" בארי בקישור שזיו נתן, אז למה לעשות שימוש בDISAVOW כמו מצ'טה? למה להוריד סתם קישורים מדפים שאולי כן מביאים איתם תנועה?[...]

מאט קאטס עונה תשובות של 3 דקות. הוא מניח (או יודע) שמנהלי אתרים חסים יותר מדי על קישורים ש"בנייתם" עלתה להם בטירחה רבה. זו הסיבה שאני טורח יותר ממנו ועונה, למי ששואלים בפורומים מה לעשות עכשיו, שיחוסו רק על קישורים שמביעים תנועת מבקרים, ושיש סימנים לכך שהם גם שבעי רצון מהביקור, וגם את זה אני אומר מתוך הנחה שספק אם ימצאו קישורים כאלה, גם בין הקישורים ש"בנייתם" היתה כרוכה בהרבה טירחה.
יורם כתב:[...]למה שגוגל יענישו אתרים מכובדים כדוגמת אלה על מכירת קישורים או בניית קישורים אם הוא מסוגל לאבחן ולמדוד את איכות הקישור לפי שביעות הרצון של הגולש?[...]

נדמה לי שכבר עניתי.
יורם כתב:[...]מצד שני אם אני רוצה לבנות לי מעין בלאק ליסט של אתרים שמהם יוצאים קישורים יזומים, מה יותר פשוט מלשאול את כל אלה שממהרים להוריד קישורים לאחר כל עדכון פינגווין? כך אפשר לבנות טראסט ראנק בכיוון אחר, מהכיוון של ההסתברות שהקישור יוצא מן האתר הוא טבעי.

שאלה טובה, ושוב נדמה לי שכבר עניתי עליה חלקית. גם ב"הנחיות גוגל למנהלי אתרים" יש לכאורה סתירות פנימיות, ומול הסרטונים הקצרצרים של מאט קאטס ודאי שנמצא סתירות. שאל אותו איך גוגל מגדיר "קישור טבעי" והאם קישור כזה לא יכול בשום אופן לתרום לעונש, ונראה אם יענה.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 23 אורחים