פוסט חדש

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

פוסט חדש

הודעהעל ידי talprihar » יום ב' 27 מאי 2013 02:09

מזמן לא פרסמתי ולא כתבתי אז בא לי לפרסם את הפוסט פה כמו פעם :)

http://www.xrumer.co.il/27-%D7%93%D7%91 ... D7%99.html

עמנואל מה דעתך על התאוריה שלי מסעיף 9?
פורום קידום אתרים טכנולוגי - כל התוכנות, Black Hat כלי האוטומציה והמידע החם בקהילה הצומחת שלנו.
וכמובן בבלוג שלי עם כל המידע על טכנולוגיות קידום אתרים אוטומטי.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 5
מוניטין: 18

Re: פוסט חדש

הודעהעל ידי KadarYair » יום ב' 27 מאי 2013 02:36

פוסט יפה, עשה לי קצת סדר בראש בנוגע לכמה נושאים מהותיים.
תחזור לכתוב, אנחנו מפספסים יופי של מוח בלעדיך...
סמל אישי של המשתמש
KadarYair
מנהל פורום כל שאר הנושאים

פוסטים מומלצים: 12
מוניטין: 8

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ב' 27 מאי 2013 11:35

דעתי בנוגע לכל מה שכתבת היא שנכון שמדברים על איתותי שביעות הרצון שישפיעו על דירוג האתרים בגוגל אבל גוגל עדיין לא הגיע לשלב של אלגוריתם כה חכם.

עמנואל דיבר על ריבוי אלגוריתמים אינסופי שפועל בצורה שונה על כל נישה, על כל אוכלוסייה יהיה גודלה ככל שיהיה וההשפעה של כך על הדירוג של האתר.

לגוגל ייקח עוד כמה עדכונים עד שהם יגיעו לכזאת רמה של אלגוריתם.
הרי קפיצה מאלגוריתם שמחשב ס-פ-א-ם, קישורים, רשתות חברתיות, איכות הטקסט ופרמטרים נוספים לא יכול ביום בהיר אחד להתקדם ולתת קפיצת מדרגה כה משמעותית בטח כשאנו רואים השפעה לא גדולה על הדירוגים.
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 2

הודעהעל ידי talprihar » יום ב' 27 מאי 2013 11:38

נשמע לי מאוד לא הגיוני של אלגוריתמים שונים לנישות שונות - הרי כל הזמן נוצרות נישות חדשות.

יותר הגיוני לאמר שיש אלגוריתם אחד גמיש שיודע להתחשב בנתונים של נישות שונות ולפעול בצורה יחסית
פורום קידום אתרים טכנולוגי - כל התוכנות, Black Hat כלי האוטומציה והמידע החם בקהילה הצומחת שלנו.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 27 מאי 2013 11:58

talprihar כתב:נשמע לי מאוד לא הגיוני של אלגוריתמים שונים לנישות שונות - הרי כל הזמן נוצרות נישות חדשות.
יותר הגיוני לאמר שיש אלגוריתם אחד גמיש שיודע להתחשב בנתונים של נישות שונות ולפעול בצורה יחסית

אלגוריתם מתפצל או ריבוי אלגוריתמים זה מבחינה לוגית היינו הך. כאשר המפתחים צופים מראש שבכל אלגוריתם נפרד מרבית הקוד יהיה זהה לזה שבאלגוריתמים האחרים, הם ודאי יעדיפו אלגוריתם יחיד עם הרבה שורות תנאי, ולהפך.

אני מזכיר פה שאלגוריתמים נפרדים או מתפצלים קיימים מאז שגוגל איפשר התאמה אישית של תוצאות החיפוש. אבל כיום, אני מדגיש את קיומם של אלגוריתמים ממש נפרדים, מתוך תובנה, שאם הם לומדים לבד, בשיטות של לימוד מכונה (אינטליגנציה מלאכותית) ומתוך התנסות עם הסביבה, איזה פרמטרים רלוונטיים לביצוע המטלות ואיזה מהם זניחים, לא תהיה בהם הרבה זהות עם אלגוריתמים אחרים, אלא אם תנאי הסביבה יצרו זהות כזאת במקרה (ואז הם אולי מתאחדים). במודל הישן מאד, שבו כולם מדברים על אלגוריתם יחיד, מפתחיו הם שקבעו לו מראש איזה פרמטרים למדוד, ומכל השאר התעלמו בהכרח. (מינויו לאחרונה של מהנדס, מומחה ידוע שם לאינטליגנציה מלאכותית, לתפקיד מנהל ההנדסה של גוגל, תוך כדי עבודתו על פיתוח מנוע חיפוש משלו, היא בעיניי רמז עבה מאד אודות מה שמעניין כיום את הנהלת גוגל.)

בהקשר הזה, נישה חדשה (נניח ביטוי חיפוש חדש) מקבל אלגוריתם "תינוק" שלומד כאמור לבד, להתאים עצמו לסביבה (התנהגות והעדפות האוכלוסייה ששואלת ביטוי זה) ולשאוב ממנה את מידע הדרוש לו לשיפור ביצועים מתמשך - מה הם הפרמטרים הרלוונטיים ומה הם הפרמטרים הזניחים. זה הרי משהו שגם מפתחי אלגוריתמים לא יכולים לדעת מראש, סיבה טובה ליציאתם מהמשחק.
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ב' 27 מאי 2013 12:16, נערך פעם אחת בסך הכל.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ב' 27 מאי 2013 11:59

talprihar כתב:נשמע לי מאוד לא הגיוני של אלגוריתמים שונים לנישות שונות - הרי כל הזמן נוצרות נישות חדשות.

אולי אלגוריתם יחיד שיודע איזה אלגוריתם נוסף להפעיל על כל נישה בהתאם לפרמטרים שונים.
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 2

הודעהעל ידי talprihar » יום ב' 27 מאי 2013 12:00

בהחלט מקובל מה שאתה אומר, עניין של מינוח שונה, וגם מה שגיל אומר, זה בסופו של דבר מגיע לאותה נקודה.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי talprihar » יום ב' 27 מאי 2013 12:05

אבל זה לא משנה - עמנואל מה אתה אומר על התאוריה שלי מסעיף 9 בפוסט? (שהעובדה שגוגל פחות מענישים ויותר עושים DEVALUE מראה שהקישורים פחות קריטיים להם היום לעומת פעם שהם היו מאוד קיצוניים בשמירה עליהם)
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 27 מאי 2013 12:08

gil_y7 כתב:דעתי בנוגע לכל מה שכתבת היא שנכון שמדברים על איתותי שביעות הרצון שישפיעו על דירוג האתרים בגוגל אבל גוגל עדיין לא הגיע לשלב של אלגוריתם כה חכם[...] לגוגל ייקח עוד כמה עדכונים עד שהם יגיעו לכזאת רמה של אלגוריתם[...]

גיל, אני מתפעל כל יום מחדש מהיומרה המדהימה שלך "לדעת" כביכול מה עשרות אלפי מדעני ומהנדסי גוגל לא יכולים לעשות. עברת הכשרה כזאת בהנהלת מייקרוסופט, או שזו סתם חוצפה?
gil_y7 כתב:[...]הרי קפיצה מאלגוריתם שמחשב ס-פ-א-ם, קישורים, רשתות חברתיות, איכות הטקסט ופרמטרים נוספים לא יכול ביום בהיר אחד להתקדם ולתת קפיצת מדרגה כה משמעותית בטח כשאנו רואים השפעה לא גדולה על הדירוגים.

זה בדיוק מה שמוסבר על ידי מעבר הדרגתי משיטת פעולה אחת לשיטה אחרת. אני משער שמאות מעובדי גוגל מבצעים, מפקחים ומנתחים את ביצועי המעבר ההדרגתי, משהו שבכלל לא עולה על דעתך.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 27 מאי 2013 20:33

talprihar כתב:אבל זה לא משנה - עמנואל מה אתה אומר על התאוריה שלי מסעיף 9 בפוסט? (שהעובדה שגוגל פחות מענישים ויותר עושים DEVALUE מראה שהקישורים פחות קריטיים להם היום לעומת פעם שהם היו מאוד קיצוניים בשמירה עליהם)

את סעיף 9 ניסחת כך:
עדכון פינגווין 2 היה מלא רחמים כלפי מקדמי האתרים – הוי, כן, כן, כן, אני עדיין זוכר את הטראומה של שנה שעברה כשמילים עפו לי למקום 500 ולא משנה מה עשיתי לא הצלחתי להרים אותן משם עד היום למעשה, לעומת העדכון הנוכחי, שנראה שהיה ממוקד למדי ולא פגע יותר ממה שהיה צריך לפגוע, אלא עשה Devalue היכן שצריך, ורק במקרים קיצוניים נתן בעיטה משמעותית, נראה שזה שינוי כיוון אצל גוגל שניתן ללמוד ממנו רק על כך – וזאת מסקנה מרחיקת לכת אך מתבקשת – שהקישורים מאבדים מחשיבותם לאט לאט כפרמטר דירוג עיקרי – שאם לא היה כן, גוגל היו מגנים עליהם בחירוף נפש כמו שהיו עושים עד היום, ההתייחסות הסלחנית הזאת רק מראה עוד טפח בשינוי המגמה בנושא (זוכרים כמו בדוגמא עם ה PR? מטבע שאיבד את ערכו אפשר לחלק חופשי…)

לאחר שקראתי הבוקר את סעיף 9 בעיון רב, התמקדתי אך ורק בניסוח הבעיה וברעיונות ראשוניים לתכנון פרוצדורה שתבחין בין עונש של ממש לבין סתם הפחתת ציון (Devalue), כי הרי פער המיקומים שנוצר בשני המקרים לא יכול לשמש מבחן להבחנה בין השניים. הבה נניח שהדף שלך היה במקום 1 לשני ביטויי חיפוש, ושפער ציוני הרלוונטיות בין כל שתי תוצאות חיפוש סמוכות לאחד מהם הוא רק נקודה אחת. ואז אם גוגל מפחית מהציון שלך 500 נקודות תעוף למקום 500 (דרוש לי זמן מה לבדוק אם זה מסתדר חשבוניץ אבל בוא נדלג על זה לעת עתה). אבל אם לביטוי השני פער ציוני הרלוונטיות שבינך לבין מי שבמקום 2 הוא 501 נקודות, אותו עונש, או Devalue, או איך שלא נקרא לזה, לא יזיז אותך ממקומך בכלל! (אוף! גם את זה צריך לבדוק, שמא טעיתי בנקודה אחת).

תוך כדי כך, נכנס אלי לקוח פלוני, שבניגוד ללקוח המצוי יש לו תמיד המון פנאי ללימוד ולחשיבה, כי הלימוד והפנאי דרושים לו לניהול העסקים האינטרנטיים שלו, שהם חובקי עולם ובהיקפים עצומים. הוא התעניין כדרכו לדעת מה מעסיק אותי, וכאשר סיפרתי לו על בעית ההבחנה בין עונש של ממש לבין סתם הפחתת הציון, הוא שמח מאד לשמוע, כי זו בדיוק הבעיה שלה הוא זקוק לפתרון ממשי, אחרי שנחלץ יפה מ"פינגווין 1" ומ"פינגווין 2", אבל מי יודע מה מצפה לו ב"פינגווין 3"? ומאחר ודרוש לו פתרון כולל לכל האתרים שלו, הוא הציע לי ישר במקום 250,000 ש"ח בתמורה לפתרון הנכון, אבל - בתנאי שאשלם קנס של 50,000 ש"ח אם אספק פתרון שגוי.

אתה מוכן להיות שותף שלי, גם ברווח וגם בקנס? אז בוא נראה מה נדרש מאיתנו לעשות, ובאיזה אופנים לפעול, כדי להבטיח את מציאת הפתרון הנכון ולמנוע את תשלום הקנס. מתחיל בזה שודאי תסכים איתי (אנחנו מסכימים יותר ויותר לאחרונה, ולכן אני מפנה את ההצעה הזו קודם לך) שאנחנו לא יכולים לספק לו פתרון בדמות הטיפים והרעיונות האפויים רק במקצת, שאנחנו מפזרים כלאחר יד במה שאנחנו כותבים וגם מפרסמים, כי שם הרי אין כל סכנה של תשלום קנס, אפילו לא של אגורה שחוקה, בין אם כל הקוראים מוחאים כפיים בהתלהבות ורצים ליישם, ובין אם הם דוחים אותו בבוז.

טוב. זאת נקודת ההתחלה. איך ממשיכים מכאן?
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ב' 27 מאי 2013 20:57, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי talprihar » יום ב' 27 מאי 2013 20:44

רק לוודא שהבנתי נכון -

המטרה: לספק לאותו לקוח "חיסון" מפני כל פינגווין עתידי *לכל האתרים שלו* תמורת תשלום 250K במידה שאותו לקוח אכן נפגע יש לשלם לו 50K? זה מה שאתה אומר?
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 27 מאי 2013 21:04

talprihar כתב:רק לוודא שהבנתי נכון - המטרה: לספק לאותו לקוח "חיסון" מפני כל פינגווין עתידי *לכל האתרים שלו* תמורת תשלום 250K במידה שאותו לקוח אכן נפגע יש לשלם לו 50K זה מה שאתה אומר?

לא, "החיסון" זה הפרוייקט הבא, שאולי נרצה לקחת (כי נוכל) ואולי לא (כי יהיה גדול עלינו).

אבל בשלב זה עושה רושם שלא נוכל לגשת לפרוייקט הבא מבלי שהשלמנו בהצלחה את הפרוייקט הזה: הרי אם לא נדע להבחין היטב בין עונש לבין Devalue, איך נדע אחר כך להמציא, לפתח וליישם פתרון מיטבי לכל אחד מהם?
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ב' 27 מאי 2013 21:23, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי talprihar » יום ב' 27 מאי 2013 21:09

ההבדל בין עונש לבין DEVALUE הוא פשוט מאוד וקל לבדיקה - אם מדובר רק ב DEVALUE אזי כל מה שצריך הוא תוספת קישורים חדשים (לצורך העניין) או תוספת ציון שוות ערך אחרת על מנת לחזור למקום.
כאשר יש עונש - יש על האתר "חסם עליון" כך שלא משנה מה תעשה, האתר לא לא יוכל לקבל חשיפה גדולה יותר מאשר הכמות המקסימלית שהעונש מתיר לו (עד להסרת העונש הידנית או האלגוריתמית)

זה גם מה שציינתי בפוסט - פינגווין של שנה שעברה היה וואחד עונש (המילים עפו למקום 500 ללא חנינה עד היום) ואילו הפינגווין הזה - פשוט עשה נקיון במה שלא היה נראה לו, מבלי לחסל את האתרים (במקרים שאינם מקרי קיצון) - ומשם כפי מה שנראה לי נכון לעכשיו ניתן יהיה לטפס בהדרגה בחזרה.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 27 מאי 2013 21:43

talprihar כתב:ההבדל בין עונש לבין DEVALUE הוא פשוט מאוד וקל לבדיקה - אם מדובר רק ב DEVALUE אזי כל מה שצריך הוא תוספת קישורים חדשים (לצורך העניין) או תוספת ציון שוות ערך אחרת על מנת לחזור למקום.
כאשר יש עונש - יש על האתר "חסם עליון" כך שלא משנה מה תעשה, האתר לא לא יוכל לקבל חשיפה גדולה יותר מאשר הכמות המקסימלית שהעונש מתיר לו (עד להסרת העונש הידנית או האלגוריתמית)[...]

יש פה יותר מטענה אחת. הייתי מקבל את כולן בקלות (ראש?) וגם רץ מיד למסור אותן ללקוח, רק על סמך הידיעה שאתה בחור מבריק במיוחד, אילמלא הסכנה שאם הן יתבררו כשגויות זה יעלה לי 50,000 ש"ח (או 25,000 ש"ח אם אנחנו שותפים).
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ב' 27 מאי 2013 21:55, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי talprihar » יום ב' 27 מאי 2013 21:53

אבל הנה זה מה שטוב - אתה לא צריך להאמין לי, נתתי לך שם דרך מאוד פשוטה לבדוק את זה בעצמך.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הבא

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 34 אורחים