למה תוכן משוכפל יכול להזיק לאתר?

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

למה תוכן משוכפל יכול להזיק לאתר?

הודעהעל ידי KadarYair » יום ו' 24 מאי 2013 05:24

נניח שכתבתי טקסט מסוים בדף אחד באתר, הטקסט כתוב בטוב טעם וחביב מאוד על ידי הגולשים שמראים איתותי שביעות רצון בכל מיני דרכים (קריאה מלאה של הטקסט, רכישה של מוצר או כל מה שתרצו) - כעת, אני מעוניין לפתוח דף תוכן דומה (בשינוי מינימלי של כותרת הדף שיכול להסתכם אפילו בשינוי מספר אחד זעיר - לדוגמא, אתר הורדות שמספק הורדה לפרק 10 בעונה ה-8 של איך פגשתי את אמא, ולאחריו אני מעוניין ליצור דף של פרק 11 בעונה ה-8 של איך פגשתי את אמא) - מדוע שימוש בתוכן משוכפל בסיטואציה כזו יפגע באתר שלי?

אנחנו שומעים בלא מעט מקרים על המלחמה של גוגל בעבודות קידום אתרים לא "טבעיות" - בניית קישורים לא טבעיים, דחיפה לא טבעית
של מילות מפתח למאמר, דחיפה של טקסט לא מועיל לגולש רק כדי לקדם ממנו מונחים ועוד ועוד דוגמאות - במקרה שציינתי פה, די ברור
שדווקא החלפת הניסוח מדף לדף רק על מנת להימנע משיכפול תוכן, היא הפעולה הלא טבעית כאן.

מצד שני, העובדות מוכיחות שאם התוכן לא משוכפל - האתר לא נפגע (ולהיפך).

מה ההיגיון מאחורי זה?
סמל אישי של המשתמש
KadarYair
מנהל פורום כל שאר הנושאים

פוסטים מומלצים: 12
מוניטין: 8

Re: למה תוכן משוכפל יכול להזיק לאתר?

הודעהעל ידי Maldavan » יום ו' 24 מאי 2013 12:30

KadarYair כתב:נניח שכתבתי טקסט מסוים בדף אחד באתר, הטקסט כתוב בטוב טעם וחביב מאוד על ידי הגולשים שמראים איתותי שביעות רצון בכל מיני דרכים (קריאה מלאה של הטקסט, רכישה של מוצר או כל מה שתרצו) - כעת, אני מעוניין לפתוח דף תוכן דומה (בשינוי מינימלי של כותרת הדף שיכול להסתכם אפילו בשינוי מספר אחד זעיר - לדוגמא, אתר הורדות שמספק הורדה לפרק 10 בעונה ה-8 של איך פגשתי את אמא, ולאחריו אני מעוניין ליצור דף של פרק 11 בעונה ה-8 של איך פגשתי את אמא) - מדוע שימוש בתוכן משוכפל בסיטואציה כזו יפגע באתר שלי?

אנחנו שומעים בלא מעט מקרים על המלחמה של גוגל בעבודות קידום אתרים לא "טבעיות" - בניית קישורים לא טבעיים, דחיפה לא טבעית
של מילות מפתח למאמר, דחיפה של טקסט לא מועיל לגולש רק כדי לקדם ממנו מונחים ועוד ועוד דוגמאות - במקרה שציינתי פה, די ברור
שדווקא החלפת הניסוח מדף לדף רק על מנת להימנע משיכפול תוכן, היא הפעולה הלא טבעית כאן.

מצד שני, העובדות מוכיחות שאם התוכן לא משוכפל - האתר לא נפגע (ולהיפך).

מה ההיגיון מאחורי זה?

יקיר, יכול להיות שלא הבנתי את ההסבר שלך נכון, אבל ממה שהבנתי, תרשה לי לנסות לסתור את התאוריה שלך ע"י כך שבפרק 10 (באיך פגשתי את אמא) יכול/צריך להיות תקציר (התוכן הנכתב) שונה מאשר בפרק 11.
פירוט:
נכון שאם האתר שלך הוא היחיד שמספק את הפרקים און-ליין באינטרנט, ובין כל עמוד ועמוד יש את אותו התקציר שחוזר על עצמו (נגיד תקציר שחוזר על עצמו תמיד שמסביר על הסדרה עצמה ולא על הפרק). אז במצב הזה האתר שלך יהיה תמיד הראשון בביטויי החיפוש הרלוונטיים, למרות התוכן המשוכפל שחוזר על עצמו.
אבל מספיק שיקום אתר מתחרה אחד שיתן בדיוק את אותם הפרקים, רק שהוא לעומתך יכתוב תקציר רלוונטי לכל פרק ופרק - סביר להניח שהאתר שלו יהיה יותר רלוונטי משלך, ויופיע מעליך בתוצאות החיפוש.

אמרתי סביר להניח? כן, אבל לא בטוח בכלל. מה יקרה אם באתר שלך (עם התוכן המשכופל) סרטוני הפרקים נטענים הרבה יותר מהר מאשר לאתר המתחרה שלך? כאן אני מאמין שאוכלוסיית הגולשים היא זאת שתקבע ממי הם יותר מאושרים - וכאן נכנס גוגל לפעולה - לבדוק ולספק לגולש את התוצאה היותר רלוונטית עבורו לאחר שחישב את כל הנתונים בנישה, בין האתרים המתחרים, ובין מדד האושר של אוכלוסיית הגולשים.
חברת הפרסום שלך באינטרנט - feature-digital.co.il
הבלוג האישי שלי - buts.co.il
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 4
מוניטין: 11

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 24 מאי 2013 15:00

KadarYair כתב:[...]מצד שני, העובדות מוכיחות שאם התוכן לא משוכפל - האתר לא נפגע (ולהיפך).
מה ההיגיון מאחורי זה?

כנראה הגיון כלכלי: לגוגל עולה כסף לאנדקס מחדש מדי כמה שעות או ימים, חלק ניכר מהרשת שאוכלוסייות הגולשים לא מתעניינות, ולחשב מחדש את ציון הרלוונטיות של הדף על פי חישוב מחדש של ערכי כל הפרמטרים וכו'. יש לו עניין גדול לצמצם את גודל רשת האינטרנט שהוא מציג לגולשים במנוע החיפוש. לא התעמקתי בדוגמא שהצגת, אבל אם יש תוכן שזהה במלואו בשני עמודים נפרדים אין לו סיבה להציג את שניהם, אם מדובר בקטע טקסט ארוך שמוצג בשני הקשרים שונים, ששניהם מעניינים את הגולשים, יוצגו שניהם - וכל שאר המקרים הם איפהשהו באמצע.

סיבה נוספת שאני יכול להעלות על הדעת היא שכל פעילות מנוע החיפוש על פי השיטה החדשה היא הרבה יותר מורכבת ויקרה מאשר בעבר, כי כבר לא מדובר באיסוף ועיבוד נתונים על כל דף ברשת אלא, בנוסף לכך, גם באיסוף ועיבוד נתונים על כל גולש ברשת!
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ו' 24 מאי 2013 16:50

ארצה להגיד שגוגל לא מעניש דפים בשל כפילות תכנים(באתר עצמו)

אך הסיטואציה שאתה מציג תהפוך את הדפים באתר לדפי ס-פ-א-ם שיציגו או אותו המלל עם שינוי כותרות\מילות מפתח(או הטמעות).

אין שום בעיה עם תקציר הסדרה, מה שכן אמליץ לך לתמצת בכל דף אודות הפרק הספציפי ובכך לספק לגולשיך תיאור אודות הסדרה ומידע יותר נקודתי לגבי הפרק.
אין שום חשש מתבנית חוזרת של שורות טקסט באתר, כל עוד הפעולה לא מיועדת לביצוע מניפולציה על מנוי החיפוש, הם לא יענישו אותך(או לפחות מתיימרים שלא)
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 15

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 24 מאי 2013 17:20

מנשה אברמוב כתב:ארצה להגיד שגוגל לא מעניש דפים בשל כפילות תכנים(באתר עצמו)[...]

השאלה הייתה האם תוכן משוכפל עלול להזיק, ולא האם תוכן משוכפל עלול להענש.

בוא נדמיין מקרה קיצוני: באתר בעל 100 דפים יש בכל דף טקסט באורך 300 מילים ותמונה. הטקסט זהה בכל הדפים, אבל התמונה שונה. נניח גם שהדפים הועלו לאויר בקצב של אחד ליום.

האם גוגל יציג בתוצאות החיפוש לביטוי ייחודי באורך 18 מילים, שנלקח מתוך הטקסט, את כל דפי האתר? ואם לא, איך נבחין בין "ענישה" ל"סינון" בלי להשתמש בפרוצדורה של חיפוש שהותאם להצגת תוצאת חיפוש אחד בלבד לכל דף תוצאות חיפוש? ואם, לאחר שהדף הראשון עלה לאוויר, נשאל מדי יום ביטוי בן 2 מילים, שכבר לא ייחודי לאתר, אבל אחרי הוספת הדף ה-50 וצפה בנפילת דף הבית ממקום 30 למקום 40, האם אפשר יהיה להסיק שזו ענישה?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ו' 24 מאי 2013 19:07

לא הצלחתי להבין מה כתבת ולמה התכוונת עמנואל, הכל מחובר...
אשאיר את הבמה לשאר המשתתפים

בכל מקרה לא ממש ראיתי שהיה השוואה בין עלול להזיק או עלול להיענש, אלא נראה שנשאלה שאלה לגבי ההיגיון בדבר(שממבט נוסף נראה שגם אני לא סיפקתי מענה מתאים לשאלתו).
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 15

הודעהעל ידי KadarYair » יום א' 26 מאי 2013 00:37

ממה שאני מבין פה, אין כל פסול בתוכן משוכפל - הוא לא פוגע ולא מעניש, וגוגל יאנדקס את הדפים גם אם הם זהים בתקציר, אך משתנים בכותרת.
סמל אישי של המשתמש
KadarYair
מנהל פורום כל שאר הנושאים

פוסטים מומלצים: 12
מוניטין: 8

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 26 מאי 2013 13:15

KadarYair כתב:ממה שאני מבין פה, אין כל פסול בתוכן משוכפל - הוא לא פוגע ולא מעניש, וגוגל יאנדקס את הדפים גם אם הם זהים בתקציר, אך משתנים בכותרת.

מה אם מה שנראה כתקציר דף פנימי שמוצג בדף הבית הוא למעשה כל תוכנו של אותו דף פנימי? ומה אם זה נכון לגבי כל הדפים הפנימיים?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

• נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    מחבר

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל