העדכון החל ואני שוב אכלתי אותה

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

העדכון החל ואני שוב אכלתי אותה

הודעהעל ידי naduvi » יום ה' 23 מאי 2013 06:33

כל הלקוחות שלי שירדו במיקומים בינואר, ומאז חזרו לעלות - אתמול בלילה נפלו שוב.

המצב קשה
naduvi
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 2

Re: העדכון החל ואני שוב אכלתי אותה

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 מאי 2013 08:10

naduvi כתב:כל הלקוחות שלי שירדו במיקומים בינואר, ומאז חזרו לעלות - אתמול בלילה נפלו שוב.
המצב קשה

איך אתה מבין את הסיבה מדוע חזרו לעלות עד שנפלו, במונחים של מה שאתה עשית?
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי naduvi » יום ה' 23 מאי 2013 10:35

אני עשיתי הרבה...
אוף פייג: הסרת קישורים, הסרת פוטרים, גיוון טקסט עוגן, גיוון קישורים
און פייג': מיקוד של הטייטלים, הוספת טקסט לאתר, החלפת טקסט של דפים, הסרת קישורים פנימיים עם אנקור טקסט מדוייק ועוד
naduvi
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 מאי 2013 10:44

naduvi כתב:אני עשיתי הרבה...
אוף פייג: הסרת קישורים, הסרת פוטרים, גיוון טקסט עוגן, גיוון קישורים
און פייג': מיקוד של הטייטלים, הוספת טקסט לאתר, החלפת טקסט של דפים, הסרת קישורים פנימיים עם אנקור טקסט מדוייק ועוד

כמה זמן היית במקומות הטובים לפני שנפלת שוב? מאיפה לאיפה נפלת שוב?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי naduvi » יום ה' 23 מאי 2013 12:13

מאז העדכון לא חזרתי למקומות שהייתי ו"הרגשתי" שלא לגמרי יצאתי מהעונש.
אבל הצלחתי להחזיר את רוב מילות המפתח המרכזיות, ברוב האתרים, לחלק התחתון של הדף הראשון . Oלפני כן הם כולם היו בשלישיה הראשונה כמעט בכל ביטוי. בחודשיים האחרונים התייצבתי בתחתית הדף הראשון
היום בלילה כמעט הכל עף לדף שני לפחות
naduvi
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי olypoly » יום ה' 23 מאי 2013 12:58

ואיך אחרי שתי העונשים האלה 'היטים מעוצבים זאוס' עדיין מקבל קישור מהחתימה שלך?.. יש פה פורום עיצוב פנים?
olypoly
חבר חדש
חבר חדש

מוניטין: 0

הודעהעל ידי ziv » יום ה' 23 מאי 2013 15:52

למישהו יש הסבר מה קרה בעדכון?
ziv
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 31
מוניטין: 13

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 מאי 2013 16:25

ziv כתב:למישהו יש הסבר מה קרה בעדכון?

כן. אלה כבר לא עידכונים כמו לפני הרבה שנים, כאשר כל עדכון שינה משהו בפרמטרים של אלגוריתם כללי שפעל על כל תוצאות החיפוש ברשת (נו טוב, אומרים שלעברית הוא הגיע באיחור). צריך לדעתי להתייחס ל"פינגווין 2" (אם זה מה שקורה עכשיו) כעל הרצה נוספת של "פינגווין 1" על קבוצה גדולה נוספת של תוצאות חיפוש, ולאחר הפקת לקחים מביצועי "פינגווין 1".
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי dzrihen » יום ה' 23 מאי 2013 16:55

באופן אישי בפינגווין הראשון ראיתי הרבה יותר אימפקט על התוצאות.
יש מצב שהדור הראשון של הפינגווין תפס המון מקדמי אתרים (כולל אותי) לא מוכנים "עם המכנסיים למטה" בעיקר בכל הקשור לחוסר גיוון באנקורים ודברים כאלה. מאז חלק מהם (קשה לדעת האם זה הרוב) הפנימו, התחילו לגוון באנקורים וגם שמו יותר דגש על איכות האתרים מהם הם דואגים להוציא קישורים.
אולי בגלל זה ההשפעה לא כ"כ גדולה כמו שאני לפחות ציפיתי שתהיה.
עוד דבר ששמתי לב אליו הוא שאתרים שנפגעו בפינגווין הראשון עלו באופן משמעותי במיקומים בעדכון הנוכחי (למרות שלא נעשתה עליהם שום עבודה מאז).

בשורה התחתונה אם הדברים יישארו כמו שהם ולא יהיו עוד שינויים קיצוניים בימים הקרובים אני מבסוט מהעדכון הזה :)

בכלל אני חושב שאם כל העדכונים של גוגל יהפכו להיות חלק בילט אין באלגוריתם זה יעשה יותר טוב לכולנו, מאשר לחטוף כל פעם בומבה לנסות להבין מה היה לא בסדר
חתימה מהודעה 30
dzrihen
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי Maldavan » יום ה' 23 מאי 2013 17:15

אהלן מר dzrihen,

אתרים שנפגעו בפינגווין הראשון עלו באופן משמעותי במיקומים בעדכון הנוכחי (למרות שלא נעשתה עליהם שום עבודה מאז)

בשביל לרשום דבר כזה אני (אישית) מצפה לבדיקה של 100 אתרים; בבדיקה צריך לכלול בדיקת כל הקישורים של אותם האתרים אחרי העדכון הראשון>>>לתעד הכל>>>לעבור על כל אותם האתרים בשנית>>>לבדוק את כל הקישורים שלהם (האם נמחקו קישורים? האם גוגל עוד מאנדקס את הקישורים הישנים וכו' וכו'..)>>>לתעד הכל>>>להצליב מידע עם אותה בדיקה אחרי העדכון האחרון (שהיה אתמול?), ואז לרשום את מה שרשמת.

מה מהדברים שציפיתי שתעשה בצעת? אני אשמח לדעת. ואם לא בצעת כלום מזה מה כן בצעת לשם הבדיקה שלך?
חברת הפרסום שלך באינטרנט - feature-digital.co.il
הבלוג האישי שלי - buts.co.il
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 4
מוניטין: 11

הודעהעל ידי vova2211 » יום ה' 23 מאי 2013 17:18

אנחנו בבוקסה מריצים כרגע מדידת מיקום לכלל הביטויים המקודמים . זה יקח זמן - יש אלפים רבים.
אחרי זה ננתח את תוצאות ונשתדל להסיק מסקנות ברורות אם יהיו .
כרגע זה לא נירא אסון . יש שינויים מסויימים לכאן ולכאן . ביטויים תחרותיים הושפעו מעט (איבדו או שיפרו מספר מיקומים ), פחות תחרותיים כמעט ולא .
בנוסף התוצאות עדיין "רוקדות" , אני מאמין שסקריפט העונשין עדיין בריצה - וכרגע התוצאות לא סופיות .
זה אומר ,שנבצע עוד מספר סריקות עד שהמיקומים יתייצבו .

לי ניראה שההשפעה של העידכון היא לא דרמתית כרגע .

נתון מעניין , שבוע לפני העדכון קישורים איכותיים עלו חזק במחיר בשוק הבינלאומי , ואתרי לווינים ייעודיים קיבלו איפוס PR .
ולדי
נערך לאחרונה על ידי vova2211 בתאריך יום ה' 23 מאי 2013 17:25, נערך פעם אחת בסך הכל.
buksa.co.il בוקסה , מערכת אוטומטית לקידום אתרים בגוגל, חוות קישורים בעברית .
vova2211
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 5
מוניטין: 9

הודעהעל ידי dzrihen » יום ה' 23 מאי 2013 17:21

Maldavan כתב:אהלן מר dzrihen,

אתרים שנפגעו בפינגווין הראשון עלו באופן משמעותי במיקומים בעדכון הנוכחי (למרות שלא נעשתה עליהם שום עבודה מאז)

בשביל לרשום דבר כזה אני (אישית) מצפה לבדיקה של 100 אתרים; בבדיקה צריך לכלול בדיקת כל הקישורים של אותם האתרים אחרי העדכון הראשון>>>לתעד הכל>>>לעבור על כל אותם האתרים בשנית>>>לבדוק את כל הקישורים שלהם (האם נמחקו קישורים? האם גוגל עוד מאנדקס את הקישורים הישנים וכו' וכו'..)>>>לתעד הכל>>>להצליב מידע עם אותה בדיקה אחרי העדכון האחרון (שהיה אתמול?), ואז לרשום את מה שרשמת.

מה מהדברים שציפיתי שתעשה בצעת? אני אשמח לדעת. ואם לא בצעת כלום מזה מה כן בצעת לשם הבדיקה שלך?

קבל תיקון - דיברתי על אתרים שלי אישית שנפגעו מעהדכון הקודם. אני באמת לא יודע מה קרה עם אתרים אחרים שנפגעו.
אם עוד מישהו רוצה לחלוק מהנסיון האישי שלו זה יהיה נחמד :)
חתימה מהודעה 30
dzrihen
חבר טרי
חבר טרי

מיקום האתרים שלי בעקבות השינויים האחרונים

הודעהעל ידי יועץ-שיווק » יום ה' 23 מאי 2013 17:58

ביצעתי בדיקה של האתרים שאני מקדם וגיליתי שבאופן משמעותי היה שיפור ניכר לטובה כמעט בכל הביטויים לעומת מצבם מלפני 3 ימים
זה כנראה בגלל השינויים בגוגל
חתימה מהודעה 30
יועץ-שיווק
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 מאי 2013 21:10

dzrihen כתב:באופן אישי בפינגווין הראשון ראיתי הרבה יותר אימפקט על התוצאות.
יש מצב שהדור הראשון של הפינגווין תפס המון מקדמי אתרים (כולל אותי) לא מוכנים "עם המכנסיים למטה" בעיקר בכל הקשור לחוסר גיוון באנקורים ודברים כאלה. מאז חלק מהם (קשה לדעת האם זה הרוב) הפנימו, התחילו לגוון באנקורים וגם שמו יותר דגש על איכות האתרים מהם הם דואגים להוציא קישורים. אולי בגלל זה ההשפעה לא כ"כ גדולה כמו שאני לפחות ציפיתי שתהיה[...]

אתה עושה פה טעות חמורה, אבל נפוצה - גוגל צירפו להודעה על "פינגווין" הראשון שתי דוגמאות של סיבות לעונש: חדגוניות טקסט העוגן ו-Keyword Stuffing. מן הראוי היה שכולנו נלמד, לאחר כל כך הרבה שנים של ניסיון עם הודעות מטעם גוגל, שאם הם נותנים שתי דוגמאות של סיבה לעונש, יש ודאי עוד דוגמאות של סיבה לעונש שלא צויינו, אולי עשרות או מאות סיבות כאלה. ולראיה: קראנו פה ובפורומים אחרים מספר רב של תלונות על ענישה, שלא הזכירו כלל, כסיבה אפשרית, חדגוניות טקסט העוגן או Keyword Stuffing.
dzrihen כתב:[...]עוד דבר ששמתי לב אליו הוא שאתרים שנפגעו בפינגווין הראשון עלו באופן משמעותי במיקומים בעדכון הנוכחי (למרות שלא נעשתה עליהם שום עבודה מאז)[...]

נו באמת! ראית פעם דפי תוצאות חיפוש שיש בהם מקומות ריקים? אם תוצאת חיפוש אחת יורדת במיקומים הכרחי שכל מי שהיה תחתייה (עד למקום שאליו היא ירדה) יעלה במיקומים! ואם עשרות נפלו עכשיו אז עשרות אחרים עלו בהכרח. המצב היה שונה אם היית צופה (בתוצאות לביטויים שונים ורבים) שהאפקט של פינגווין 2 הוא שתוצאות חיפוש רבות נפלו ממקומות 1-10 למקומות 21-30, ואילו מי שנפלנו בפינגווין 1 למקומות 51-60 עלו עכשיו למקומות 31-40, מבלי שעשו משהו לקידום האתר.
dzrihen כתב:[...]בשורה התחתונה אם הדברים יישארו כמו שהם ולא יהיו עוד שינויים קיצוניים בימים הקרובים אני מבסוט מהעדכון הזה :)
בכלל אני חושב שאם כל העדכונים של גוגל יהפכו להיות חלק בילט אין באלגוריתם זה יעשה יותר טוב לכולנו, מאשר לחטוף כל פעם בומבה לנסות להבין מה היה לא בסדר

תהיה לך סיבה להיות מבסוט מהעידכון הזה אם ההערות שהערתי יעודדו אותך ללכת ללמוד מה הם עקרונות הפעולה של מנוע חיפוש, ללא כל קשר לעידכונים ועונשים.
dzrihen כתב:קבל תיקון - דיברתי על אתרים שלי אישית שנפגעו מעהדכון הקודם. אני באמת לא יודע מה קרה עם אתרים אחרים שנפגעו.
אם עוד מישהו רוצה לחלוק מהנסיון האישי שלו זה יהיה נחמד :)

רק עכשיו ראיתי, וקיבלתי את התיקון. אבל גם אם תאסוף עדויות מעוד כמה עשרות חברים, שכל אחד מטפל בכמה עשרת אתרים, ספק אם אפשר ללמוד משהו נכון ומועיל על מאפייני "פינגווין 2", וגם אם כן, לשם מה? הפתרון ארוך-הטווח לקידום נכון הוא לא לחקור על מה נענשת כדי לדעת איזה סוג תחמונים עדיין אפשריים, אלא להסתגל לקידום ללא תחמונים. מי שמסוגל.
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ה' 23 מאי 2013 21:26, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 מאי 2013 21:19

vova2211 כתב:[...]כרגע זה לא נירא אסון . יש שינויים מסויימים לכאן ולכאן . ביטויים תחרותיים הושפעו מעט (איבדו או שיפרו מספר מיקומים ), פחות תחרותיים כמעט ולא . בנוסף התוצאות עדיין "רוקדות"[...]

הניסוח הזה מתאים בהחלט גם לתיאור השינויים הרגילים הנצפים בין יום אחד למשנהו, לפני 5 או 10 שנים, וללא כל פעולה של עידכון אלגוריתם. גם באמצע הקיץ החזאים מופיעים יום-יום בטלוויזיה וצריכים לומר משהו.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הבא

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 31 אורחים