קידום אתרים בלי קישורים זה אפשרי?

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

Re: קידום אתרים בלי קישורים זה אפשרי?

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 21 מאי 2013 14:07

AhoyIT כתב:אני חייב להבין,
המלצות ברשתות חברתיות אינן נחשבות קישור? כי אם לא - אז מה הן?

בכנס I\O של גוגל מלפני כמה ימים:
http://www.webpronews.com/watch-the-ent ... it-2013-05
מוצג בין היתר ממשק חדש ואינטראקטיבי של Google Maps שמסמן (או מסיר) על פני המפות את ההעדפות האישיות שלך תוך שימוש באינטליגנציה מלאכותית. שים לב שהמרצה מתעלם מהפלוסים ומההמלצות וסומך רק על המלצה של "חבר" שהוא גם חבר אמיתי שלו, והוא סומך על המלצתו. הוא גם מזכיר שרות המלצות אובייקטיבי ואמין (משהו שמתחיל באות Z) כמו שפעם היה מדריך Michelin לדירוג מסעדות.

צא וחשוב: אם בכיר בהנהלת גוגל לא סומך על מרבית ההמלצות של גוגל פלוס, למה שמערכת ממוחשבת תוצרת גוגל תתחשב בהן, ללא הצלבה עם נתונים שנאספים מעשות או מאות איתותים נוספים? (ההצלבה אצל המרצה הייתה של ההמלצה שמצא בגוגל פלוס עם הידיעה שנוצרה מחוץ לרשת שהממליץ הוא חבר אמיתי שלו ושההמלצות שלו אמינות.)
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי AhoyIT » יום ג' 21 מאי 2013 14:16

זקן השבט 3 כתב:

בכנס I\O של גוגל מלפני כמה ימים:
http://www.webpronews.com/watch-the-ent ... it-2013-05
מוצג בין היתר ממשק חדש ואינטראקטיבי של Google Maps שמסמן (או מסיר) על פני המפות את ההעדפות האישיות שלך תוך שימוש באינטליגנציה מלאכותית. שים לב שהמרצה מתעלם מהפלוסים ומההמלצות וסומך רק על המלצה של "חבר" שהוא גם חבר אמיתי שלו, והוא סומך על המלצתו. הוא גם מזכיר שרות המלצות אובייקטיבי ואמין (משהו שמתחיל באות Z) כמו שפעם היה מדריך Michelin לדירוג מסעדות.

צא וחשוב: אם בכיר בהנהלת גוגל לא סומך על מרבית ההמלצות של גוגל פלוס, למה שמערכת ממוחשבת תוצרת גוגל תתחשב בהן, ללא הצלבה עם נתונים שנאספים מעשות או מאות איתותים נוספים? (ההצלבה אצל המרצה הייתה של ההמלצה שמצא בגוגל פלוס עם הידיעה שנוצרה מחוץ לרשת שהממליץ הוא חבר אמיתי שלו ושההמלצות שלו אמינות.)

לא ענית לי עמנואל ...

כמו בשיר-כאב של מאיר אריאל "... בסוף כל משפט שאתם אומרים בעברית, יושב ערבי עם נרגילה ..." - אז בסוף כל רצף המלצות כזה יושב קישור לעמוד האינטרנט המומלץ (למי שלא מכיר איך עובדת הרשת - בלי קישורים זה לא עובד) וכל המלצה היא קישור טכני (לייק, +1, SHARE, FAV ... מה שלא תבחרו) וגם אם אינה HYPERLINK קלאסי.

להבנתי, האמירה הנכונה היחידה בכל הדיון הזה הייתת שהSERP של גוגל אכן אינו נספר כקישור - הוא התוצאה של הקישור (אם כי כמובן שאפשרי שיהיה תוצאה של של WMT וללא קישורים נכנסים - אבל אחרי ההמלצה הראשונה שיקבל מאותו ראשון שאיתר אותו בתוצאות החיפוש ... הופה, יש קישור).
ייעוץ וניהול טכנולוגי - אסטרטגיית רשת
--------------------------------------------------------------------
מנהל אתרי מאמרי דעה וידע, קולנוע, פוליטיקה ועוד.

המשתמשים הבאים אהבו את ההודעה של AhoyIT :
sedmedia
פופולריות: 20%
AhoyIT
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 10
מוניטין: 3

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 21 מאי 2013 14:26

AhoyIT כתב:לא ענית לי עמנואל ...

כמו בשיר-כאב של מאיר אריאל "... בסוף כל משפט שאתם אומרים בעברית, יושב ערבי עם נרגילה ..." - אז בסוף כל רצף המלצות כזה יושב קישור לעמוד האינטרנט המומלץ (למי שלא מכיר איך עובדת הרשת - בלי קישורים זה לא עובד) וכל המלצה היא קישור טכני (לייק, +1, SHARE, FAV ... מה שלא תבחרו) וגם אם אינה HYPERLINK קלאסי.

להבנתי, האמירה הנכונה היחידה בכל הדיון הזה הייתת שהSERP של גוגל אכן אינו נספר כקישור - הוא התוצאה של הקישור (אם כי כמובן שאפשרי שיהיה תוצאה של של WMT וללא קישורים נכנסים - אבל אחרי ההמלצה הראשונה שיקבל מאותו ראשון שאיתר אותו בתוצאות החיפוש ... הופה, יש קישור).

אתה מתמקד בעניין הטכני שבו אין לי די ידע. מה שאני הבנתי מאותו כנס, ובמקרה הספצי שתיארתי, הוא שההמלצות לא נועדו להרשים את גוגל אלא לאפשר לגולש לאתר בין ההמלצות המלצה אחת או יותר שהוא סומך עליהן. אם מספר רב של גולשים סומכים על אחת ההמלצות, ופועלים על פיה, זה יעניק משקל לקישור, ולהפך. אם אופן הפעולה הטכני סותר את ההשערה הזו, אשמח ללמוד.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי AhoyIT » יום ג' 21 מאי 2013 14:36

זקן השבט 3 כתב:
AhoyIT כתב:לא ענית לי עמנואל ...

אתה מתמקד בעניין הטכני שבו אין לי די ידע. מה שאני הבנתי מאותו כנס, ובמקרה הספצי שתיארתי, הוא שההמלצות לא נועדו להרשים את גוגל אלא לאפשר לגולש לאתר בין ההמלצות המלצה אחת או יותר שהוא סומך עליהן. אם מספר רב של גולשים סומכים על אחת ההמלצות, ופועלים על פיה, זה יעניק משקל לקישור, ולהפך. אם אופן הפעולה הטכני סותר את ההשערה הזו, אשמח ללמוד.

אין סתירה, אבל יש השלכה - כי אם ההמלצה, בשכבה הטכנית שלה, הנה קישור פעיל ... אז זה אומר שבלי קישורים אי אפשר. יותר מזה, זה אומר שתמיד תמצא דרך לייצר קישורי "המלצה" מלאכותיים - כי בסופו של יום מדובר על רכיב אינטרנט טכני לגמרי (אם נתעלם לרגע מהאיכויות הנמדדות בצמוד לו).
AhoyIT
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 21 מאי 2013 14:43

AhoyIT כתב:אין סתירה, אבל יש השלכה - כי אם ההמלצה, בשכבה הטכנית שלה, הנה קישור פעיל ... אז זה אומר שבלי קישורים אי אפשר. יותר מזה, זה אומר שתמיד תמצא דרך לייצר קישורי "המלצה" מלאכותיים - כי בסופו של יום מדובר על רכיב אינטרנט טכני לגמרי (אם נתעלם לרגע מהאיכויות הנמדדות בצמוד לו).

מה זה קישור פעיל? אם זה עניין פורמלי (כמו שהיה ה-Follow) זה דבר אחד ואם זה עניין שתלוי בשיעור השימוש ובאמינות המשתמשים זה דבר אחר לחלוטין.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ג' 21 מאי 2013 21:28

במקרים רבים יצא לי לבחון ולהסיק שרוב הפלטפורמות דואגות לחסום זרימה של כל נתח PR מאתריהם(מי שיגיד שה PR חסר ערך שיצפה בסרטון האחרון מבית גוגל http://goo.gl/Kd9Um שמציג לכולנו שגוגל עדיין נותן לו יחס)

הדרך הכי אמיתית שמצאתי לנכון להתייחס לקישורים כיום הם כהפניות, גם כשמדובר בהפניות חברתיות, וגם כשמדובר בהפניות ללא אנקור כלל(שיכולות לתרום בצורה עקיפה לאתר).
למשל חשיפת תמונת הכותב באתר פופולרי(או אפילו לא באינטרנט), תגרור השפעה על שאר המחפשים שנחשפו לתמונה ויוכל להשפיע על שיקול הדעת שלהם והעדפה לתוצאה שתכיל את תמונתו בקירבה

לשאלתך אם הם נחשבים לקישורים, אפשר להגיד שכן - בהתייחסות אינדיבידואלית וטכנית לכל רשת
אבל מבחינת מנועי החיפוש אני חושב(דעה אישית) שהיחס אליהם השתנה והם משפיעים על מדדי האמון, הסמכותיות והמיתוג של האתר, שכן כך הם מספקים יתרון ישיר ועקיף ליעד.
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 15

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 21 מאי 2013 22:04

מנשה אברמוב כתב:במקרים רבים יצא לי לבחון ולהסיק שרוב הפלטפורמות דואגות לחסום זרימה של כל נתח PR מאתריהם(מי שיגיד שה PR חסר ערך שיצפה בסרטון האחרון מבית גוגל http://goo.gl/Kd9Um שמציג לכולנו שגוגל עדיין נותן לו יחס)[...]

אני תוהה מזה כמה שנים, וגם ציינתי זאת בפורומים, למה מתכוונים אנשי גוגל כשהם מדברים על ה-PR. האם הם מתכוונים לומר שציון ה-PR של הדף, כפע שחושב לפני 10 שנים עדיין מהווה מרכיב שמשוקלל בתוך ציון הרלוונטיות של הדף? או שהם הרחיבו את המשמעות וקוראים בשם PR, בתוך ז'רגון פנימי שהשתרש בין אנשי גוגל, למה שמן הראוי לקרוא לו בשם ציון הרלוונטיות המשוקלל של הדף לביטוי החיפוש הנתון? ההבדל הוא משמעותי מאד משום שבמקרה הראשון ציון ה-PR זהה לכל ביטוי חיפוש, ובמקרה השני הוא שונה לכל ביטוי חיפוש.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי Shitufim » יום ג' 21 מאי 2013 23:21

התשובה היא חד משמעית לא ושלא יקשקשו פה
אני מקדם אתרים כבר 10 שנים והקישורים אף פעם לא יעלמו מגוגל, הוא מבוסס עליהם חזק מדי
אין לקשר לאתרים לא חוקיים

המשתמשים הבאים אהבו את ההודעה של Shitufim :
vova2211
פופולריות: 20%
Shitufim
חבר טרי
חבר טרי

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 1

הודעהעל ידי AhoyIT » יום ד' 22 מאי 2013 09:02

מנשה ועמנואל,

כל נושא האיתותים והמדדים הוא טוב ויפה ובהחלט מהווה רכיב מרכזי בתחשיב הכולל - אבל העובדה הטכנית היא שבלי קישור אינטרנטי פעיל אי אפשר להעביר את כל אותם מדדי אמון ואסביר:

א. נניח שבפורום מסויים, מתקיים דיון עקרוני על איכות השירות באתר X.
ב. נניח שהביקורות חיוביות ונהדרות, אבל אין אפילו קישור אחד - בתחילת הדיון, בסופו, במהלכו ... שמצביע לאתר X.
ג. אז מה? איך גוגל אמור לנחש שכל המדדים האיכותיים הללו מתייחסים לאותו אתר X ... הרי וודאי (פרט למקרי קצה בודדים) שמחרוזת השם של האתר X המוזכר (בוא נניח שהיא Y) תהיה חופפת בחלקה (או במלואה) לתגית הTITLE למשל של N אתרים אחרים בנישה ...
ד. כלומר, בסופו של דבר כל המדדים הללו חייבים לקבל נקודת ייחסו כלשהיא ... באינטרנט, נקודת הייחוס היחידה שקיימת (ראו תורת הגראפים) היא באמצעות קישור מצביע.
ה. אז אולי הקישור לא מעביר PR ואולי לא מעביר TR ואולי הוא NOFOLLOW והשד מי יודע מה ... אבל ובסופו של יום הוא קיים לוגית.

הטענה שלי, ברגע שמתקיים קישור לוגי - יש דרך לשכפל אותו ולייצר ערך גם בשכפולים שלו.

זה לא סותר את כל הדיון על איכות, ממשק משתמש וכו' ... רק אל תבטלו את ערך הקישור.
AhoyIT
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 22 מאי 2013 10:05

Shitufim כתב:התשובה היא חד משמעית לא ושלא יקשקשו פה
אני מקדם אתרים כבר 10 שנים והקישורים אף פעם לא יעלמו מגוגל, הוא מבוסס עליהם חזק מדי

חבל שלא ניצלת את 10 השנים הללו כדי להסתכל גם מסביב: חברות Kodak ו-Agfa היו מבוססות חזק מדי על פיתוח תמונות מסרט צילום, ואיפה הן היום? ואיפה הן אלפי החנויות לפיתוח תמונות תוך שעה? לא עולה על דעתך שלהנהלת גוגל יש די שכל ומשאבים לשנות את השיטה?

עושה רושם שאתה הוא זה שמבוסס חזק מדי על קישורים!
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ד' 22 מאי 2013 10:26

עושה רושם שהוא נרשם לאחרונה והפציץ בעשר תגובות(קצרות וחלקיות) בשעות הבוקר\הלילה.

מה שדי גרם לי להתעלם מהתגובה
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 22 מאי 2013 14:00

מנשה אברמוב כתב:עושה רושם שהוא נרשם לאחרונה והפציץ בעשר תגובות(קצרות וחלקיות) בשעות הבוקר\הלילה. מה שדי גרם לי להתעלם מהתגובה

ולא רק פה. אבל אתה כבר ודאי יודע, שבדומה לקיקרו, אני מדבר אל הסנאט גם כאשר אני עונה לשאלה ששאל רק יוליוס קיסר.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ו' 24 מאי 2013 00:35

AhoyIT כתב: כל נושא האיתותים והמדדים הוא טוב ויפה ובהחלט מהווה רכיב מרכזי בתחשיב הכולל - אבל העובדה הטכנית היא שבלי קישור אינטרנטי פעיל אי אפשר להעביר את כל אותם מדדי אמון

אני עדיין טוען שלמנועי החיפוש יקח זמן עד שיתעלמו מקישורים(למרות שרבים נוטים להגיד שזה קרב ובא)

אך למרות זאת אני חושב שאתה מסיק שאיתותי אימון מחושבים על יד קישורים בלבד.
כשבעצם אינך יכול לדעת ממה מבוססים איתותי הטראסט של גוגל(אתה יכול רק לנחש)

שכן במקרים רבים גוגל טוענים שאיכות התכנים, הכותב מאחורי האתר(תגית author לדוגמא ), סממנים חברתיים ואף מבנה הכותרות או ההאדרים יכולים להשפיע על אמון האתר(אלו הפרמטרים שאליהם נחשפתי במהלך הובינרים שלהם, כנראה יש עוד המון אחרים)
יכולים להשפין על מדדי האמון
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 24 מאי 2013 01:25

מנשה אברמוב כתב:
AhoyIT כתב: כל נושא האיתותים והמדדים הוא טוב ויפה ובהחלט מהווה רכיב מרכזי בתחשיב הכולל - אבל העובדה הטכנית היא שבלי קישור אינטרנטי פעיל אי אפשר להעביר את כל אותם מדדי אמון

אני עדיין טוען שלמנועי החיפוש יקח זמן עד שיתעלמו מקישורים (למרות שרבים נוטים להגיד שזה קרב ובא)[...]

סיבה מצויינת לא להחליף בבת אחת את השיטה היא שבביטויי חיפוש רבים, אפילו באנגלית, לא הצטברו מספיק נתונים מאיתותי שביעות רצון במספיק תוצאות חיפוש, כדי לבנות על פיהם סימולציה של סדר תוצאות החיפוש העליונות החלופיות, ולבחון את גודל השיפור, אם בכלל, בהשוואה לתוצאות העליונות שהציג הסדר הישן. וכל זאת כאשר כבר לא השיפוט של אנשי גוגל וגם כבר לא השיפוט של פנל מבקרי איכות תוצאות חיפוש חיצוניים קובע מה איכותי ומה לא, ובאיזו מידה.

על פי ההסבר שאני מציג פה לאחרונה, האלגוריתמים החדשים חייבים ללמוד לבד לא רק לזהות איתותי גולשים ולמדוד את עוצמתם, אלא איך אוכלוסיית גולשים ששאלה ביטוי חיפוש נתון (או שתי אוכלוסיות ששאלו את אותו הביטוי מתוך כוונות שונות) שופטות את חווית הביקור בדף, משמע, איזה טיפוסי איתותים נוטה לשדר כל אוכלוסיה ובאיזה עוצמות. כי אם אוכלוסייה מסויימת לא נוטה לשדר איתות מטיפוס מסויים, אין זה אומר שהיא משדרת ציון נמוך באותו איתות, אלא שהרכב האיתותים שלה שונה משל הרכב האיתותים של אוכלוסיה אחרת. האלגוריתם המותאם לה צריך ללמוד לחשב ציוני רלוונטיות על פי ההרכב האופייני לה, בעוד שהאלגוריתם המותאם לאוכלוסייה אחרת צריך ללמוד לחשב ציונים על פי הרכב האיתותים האופייני לאוכלוסיה האחרת, וכך זה גם במספר האסטרונומי של אוכלוסיות נוספות, ובשפות נוספות, וכו'.

אני מקווה מאד שאנשי גוגל מצאו פתרון יותר פשוט מזה, אבל יש להניח שבעיות שנתקלו בהן במהלך היישום גרמו דווקא לתוספת מורכבות. הדוגמא הותיקה של אורן שץ - באיזה מקרים ועבור מי שיעור נטישה גבוה מצביע על העדר שביעות רצון, ובאיזה מקרים ועבור מי שיעור הנטישה הגבוה דווקא מצביע על שביעות רצון עילאית - נשארה תקפה, אבל היא נראית עכשיו כפישוט קיצוני של מורכבות הבעיה שיש עכשיו למנוע החיפוש גוגל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי KadarYair » יום ו' 24 מאי 2013 05:04

אז מה אתה אומר בעצם עמנואל, שגוגל עדיין לא פיתחו את השיטה לבניית מנוע חיפוש לא מבוסס על קישורים?
אם זה ככה, מדוע אתה טורח כל פעם מחדש להזהיר את כולם שזה הולך להיות המצב?
סמל אישי של המשתמש
KadarYair
מנהל פורום כל שאר הנושאים

פוסטים מומלצים: 12
מוניטין: 8

הקודםהבא

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], mtriger ו 79 אורחים