שאלה - בניית קישורים פנימיים מוצלחת

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

שאלה - בניית קישורים פנימיים מוצלחת

הודעהעל ידי KadarYair » יום ג' 30 אפריל 2013 19:56

שלום וברכה,
בעבר לא הייתי משקיע מחשבה בבניית קישורים פנימיים בין כתבה לכתבה באתרים שלי,
אך בפרויקט קרוב שאני מרים זה הופך להיות קריטי.

אני רואה באתרים האיכותיים באמת, דוגמת AskPavel למשל, איך ישנה בניית קישורים פנימיים מאוד אכותית מכל כתבה.

השאלה שלי היא כזו, איך אני אמור לנהל מעקב או לזכור לשלב קישורים בין דפים דומים? בהנחה שאני מעלה עשרות דפי
תוכן בשבוע, יהיה מאוד קשה להצליח לעקוב ולזכור באמצעות זיכרון אנושי בלבד. האם ישנו כלי ממוחשב לעשות את הדברים?

או במילים אחרות - איך אתם בונים קישורים פנימיים באתר שלכם?
סמל אישי של המשתמש
KadarYair
מנהל פורום כל שאר הנושאים

פוסטים מומלצים: 12
מוניטין: 8

Re: שאלה - בניית קישורים פנימיים מוצלחת

הודעהעל ידי relkatz » יום ג' 30 אפריל 2013 22:38

היי,
אם אתה עובד בוורדפס יש כלים שעושים את זה אוטומטי (כלומר - כשאתה בונה פוסט חדש - הוא שואל אותך באיזה ביטויים מפוסטים אחרים להוציא אליו קישור). הבעיה - עד היום הצלחתי לעבוד עם זה בעברית, רק באנגלית. אבל שווה לבדוק את הכלים שקיימים היום, כי פעם אחרונה שניסיתי היה לפני בערך שנה.
קישור מהודעה 30
relkatz
חבר טרי
חבר טרי

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 0

הודעהעל ידי KadarYair » יום ד' 01 מאי 2013 00:36

תוכל להדגים לי? לא ממש הבנתי על מה מדובר.
זה מוציא טקסט מתוך מילות אנקור בטקסט, או מוסיף לך קישורים לפוסטים שמשתמשים במילות מפתח דומות?
כי אם זו האופציה השנייה זה לא מה שאני מחפש...
סמל אישי של המשתמש
KadarYair

הודעהעל ידי relkatz » יום ד' 01 מאי 2013 10:05

כן כמובן.
זה האופציה הראשונה שרשמת.

נניח שהתגובה שלי עכשיו היא פוסט.
בסוף התגובה יש תוסף WP שמאפשר לי לבחור באיזה מילים זה יקבל קישור אוטומטי. נניח שבחרתי במילה "האופציה הראשונה".

מעכשיו, בכל פעם שאצור ב-WP פוסט חדש שיכיל את המילה "האופציה הראושנה" זה יצור קישור אוטומטי מתוך הטקסט לתגובה הזה.

מקווה שעכשיו זה ברור.
relkatz
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 01 מאי 2013 13:03

relkatz, אתה מדבר על קישור אוטומטי מהפוסט החדש רק אל דף בתוך האתר (דף פנימי, כמו שזה קורה בתוך ויקיפדיה) - או שזה יכול להיות גם קישור אל דף באתר אחר? כי אם זה גם דף באתר אחר, WP יוצר לי קישורים אוטומטיים, שחסרים בצידם נימוקים משכנעים מדוע כדאי לקורא לבקר גם בדף המקושר שבאתר האחר, ובמרביתם תהיה 0 תעבורת מבקרים - מתכון בטוח לעונש, או לפחות לאזהרה להסיר אותם.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי relkatz » יום ד' 01 מאי 2013 13:11

אני מכיר והשתמשתי רק בכאלו בתוך האתר (כמו ויקיפדיה).
לעשות קישורים יוצאים אוטומטיים מחוץ לאתר זה קצת מוגזם, אבל קיים. (בעבר נתקלתי בזה בפורומים רפואיים מסויימים שמטרתם הייתה לקדם אתר אחר - אבל לא נראה לי שזה היה מבוסס WP).
קישור מהודעה 30
relkatz
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 01 מאי 2013 13:45

תודה.

בוא נניח שמהטקסט של דף א' יוצאים 10 קישורים זהים אל הטקסט של דף ב', והמצאת שיטה למדוד את נפח התעבורה בכל אחד מהם. המדידה, במשך כשנה, מגלה שקרוב ל-100% מהתעבורה זורמת דרך הקישור החמישי, אבל רק 10% מהמבקרים בדף זרמו לדף ב'.

האם זו תהיה סיבה טובה להסיר את כל שאר הקישורים? או לפחות את אלה שנמדדה בהם 0 תעבורה? או שיש טעם דווקא "לעטוף" את שאר הקישורים בטקסט נוסף שמנמק היטב (בהקשר של כל מופע של קישור לדף ב') מדוע כדאי להשתמש בקישור?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ד' 01 מאי 2013 16:05

זקן השבט 3 כתב:תודה.

בוא נניח שמהטקסט של דף א' יוצאים 10 קישורים זהים אל הטקסט של דף ב', והמצאת שיטה למדוד את נפח התעבורה בכל אחד מהם. המדידה, במשך כשנה, מגלה שקרוב ל-100% מהתעבורה זורמת דרך הקישור החמישי, אבל רק 10% מהמבקרים בדף זרמו לדף ב'.

האם זו תהיה סיבה טובה להסיר את כל שאר הקישורים? או לפחות את אלה שנמדדה בהם 0 תעבורה? או שיש טעם דווקא "לעטוף" את שאר הקישורים בטקסט נוסף שמנמק היטב (בהקשר של כל מופע של קישור לדף ב') מדוע כדאי להשתמש בקישור?

כל מקרה לגופו.
במקרה בו רק 10 אחוז עושים שימוש בקישורים הייתי שוקל לבטל את כל הקישורים היוצאים דרכם לא עוברת תעבורה.
אבל, ישנם מקרים בהם הייתי מעדיף להוסיף נימוק לצד כל קישור.
תלוי בתוכן, מבנה התוכן ופרמטרים נוספים.
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

מוניטין: 2

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 01 מאי 2013 16:29

gil_y7 כתב:כל מקרה לגופו.
במקרה בו רק 10 אחוז עושים שימוש בקישורים הייתי שוקל לבטל את כל הקישורים היוצאים דרכם לא עוברת תעבורה.

"כל מקרה לגופו" איננה תשובה אלא המנעות מתשובה. מתי כן ומתי לא?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי KadarYair » יום ה' 02 מאי 2013 02:03

הפחד שלי מאוטומציה הוא די גדול, על אף שפה היא נראית חיובית - הייתי כן רוצה לגוון את האופן בו אני מקשר לדפים הפנימיים - לאו דווקא תמיד ממילות מפתח נקודתיות, לפעמים להדגיש עוד מילות קישור הנכתבות בתוך המשפט. גוגל בטח יודעים גם לזהות דברים שנעשים באוטומציה ולא יודע אם הם מעריכים את זה.
סמל אישי של המשתמש
KadarYair

הודעהעל ידי gil_y » יום ה' 02 מאי 2013 05:44

זקן השבט 3 כתב:
gil_y7 כתב:כל מקרה לגופו.

"כל מקרה לגופו" איננה תשובה אלא המנעות מתשובה. מתי כן ומתי לא?

הימנעות מתשובה היא לשאול כשאתה יודע את התשובה.

הייתי מגדיר את זה כך: כאשר יש תועלת אפשרית לגולש מהקישור אותו הוספתי אוסיף נימוק לכניסה לקישור (בהנחה שאינו הניב תנועה קודם לכן)
כאשר התועלת האפשרית היא בעיקר לאתר המקושר (מחשבה על קידום אתרים ולא על הגולש) אסיר את הקישור.
gil_y
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 02 מאי 2013 10:45

KadarYair כתב:הפחד שלי מאוטומציה הוא די גדול, על אף שפה היא נראית חיובית - הייתי כן רוצה לגוון את האופן בו אני מקשר לדפים הפנימיים - לאו דווקא תמיד ממילות מפתח נקודתיות, לפעמים להדגיש עוד מילות קישור הנכתבות בתוך המשפט. גוגל בטח יודעים גם לזהות דברים שנעשים באוטומציה ולא יודע אם הם מעריכים את זה.

בטח. במקרה זה טביעת האצבע המרשיעה תהיה טקסט העוגן האחיד של כל הקישורים היוצאים אל דף פנימי נתון מתוך הטקסט של הדפים הפנימיים האחרים (ואם המתכנת לא חשב על זה - גם מתוך הטקסט של הדף המקושר אל עצמו!)
gil_y כתב:[...]הייתי מגדיר את זה כך: כאשר יש תועלת אפשרית לגולש מהקישור אותו הוספתי אוסיף נימוק לכניסה לקישור (בהנחה שאינו הניב תנועה קודם לכן)
כאשר התועלת האפשרית היא בעיקר לאתר המקושר (מחשבה על קידום אתרים ולא על הגולש) אסיר את הקישור.

דיברנו על קישורים פנימיים במסגרת תרגיל המחשבה שהצעתי מעלה, שעל פיו, בשל האוטומציה של WP, מהטקסט של דף פנימי א' יוצאים 10 קישורים אל דף פנימי ב', אבל רק 10% מקוראי דף א' עוברים דרכם לדף ב', אבל כולם משתמשים דווקא בקישור החמישי שבסדר קריאת הטקסט.

בוא נוסיף הנחה (שהיא ודאי נכונה תמיד באתרים בעלי דפים מעטים) שהקישורים שבטקסט מתווספים תמיד לקישור בראש הדף, מהמקום המשמש לניווט בין דפי האתר, ולכן לקישורים הנוספים שיוצאים מהטקסט אין כל ערך לקידום הדף המקושר בעיני האלגוריתם של מנוע החיפוש. נשארנו רק עם התועלת עבור הגולשים (ושיפור רמת שביעות רצונם כן משפרת את ציון הרלוונטיות שמחשב האלגוריתם לדף הפנימי המקושר). אני מתעלם פה מהאפשרות שקיומם של קישורים פנימיים שאין בהם תנועת גולשים גורעת מציון הרלוונטיות של הדף הפנימי המקשר וגם של הדף הפנימי המקושר.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 24 אורחים