דומיין co.il לעומת שאר הדומיינים

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

דומיין co.il לעומת שאר הדומיינים

הודעהעל ידי KadarYair » יום ו' 19 אפריל 2013 17:32

שאלה שלאחרונה הפכה להיות משמעותית ביותר בשבילי -
במידה ואני רוצה להגיע עם אתר מסוים להישגים בקידום אתרים בגוגל ישראל,
האם ישנה משמעות אם האתר יהיה על דומיין co.il או על דומיין co, net, או com?
או במילים אחרות - האם מראש ישנו ערך לדומיין co.il על שאר הדומיינים לעניין קידום אתרים בישראל?

אשמח לתשובות מנומקות. תודה.
סמל אישי של המשתמש
KadarYair
מנהל פורום כל שאר הנושאים

פוסטים מומלצים: 12
מוניטין: 8

Re: דומיין co.il לעומת שאר הדומיינים

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 19 אפריל 2013 17:40

KadarYair כתב:שאלה שלאחרונה הפכה להיות משמעותית ביותר בשבילי -
במידה ואני רוצה להגיע עם אתר מסוים להישגים בקידום אתרים בגוגל ישראל,
האם ישנה משמעות אם האתר יהיה על דומיין co.il או על דומיין co, net, או com?
או במילים אחרות - האם מראש ישנו ערך לדומיין co.il על שאר הדומיינים לעניין קידום אתרים בישראל?

אשמח לתשובות מנומקות. תודה.

לתשובה חד-משמעית דרוש ניסוי מבוקר. נימוקים טובים אפשר להגיש גם בלי ניסוי. התשובה היא שגם אם סיומת הדומיין מוסיפה כמה נקודות לציון הרלוונטיות, אפשר להשיג את אותן נקודות בדרכים רבות נוספות.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי KadarYair » יום ו' 19 אפריל 2013 18:02

משתמע מדברך שהתשובה היא שכן, יש ערך מסוים לציון הרלוונטיות בקניית דומיין ישראלי לעניין קידום אתר בגוגל ישראל.
איזו דרגת חשיבות יש לכך לפי דעתך?
סמל אישי של המשתמש
KadarYair

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 19 אפריל 2013 23:04

KadarYair כתב:משתמע מדברך שהתשובה היא שכן, יש ערך מסוים לציון הרלוונטיות בקניית דומיין ישראלי לעניין קידום אתר בגוגל ישראל. איזו דרגת חשיבות יש לכך לפי דעתך?

לא זה מה שהתכוונתי שישתמע. אנחנו לא יודעים וגם לא יודעים לומר שאם יש יתרון לסיומת, כמה עבודה נוספת, למשל בהוספת מספר משפטים רלוונטיים וכתובים היטב לטקסט דפי האתר, תאזן את היתרון ההיפותטי הזה.

מתוך חקירת הכוונות האיסטרטגיות של הנהלת גוגל, אני מהמר לגמרי על האפשרות שבשנת 2013 אין כל יתרון לסיומת (גם אם היה יתרון קטן או גדול בעבר) כי הסיומת כשלעצמה לא מוסיפה כל ערך מוסף לרמת שביעות הרצון של אוכלוסיות המבקרים באתר.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי KadarYair » יום ש' 20 אפריל 2013 00:36

זה לא ממש מדויק. גולש ישראלי ירגיש הרבה יותר בנוח לחזור לאתר שהסיומת שלו היא co.il אליה הוא מורגל.
סמל אישי של המשתמש
KadarYair

הודעהעל ידי BlogPRO » יום ש' 20 אפריל 2013 20:20

מאז ומתמיד שמעתי שדומיין co.il טוב יותר עבור אתרים בעברית שמנסים להתקדם בגוגל ישראל, כמו ש"ru" טוב עברו מי שמקדם אתר בגוגל הרוסי, או - com בגוגל הבינלאומי. בכל מקרה, אני לא יכול לענות לך בודאות בלי ניסוי מבוקר.
מה שכן ברור הוא במידה ואתה רוצה לקדם אתר בארץ, מומלץ לרכוש אחסון אתרים בארץ הקודש שכן גם מהירות השרת תהיה טובה יותר.
מומלץ לרכוש אחסון בארץ בה נמצאים קהל היעד שלך.
BlogPRO
חבר חדש
חבר חדש

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 1

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ש' 20 אפריל 2013 20:47

KadarYair כתב:זה לא ממש מדויק. גולש ישראלי ירגיש הרבה יותר בנוח לחזור לאתר שהסיומת שלו היא co.il אליה הוא מורגל.

זאת טענה מגוחכת, וגם הטענה ההפוכה מגוחכת - כמו שגולש ישראלי מרגיש הרבה יותר נוח להיכנס לחנות עם שם ושלט באנגלית, כי זה משדר יוקרה, כך הוא ירגיש הרבה יותר נוח לבקר או לחזור לאתר שהסיומת שלו בינלאומית.

מכל מקום,אם יש הבדל, ניתן לדעת זאת רק לאחר קבלת תוצאות של ניסוי מבוקר.
BlogPRO כתב:מאז ומתמיד שמעתי שדומיין co.il טוב יותר עבור אתרים בעברית שמנסים להתקדם בגוגל ישראל, כמו ש"ru" טוב עברו מי שמקדם אתר בגוגל הרוסי, או - com בגוגל הבינלאומי. בכל מקרה, אני לא יכול לענות לך בודאות בלי ניסוי מבוקר.
מה שכן ברור הוא במידה ואתה רוצה לקדם אתר בארץ, מומלץ לרכוש אחסון אתרים בארץ הקודש שכן גם מהירות השרת תהיה טובה יותר.

גם מהירות השרת עבור משתמשים קרובים בהשוואה למהירות עבור משתמשים רחוקים מאד טעונה ניסוי מבוקר, כי המהירות תלויה גם באיכות התשתית, בתכונות השרת וברוחב הפס שרכש בעל השרת, ולא רק במרחק המשתמש מהשרת.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי KadarYair » יום ש' 20 אפריל 2013 21:12

זקן השבט 3 כתב:
KadarYair כתב:זה לא ממש מדויק. גולש ישראלי ירגיש הרבה יותר בנוח לחזור לאתר שהסיומת שלו היא co.il אליה הוא מורגל.

זאת טענה מגוחכת, וגם הטענה ההפוכה מגוחכת - כמו שגולש ישראלי מרגיש הרבה יותר נוח להיכנס לחנות עם שם ושלט באנגלית, כי זה משדר יוקרה, כך הוא ירגיש הרבה יותר נוח לבקר או לחזור לאתר שהסיומת שלו בינלאומית.

מכל מקום,אם יש הבדל, ניתן לדעת זאת רק לאחר קבלת תוצאות של ניסוי מבוקר.
BlogPRO כתב:מאז ומתמיד שמעתי שדומיין co.il טוב יותר עבור אתרים בעברית שמנסים להתקדם בגוגל ישראל, כמו ש"ru" טוב עברו מי שמקדם אתר בגוגל הרוסי, או - com בגוגל הבינלאומי. בכל מקרה, אני לא יכול לענות לך בודאות בלי ניסוי מבוקר.

גם מהירות השרת עבור משתמשים קרובים בהשוואה למהירות עבור משתמשים רחוקים מאד טעונה ניסוי מבוקר, כי המהירות תלויה גם באיכות התשתית, בתכונות השרת וברוחב הפס שרכש בעל השרת, ולא רק במרחק המשתמש מהשרת.

מה הקשר לעזאזל לדוגמא שהבאת? אתה משהו לא ייאמן, מעוות לי את הטענה כדי למצוא דרך להתווכח על עוד משהו ולהרוס נושא שלם.
די לזיין ת'מוח, אמרתי שמן הסתם דומיין ישראלי קליט יותר לציבור הישראלי כי זהו הדומיין הנפוץ ביותר לשימוש בארץ לאתר ישראלי בעברית. אין שום דבר מופרך או מגוחך בטענה הזו.
סמל אישי של המשתמש
KadarYair

הודעהעל ידי sedmedia » יום ש' 20 אפריל 2013 21:47

לגבי הגולש - לא בטוח. COM יותר קצר קצר ונוח.

בעיקרון - לסיומת הדומיין ושם הדומיין יש חשיבות.
אם אתה עובד על קידום לוקאלי - השתמש בדומיין לוקאלי.
הסבר לוגי - נניח ואתה מחשב
בשפת המחשבים הבין לאומית נחתבה שפה שמאגדת את כל המשבים שבעולם.
בשפה הבין לאומית (של המחשבים) נכתב שדומיין: COM - זה זירה בין לאומית - דומיין כללי ללא שיוך גיאוגרפי.
בשפה הבין לאומית - CO.IL - מאגד את האזור של ארץ ישראל.

לפואנטה:
נניח בא גורם "חיצוני" אשר רוצה למצוא משהו באזור ישראל - אל תישכח שאתה מחשב :)
מאיפה תתחיל לחפש.

לסיכום - שמות דומיינים והסיומת שלהם אמורה לעזור למחשב להבין דברים יותר בקלות.
שבוע טוב
sedmedia
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 17
מוניטין: 3

הודעהעל ידי KadarYair » יום ש' 20 אפריל 2013 23:19

תודה על התשובה המפורטת סרגיי, אותה ניתן להעריך בניגוד לתגובותיו חסרות השחר של הזקן האומלל.
סמל אישי של המשתמש
KadarYair

הודעהעל ידי Isra Ad » יום א' 21 אפריל 2013 00:29

KadarYair כתב:תודה על התשובה המפורטת סרגיי, אותה ניתן להעריך בניגוד לתגובותיו חסרות השחר של הזקן האומלל.

אני פשוט מתבייש מאנשים כמוך, תראה איך אתה מדבר.
אני מתבייש שיש אנשים כמוך שעובדים בתחום ואני מתבייש שיש אנשים כמוך שנמצאים על אותה האדמה שאני קורא לה בית.

לא משנה מה נושא השיחה אתה מחפש הזדמנות לפגוע במילים שלא מחמיאות אפילו לערס קטן ללא כל רגישות.
נתחיל בכך שתזכה אותי או תתרום את הכסף של שטח הפרסום שרכשתי ממך לחודש ימים ולאחר יומיים שלושה האתר ירד מהאוויר, לפני שאתה מוכר פה שירותי אינטרנט למשתמשים אחרים.
סמל אישי של המשתמש
Isra Ad
חבר טרי
חבר טרי

מוניטין: 0

הודעהעל ידי KadarYair » יום א' 21 אפריל 2013 00:35

בפעם הקודמת שקראתי את התגובה הזו ממך, בחרתי להתעלם על מנת לכבד אותך. בכל זאת.

אבל תגיד לי, יש לך חוצפה להגיד שאני חייב לך ולו שקל?
קנית פרסום באתר וקבלת בסופו של דבר במקום באנר במקום זניח, קישור ישיר מהדף המרכזי (שלא לומר היחיד* באתר שריכז את כל התנועה אליו מכל הדפים המקודמים בשיאו של האתר - היישר אליך לאתר! נתחיל מזה שהאתר לא נסגר אחרי יומיים שלושה ובכלל לא נסגר, הוא עדיין באוויר. במשך שבוע-שבוע וחצי הבאנר שלך הופיע ולאחר מכן קיבלת לפחות פי 10 תנועה ממה שהיית אמור לקבל ברכישה המקורית. לא לדבר על זה שבגלל זה נתתי לך כמעט חודש אקסטרה נוסף שבו הקישור נשאר בדף הראשי! אתה פשוט חוצפן. לנסות ולנפנף אותי כנוכל אתה לא תצליח, כי העובדה היא כזו שלא רק שקיבלת את מה שרכשת, אלא קיבלת הרבה הרבה יותר.
סמל אישי של המשתמש
KadarYair

הודעהעל ידי Isra Ad » יום א' 21 אפריל 2013 00:45

אני רכשתי ממך באנר פרסום ולא טראפיק, אילו הייתי רוצה טראפיק הייתי פונה לגורמים אחרים.
גם כשביקשתי ממך שוב ושוב להסיר את הקישור מהאתר שלך אלי התעלמת, לא כי נתת לי חודשים אקסטרה, כי אין לך חשיבות ללקוחות.

שיהיה לך יום טוב ואני מאחל לך רק טוב, ותלמד איך לדבר לאנשים בוגרים ממך ומבינים ממך.
סמל אישי של המשתמש
Isra Ad
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי Isra Ad » יום א' 21 אפריל 2013 00:48

ובשמחה אני אספר פה לכולם איך אתה כמו ילד קטן היית שולח הודעות מציקות עם בקשות לתרומות של שקלים בודדים לפייפאל כדי שתוכל לקנות דומיינים, ועוד אתה מדבר ככה לאנשים שזמנם בתחום עולה על גילך, אני מתבייש באנשים כמוך!
סמל אישי של המשתמש
Isra Ad
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי KadarYair » יום א' 21 אפריל 2013 00:49

תעשה לי טובה, אל תשחק אותה ראש קטן. באנר פרסום = טראפיק. אני לא מאמין שרכשתי ממני שירות שבו אנשים יישבו ויאוננו על הבאנר שלך, רכשת שטח פרסום כדי להניב אליו תנועה. בתמורה קיבלת פי 10 ממה שרכשת ועוד יש לך תלונות. בסופו של דבר, הבושה היא לחיות באותה מדינה עם אנשים כמוך שלא משנה מה קורה בפועל - הם רק מחפשים להתלונן.

בנוגע לאיך שהתנסחתי כלפי "זקן השבט", אפשר לומר שזה הדדי. קיבלתי ממנו כל מיני הערות פוגעניות לאורך שנים כבר, אני מקניט אותו בחיבה חזרה. זה לא עניינך מה שמתנהל בנינו, בטח לא כשאתה רשום פה מינואר 2013.
סמל אישי של המשתמש
KadarYair

הבא

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 30 אורחים