הסרת קישורים ב-WMT

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

הסרת קישורים ב-WMT

הודעהעל ידי Maldavan » יום א' 07 אפריל 2013 14:51

טוב המקרה הוא כזה - יש אתר די ישן שנעשה בו עבודת SEO מיושנת, באמצעות המג'סטיק זיהיתי הרבה קישורי ס-פ-א-ם. לאחר מכן הגעתי לWMT ראיתי שזה לא מציג את הקישורים האלו שם.

אני יודע שאתם לא מרכז שירות הלקוחות של גוגל אבל... מה הם רוצים שאני יעשה? שאשתמש בכח בתוכנות צד שלישי בשביל לטפל בבעיות קישורים? הם בעצמם כותבים (ושימו לב להדגשה):
Google works very hard to make sure that actions on third-party sites do not negatively affect a website. In some circumstances, incoming links can affect Google’s opinion of a page or site. For example, you or a search engine optimizer (SEO) you’ve hired may have built bad links to your site via paid links or other link schemes that violate our quality guidelines. First and foremost, we recommend that you remove as many spammy or low-quality links from the web as possible.

אני רוצה לעזור לגוגל! למה הם לא משתפים פעולה ולא מציגים את כל הקישורים?
חברת הפרסום שלך באינטרנט - feature-digital.co.il
הבלוג האישי שלי - buts.co.il
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 4
מוניטין: 11

Re: הסרת קישורים ב-WMT

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 07 אפריל 2013 15:48

Maldavan כתב:[...]אני רוצה לעזור לגוגל! למה הם לא משתפים פעולה ולא מציגים את כל הקישורים?

א. אתה מתכוון ודאי לומר שאתה רוצה לעזור לבעל האתר.

ב. אם גוגל יצביעו לך על הקישורים הגרועים, נכון להיום, הם יחשפו מידע שהם לא רוצים לחשוף. יתר על כן, הם יגרמו לך להשאיר קישורים שייחשבו לגרועים רק בהרצה עתידית של "פינגווין", או בשינוי האלגוריתם הבא.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי Maldavan » יום א' 07 אפריל 2013 15:53

לא רוצה שיצביעו לי על הקישורים הגרועים. רוצה שיציגו לי את כל הקישורים ואני אחליט מה טוב ומה גרוע.
שים לב שהם בעצמם כותבים:
"In some circumstances, incoming links can affect Google’s opinion of a page or site"
אני רוצה לסגור את הפינה הזאת. הם לא מציגים לי את כל הקישורים. מה אני אמור לעשות?
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 07 אפריל 2013 19:19

Maldavan כתב:לא רוצה שיצביעו לי על הקישורים הגרועים. רוצה שיציגו לי את כל הקישורים ואני אחליט מה טוב ומה גרוע.
שים לב שהם בעצמם כותבים:
"In some circumstances, incoming links can affect Google’s opinion of a page or site"
אני רוצה לסגור את הפינה הזאת. הם לא מציגים לי את כל הקישורים. מה אני אמור לעשות?

גוגל לא הציגו מעולם את כל הקישורים. טבעי לצפות ממי ש"בנה" אותם שינהל רישום.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי Maldavan » יום ב' 08 אפריל 2013 14:19

זקן השבט 3 כתב:
Maldavan כתב:לא רוצה שיצביעו לי על הקישורים הגרועים. רוצה שיציגו לי את כל הקישורים ואני אחליט מה טוב ומה גרוע.
שים לב שהם בעצמם כותבים:

אז תרשה לי שוב לצטט לך את מה שהם כותבים, לא אני:

"For example, you or a search engine optimizer (SEO) you’ve hired may have built bad links to your site"

הם מודעים למצב הזה ואפילו כותבים אותו, אבל לא מספקים לי את כל הקישורים למרות שיכולים.
פרדוקס הקישורים של גוגל? כן לגמרי כן.
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 08 אפריל 2013 14:33

Maldavan כתב:
זקן השבט 3 כתב:
שים לב שהם בעצמם כותבים:

אז תרשה לי שוב לצטט לך את מה שהם כותבים, לא אני:
"For example, you or a search engine optimizer (SEO) you’ve hired may have built bad links to your site"
הם מודעים למצב הזה ואפילו כותבים אותו, אבל לא מספקים לי את כל הקישורים למרות שיכולים.
פרדוקס הקישורים של גוגל? כן לגמרי כן.

כאמור, גוגל לא רואים את עצמם כאחראים כלפי בעל האתר לניהול רישום כל הקישורים הנכנסים, כולל אלה שמזיקים או יזיקו בעתיד. בעל האתר איננו לקוח של גוגל אלא של מקדם האתרים. על בעל האתר היה מוטל לוודא שמתנהל עבורו רישום כזה, גם אם היה צריך לשלם עבור תוספת העבודה. די לגוגל בכך שעולה לו כסף לחשב מדי כמה ימים שערכו של קישור הוא 0.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי Maldavan » יום ב' 08 אפריל 2013 15:27

על בעל האתר היה מוטל לוודא שמתנהל עבורו רישום כזה

בעל האתר מבין בבניית נעליים לא בבניית אתרים וקידום אתרים, לכן גם שכר מקצוען שיעשה את העבודה באינטרנט. המקצוען הקודם הלך הבית, יש מקצוען חדש שזהו אני :wave

בכל מקרה בוא ננסה ללכת בכיוון אחר - הייתכן שהקישורים שלא מוצגים לי בWMT בכלל לא רלוונטיים לכל הסיפור, ומה שרלוונטי לטוב או רע לאתר הם רק הקישורים שה-WMT מציג לי?

שמעתי לא פעם את מאט קץ אומר שלא צריך לדאוג לגבי מתקפת ס-פ-א-ם מכיוון שגוגל יודע לזהות מאילו קישורים להתעלם לחלוטין.
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי Maldavan » יום ב' 08 אפריל 2013 15:33

סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 08 אפריל 2013 20:44

Maldavan כתב:
על בעל האתר היה מוטל לוודא שמתנהל עבורו רישום כזה

בעל האתר מבין בבניית נעליים לא בבניית אתרים וקידום אתרים, לכן גם שכר מקצוען שיעשה את העבודה באינטרנט. המקצוען הקודם הלך הבית, יש מקצוען חדש שזהו אני :wave

מצויין. אז תהיה באמת מקצוען ותראה לו איך אתה מצליח להסתדר מבלי שגוגל מציג לך את כל הקישורים ש"בנו" לו. בינתיים אתה מראה לו שאתה יודע רק לקטר. :wink: אי-אפשר? - תתחיל מחדש עם אתר אחר!
Maldavan כתב:[...]בכל מקרה בוא ננסה ללכת בכיוון אחר - הייתכן שהקישורים שלא מוצגים לי בWMT בכלל לא רלוונטיים לכל הסיפור, ומה שרלוונטי לטוב או רע לאתר הם רק הקישורים שה-WMT מציג לי?[...]

לא סביר. כאשר גוגל הציג בפקודה :link רק חלק קטן מהקישורים הם טרחו להציג אוסף אקראי כדי לא לספק רמז לדירוג איכות הקישורים.
Maldavan כתב:[...]שמעתי לא פעם את מאט קץ אומר שלא צריך לדאוג לגבי מתקפת ס-פ-א-ם מכיוון שגוגל יודע לזהות מאילו קישורים להתעלם לחלוטין.

יש הסכמה די גדולה בין מקדמי האתרים הותיקים שאת דבריו של מאט קאטס צריך לשמוע כשהוא מחובר לפוליגרף. שלשום צפיתי בסרטון איתו באורך שעה והחלטתי שבהעדר פוליגרף אני צריך להיעזר לפחות במומחה לקריאת שפת גוף.

מי שנמצא בצמרת תוצאות החיפוש מזה זמן רב, וגוגל יודע שזה רק בזכות עבודת קידום שאין בה רבב, גוגל יתעלם ממספר רב של קישורים שמופיעים בפתאומיות כי למנהל האתר לא היה כל צורך לעשות אותם בעצמו. אבל למישהו שעף בזמנו מהצמרת לקידום אתרים אנשי גוגל הסבירו לו שהקישורים שהתווספו פתאום היו בבחינת "הקש ששבר את גב הגמל".
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי Maldavan » יום ב' 08 אפריל 2013 22:18

כאשר גוגל הציג בפקודה :link רק חלק קטן מהקישורים הם טרחו להציג אוסף אקראי כדי לא לספק רמז לדירוג איכות הקישורים.

איזה רמז בדיוק הייתי יכול לקחת מזה שגוגל היו מציגים לי את כל הקישורים לאתר? תזכור שאני לא רואה את התנועה הזורמת בהם. אני רק רואה את הקישורים.
איזה מן הגיון זה? הרי זה לא שהם מסתירים את הקישורים הטובים, הם פשוט מסתירים קישורים שרובם זבל אם לא כולם.
אם תגיד עכשיו שדווקא את הקישורים הטובים הם דואגים להסתיר אז זה אומר שבאמצעות תכנות צד שלישי אוכל לאתר את מה שגוגל מסתירים ומכך להסיק שאלה הם הקישורים הטובים.
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 08 אפריל 2013 22:35

Maldavan כתב:
כאשר גוגל הציג בפקודה :link רק חלק קטן מהקישורים הם טרחו להציג אוסף אקראי כדי לא לספק רמז לדירוג איכות הקישורים.

איזה רמז בדיוק הייתי יכול לקחת מזה שגוגל היו מציגים לי את כל הקישורים לאתר? תזכור שאני לא רואה את התנועה הזורמת בהם. אני רק רואה את הקישורים.
איזה מן הגיון זה? הרי זה לא שהם מסתירים את הקישורים הטובים, הם פשוט מסתירים קישורים שרובם זבל אם לא כולם.
אם תגיד עכשיו שדווקא את הקישורים הטובים הם דואגים להסתיר אז זה אומר שבאמצעות תכנות צד שלישי אוכל לאתר את מה שגוגל מסתירים ומכך להסיק שאלה הם הקישורים הטובים.

הם מציגים לך (וגם למתחרייך) אוסף אקראי. זאת החלטה ניהולית. לא יודע למה - לא הוזמנתי להשתתף בישיבות שבהן דנו והחליטו על כך. תקדיש גם אתה לשאלה הזו 200-300 שעות עבודה ואולי גם אתה תדע למה עדיף להם כך. כי עד כה עבדת על זה אולי רק 20 דקות.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ב' 08 אפריל 2013 22:56

האמת שבובינרים האחרונים של גוגל הוצגה נקודה דומה אשר מתייחסת לכלי המנהלים של גוגל.
גם בו לא מוצגים כל הקישורים, והוצג מצב שבו רק חלק מהקישורים מוצגים.
לכן לא הייתי ממהר לחכות לרשימה, שכן אין לך דרך לדעת אם הקישורים שיופיעו בה נבחרו משום שהם רלוונטיים לאתר, או שהם נבחרו משום שהם לא, ודורשים פעולות ניקוי
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 15

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 08 אפריל 2013 23:03

מנשה אברמוב כתב:

[...]לא הייתי ממהר לחכות לרשימה, שכן אין לך דרך לדעת אם הקישורים שיופיעו בה נבחרו משום שהם רלוונטיים לאתר, או שהם נבחרו משום שהם לא, ודורשים פעולות ניקוי

תודה. (אבל אני מתקשה לדמיין איך מתנהג מישהו שממהר לחכות. :confused)
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ב' 08 אפריל 2013 23:20

כן, הייתי עורך את התשובה ומתקן, אבל נשאיר שתהיה סיבה לצחוק:)
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 15

הודעהעל ידי Maldavan » יום ג' 09 אפריל 2013 14:31

זקן השבט 3 כתב:
Maldavan כתב:

הם מציגים לך (וגם למתחרייך) אוסף אקראי. זאת החלטה ניהולית. לא יודע למה - לא הוזמנתי להשתתף בישיבות שבהן דנו והחליטו על כך. תקדיש גם אתה לשאלה הזו 200-300 שעות עבודה ואולי גם אתה תדע למה עדיף להם כך. כי עד כה עבדת על זה אולי רק 20 דקות.

לאחר שדנתי בנושא הזה ב2 מקומות ובשניהם זה נגמר ב"לא יודע" אסכם את ה20 דקות עבודה בנושא בכך שהסיבה היחידה של גוגל למהלך הזה היא לייצור נטו בלבול בכל נושא הקישורים אצל מקדמי האתרים. זאת אומרת אם עד פינגווין (וגם היום) המקדמי האתרים היו מודדים איכותו וכוחו של אתר כמעט אך ורק על פי הקישורים הנכנסים שלו (על הדרך מתעלמים משאר 199 הפרמטרים האחרים עליהם גוגל מודד איכות ודירוג של אתר), גוגל החליטו לייצור בילבולזציה שלמה כפתרון לחימה נגד הבניית הקישורים המלאכותיים ע"י כך שלא מציגה בפני המקדם את כל הקישורים לאתר.
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הבא

• נושאים דומים
    תגובות
    צפיות