הטמעת אלגוריתם הפנדה לזמן אמת

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

הטמעת אלגוריתם הפנדה לזמן אמת

הודעהעל ידי Maldavan » יום א' 17 מרץ 2013 16:37

גוגל ומר כץ הודיעו שמעכשיו יפסיקו העדכונים הידניים לפנדה, ויהיו עדכונים אוטומטיים בזמן אמת.

ברור לי שלאף אחד פה אין באמת מושג אמיתי על הדברים והאלגוריתם, וכיצד פועל באמת כל עניין האלגוריתם של פנדה. לכן כל מה שנשאר לנו זה לזרוק מחשבות, ניחושים ומסקנות:

מזה אומר לדעתכם? (השינוי מהידני לאוטומט)

דעתי בנושא:
עד עכשיו הם בצעו ניסויים (כלל עולמיים) על האלגוריתם. בכל עדכון הוסיפו או שינו פרמטר כזה או אחר על מנת להביא את הציון הכי רלוונטי שמתייחס לתוכן באותה הנישה של אותו אתר.
כרגע (אני חושב) שהאלגוריתם הגיע למצב בו הוא בודק קודם כל את התוכן בתצורה הטכנית שלו - זאת אומרת יודע לבדוק איות, תחביר וכו'.
יחד עם זאת הוא בודק את התנהגות הגולשים לתוכן - האם הגולשים אהבו את התוכן? איזה סוג של גולשים אהבו את התוכן? (האם אתה פרופסור? האם אתה סתם ילד זרוק שאוהב שפת רחוב?). לאחר תקופת זמן של X (כשהאלגוריתם אסף את הנתונים) יוצא עדכון אוטומטי של ציוני הרלוונטיות לכל אתר/עמוד עם ציון כללי של חישוב כל שאר הפרמטרים והאלגוריתמים כלפי הגולש שהזין את השאילתא.

ייתרונות - אתר שירד בדירוגים עקב עדכון פנדה (במידה והמקדם זיהה שזהו הפרמטר היחיד שממנו נפגע העמוד) יוכל לבצע תיקונים, וע"י כך לחזור לדירוג גבוה יותר בצורה יותר מהירה (תזכרו שזהו עדכון אוטומטי שיוצא כל X זמן).

חסרונות - אלגוריתם שמלגוריתם. זה עדין לא בן אדם, זאת תוכנה, לכל תוכנה יש באגים.
ודבר נוסף, אני לא יודע אם זה חסרון או לא (תלוי מי מסתכל על זה) - התוצאות הולכות להיות עוד יותר אישיות כלפי כל גולש.

זאת היית דעתי, אם משהו לא מובן אשמח לתת הסבר נוסף.

אשמח לשמוע גם את דעתכם
חברת הפרסום שלך באינטרנט - feature-digital.co.il
הבלוג האישי שלי - buts.co.il

המשתמשים הבאים אהבו את ההודעה של Maldavan :
מנשה אברמוב
פופולריות: 20%
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 4
מוניטין: 11

Re: הטמעת אלגוריתם הפנדה לזמן אמת

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 17 מרץ 2013 22:16

דניאל, התצפית שלך על מה שמתרחש בגוגל שגויה, כי אתה שואל מה יש לשפר בטקטיקה בעקבות הודעה זו או אחרת, ואתה מתעלם לפיכך מהתייחסות לשינויים ארוכי הטווח באיסטרטגיה של הנהלת גוגל.
Maldavan כתב:[...]חסרונות - אלגוריתם שמלגוריתם. זה עדין לא בן אדם, זאת תוכנה, לכל תוכנה יש באגים[...]

נכון מאד. רק שמי שמקבלים משכורת (גבוהה במיוחד) כדי לאתר באגים בתוכנה של גוגל, עובדים אצל גוגל ולא אצל בעלי אתרים או משרדי קידום.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום א' 17 מרץ 2013 22:29

Maldavan כתב:כרגע (אני חושב) שהאלגוריתם הגיע למצב בו הוא בודק קודם כל את התוכן בתצורה הטכנית שלו - זאת אומרת יודע לבדוק איות, תחביר וכו'.

ארצה האמת להאיר את הנקודה שהצגת פה.
בגוגל(עדין לא הגיע לישראל לצערי) יש אופציה למיין תוצאות חיפוש לפי רמת הקריאה של התוכן.
כלומר תוכן מדעי, אשר מנוסח וכתוב בצורה מדעית, או תוכן קל יותר.

לפי כך אפשר להסיק בוודאות שמנתחים את איכות הכתיבה, הקריטריונים מאחורי המיון מענייניים אותי ולצערי לא מצאתי מידע אשר הרחיב לי על כך
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 15

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 18 מרץ 2013 01:20

Exploter כתב:
Maldavan כתב:כרגע (אני חושב) שהאלגוריתם הגיע למצב בו הוא בודק קודם כל את התוכן בתצורה הטכנית שלו - זאת אומרת יודע לבדוק איות, תחביר וכו'.

ארצה האמת להאיר את הנקודה שהצגת פה.
בגוגל(עדין לא הגיע לישראל לצערי) יש אופציה למיין תוצאות חיפוש לפי רמת הקריאה של התוכן.
כלומר תוכן מדעי, אשר מנוסח וכתוב בצורה מדעית, או תוכן קל יותר.
לפי כך אפשר להסיק בוודאות שמנתחים את איכות הכתיבה, הקריטריונים מאחורי המיון מענייניים אותי ולצערי לא מצאתי מידע אשר הרחיב לי על כך

אני מציג הסבר אפשרי מזה כמה שנים: אלגוריתם לשיפוט איכות טקסט (רמת קריאות דווקא קל ופשוט מאד למדוד על ידי גודל אוצר המילים) שמכווננים שוב ושוב, תוך כדי השוואה עם השיפוט של קבוצת לקטורים או עורכי עיתון, עד שהציון שמחשב האלגוריתם מתקרב עד כמה שאפשר לציון שמעניקים השופטים האנושיים. ברור שבדרך זו, על ידי ניתוח הפרמטרים שהוטמעו באלגוריתם, אתה חושף במידה מסויימת (ככל ששני הציונים מתקרבים) את "סודות" השיפוט האנושי, ולכן קראו לזה בזמנו "אינטליגנציה מלאכותית".
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי vova2211 » יום ב' 18 מרץ 2013 09:36

בתחומים מקצועים ומדעיים צרים כגון רפואה או טכנולוגיה - דרוש אוצר מילים לאו דווקא רחב . כל מי שלמד אגלית טכנית או רפואית יודע זאת . מספר מאות מילים, ואתה שולט בכל כתבה מקצועית , ובמיוחד במפרטים טכניים . לדעתי אוצר מילים אינו מדד לאיכות , וכמובן קל מאוד למניפולציה על ידי אדם .

לגבי אינטליגנציה מלאכותית - זה מוסג שווקי "ז'ול ורני" . הכל מתמטיקה עם חסרונותיה , שבונה אותו אלגוריתמאי . קופסה שחורה עם מספר מאות פרמטרי כניסה ופרמטר אחד יציאה (מדד הרלוונטיות לביטוי) . הבעיה של גוגל היא מדידת איכות תוצאות החיפוש . אפשר לבנות אין-ספור קופסאות חישוב , אבל להעריך את איכות התוצאת החיפוש יכל רק אדם , והתנהגות של אדם משתנה ולא קשורה לאיכות התוצאה .
אותו אדם יכול יום אחד לבלות בתוצאה שהוא חיפש שעה , ולמחרת שוב לחפש בגוגל ,לקחת תוך שניה קישור,לשלוח לחבר ולסגור.
באתר טוב אדם יכל למצוא את הנתון תוך שניה ולסגור , ובאתר דפוק לחפש אותו שעה בטקסט .

מישהו יכל להעיד שמאז פרוץ גן חיות , תוצאות החיפוש השתפרו פלאים ? לא
גוגל קיבל מאז יותר נתח שוק של חיפוש ? לא

בשורה התחתונה ,גוגל הרוויח יותר כסף מפרסום בגלל הפקת גן חיות ? אני לא בטוח .
buksa.co.il בוקסה , מערכת אוטומטית לקידום אתרים בגוגל, חוות קישורים בעברית .
vova2211
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 5
מוניטין: 9

הודעהעל ידי Maldavan » יום ב' 18 מרץ 2013 12:47

דניאל, התצפית שלך על מה שמתרחש בגוגל שגויה, כי אתה שואל מה יש לשפר בטקטיקה בעקבות הודעה זו או אחרת, ואתה מתעלם לפיכך מהתייחסות לשינויים ארוכי הטווח באיסטרטגיה של הנהלת גוגל.

תרשה לי לתקן אותך לגבי מה שאני מחפש. מה שאני מחפש זה להתאים את תוכן האתרים שלי (כל אחד בנישה שלו) בתצורה שהכי מותאמת לקהל שצריך את האתר/שירות שלי. אתן דוגמה - יש לי נישה מסויימת שהחלטתי להפחית כמה שיותר בטקסט כתוב בעמוד הבית. מבחינתי שלא יהיה כמעט בכלל טקסט בעמוד הבית. אני לא עושה את זה לכלל האתרים, אני לוקח כמה בשביל הניסוי. (הבעיה היותר גדולה שלי אישית שאני צריך לעבור שורת ביריוקרטיות בשביל שינוי שכזה, אבל זה כבר נושא אחר). :crazy

האם זה עדין נקרא שיפור טקטיקה בעקבות הודעה זו או אחרת?
הייתי מציע לך להסתכל קצת בדיונים בפורומים אחרים ותראה שדיון השיחות לגבי עדכוני הפנדה בדרך כלל מסתיימים בהמלצות של - "תכתוב כמה שיותר תוכן מגוון ברמת ההכי גבוהה". אפילו כתבתי על כך בבלוג שלי בפוסט של "בואו נתקדם ל2013 גם באינטרנט" כאשר דיברתי על הטלת ספק על הכתוב באינטרנט:
דוגמה להטלת ספק מבלוג של חברת קידום מקצועית ואני מצטט:"גוגל למעשה מצפה מבעלי האתרים והמקדמים להיות עורכים ברמה של אנציקלופדיות מקצועיות או לכל הפחות בעלי ניסיון עריכה של עשרות שנים בעיתונות הכתובה"
שורות אלו נכתבו כתגובה לאחד מעדכוני הפנדה. ואני שואל את עצמי "איך לעזאזל זאת המסקנה שהגעתם אליה?

לגבי עניין ההתייחסות ל"שינויים ארוכי הטווח אסטרטגיה של הנהלת גוגל" - לקרוא ולהתעדכן לגבי השינויים במיידים שגוגל מציבה באלגוריתמים והנהלים שלה, לוקח לי הרבה מאוד זמן. האם לדעתך ישתלם לי יותר להפסיק "לבזבז" את הזמן על העניין הזה, ולהקדיש את הזמן היקר לשינויים ארוכי הטווח באסטרטגיה של הנהלת גוגל?
אם כן, למה? (תזכור ותיקח בחישוב שלך שאני מקדם כרגע אתרים ומשלמים לי על כך כסף עכשיו על העבודה הזאת)
כמוכן אני אשמח לקישורים והכוונות רלוונטיות בנושא.
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 18 מרץ 2013 13:39

vova2211 כתב:בתחומים מקצועים ומדעיים צרים כגון רפואה או טכנולוגיה - דרוש אוצר מילים לאו דווקא רחב . כל מי שלמד אגלית טכנית או רפואית יודע זאת. מספר מאות מילים, ואתה שולט בכל כתבה מקצועית , ובמיוחד במפרטים טכניים . לדעתי אוצר מילים אינו מדד לאיכות , וכמובן קל מאוד למניפולציה על ידי אדם[...]

נכון מאד. זה בדיוק מה שטענתי: רמת הקריאות איננה זהה לאיכות הטקסט כי היא תלויה רק בגודל אוצר המילים, בעוד שאיכות הטקסט נקבעת על ידי כשרון מילולי טבעי, רמת ההשכלה והמפגש היום-יומי של הכותב עם טקסטים שמהווים בעצמם סטנדרטים של איכות כתיבה - יצירות המופת של אמנות הספרות ושל הכתיבה המדעית. נסה לשלוח מאמר בעל אוצר מילים של 5,000 מילים לעיתון מדעי יוקרתי כמו Science, Nature או אפילו Scientific American ויזרקו אותו לכל הרוחות. הסיבה היא שציבור הקוראים שלהם איננו טכנאים שרק יודעים לקרוא מפרט טכני של תגלית או ניסוי בתחומם, אלא ציבור גדול של פיסיקאים שקוראים מחקרים בפסיכולוגיה כלכלית וביולוגים שקוראים מאמר על חידוש בתורת החומרים שיושם בחללית.
vova2211 כתב:[...]לגבי אינטליגנציה מלאכותית - זה מוסג שווקי "ז'ול ורני" . הכל מתמטיקה עם חסרונותיה , שבונה אותו אלגוריתמאי . קופסה שחורה עם מספר מאות פרמטרי כניסה ופרמטר אחד יציאה (מדד הרלוונטיות לביטוי) . הבעיה של גוגל היא מדידת איכות תוצאות החיפוש . אפשר לבנות אין-ספור קופסאות חישוב , אבל להעריך את איכות התוצאת החיפוש יכל רק אדם, והתנהגות של אדם משתנה ולא קשורה לאיכות התוצאה[...]

בדיוק. אני שמח שאתה מתחיל להסכים עם המודל שאני מציג פה - גוגל מפקידים בידי אוכלוסיית הגולשים את מדידת איכות תוצאות החיפוש, והם אלה שקובעים את סדר תוצאות החיפוש.
vova2211 כתב:[...]אותו אדם יכול יום אחד לבלות בתוצאה שהוא חיפש שעה , ולמחרת שוב לחפש בגוגל ,לקחת תוך שניה קישור,לשלוח לחבר ולסגור. באתר טוב אדם יכל למצוא את הנתון תוך שניה ולסגור , ובאתר דפוק לחפש אותו שעה בטקסט[...]

בדיוק - ולכן שיעור הנטישה וזמן השהיה בדף ובאתר הם רק שלושה טיפוסי איתותים של התנהגות אוכלוסיית הגולשים, מתוך עשרות או מאות טיפוסי איתותים, ומהערכים הממוצעים שלהם לא ניתן ללמוד דבר. תוסיף עוד פרמטר אחד, ביטוי החיפוש שנשאל, ואתה כבר רואה שאותם שלושה איתותים מציינים שביעות רצון של האוכלוסייה ששאלה ביטוי חיפוש אחד, וחוסר שביעות רצון של האוכלוסייה ששאלה ביטוי חיפוש שונה.
vova2211 כתב:[...]מישהו יכל להעיד שמאז פרוץ גן חיות , תוצאות החיפוש השתפרו פלאים ? לא
גוגל קיבל מאז יותר נתח שוק של חיפוש ? לא
בשורה התחתונה ,גוגל הרוויח יותר כסף מפרסום בגלל הפקת גן חיות ? אני לא בטוח .

ודאי שהיה שיפור מדהים! אבל שינוי האיסטרטגיה של הנהלת גוגל עוד לא הושלם. מצמרת תוצאות החיפוש, בהרבה מאד ביטויים, עפו הרבה מאד תוצאות החיפוש שהשקיעו בבניית קישורים מלאכותיים על חשבון איכות התוכן.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 18 מרץ 2013 15:34

Maldavan כתב:[...]הייתי מציע לך להסתכל קצת בדיונים בפורומים אחרים ותראה שדיון השיחות לגבי עדכוני הפנדה בדרך כלל מסתיימים בהמלצות של - "תכתוב כמה שיותר תוכן מגוון ברמת ההכי גבוהה". אפילו כתבתי על כך בבלוג שלי בפוסט של "בואו נתקדם ל2013 גם באינטרנט" כאשר דיברתי על הטלת ספק על הכתוב באינטרנט:
דוגמה להטלת ספק מבלוג של חברת קידום מקצועית ואני מצטט:"גוגל למעשה מצפה מבעלי האתרים והמקדמים להיות עורכים ברמה של אנציקלופדיות מקצועיות או לכל הפחות בעלי ניסיון עריכה של עשרות שנים בעיתונות הכתובה"
שורות אלו נכתבו כתגובה לאחד מעדכוני הפנדה. ואני שואל את עצמי "איך לעזאזל זאת המסקנה שהגעתם אליה?

קלעת לנקודה: מחבר הקטע הזה אפילו לא מעלה על דעתו את האפשרות שהנהלת גוגל החליטה על שינוי מדיניות איסטרטגי, ולכן הוא מרגיש חסר אונים להמשיך להתמודד עם הדרישה הזו (גוגל הרי מטיף לאיכות תוכן מזה שנים רבות, אבל אפשר היה לעקוף את הדרישה הזו על ידי יצירת עוד יותר קישורים מלאכותיים) כאשר גוגל מתחיל להעניש את הפתרון הטקטי - יצירת עוד יותר קישורים מלאכותיים.

דוגמא שכל ישראלי חייב להכיר: במלחמת יום הכיפורים, מצרים ניצחה את ישראל במישור האיסטרטגי, למרות שהיא הפסידה לישראל במישור הטקטי.

שאלת שם:
Maldavan כתב:איך אפשר לנבא את העתיד אליו גוגל מובילה?
מי האנשים שכבר ניבאו את העתיד הזה?

חפש ברשת. ספק אם תמצא עוד מישהו מלבדי.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי Maldavan » יום ב' 18 מרץ 2013 18:33

שאלת שם:
Maldavan כתב:איך אפשר לנבא את העתיד אליו גוגל מובילה?
מי האנשים שכבר ניבאו את העתיד הזה?

חפש ברשת. ספק אם תמצא עוד מישהו מלבדי.[/quote]

אכן חיפשתי כמה גורמים, היו לי כמה אנשים ספציפיים להזכיר הבעיה הגדולה שלי היית הוכחות חותכות (וזה כולל גם אותך בסיפור!).
בסוף בפוסט השני שדיברתי על הנושא (והכי מצחיק שלא ציינתי במילים ברורות איך אפשר לנבא את העתיד הקרוב, אבל אני מקווה שהחכמים הבינו) ציינתי בנושא את אנידור חקק, ואת הפוסט שלו על נושא הלוקאל (הפוסט שלו בעצם ענה על על 2 השאלות ביחד - איך אפשר לנבא את העתיד ומי האנשים שניבו).

אני אשמח לבצע איתך ראיון (לא שגרתי בכלל) בנושא, לשם כך תצטרך רק לספק לי קישורים עם הוכחות, ואוכל להתחיל פוסט חדש בנושא חדש.
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 18 מרץ 2013 21:26

Maldavan כתב:[...]אני אשמח לבצע איתך ראיון (לא שגרתי בכלל) בנושא, לשם כך תצטרך רק לספק לי קישורים עם הוכחות, ואוכל להתחיל פוסט חדש בנושא חדש.

תיאלץ להתחיל עם תרגיל קטן בלוגיקה: איך אפשר לספק היום הוכחה לנכונותו של ניבוי המתייחס לעתיד?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי Maldavan » יום ב' 18 מרץ 2013 22:09

זקן השבט 3 כתב:
Maldavan כתב:[...]אני אשמח לבצע איתך ראיון (לא שגרתי בכלל) בנושא, לשם כך תצטרך רק לספק לי קישורים עם הוכחות, ואוכל להתחיל פוסט חדש בנושא חדש.

תיאלץ להתחיל עם תרגיל קטן בלוגיקה: איך אפשר לספק היום הוכחה לנכונותו של ניבוי המתייחס לעתיד?

בגדול אני חושב שזה בלתי אפשרי. כי פה השאלה היא כבר אחרת המתייחסת יותר ל-"מהוא העתיד"?
וזה משהו שעוד לא קרה.
לכן הדבר היחיד שאפשר לעשות זה לראות את מה שאמרת/כתבת בעבר (על פי תאריך) ולהשוות עם מה שאמרת אחרי.
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 18 מרץ 2013 22:19

Maldavan כתב:
זקן השבט 3 כתב:

בגדול אני חושב שזה בלתי אפשרי. כי פה השאלה היא כבר אחרת המתייחסת יותר ל-"מהוא העתיד"?
וזה משהו שעוד לא קרה.
לכן הדבר היחיד שאפשר לעשות זה לראות את מה שאמרת/כתבת בעבר (על פי תאריך) ולהשוות עם מה שאמרת אחרי.

קרא אם כן ראיון איתי שהתקיים חודש לפני שגוגל הכריזו על פינגווין:
http://www.xn--5dbcajc7bc4a0a4b.com/?p= ... mment-4591
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי Maldavan » יום ג' 19 מרץ 2013 02:40

קראתי ואהבתי : )

אני עדין רוצה לעשות איתך רעיון. שונה יותר ובעיקר עדכני יותר. הרעיון הראשון שלך היה חודש לפני פינגווין, עבר הרבה זמן מאז והרבה דברים השתנו, וכפי שאנחנו רואים היום - העתיד (ההווה שלנו היום) נראה כפי שתיארת:

קוד: בחר הכל
שינוי האלגוריתם המתמשך "פנדה" מוחק מהאינדקס של גוגל יותר ויותר דפים חסרי ערך והקישורים היוצאים מהם נעלמים.

לפנדה הצטרפה חיה חדשה - פינגווין. צריך לדבר גם עליה, ועוד הרבה נושאים אחרים.
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 19 מרץ 2013 14:21

Maldavan כתב:[...]לפנדה הצטרפה חיה חדשה - פינגווין. צריך לדבר גם עליה, ועוד הרבה נושאים אחרים.

בדיוק. חודש אחרי הראיון הזה הופיע "פינגווין" - המתקפה החזיתית המתוקשרת הראשונה בתולדות גוגל על העבודה הסטנדרטית של כלל ציבור מקדמי האתרים, שפועלים כאילו גוגל הוא מפלצת רפת-שכל שניזונה מקישורים. אם כי שני אתרים עליהם עבדנו, נפגעו עוד 3 שנים לפני כן על ידי פעולה דמוית "פינגווין", ולכן התייחסתי ברצינות גמורה באותו ראיון ל"הנחיות גוגל למנהלי אתרים" (שהורחבו מאד, אגב, מיד אחרי "פינגווין"):
אנשים חושבים בטעות שגוגל זה רק האלגוריתם, מכונה, והם מכוונים את עבודתם לפעולתה של מכונה. אבל גוגל אומר בפירוש בהנחיות שהוא כותב לנו: "נמאס לי מהקישורים המלאכותיים שלכם! אני בנוי לבני-אדם ובני אדם הם הלקוחות שלי."

אם תוצאת חיפוש אחת זוכה לציון רלוונטיות גבוה מאד יחסית, בזכות קישורים טבעיים שזורמים דרכם בני אדם, והם מקבלים תמורה נאותה לסיבת יציאתם מהדף המקשר ובואם אליה, היא תקפוץ כפי הנראה ישר למעלה מעל כולם.

לא קשה לנחש מדוע גוגל מתעניין בכל מה שבני-אדם עושים ברשת: כך מתכננים את מנוע החיפוש של מחר, ובמיוחד את שינויי האלגוריתם הקרובים במנוע החיפוש הנוכחי, שיהיו כמו תמיד עוד יותר מחמירים מקודמיהם. והם ודאי משתמשים כבר בידע שנצבר עד היום.

כפי שאפשר לראות מזה, התובנה שהנהלת גוגל החליטה ודאי כבר כמה שנים קודם לכן לחולל מהפכה ברמה האיסטרטגית (החלפה הדרגתית של עיקרון הפעולה של מנוע החיפוש), ולא רק להילחם בקישורי ס-פ-א-ם ביתר שאת, הכתה בי בהדרגה עוד לפני "פינגווין", ומאז עסקתי בעיקר בהגדרת המודל הנאות לאופן פעולת מנוע החיפוש החדש של גוגל ובתכנון שיטות העבודה שמותאמות למציאות החדשה.

חודש אחרי הראיון הזה גוגל התחיל, באמצעות "פינגווין", להעניש אתרים בסיטונות ובאופן אוטומטי, גם בלי לשלוח אזהרות. הרי לך ניבוי מוצלח של העתיד להתרחש! תראה לי עוד מישהו מלבדי, בארץ ובעולם. כי אני מתרשם שכל מי ששואל "טוב. אז מה עושים עכשיו?" עדיין שואל למעשה "טוב. אז איזה מין קישורים צריך לבנות מעכשיו?"

קרא גם את התגובה שכתבתי היום ב-http://www.actv-tec.co.il/viewtopic.php?f=1&t=4929.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי vova2211 » יום ג' 19 מרץ 2013 16:11

לדעתי המוטיבציה העיקרית של גוגל בישום כל הגן חיות היקר הזה , היא להפנות את הכל הכסף שכרגע מושקע ביצירת תוכן ורכישת קישורים לPPC . הם מנסים לגרום לקידום אורגני להפסיק להיות יעיל מבחינה כלכלית . כל הרצון לקשר מלחמה בקישורי ס-פ-א-ם למאמץ לשיפור תוצאות החיפוש לדעתי השליה ותמימות , ולא יותר .

קישורים "טבעיים" שמביאים טרפיק אמיתי וגולשים מרוצים , גונבים מגוגל קליקים שעבורם ניתן לגבות תשלום PPC .
תוכן מעולה ,שרותם את הגולש - מונע ממנו להקליק על אדסנס . שוב הפסד .

בשביל חברה שמתפרנסת לרוב מPPC גוגל יורה לעצמה ברגל . מוזר , לא ?
buksa.co.il בוקסה , מערכת אוטומטית לקידום אתרים בגוגל, חוות קישורים בעברית .
vova2211
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 5
מוניטין: 9

הבא

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 23 אורחים