קידום אתרים באמצעות קידום אורגני-SEO

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

קידום אתרים באמצעות קידום אורגני-SEO

הודעהעל ידי orshe4 » יום ו' 08 פברואר 2013 15:40

מרבית התוצאות המתקבלות ממנוע החיפוש הן "תוצאות אורגניות",לכן חשוב לדעת איך לעשות קידום אורגני נכון,אני בטוח שתעשירו את הידע שלכם השקעתי המון.
נערך לאחרונה על ידי ziv בתאריך יום ו' 08 פברואר 2013 17:57, נערך פעם אחת בסך הכל.
סיבה: קישור נמחק
orshe4
חבר טרי
חבר טרי

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 0

Re: קידום אתרים באמצעות קידום אורגני-SEO

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 08 פברואר 2013 16:05

ברוך הבא. שמחתי לראות שמה שכתבת מתייחס ברצינות לשינויים שגוגל מחולל בשנתיים האחרונות, בניגוד לחברים אחדים פה שעדיין מדברים במושגים של גוגל מודל 2003.

יחד עם זאת, מצאתי לא מעט טענות "עובדתיות" כביכול שאין להן כל ביסוס. על מה מסתמכת למשל הטענה שותק האתר תורם לרלוונטיות שלו, פרט לכך שלמדת זאת ממישהו שלמד זאת ממישהו וכו', ואיש בשרשרת הזו לא העלה על דעתו לשאול האם זה נכון? כי אם זה היה נכון, אז צמרת תוצאות החיפוש באנגלית לביטויים שאינם תחרותיים (ואז כמעט ולא הושקעה בהן עבודת קידום על התוכן והם לא מקבלים קישורים טבעיים) היתה רוויה בתוצאות חיפוש ותיקות במיוחד, כי הותק כשלעצמו היה מהווה את פעולת הקידום היחידה.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי orshe4 » יום ו' 08 פברואר 2013 16:36

אני יבסס את הטענה שלי ויענה לך ברצינות,אני מבטיח שתקבל תשובה.
שתיהיה לכולם שבת שלום
orshe4
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ו' 08 פברואר 2013 17:43

ברוך הבא. שמחתי לראות שמה שכתבת מתייחס ברצינות לשינויים שגוגל מחולל בשנתיים האחרונות, בניגוד לחברים אחדים פה שעדיין מדברים במושגים של גוגל מודל 2003.

יחד עם זאת, מצאתי לא מעט טענות "עובדתיות" כביכול שאין להן כל ביסוס. על מה מסתמכת למשל הטענה שותק האתר תורם לרלוונטיות שלו, פרט לכך שלמדת זאת ממישהו שלמד זאת ממישהו וכו', ואיש בשרשרת הזו לא העלה על דעתו לשאול האם זה נכון? כי אם זה היה נכון, אז צמרת תוצאות החיפוש באנגלית לביטויים שאינם תחרותיים (ואז כמעט ולא הושקעה בהן עבודת קידום על התוכן והם לא מקבלים קישורים טבעיים) היתה רוויה בתוצאות חיפוש ותיקות במיוחד, כי הותק כשלעצמו היה מהווה את פעולת הקידום היחידה.[/quote]

אני יכול להגיד את דעתי בנושא ותק האתר ואוסיף לזה גם מדד pr
בעולם בו מרבית מקדמי האתרים ובעלי האתרים מייחסים חשיבות זו או אחרת ל pr בין אם זה נכון או לא נכון ניתן להשתמש בזה.
רכישת דומיין ותיק עם pr גבוה מאפשר לי להשיג קישורים מאתרים אחרים (כל אחד והשיטות שלו להשיג קישורים).
(בהנחה שהקישור שאני משיג הינו קרוב ככל הניתן להגדרה של "טבעי")
בנוגע לותק האתר. מלבד pr הוא לא משפיע לי על כלום למעשה. אולי, רק כאשר גוגל מחשב לי ציוני רלוונטיות על עבודה שנעשית לאורך תקופת זמן הנחשבת לותק האתר בידיי.

מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי נכון
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

מוניטין: 2

הודעהעל ידי orshe4 » יום ש' 09 פברואר 2013 21:52

מצטער שאין לי זמן לענות לך בצורה רצינית מספיק כרגע,אני פשוט רוצה לכתוב עוד כמה מדריכים בבלוג,אבל אני אענה לך בקצרה:
מהניסיון שלי וותק האתר הוא דבר שמשפיע על התוצאות של גוגל,האם לדעתך אתר חדש ואתר וותיק שנמצאים באותו מיקוד ומקודמים באותה צורה יעלו לאותו מיקום?לדעתי האתר הוותיק יעלה בצורה יותר מהירה.
תקן אותי אם אני טועה זה יכול לחסוך לי הרבה כסף בעתיד...
orshe4
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 10 פברואר 2013 13:23

orshe4 כתב:[...]מהניסיון שלי וותק האתר הוא דבר שמשפיע על התוצאות של גוגל[...]

הניסיון שלך איננו ניסוי מבוקר, שבו לוקחים למשל 10 דומיינים ותיקים שלא היה עליהם אתר, 10 דומיינים חדשים ו-10 דומיינים ותיקים שכן היה עליהם אתר ותיק, ומקדמים אותם ל-10 ביטויי חיפוש שונים באותה שיטה בדיוק, באופן שיבטיח שציוני הרלוונטיות בגין עבודת הקידום יהיו זהים עד כמה שאפשר, וכעבור חודשיים מנתחים מבחינה סטטיסטית את המיקומים בתוצאות החיפוש.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום א' 10 פברואר 2013 16:52

זקן השבט 3 כתב:

הניסיון שלך איננו ניסוי מבוקר, שבו לוקחים למשל 10 דומיינים ותיקים שלא היה עליהם אתר, 10 דומיינים חדשים ו-10 דומיינים ותיקים שכן היה עליהם אתר ותיק, ומקדמים אותם ל-10 ביטויי חיפוש שונים באותה שיטה בדיוק, באופן שיבטיח שציוני הרלוונטיות בגין עבודת הקידום יהיו זהים עד כמה שאפשר, וכעבור חודשיים מנתחים מבחינה סטטיסטית את המיקומים בתוצאות החיפוש.

היי עמנואל כמה זמן תוכל לסמוך על תוצאות מניסוי כזה אם גוגל מדווחים על 500 שינוי אלגוריתם בשנה?

גם במקרים בהם ישנם משאבים לביצוע ניסויים מהסוג שהצגת.
אני בספק לגבי הזמן שבהם ניסויים מהסוג שאתה מציג יכולים לשרת אותך בתור בעל אתר

המשתמשים הבאים אהבו את ההודעה של מנשה אברמוב :
פרנדלי
פופולריות: 20%
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 8
מוניטין: 15

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 10 פברואר 2013 20:46

Exploter כתב:
זקן השבט 3 כתב:

היי עמנואל כמה זמן תוכל לסמוך על תוצאות מניסוי כזה אם גוגל מדווחים על 500 שינוי אלגוריתם בשנה?
גם במקרים בהם ישנם משאבים לביצוע ניסויים מהסוג שהצגת.
אני בספק לגבי הזמן שבהם ניסויים מהסוג שאתה מציג יכולים לשרת אותך בתור בעל אתר

נכון מאד. אבל אם אי-אפשר לסמוך לאורך זמן על התוצאות של ניסוי מבוקר, וצריך לחזור עליו כדי לבדוק האם הן עדיין תקפות, מה כבר אפשר לומר על התרשמות מהניסיון האישי?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום א' 10 פברואר 2013 20:57

לטעמי התרשמות שמבוססת על ניסיון המקדם(במקרה ומדובר בדמות סמכותית) והתרשמות מניסוי זהות לחלוטין.

בשני המקרים מדובר בבדיקות שתוצאותיהם אינם משקפות מסקנה לאורך טווח ארוך.
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 10 פברואר 2013 21:41

Exploter כתב:לטעמי התרשמות שמבוססת על ניסיון המקדם (במקרה ומדובר בדמות סמכותית) והתרשמות מניסוי זהות לחלוטין.
בשני המקרים מדובר בבדיקות שתוצאותיהם אינם משקפות מסקנה לאורך טווח ארוך.

לא. בניסוי המבוקר שתיארתי מקדמים 30 דפי אינטרנט שהם דפי הבית של 30 אתרים שונים לאותו ביטוי מפתח בדיוק, ומקבלים תוצאות במונחים סטטיסטיים, בעוד שהתרשמות מניסיון אישי מתייחסת לכל היותר ל-3 או 4 דפים. מי שמנתח תוצאות ניסוי מבוקר חייב להיות בעל השכלה וניסיון בשיטות מחקר במדעים (כולל השכלה בלוגיקה פורמלית), בעוד שמי שמדווח על התרשמות מהניסיון לא חושב כלל שהוא מחוייב לשיטה שמונעת הסקת מסקנות שגויות. חלק גדול מהפעילות שלי בפורומים הוא כתיבת הערות שמצביעות על תהליך הסקה שגוי, כאשר את ה"ממצאים" אפשר להסביר גם בדרכים אחרות, ואפילו הפוכות.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ג' 12 פברואר 2013 23:31

לאורך כמה זמן אפשר לסמוך על הממצאים הללו, אפילו אם בשיטה שהצגת יקדמו גם 300 אתרים...
כאשר גוגל מרמזים לנו על 500 שינויי אלגוריתם בשנה, כמה תעריך תוצאות של מחקר אם אתה יודע שכל יום ישנו סיכוי שתוצאותיו לא ישקפו את המציאות ויפלו לטימיון.

לכן כמו שאמרתי במקרה ומקדם אתרים סמכותי ישכנע אותי בבדיקה שהוא עשה אין שום סיבה שאני שאסמוך עליו פחות מתוצאות בדיקה נתונה כלשהי.

גילוי נאות: לא מכיר את פותח הנושא ולא הספקתי לקרוא את המאמר משום שהוא הוסר, פשוט מנסה לשקף את דעתי
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 13 פברואר 2013 13:09

Exploter כתב:[...]לכן כמו שאמרתי במקרה ומקדם אתרים סמכותי ישכנע אותי בבדיקה שהוא עשה אין שום סיבה שאני שאסמוך עליו פחות מתוצאות בדיקה נתונה כלשהי[...]

קידום אתרים נגד מתחרים איננו פעולה על פי צ'קליסט אלא קבלת החלטות בתנאי אי-ודאות קיצונית. כאשר רמת אי-הודאות מתקרבת ל-100% כמעט כל פעולה היא הימור, ומה שמטה את ההימור לצד זה או אחר הוא האינטואיציה המקצועית הנכונה או השגויה של מקדם האתרים.

המורים לקידום אתרים, בקורסים השונים, אמורים להיות מקדמי אתרים סמכותיים, על פי הגדרתך. אז איך זה שבוגרי הקורסים, כמעט ללא יוצא מן הכלל, הוכשרו לעבודת קידום שגוגל מעניש במרץ מזה שנתיים?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ה' 14 פברואר 2013 00:32

אני חושש שגלשת מהנקודה שאני מנסה להבהיר.

לא ממש דיברתי על המתחרים ועל הגדרת קידום אתר בתגובתי ואינני יודע למה זה נלקח כדוגמא.
אינני הגדרתי למה אני מתכוון כאשר אני מדבר על מקדמי אתרים סמכותי לכן אין גם טעם להשוות זאת למורים\מרצים.
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 14 פברואר 2013 12:27

Exploter כתב:אני חושש שגלשת מהנקודה שאני מנסה להבהיר.
לא ממש דיברתי על המתחרים ועל הגדרת קידום אתר בתגובתי ואינני יודע למה זה נלקח כדוגמא.
אינני הגדרתי למה אני מתכוון כאשר אני מדבר על מקדמי אתרים סמכותי לכן אין גם טעם להשוות זאת למורים\מרצים.

אז בוא תגדיר למה אתה מתכוון ב"מקדם אתרים סמכותי" ומדוע יש להעדיף את תשובתו על פני תוצאות ניסוי מבוקר שהסתיים בשבוע שעבר או שהסתיים בשנה שעברה. הרי גם אתה וגם אני מרבים להשיב לשאלות ולהשגות של מקדמי אתרים שמייצגים את כל מדרג רמות המקצועיות. אבל אני לעומת זאת נמנע מלענות לשאלות בתחום "טכנאות האתרים" (טיפול בקוד ובמבנה) כי אינני מייחס לעצמי סמכותיות בתחום הזו, אבל לך יש בהחלט.

מה שכן, אני מרבה להשיב שאין תשובה לשאלה שנשאלה אלא באמצעות ניסוי מבוקר, שהוא כמעט תמיד מסובך, ממושך ויקר. אבל, מאחר ולא מדובר בניסוי שמיועד לגלות חוקי טבע, אלא החלטות שרירותיות של הנהלת גוגל, ההחלטה עשויה להתהפך למחרת הניסוי. לעומת זאת, רק בתחום "טכנאות האתרים" אפשר בהחלט לסמוך על נכונות התשובה שקיבלת ממישהו שהוא "סמכותי" בעינייך, ולגלגל אותה הלאה אל מי ששואל אותך את אותה השאלה.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי מנשה אברמוב » יום ה' 14 פברואר 2013 12:40

אמנע להציג את דעתי בכדי למנוע דיון מיותר בעניין.
אך כמו שכתבת תוצאת הניסוי יכולה להתהפך לאחר כיום , וזה בידיוק מה שרציתי להבהיר.
סמל אישי של המשתמש
מנשה אברמוב
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הבא

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 33 אורחים