הצלחה בקידום אתרים בתקציב מינימלי

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

הצלחה בקידום אתרים בתקציב מינימלי

הודעהעל ידי gil_y » יום ה' 03 ינואר 2013 04:01

היי,
נגיד שאתר עוסק בביטוי מסוים.
המקום הראשון משקיע X כסף בכדי לשמור על עצמו במקום הראשון.
האם בהשקעה של X-Y כסף ניתן לעקוף את המקום הראשון?

אני מעלה פה שאלה לדיון.

אולי אפשר לנסח אותה באופן מופשט יותר
"האם הניסיון והיכולת להבין טוב יותר את האלגוריתם של גוגל מאפשרים לנו להצליח גם בתקציב נמוך מהמתחרים?"
gil_y
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 8

Re: הצלחה בקידום אתרים בתקציב מינימלי

הודעהעל ידי orann1 » יום ה' 03 ינואר 2013 11:34

ברור שכן. זה שהתקציב שלך יותר גדול, לא אומר שתעשה איתו את הדברים הנכונים.
orann1
חבר חדש
חבר חדש

פוסטים מומלצים: 3
מוניטין: 3

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 03 ינואר 2013 11:43

gil_y כתב:היי,
אני מעלה פה שאלה לדיון.
"האם הניסיון והיכולת להבין טוב יותר את האלגוריתם של גוגל מאפשרים לנו להצליח גם בתקציב נמוך מהמתחרים?"

השאלה שגויה כי אתה מתייחס לתקציב החודשי ולא לתקציב המצטבר. אם נתעלם מהמהפכה שמתחוללת עכשיו בגוגל, הבעיה של אתר שנכנס עכשיו לזירה היא לגבור על מתחרים שהתחילו שנים רבות לפניו.

יתר על כן, לא הכרת האלגוריתם הכשילה את מקדמי האתרים: כל עוד לקישור יחיד היה תמיד ערך חיובי, היה צריך בסך הכל ליצור מספיק קישורים כדי לזכות בציון רלוונטיות גבוה משל מי שיהיה במקום 1, ואז גוגל ייאלץ לשים אותך במקומו.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

מוניטין: 114

הודעהעל ידי sedmedia » יום ה' 03 ינואר 2013 12:24

לפי דעתי הדרך חשובה לא פחות ואף קצת יותר מהכסף.

דוגמאות מעולם הספורט

מכבי תל אביב וריאל מדריד בכדורגל - עונות הגלאקטיקוס:
מכבי תל אביב - המודל לא הצליח והוכיח את עצמו.
ריאל מדריד - המודל לא הצליח והוכיח את עצמו.
לעומת זאת - זה עבד חלקית בביתר ירושלים בעונה הראשונה ואחרי זה הגיעה הקריסה המוחלטת.

מכבי תל אביב בכדורסל - המודל מוכיח את עצמו בארץ באחוזים גבוהים מאוד וגם מוכיח את עצמו חלקית בחו"ל.
הסיבה לכך - יש להם דרך וגם כסף.

gil_y כתב:"האם הניסיון והיכולת להבין טוב יותר את האלגוריתם של גוגל מאפשרים לנו להצליח גם בתקציב נמוך מהמתחרים?"

כדי להצליח בגוגל לאורך זמן צריך להתחשב בשלושה גורמים עיקריים.
1. מבקרי האתר
2. "להבין" את גוגל
3. "להבין" את הצרכים של עצמנו. כדי לספק את רצונם של מבקרי האתר והן של גוגל.
sedmedia
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 17
מוניטין: 3

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 03 ינואר 2013 12:52

sedmedia כתב:כדי להצליח בגוגל לאורך זמן צריך להתחשב בשלושה גורמים עיקריים.
1. מבקרי האתר
2. "להבין" את גוגל
3. "להבין" את הצרכים של עצמנו. כדי לספק את רצונם של מבקרי האתר והן של גוגל.

עד עכשיו לא היה צורך להבין כלום בשלושת אלה. די היה להבין שני עקרונות:
א. שלכל קישור ערך חיובי.
ב. שאם תעשה מספיק קישורים אתה תהיה במקום 1.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי Maldavan » יום ה' 03 ינואר 2013 14:49

gil_y כתב:היי,

אני מעלה פה שאלה לדיון.

הערכה שלי:

כן ולא.
אני אנסה לפשט את התשובה לפרטים יבשים כדי שנבין יותר בקלות.
אתר "שטיחים מעופפים 1" משלם לחברת קידום 1000 ש"ח כל חודש>>>החברת קידום ביצעה את כל עבודת האופטימיזציה כמו שצריך, הזמינה תכנים בתקציב הזה>>רשמה לאינדקסים (כולל קישורים מהאינדקסים)>>>ואפילו רכשה שירות של קניית קישורים רלוונטיים עד כמה שאפשר (כמו שיש לנו אחד כזה בפורום שמוכר בדיוק את השירות הזה). כעבור שנה של העבודה הזאת "שטיחים מעופפים 1", עומדת במקום הראשון בביטוי המרכזי ע"י עבודת קידום רגילה שאנחנו רגילים לשמוע ולראות מחברות הקידום בארץ.

והנה אתה מגיע עם חברת "שטיחים מעופפים 2" עם תקציב של 10 אלף ש"ח לחודש.
למה תוכל לעקוף את המתחרה שלך? כי בתקציב הזה תוכל לעשות גם את כל מה שהמתחרה עשה, וגם לרכוש קישורים מהאתרים והבלוגים הסמכותיים ביותר שיש בארץ ובעולם. תזכור שיש לך יש לך 10 אלף ש"ח לכן תנסה להוציא קישור כזה:
walla.co.il/shtihim (מתוך איזהשהיא כתבה בנושא השטיחים). עכשיו תיקח עוד כמה קישורים "חזקים" שכאלה, ועל פי הנסיון שלנו ועל פי מה שאנחנו רואים בשטח (בגוגל ישראל) אכן תעקוף את ה"שטיחים המעופפים 1".

עכשיו למה לא?

כי סביר להניח שלאחר תקופה מסויימת גוגל יבינו שבצעת קניית קישורים (עבירה על חוקי גוגל), בין אם זה ע"י רובוט אוטומטי שאחראי לכך. או בצורה ידנית.

הדוגמה הזאת רק מוכיחה את הטענה (שאני טוען כבר זמן רב) שגוגל מובילים את בעלי האתרים והמקדמים ליפול בפח אחד גדול - אם תפעל בשיטה שרשמתי אכן תוביל את החברה אותה אתה מקדם למקום גבוה מה שמוביל לשיחות טלפון והזמנות שירות ועבודה מהחברה. אבל אחר כך תוענש. :clap2

השאלה שלי עכשיו היא - מה אתה מחליט לעשות?
חברת הפרסום שלך באינטרנט - feature-digital.co.il
הבלוג האישי שלי - buts.co.il
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 4
מוניטין: 11

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 03 ינואר 2013 15:01

Maldavan כתב:הערכה שלי:
כן ולא.
אני אנסה לפשט את התשובה לפרטים יבשים כדי שנבין יותר בקלות.
אתר "שטיחים מעופפים 1" משלם לחברת קידום 1000 ש"ח כל חודש>>>החברת קידום ביצעה את כל עבודת האופטימיזציה כמו שצריך, הזמינה תכנים בתקציב הזה>>רשמה לאינדקסים (כולל קישורים מהאינדקסים)>>>ואפילו רכשה שירות של קניית קישורים רלוונטיים עד כמה שאפשר (כמו שיש לנו אחד כזה בפורום שמוכר בדיוק את השירות הזה). כעבור שנה של העבודה הזאת "שטיחים מעופפים 1", עומדת במקום הראשון בביטוי המרכזי ע"י עבודת קידום רגילה שאנחנו רגילים לשמוע ולראות מחברות הקידום בארץ.

והנה אתה מגיע עם חברת "שטיחים מעופפים 2" עם תקציב של 10 אלף ש"ח לחודש.
למה תוכל לעקוף את המתחרה שלך? כי בתקציב הזה תוכל לעשות גם את כל מה שהמתחרה עשה, וגם לרכוש קישורים מהאתרים והבלוגים הסמכותיים ביותר שיש בארץ ובעולם. תזכור שיש לך יש לך 10 אלף ש"ח לכן תנסה להוציא קישור כזה:
walla.co.il/shtihim (מתוך איזהשהיא כתבה בנושא השטיחים). עכשיו תיקח עוד כמה קישורים "חזקים" שכאלה, ועל פי הנסיון שלנו ועל פי מה שאנחנו רואים בשטח (בגוגל ישראל) אכן תעקוף את ה"שטיחים המעופפים 1".
עכשיו למה לא?
כי סביר להניח שלאחר תקופה מסויימת גוגל יבינו שבצעת קניית קישורים (עבירה על חוקי גוגל), בין אם זה ע"י רובוט אוטומטי שאחראי לכך. או בצורה ידנית.
הדוגמה הזאת רק מוכיחה את הטענה (שאני טוען כבר זמן רב) שגוגל מובילים את בעלי האתרים והמקדמים ליפול בפח אחד גדול - אם תפעל בשיטה שרשמתי אכן תוביל את החברה אותה אתה מקדם למקום גבוה מה שמוביל לשיחות טלפון והזמנות שירות ועבודה מהחברה. אבל אחר כך תוענש. :clap2
השאלה שלי עכשיו היא - מה אתה מחליט לעשות?

על פי התסריט שלך שני האתרים יוענשו מתישהו ולכן אין כל טעם להשוות ביניהם.

ב-10,000 ש"ח לחודש אפשר לשכור כותב תוכן מליגת העל, ואז איכות התוכן (מבחינת עוצמת שביעות הרצון של הגולשים) תנצח את איכות התוכן של כל האתרים המתחרים ותאלץ את גוגל להציג אותו במקום הראשון. ה"בעיה" היחידה עם התסריט הזה היא שאין בו כל צורך במקדם אתרים.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי O.s.1 » יום ה' 03 ינואר 2013 15:07

אתה יכול בתקציב מאוד מינימאלי לשבור כל תחום בעולם - ולא משנה כמה הוא תחרותי
כל מה שאתה צריך לעשות זה לחשוב קצת מחוץ לקופסא, תמצא משהו שאין לאחרים בתחום, שבאמת נותן ערך מוסף לגולש, זה יביא אותך למקומות מאוד גבוהים:
- יביא לך קישורים טבעיים מהתחום
- יביא לך חיפושים ספציפיים (בראנד)
- יביא לך אחוזי הקלקות גבוהים יותר (ctr) (אם תזכיר את הערך המוסף בטייטל למשל:)

הבעיה היא לחשוב מחוץ לקופסא:) רובנו (כולל עבדך הלא כל כך נאמן) בונים קישורים כמו משוגעים, בלי לחשוב קצת מעבר...
בכל מקרה, בהצלחה
מקלחונים איכותיים, במחירים נוחים!
סמל אישי של המשתמש
O.s.1
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 6

הודעהעל ידי Maldavan » יום ה' 03 ינואר 2013 15:23

זקן השבט 3 כתב:
Maldavan כתב:

על פי התסריט שלך שני האתרים יוענשו מתישהו ולכן אין כל טעם להשוות ביניהם.

ב-10,000 ש"ח לחודש אפשר לשכור כותב תוכן מליגת העל, ואז איכות התוכן (מבחינת עוצמת שביעות הרצון של הגולשים) תנצח את איכות התוכן של כל האתרים המתחרים ותאלץ את גוגל להציג אותו במקום הראשון. ה"בעיה" היחידה עם התסריט הזה היא שאין בו כל צורך במקדם אתרים.

אני לוקח את מה שכתבת עכשיו בצורת עבודה שבה אתה משקיע את כל ה10 אלף רק על התוכן:

אם אין מקדם אתרים שאחראי להביא קישורים איכותיים מאתרים כדוגמת וואלה, איך גוגל אמור לבחון את שביעות רצון הגולשים?
תזכור שבינתיים לאתרים המתחריים שלי יש המון קישורים (בכל מיני רמות) שמובילים לאתר שלהם, שיוצר טראפיק במסה גדולה וכך גוגל יכול לבחון את שביעות הרצון.

אתה לא יכול לכתוב PPC כי תזכור שאתה משלם משכורת לכותב תוכן מליגת העל.
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 03 ינואר 2013 15:48

Maldavan כתב:אני לוקח את מה שכתבת עכשיו בצורת עבודה שבה אתה משקיע את כל ה10 אלף רק על התוכן:
אם אין מקדם אתרים שאחראי להביא קישורים איכותיים מאתרים כדוגמת וואלה, איך גוגל אמור לבחון את שביעות רצון הגולשים?[...]

כניסות מדפי תוצאות החיפוש של גוגל, מכניסה ישירה (כי כתובת האתר פורסמה בעיתון, בטלוויזיה, בפלייר בתיבת הדואר, או בבנר פרסומי) הן לא כניסות מקישורים. מספרם וטיבם של הקישורים הנכנסים אינם משפיעים על רמת שביעות רצונו של המבקר.
Maldavan כתב:[...]
תזכור שבינתיים לאתרים המתחריים שלי יש המון קישורים (בכל מיני רמות) שמובילים לאתר שלהם, שיוצר טראפיק במסה גדולה וכך גוגל יכול לבחון את שביעות הרצון....]

מה פתאום? רק לפני כמה ימים זיו פירסם פה קישור למחקר שמראה שהקישורים הנכנסים כמעט ולא מביאים טראפיק. כדי להביא טראפיק צריך לשכנע בעלי אתרים אחרים לקשר אלייך לתועלת המבקרים שלהם. והרי כל הקידום בקישורי ס-פ-א-ם נועד לעקוף את הצורך הזה. אז גם לעבודת השכנוע הזו צריך לשכור מומחים ליחסי ציבור במקום מקדמי אתרים.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי Maldavan » יום ה' 03 ינואר 2013 15:55

זקן השבט 3 כתב:
Maldavan כתב:אני לוקח את מה שכתבת עכשיו בצורת עבודה שבה אתה משקיע את כל ה10 אלף רק על התוכן:
אם אין מקדם אתרים שאחראי להביא קישורים איכותיים מאתרים כדוגמת וואלה, איך גוגל אמור לבחון את שביעות רצון הגולשים?[...]

כניסות מדפי תוצאות החיפוש של גוגל, מכניסה ישירה (כי כתובת האתר פורסמה בעיתון, בטלוויזיה, בפלייר בתיבת הדואר, או בבנר פרסומי) הן לא כניסות מקישורים. מספרם וטיבם של הקישורים הנכנסים אינם משפיעים על רמת שביעות רצונו של המבקר.
Maldavan כתב:[...]
תזכור שבינתיים לאתרים המתחריים שלי יש המון קישורים (בכל מיני רמות) שמובילים לאתר שלהם, שיוצר טראפיק במסה גדולה וכך גוגל יכול לבחון את שביעות הרצון....]

מה פתאום? רק לפני כמה ימים זיו פירסם פה קישור למחקר שמראה שהקישורים הנכנסים כמעט ולא מביאים טראפיק. כדי להביא טראפיק צריך לשכנע בעלי אתרים אחרים לקשר אלייך לתועלת המבקרים שלהם. והרי כל הקידום בקישורי ס-פ-א-ם נועד לעקוף את הצורך הזה. אז גם לעבודת השכנוע הזו צריך לשכור מומחים ליחסי ציבור במקום מקדמי אתרים.

שלא תבין אותי לא נכון, מסכים אם כל מה שכתבת עכשיו, והלוואי ואצלי בחברה היו מסכימים לפעול כך.

אבל עדין התשובה של לפרסם בעיתון/דואר וכו' פסולה מכיוון שאין לך את התקציב לכך - אתה זה שכתבת בהתחלה שהתקציב של ה10 אלף הולך לכותב תוכן מליגת העל.
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 03 ינואר 2013 16:21

Maldavan כתב:שלא תבין אותי לא נכון, מסכים אם כל מה שכתבת עכשיו, והלוואי ואצלי בחברה היו מסכימים לפעול כך.
אבל עדין התשובה של לפרסם בעיתון/דואר וכו' פסולה מכיוון שאין לך את התקציב לכך - אתה זה שכתבת בהתחלה שהתקציב של ה10 אלף הולך לכותב תוכן מליגת העל.

תקציב של 10,000 ש"ח לחודש הוא תקציב של 60,000 ש"ח ל-6 חודשים. אם זהו בית עסק מקומי אפשר למצוא בתוך זה תקציב לפרסום במקומון או בפליירים בתיבות הדואר למשל, כדי ליצור תנועה ראשונית לאתר.

מי שמפריע לניצול מירבי ומיטבי של תקציב הקידום באינטרנט הוא מקדם האתרים שמעוניין שכל התקציב יישפך לעבודת הקידום האורגני.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ה' 03 ינואר 2013 17:34

עמנואל,
אתה ביקורתי מאוד באשר לשיטה של "כמה שיותר קישורים".
למה זה?
מאיפה ההנחה שמרבית המקדמים משתמשים בשיטה הזו?

בנוגע לכתיבת תוכן מליגת העל.
אתה טוען שדיי בכתיבת תוכן איכותי בכדי לגבור על המתחרים?

נגיד ואתה חנות שטיחים. איזה תוכן היית מגדיר כ"פורץ דרך" וככזה שיכניס אותך למקום הראשון? מה אתה כבר יכול להוסיף שלא קיים באתרים אחרים?
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

מוניטין: 2

הודעהעל ידי Maldavan » יום ה' 03 ינואר 2013 18:57

gil_y7 כתב:נגיד ואתה חנות שטיחים. איזה תוכן היית מגדיר כ"פורץ דרך" וככזה שיכניס אותך למקום הראשון? מה אתה כבר יכול להוסיף שלא קיים באתרים אחרים?

או הוו :wave
סמל אישי של המשתמש
Maldavan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ה' 03 ינואר 2013 19:08

Maldavan כתב:
gil_y7 כתב:נגיד ואתה חנות שטיחים. איזה תוכן היית מגדיר כ"פורץ דרך" וככזה שיכניס אותך למקום הראשון? מה אתה כבר יכול להוסיף שלא קיים באתרים אחרים?

או הוו :wave

למה הגבת? עכשיו הוא יברח מהתגובה לשאלה שלי.
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

מוניטין: 2

הבא

• נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    מחבר

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר