עדכון פינגווין גדול בדרך...

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

Re: עדכון פינגווין גדול בדרך...

הודעהעל ידי יורם » יום ה' 23 אוגוסט 2012 15:11

זקן השבט 3 כתב:מהפרספקטיבה שלך אתה רואה רק קשיים ובעיות שאם היית עובד בצוות של גוגל שמועסק לפתור אותן, בעזרת גישה לנתונים שגוגל אוסף, היו נפתרות, אולי בקלות ואולי לא בקלות.

כל מה שאני אומר, זה שיותר קל לגוגל לזהות קישורים מלאכותיים שמקורם בדפוסי עבודה מאוד שבלונים של מקדמי אתרים, מאשר לנסות לנחש מהם "פרופילים טבעיים" מבין ים של "פרופילים טבעיים" קיימים וכאלה שעדיין לא קיימים.
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 6
מוניטין: 22

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 אוגוסט 2012 15:24

יורם כתב:
זקן השבט 3 כתב:מהפרספקטיבה שלך אתה רואה רק קשיים ובעיות שאם היית עובד בצוות של גוגל שמועסק לפתור אותן, בעזרת גישה לנתונים שגוגל אוסף, היו נפתרות, אולי בקלות ואולי לא בקלות.

כל מה שאני אומר, זה שיותר קל לגוגל לזהות קישורים מלאכותיים שמקורם בדפוסי עבודה מאוד שבלונים של מקדמי אתרים, מאשר לנסות לנחש מהם "פרופילים טבעיים" מבין ים של "פרופילים טבעיים" קיימים וכאלה שעדיין לא קיימים.

לא נכון. אם הם חיפשו ומצאו פרופיל קישורים טבעי, סטיה ממנו מצביעה על מלאכותיות, עם טולרנטיות שגיאה מסויימת. ממש כמו שבחיל הפרשים הפרוסי סטיה מהפרופיל הטבעי מעידה על ירידה ברמת אימון הסוסים או עליה במקרי הרצח המתחזים לבעיטות סוס.

אם בשנת 2002 גוגל חיפש דרכים לזהות פרופיל קישורים מלאכותי, כדי להימנע מ"עונש קולקטיבי", בשנת 2012 הוא צריך לחפש את הקישור הטבעי הבודד בתוך אוקיאנוס של קישורים מלאכותיים שמייצרים מאות אלפי מקדמי אתרים חרוצים בהודו, ישראל ושאר העולם. עושה רושם שלגוגל כבר לא איכפת לשרוף את כל העיר ולהעניש תוך כדי כך גם את הצדיק היחיד בסדום.

תחשוב על סיבה אפשרית טובה למה לגוגל לנהוג אחרת.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי יורם » יום ה' 23 אוגוסט 2012 15:55

התחלנו בדיון כאשר דיברנו על הכלי החדש של מרקטסמוראי ועל ההנחה שלהם שגוגל מציבים מעין רף מלאכותיות שנקבע לפי כמות ביטוי המטרה באנקור טקסט של הקישורים. זו דוגמא לדרך מהירה שבה ניתן לטפל בכמויות עצומות של קישורים ולזהות מלאכותיות.
ודרך אגב, לא רק לזהות מלאכותיות אלא גם להפחית אותה. משום שברגע שהמוני ההודים שמייצרים קישורים מקבלים הנחייה מהספקים שלהם שלא לעבור את ה-30% של קישורי המטרה ולגוון את טקסט העוגן, הרי שזה גורם להפחתה של השפעת הקידום המלאכותי על תוצאות החיפוש.
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 אוגוסט 2012 21:48

יורם כתב:התחלנו בדיון כאשר דיברנו על הכלי החדש של מרקטסמוראי ועל ההנחה שלהם שגוגל מציבים מעין רף מלאכותיות שנקבע לפי כמות ביטוי המטרה באנקור טקסט של הקישורים. זו דוגמא לדרך מהירה שבה ניתן לטפל בכמויות עצומות של קישורים ולזהות מלאכותיות.
ודרך אגב, לא רק לזהות מלאכותיות אלא גם להפחית אותה. משום שברגע שהמוני ההודים שמייצרים קישורים מקבלים הנחייה מהספקים שלהם שלא לעבור את ה-30% של קישורי המטרה ולגוון את טקסט העוגן, הרי שזה גורם להפחתה של השפעת הקידום המלאכותי על תוצאות החיפוש.

ברור הרי שאם מקדמי האתרים מאמינים שאם טקסט העוגן כולל את ביטוי המטרה זה משפר מאד את ערך הקישור, אבל פרופיל קישורים שיש בו 30% קישורים שכוללים את ביטוי המטרה בטקסט העוגן, גם אם יש גיוון רב, מפעיל את "פינגווין", הם יתבייתו על 28-29%, מה שישכנע מיד את גוגל להפעיל את "פינגווין" כאשר יש 28%, וחוזר חלילה.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי talprihar » יום ה' 23 אוגוסט 2012 22:16

אני עוקב אחרי עשרות אתרים שהייתה לי נגיעה בקידומם בשנים האחרונות - נתח נכבד מאוד מהם קודם עם אנקורים מדוייקים לא של 30% אלא 100% , אף לא אחד מהם עם אנקורים של פחות מ-30% וגם לא 50%
אף לא אחד מהם נפגע בפינגווין.

לדעתי, ובניגוד לדעה הרווחת בנושא ומהסתכלות על מילים ואתרים אחרים שכן נפגעו - האנקורים המדוייקים הם אולי טריגר אחד זניח יחסית כשהוא עומד בפני עצמו בענישה על ידי פינגווין בעוד הטריגר העיקרי הוא מאזן איכות מקורות הקישורים ומאזן איכות המקורות של מקורות הקישורים.
פורום קידום אתרים טכנולוגי - כל התוכנות, Black Hat כלי האוטומציה והמידע החם בקהילה הצומחת שלנו.
וכמובן בבלוג שלי עם כל המידע על טכנולוגיות קידום אתרים אוטומטי.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 5
מוניטין: 18

הודעהעל ידי יורם » יום ה' 23 אוגוסט 2012 23:30

זה יכול להיות גם וגם.
קישורים עם אנקור טקסט ממקורות באיכות נמוכה יעידו יותר על מלאכותיות.

המשתמשים הבאים אהבו את ההודעה של יורם :
painkille5
פופולריות: 20%
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי talprihar » יום ה' 23 אוגוסט 2012 23:39

בדיוק, בשורה התחתונה האנקורים המדוייקים הם רק עוד איזהשהו טריגר אחד בשרשרת טריגרים שמפעילים את העונש הזה,

הסיבה היחידה שכולם נתפסו רק לנושא האנקורים היא שכמה קשקשנים רשמו על זה יום לאחר העדכון - והם רשמו על זה בגלל שכמה שבועות לפני העדכון ברשימת השינויים החודשיים של גוגל הייתה הידיעה ההיא על "סיגנל קישורים שגוגל כיבו" שכל העולם מייד רשמו עליו שזה האנקור טקטס, והיום עוד הרבה אנשים מנסים לעשות מזה קופה.

הרי זה מגוחך להעניש רק לפי אנקורים, אם מסתכלים על פרופיל קישורים של אתר שלא עבר קידום וקיבל הרבה קישורים טבעיים - רוב הקישורים המוחלט שלו יופיע על שם המותג שלו \ כתובת האתר שלו, לפי תאורית האנקורים גוגל אמור להעניש אותו על שם המותג שלו, הרי לגוגל אין מושג שדומיין asdf.com
שיש לו 1000 קישורים במילה "משה מנעולים" בעצם קיבל קישורים על שם המותג שלו ולא מנסה לקדם על המילה "משה מנעולים" (כמו שמצוי לקדם על שמות מותג של מתחרים נניח)
פורום קידום אתרים טכנולוגי - כל התוכנות, Black Hat כלי האוטומציה והמידע החם בקהילה הצומחת שלנו.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי יורם » יום ו' 24 אוגוסט 2012 01:40

לי היה דף מאתר טוב שחטף עונש בביטוי יורם בן אבו שרק אני התחרתי עליו. ועוד דפים נוספים שחטפו עונשים בביטויים ספציפיים. יכול להיות שזה בא ביחד עם העובדה שהקישורים היו ממקורות לא איכותיים במיוחד.
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי talprihar » יום ו' 24 אוגוסט 2012 08:22

אני אומר שהיית מקבל את העונש גם אם היית מגוון באנקורים ברמה של 100% - רק בגלל הנושא של המקורות הלא איכותיים, אבל הנושא של האנקורים בלי ספק מוסיף כדי למקד את העונש בביטויים ספציפיים, תופעה שאני גם ראיתי בצורה מוחלטת , דפים שנענשו בביטוי מסויים שקושר לא מעט ממקורות זבל עם אנקורים מסויימים בעוד ביטויים אחרים באותו דף שקושרו גם עם 100% אנקורים - ממקורות טובים יותר, עדייף במקומם.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי יורם » יום ו' 24 אוגוסט 2012 09:00

talprihar כתב:אני אומר שהיית מקבל את העונש גם אם היית מגוון באנקורים ברמה של 100% - רק בגלל הנושא של המקורות הלא איכותיים, אבל הנושא של האנקורים בלי ספק מוסיף כדי למקד את העונש בביטויים ספציפיים, תופעה שאני גם ראיתי בצורה מוחלטת , דפים שנענשו בביטוי מסויים שקושר לא מעט ממקורות זבל עם אנקורים מסויימים בעוד ביטויים אחרים באותו דף שקושרו גם עם 100% אנקורים - ממקורות טובים יותר, עדייף במקומם.

כשאני מדבר על מקורות לא איכותיים אני לא מדבר על מאמרים חסרי ערך ממקורות מוספמים. אני מדבר על מקורות שכל מקדמי האתרים עשו בהם שימוש כדוגמת מערכות ליצירת בלוגים עם תוכן שנותן מידע.

דרך אגב, הדוגמה שלך רק מראה יותר בבירור את הקשר בין האנקור טקסט לעונש. וזאת משום שאותם הדפים חטפו עונש לביטוי מסויים אך לא לביטוי אחר.
אי אפשר לומר של גיוון האנקור טקסט יש השפעה זניחה, האנקור טקטס הוא זה שקובע באיזה ביטוי תעוף.
יכול להיות שזה גם עניין של כמות והסיבה לכך שלא ראית תעופה בביטויים שהקישורים שלהם היו איכותיים, היא משום שבאופן הגיוני היכולת שלך להוציא קישורים ממקורות איכותיים היא קטנה יותר מאשר ממקורות לא איכותיים.
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי talprihar » יום ו' 24 אוגוסט 2012 09:22

מקורות לא איכותיים לפי ראות עיני בפינגווין = מקומות שבעצמם נענשו ע"י פינגווין, אני רואה את העדכון הזה כמשהו הפוך למדד ה TrustRank של גוגל הייתי קורא לעדכון הזה DisTrustRank לפי איך שזה נראה..

ובטח שיש קשר לאנקור - שוב כפי שכבר רשמתי, הוא אחד הטריגרים, אבל האנקור - לא שימוש היתר באנקור. בכל מקרה כמדד יחיד הוא ממש לא יוביל לענישה.

לעומת זאת - מקור לא איכותי - לבדו יוביל לענישה ולפי הדברים הנצפים הענישה תהיה בביטוי שמקושר מאותו מקור לא איכותי, גם אם זה המקום היחיד בו אותו אנקור מופיע, גם אם הוא שם הבראנד או ה URL או לא משנה מה.

מן הסתם כשמישהו משתמש באותו אנקור הרבה פעמים יש יותר סיכוי שאותו אנקור יופיע במקומות לא איכותיים שחטפו בעדכון - ולכן אותו אנקור ייענש, אך זה לא יהיה בגלל אחוזי השימוש בו.
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי יורם » יום ו' 24 אוגוסט 2012 10:21

talprihar כתב:מן הסתם כשמישהו משתמש באותו אנקור הרבה פעמים יש יותר סיכוי שאותו אנקור יופיע במקומות לא איכותיים שחטפו בעדכון - ולכן אותו אנקור ייענש, אך זה לא יהיה בגלל אחוזי השימוש בו.

לפי מה שאתה אומר טל, אם אני אכניס לדף אלף קישורים לא איכותיים באלף אנקור טקסטים שונים הדף יענש באלף ביטויים שונים (ואם הוא לא עף מהאינדקס אז הוא לא יענש ביתר הביטויים).

זה לא מה שאני ראיתי מהנסיון שלי.

את הענישה באנקורטקס ראיתי כבר לפני שנתיים בערך כאשר 2 דפים שונים שלי עפו ב2 ביטויים שונים. במשך חצי שנה בערך הם לא הופיעו בביטוי החיפוש שהיה גם האנקור טקסט העיקרי לאותם ביטויי חיפוש.
אז לא השתמשתי בתוכנות, אבל קישרתי לדפים באופן "טבעי" ממאמרים שונים בבלוגים ובדיונים עיניינים בפורומים.
אחרי מספר חודשים שבהם חיכיתי בכדי לראות אם משהו משתנה ושום דבר לא השתנה, התחלתי בגיוון של האנקור טקסט (עם קישורים ממקורות בעלי איכות דומה) ולאחר זמן מה הדפים הללו חזרו לעמוד הראשון שבו הם היו.
זה נותן לי את התחושה שלאנקור טקסט יש חשיבות רבה יותר מרק סמן שמסמן באיזה ביטוי להעניש, זה בעיני סמן למלאכותיות.

דרך אגב, אותו הדבר עשיתי גם על הדף שקודם על השם שלי וגם אותו הוצאתי מהעונש הזה. שוב, גיוון באנקור טקסט עם קישורים ממקורות בעלי אותה איכות.

מה שגורם לי לחשוד שגוגל הורידו את הרף, זה שדפים שכבר המון המון זמן (שנה ויותר) שלא קידמתי אותם, חטפו זבנג בפינגווין (והמכנה המשותף בינהם שאני יכול לחשוב עליו, זה אחידות באנקור טקסט). אני לא מתחיל לגוון באנקור טקסט של הקישורים לדפים הללו משום שלדעתי העדכון לא עסק רק באנקור טקסט והוא כלל בתוכו מרכיבים נוספים שאין לי מושג לגביהם ואני לא ממש יודע אם שווה לי להשקיע בחילוץ הדפים הללו.
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי talprihar » יום ו' 24 אוגוסט 2012 10:58

לא בדיוק.
לפי מה שאתה אומר טל, אם אני אכניס לדף אלף קישורים לא איכותיים באלף אנקור טקסטים שונים הדף יענש באלף ביטויים שונים (ואם הוא לא עף מהאינדקס אז הוא לא יענש ביתר הביטויים).

אני אומר שהוא פשוט ייענש כדף - לא משנה באיזה ביטוי.
מה שראיתי במקרי הענישה כאשר יש לך אנקור אחד שנענש או מספר אנקורים אז ניחא ושאר האתר בשאר המילים היה בסדר יחסית אם כי נצפו תופעות מוזרות, אבל כשיותר מידי "אנקורים" חטפו - כל הדף \ האתר פשוט איבד את היכולת להיות מדורג בכל ביטוי שהוא כולל חיפוש מדוייק של הטייטל או URL.
(לכן זה עוד חלק ממה שאני חושב על זה כמדד DisTrustRank - ישנן רמות ענישה מאוד שונות שנצפו מירידה של כמה מקומות עד חוסר יכולת מוחלטת לדרג שום ביטוי)

לגבי השאר זה טוב ויפה,
אבל איך אתה מסביר את העובדה שכמעט 100 אתרים שונים לחלוטין ושייכים לאנשים שונים, שכולם עם עשרות דפים שקודמו עם כמעט 100% אנקורים מדוייקים במשך שנים - אף לא אחד מהם נפגע?

לעומת זאת היחידים שראיתי שכן נפגעו הם כאלו עם אנקורים מדוייקים או לא מדוייקים - אך שקיבלו קישורים ממקורות באיכות ירודה, ונפגעו באותם האנקורים שהיו במקומות הירודים, זה נצפה בכל אחד ואחד מהמקרים שנבדקו.

שים לב למשהו נחמד , הנה פרופיל קישורים טבעי לחלוטין:
תמונה
מדוע שהוא לא ייענש בביטוי הזה? למה כאן אחידות האנקור מראה על טבעיות ואילו הביטוי "קידום אתרים" היה מראה על מלאכותיות?

* אגב המדדים האחרים שלדעתי מאוד משפיעים בנוסף לאיכות המקורות זה בעיקר קצב ההוספה והפיזור לאורך הזמן - נראה שזה גם היה עניין ניכר.

למזלי במקרה אחד לפחות הייתה לי שליטה מלאה על הקישורים הבעייתיים אז הסרתי את כולם ונחכה לעדכון הבא לראות את התוצאות ולהכין CASE STUDY מסודר בנוסף לעוד כמה נסיונות שעשיתי בנושא :)
talprihar
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי יורם » יום ו' 24 אוגוסט 2012 11:15

talprihar כתב:מה שראיתי במקרי הענישה כאשר יש לך אנקור אחד שנענש או מספר אנקורים אז ניחא ושאר האתר בשאר המילים היה בסדר יחסית אם כי נצפו תופעות מוזרות, אבל כשיותר מידי "אנקורים" חטפו - כל הדף \ האתר פשוט איבד את היכולת להיות מדורג בכל ביטוי שהוא כולל חיפוש מדוייק של הטייטל או URL.

מה שאתה אומר רק מחזק בעיני את הנושא של חשיבות הגיוון באנקור טקסט. אפשר להסביר את מה שאתה מתאר שכאשר גוגל מזהים רמה גבוהה של מלאכותיות, אז הדף חוטף יותר עד כדי כך שהאתר כולו יסומן כאתר לא מהימן שעושים עליו עבודת קידום מלאכותית.

talprihar כתב:לגבי השאר זה טוב ויפה,
אבל איך אתה מסביר את העובדה שכמעט 100 אתרים שונים לחלוטין ושייכים לאנשים שונים, שכולם עם עשרות דפים שקודמו עם כמעט 100% אנקורים מדוייקים במשך שנים - אף לא אחד מהם נפגע?
לעומת זאת היחידים שראיתי שכן נפגעו הם כאלו עם אנקורים מדוייקים או לא מדוייקים - אך שקיבלו קישורים ממקורות באיכות ירודה, ונפגעו באותם האנקורים שהיו במקומות הירודים, זה נצפה בכל אחד ואחד מהמקרים שנבדקו.

אין לי דרך לדעת, אני לא מכיר את האתרים ומה נעשה עליהם.
כמו שאמרתי יכול להיות שהסמן למלאכותיות זה עניין של שילוב כמות קישורים/ איכות מקורות ואחידות טקסט העוגן.
אתה בעצמך אמרת פעם שלאתרי הכסף שלך אתה משתדל לקשר כמה שפחות.
צריך לבדוק את נושא כמות הקישורים ואחידות טקסט העוגן בשני המקרים

talprihar כתב:למזלי במקרה אחד לפחות הייתה לי שליטה מלאה על הקישורים הבעייתיים אז הסרתי את כולם ונחכה לעדכון הבא לראות את התוצאות ולהכין CASE STUDY מסודר בנוסף לעוד כמה נסיונות שעשיתי בנושא :)

אם היית משאיר אותם ורק משנה להם את האנקור טקסט, היית לומד יותר (להוריד לגמרי אפשר גם אחר כך).
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי יורם » יום ו' 24 אוגוסט 2012 11:24

talprihar כתב:
שים לב למשהו נחמד , הנה פרופיל קישורים טבעי לחלוטין:
תמונה
מדוע שהוא לא ייענש בביטוי הזה? למה כאן אחידות האנקור מראה על טבעיות ואילו הביטוי "קידום אתרים" היה מראה על מלאכותיות?

לא הבנתי כל כך מה שאלת.

דרך אגב, לדעתי יש הבדל בין דף פנימי לדף הבית.
כפי שציינת זה יהיה מאוד סביר שתהיה אחידות באנקור טקסט לדפי בית של מותגים לדוגמה. דפי בית יקושרו בשמות המותג. פחות סביר לדפים פנימיים.
התופעות שאני מדבר עליהם הם על דפים פנימיים ולא דפי בית.
אבל גם על דפי בית זה יכול לקרות ראה המקרה של אקטיבטק ואיתן יריב ומטרות קידום אתרים שלילי נוספות.
בדפי בית לדעתי הטולרנטיות גבוהה יותר לאחידות בטקסט העוגן מאשר בדפים פנימיים.
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הקודםהבא

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 48 אורחים