עדכון פינגווין גדול בדרך...

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

Re: עדכון פינגווין גדול בדרך...

הודעהעל ידי dukim » יום ה' 23 אוגוסט 2012 10:44

יורם כתב:
זקן השבט 3 כתב:
יורם כתב:הם טוענים שלפי הממצאים שלהם כיום 30% של קישורי מטרה (קישורים שמכילים את ביטוי המטרה בטקסט העוגן), זה הרף המקסימלי שבו גוגל מעניש בעדכון הפינגווין.
הם לא ערבים לכך שבעוד חודש הרף לא ישתנה. ולכן זה לעת עתה.

זהו הרי הרעיון הותיק והמטופש של רנדי פישקין איך להגיש לגוגל פרופיל קישורים מלאכותי שמתחזה לפרופיל קישורים טבעי. למי שמציע את זה עוד לא נפל האסימון שלגוגל כבר נפל האסימון, והם מבינים שפרופיל קישורים עם 29% קישורי מטרה הוא קרוב לודאי מלאכותי.

לא אין קשר לפרופיל קישורים טבעי.
מדובר על טריגר שמסמן אתר/דף כמלאכותי.

אני אישית סבור שהטריגר הזה שונה בפינגווין האחרון ואכן הרף להפעלת התריגר ירד (כמה ירד אין לי מושג).

הרעיון של פרופיל קישורים טבעי הוא איננו נכון בעיני, אבל הרעיון של פרופיל קישורים לא טבעי הוא הגיוני בעיני.

דיון לעניין בפורום!
+2, אם אפשר.
שאפו למתדיינים.
מוצעים לך שני לינקים קלים לאתרך, לא תיקח?
ב- Titles וב- Thing.
dukim
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 4
מוניטין: 0

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 אוגוסט 2012 11:45

dukim כתב:
יורם כתב:
זקן השבט 3 כתב:
יורם כתב:הם טוענים שלפי הממצאים שלהם כיום 30% של קישורי מטרה (קישורים שמכילים את ביטוי המטרה בטקסט העוגן), זה הרף המקסימלי שבו גוגל מעניש בעדכון הפינגווין.
הם לא ערבים לכך שבעוד חודש הרף לא ישתנה. ולכן זה לעת עתה.

זהו הרי הרעיון הותיק והמטופש של רנדי פישקין איך להגיש לגוגל פרופיל קישורים מלאכותי שמתחזה לפרופיל קישורים טבעי. למי שמציע את זה עוד לא נפל האסימון שלגוגל כבר נפל האסימון, והם מבינים שפרופיל קישורים עם 29% קישורי מטרה הוא קרוב לודאי מלאכותי.

לא אין קשר לפרופיל קישורים טבעי.
מדובר על טריגר שמסמן אתר/דף כמלאכותי.
אני אישית סבור שהטריגר הזה שונה בפינגווין האחרון ואכן הרף להפעלת הטריגר ירד (כמה ירד אין לי מושג).
הרעיון של פרופיל קישורים טבעי הוא איננו נכון בעיני, אבל הרעיון של פרופיל קישורים לא טבעי הוא הגיוני בעיני.

דיון לעניין בפורום!
+2, אם אפשר.
שאפו למתדיינים.

אחרי כאלה מחמאות חובה להמשיך את הדיון, למרות שרבים מהקוראים ודאי חושבים שמדובר בפילוסופיה טהורה.

השאלה האם יש דבר כזה "פרופיל קישורים טבעי" היא שאלה אמפירית ואני משער שגוגל כבר עבדו עליה לא מעט ואולי גם יש להם תשובה חד-משמעית. הצעד הראשון שאני הייתי עושה היה לאסוף מדגם מספיק גדול של דפי אינטרנט שסביר מאד להניח שמקדמי אתרים לא עובדים עליהם ("תולדות המהפכה הצרפתית", "תמונות מהטיול שלי לניו זילנד", "במה להצגת פרי עטם של משוררים ישראלים צעירים" וכו') ומנסה להבחין האם קיימת אקראיות מוחלטת או שקיים דגם (פרופיל) "טבעי" של יצירת קישורים אליהם, כמו שקיימים דגמים בכמעט כל התנהגות אנושית, למרות השוני בין בני האדם. בכל מקרה, סטיה גדולה מהאקראיות או סטיה גדולה מהדגם הטבעי שנתגלה במחקר מהווה "ראיה נסיבתית סטטיסטית" ל"מלאכותיות" פרופיל הקישורים.

רנדי פישקין למשל סבור שקיים דגם "טבעי" וממליץ להתחזות אליו, בעוד שממציאי הכלי לחיסון מפני "פינגווין" ששלחו לי את המייל הזה סבורים שמרוב התחזות גוגל כבר לא מאמינים לדגם ה"טבעי" ומענישים אותו יחד עם אותם כמה צדיקים בסדום שקיבלו אותו באופן טבעי ותמים.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי יורם » יום ה' 23 אוגוסט 2012 12:28

ואני אומר שקיימים המון סוגים שונים של אתרים ברחבי האינטרנט, אתרים שונים עם קהלים שונים עם דפוסי התנהגות שונים.
לא רק שזה מאוד קשה לקטלג את כל דפוסי ההתנהגות הללו ולהגדיר "פרופילים טבעיים" עבורם, הרי שיש גם סוגי אתרים שעדיין לא הוקמו, כיצד תגדיר עבורם פרופיל טבעי? כיצד היית מגדיר פרופיל טבעי עבור אתר כמו פייסבוק לפני שהוא הוקם?
אין הגיון בהגדרת פרופיל טבעי.

לעומת זאת, העניינים קצת יותר פשוטים כאשר מדובר בעבודת קידום אתרים.
אם גוגל רוצים לנטרל קידום אתרים מלאכותי, כל מה שהם צריכים לעשות זה לזהות את דפוסי העבודה של מקדמי האתרים וזה הרבה יותר פשוט.
לינקים בפוטר (בשילוב עם מדידת פרמטרים של כמות הקישורים, איכות האתרים המקשרים ונראות הקישור), אנקור טקסט (כמות מרובה של קישורים בעלי אנקור טקסט ממוקד, אולי יחסים או משהו דומה).
זיהוי רשתות לממכר קישורים (באמצעות מערכת קשרים, תלונות ועוד)

לכן לדעתי גוגל לא בודקים את "טבעיות הקידום" של הדף אלא את "מלאכותיות הקידום".

המשתמשים הבאים אהבו את ההודעה של יורם :
orann1
פופולריות: 20%
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 6
מוניטין: 22

הודעהעל ידי orann1 » יום ה' 23 אוגוסט 2012 12:41

יורם כתב:ואני אומר שקיימים המון סוגים שונים של אתרים ברחבי האינטרנט, אתרים שונים עם קהלים שונים עם דפוסי התנהגות שונים.
לא רק שזה מאוד קשה לקטלג את כל דפוסי ההתנהגות הללו ולהגדיר "פרופילים טבעיים" עבורם, הרי שיש גם סוגי אתרים שעדיין לא הוקמו, כיצד תגדיר עבורם פרופיל טבעי? כיצד היית מגדיר פרופיל טבעי עבור אתר כמו פייסבוק לפני שהוא הוקם?

אם גוגל רוצים לנטרל קידום אתרים מלאכותי, כל מה שהם צריכים לעשות זה לזהות את דפוסי העבודה של מקדמי האתרים וזה הרבה יותר פשוט.
לינקים בפוטר (בשילוב עם מדידת פרמטרים של כמות הקישורים, איכות האתרים המקשרים ונראות הקישור), אנקור טקסט (כמות מרובה של קישורים בעלי אנקור טקסט ממוקד, אולי יחסים או משהו דומה).

מסכים לגמרי. קשה לבדוק משהו טבעי כיוון שהוא אקראי ואין לו חוקים. לעומת זאת מלאכותיות קל לבדוק.
orann1
חבר חדש
חבר חדש

פוסטים מומלצים: 3
מוניטין: 3

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 אוגוסט 2012 12:57

orann1 כתב:
יורם כתב:ואני אומר שקיימים המון סוגים שונים של אתרים ברחבי האינטרנט, אתרים שונים עם קהלים שונים עם דפוסי התנהגות שונים.

מסכים לגמרי. קשה לבדוק משהו טבעי כיוון שהוא אקראי ואין לו חוקים. לעומת זאת מלאכותיות קל לבדוק.

שניכם טועים. לנתונים הרב-שנתיים של מספר החיילים בחיל הפרשים הפרוסי שנהרגו מבעיטות סוסים ופרדות יש דגם (פרופיל) טבעי:
ראו: http://www.answers.com/topic/prussian-horse-kicks
http://www.umass.edu/wsp/statistics/les ... index.html
http://www.zoology.ubc.ca/~whitlock/bio ... tions.html
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ה' 23 אוגוסט 2012 13:24, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי dukim » יום ה' 23 אוגוסט 2012 13:05

פרט, נמק, הפנה?
מוצעים לך שני לינקים קלים לאתרך, לא תיקח?
ב- Titles וב- Thing.
dukim
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 4
מוניטין: 0

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 אוגוסט 2012 13:17

dukim כתב:פרט, נמק, הפנה?

מותו של כל חייל בחיל הפרשים הפרוסי מבעיטת סוס או פרד הוא כמובן ארוע אקראי. אבל בניתוח הנתונים הרב-שנתיים של סך המקרים נחשף פרופיל מתמטי טבעי - ההתפלגות על פי Poisson. סטיה מהפרופיל הטבעי מהווה בהחלט סיבה מוצדקת למישהו בצמרת הצבא הפרוסי לחשוד שבאחת העוצבות חלה ירידה ניכרת ברמת אימון הסוסים, או שאירעו בה מקרי רצח שהוסוו כמוות מבעיטת סוס.
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ה' 23 אוגוסט 2012 13:32, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי יורם » יום ה' 23 אוגוסט 2012 13:27

"תהליך פואסון הוא תהליך אקראי היכול לשמש כמודל לתהליכים בהם התרחשויות אקראיות מתרחשות בזו אחר זו בלי תלות הדדית."

למה אתה חושב שאפשר לתאר את תהליך הוספת הקישורים "הטבעי" כרצף של "התרחשויות אקראיות המתרחשות בזו אחר זו בלי תלות הדדית."?
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 אוגוסט 2012 13:37

יורם כתב:"תהליך פואסון הוא תהליך אקראי היכול לשמש כמודל לתהליכים בהם התרחשויות אקראיות מתרחשות בזו אחר זו בלי תלות הדדית."
למה אתה חושב שאפשר לתאר את תהליך הוספת הקישורים "הטבעי" כרצף של "התרחשויות אקראיות המתרחשות בזו אחר זו בלי תלות הדדית."?

משום שאם אני יוצר קישור יוצא באופן טבעי לדף באתר שיש בו למשל מידע נוסף שעשוי לעניין את המבקרים שבאתר שלי, אבל אינני מתכוון להוסיף לאתר שלי את המידע הזה, אני עושה זאת ללא תלות במי שעשה כמוני לפניי או שיעשה כמוני אחריי.

ואגב, למה לקרוא בשם "תהליך פואסון" לישות מתמטית טהורה?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי יורם » יום ה' 23 אוגוסט 2012 13:44

זקן השבט 3 כתב:
יורם כתב:"תהליך פואסון הוא תהליך אקראי היכול לשמש כמודל לתהליכים בהם התרחשויות אקראיות מתרחשות בזו אחר זו בלי תלות הדדית."

משום שאם אני יוצר קישור יוצא באופן טבעי לדף באתר שיש בו למשל מידע נוסף שעשוי לעניין את המבקרים שבאתר שלי, אבל אינני מתכוון להוסיף לאתר שלי את המידע הזה, אני עושה זאת ללא תלות במי שעשה כמוני לפניי או שיעשה כמוני אחריי.

ואגב, למה לקרוא בשם "תהליך פואסון" לישות מתמטית טהורה?

כשאתה יוצר קישור, אתה יוצר תנועה חדשה לאתר ואתה מעניין אחרים בתוכן הדף המקושר ואלה עשויים אף הם לקשר לאותו הדף (לכן קיימת תלות בין הקישורים).
כאשר דף מקבל כמות מסויימת של קישורים, הדירוג של הדף בגוגל עולה (מה לעשות גוגל עדיין עובדים עם קישורים), כאשר דירוג הדף בתוצאות החיפוש עולה, גם התנועה עולה וגם כמות הקישורים עולה.

למעשה הדבר האחרון שאפשר לומר זה שקישורים שנוספים לדף אינם תלויים האחד בשני, או שהתרחשותן אקראית (למעט אם מדובר בדפים שעוברים קידום ע"י מקדם אתרים מפוזר :wink: ).
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 אוגוסט 2012 14:33

יורם כתב:כשאתה יוצר קישור, אתה יוצר תנועה חדשה לאתר ואתה מעניין אחרים בתוכן הדף המקושר ואלה עשויים אף הם לקשר לאותו הדף (לכן קיימת תלות בין הקישורים).
כאשר דף מקבל כמות מסויימת של קישורים, הדירוג של הדף בגוגל עולה (מה לעשות גוגל עדיין עובדים עם קישורים), כאשר דירוג הדף בתוצאות החיפוש עולה, גם התנועה עולה וגם כמות הקישורים עולה.
למעשה הדבר האחרון שאפשר לומר זה שקישורים שנוספים לדף אינם תלויים האחד בשני, או שהתרחשותן אקראית (למעט אם מדובר בדפים שעוברים קידום ע"י מקדם אתרים מפוזר :wink: ).

א. אנחנו גם לא יודעים אם כל סוס שבעט בחייל והרגו הוצא מיד להורג, כדי שלא יחזור על מעשיו, קיבל עונש "על תנאי",או שהודח והוצב בחיל התותחנים לסחוב פגזים.

ב. אם הקישור הבודד שלי עזר לדף המקושר לעלות ממקום 99 למקום 79 אין סיבה להניח שזה עודד במיוחד מקשרים פוטנציאליים אחרים.
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ה' 23 אוגוסט 2012 14:52, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי יורם » יום ה' 23 אוגוסט 2012 14:39

זקן השבט 3 כתב:א. אנחנו גם לא יודעים אם כל סוס שבעט בחייל והרגו הוצא מיד להורג או שרק הודח והוצב בחיל התותחנים לסחוב פגזים.

אתה גם לא יודע אם הסוס שבעט לא סיפר לסוסים האחרים שהפשע משתלם ושעל בעיטה בחייל מקבלים רק סחיבת פגזים (ולכן גם להם כדאי לבעוט בחייל).

זקן השבט 3 כתב:ב. אם הקישור הבודד שלי עזר לדף המקושר לעלות ממקום 99 למקום 79 אין סיבה להניח שזה עודד במיוחד מקשרים פוטנציאליים אחרים.

אתה מתעלם מהעיקרון, קישורים = טרפיק, טרפיק = קישורים. וזה מה שמערער את השימוש (במקרה זה) במודל שבנוי על ההנחה שהליך יצירת קישורים "טבעי" הינו אוסף של אירועים אקראיים ובלתי תלויים האחד בשני.
אנחנו דנים על הליך יצירת קישורים טבעי.
אם הראתי לחברים שלי בפייסבוק כתבה מעניינת, חלק מהם יראו גם לחבריהם וגם חבריהם יראו לחבריהם.
אם כתבתי כתבה בבלוג שלי על ידיעה שפורסמה באתר אחר, אז יכול להיות שבין קהל קוראי בלוג שלי יהיו גם כאלה שירצו לכתוב על הידיעה והם עשויים לציין הן את הכתבה שלי והן את הידיעה המקורית.
אם אתה רוצה כותב כתבה על אבטיח ואתה רוצה לציין את הערכים התזונתיים שבו ואתה מחפש "אבטיח ערך תזונתי", סביר להניח שאתה תעשה שימוש במקורות המהימנים הראשונים שיעלו בתוצאות החיפוש.
אנשים שונים מחפשים בצורות שונות חלק יחפשו ביטוי שבו הדף נמצא במקום 99 וחלק יחפשו בביטוי שבו הדף נמצא במקום 9
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 אוגוסט 2012 14:50

יורם כתב:
זקן השבט 3 כתב:ב. אם הקישור הבודד שלי עזר לדף המקושר לעלות ממקום 99 למקום 79 אין סיבה להניח שזה עודד במיוחד מקשרים פוטנציאליים אחרים.

אתה מתעלם מהעיקרון, קישורים = טרפיק, טרפיק = קישורים. וזה מה שמערער את השימוש (במקרה זה) במודל שבנוי על ההנחה שהליך יצירת קישורים "טבעי" הינו אוסף של אירועים אקראיים ובלתי תלויים האחד בשני.

זהו משתנה שאפשר לבודד ולהתייחס בהתחלה רק לקישורים שעוד לא היה בהם די כדי לשנות את נפח התעבורה, ואחר כך לכדור השלג שאתה מתאר, באתרים שלא ניכרת בהם טביעת האצבע של מקדם אתרים בתגי המטא.
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ה' 23 אוגוסט 2012 14:56, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי יורם » יום ה' 23 אוגוסט 2012 14:55

זקן השבט 3 כתב:
יורם כתב:

זהו משתנה שאפשר לבודד ולהתייחס רק לקישורים שעוד לא היה בהם די כדי לשנות את נפח התעבורה.

מה זאת אומרת?

כיצד אתה יודע מה מקורו של קישור חדש שרק נוצר?

למה אתה חושב שמי שיצר את הקישור החדש, נתקל בדף כתוצאה משיטוט אקראי באינטרנט.
למה אתה לא חושב שמי שיצר את הקישור, יצר אותו בגלל שהוא הגיע אליו דרך קישור אחר?

לא תמיד מדובר בכדור שלג (כדור שלג זה רק ביטוי ספציפי של יצירת תנועה לאתרים באמצעות קישורים).
קישור זה רק אמצעי תעבורה שבעזרתו הגולש עובר בין דף לדף (גם בדפים פנימיים באתר)
עוד לפני שגוגל היו קיימים האינטרנט היה קיים כמערכת מסועפת של דפים שהקישורים הם אמצעי התעבורה בין הדפים השונים.

מה שאתה אומר זה כמו לומר שבמדינה בלי דרכים, יווצרו דרכים באופן אקראי ומנותק האחד מיצירת השני.
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 23 אוגוסט 2012 15:01

מהפרספקטיבה שלך אתה רואה רק קשיים ובעיות שאם היית עובד בצוות של גוגל שמועסק לפתור אותן, בעזרת גישה לנתונים שגוגל אוסף, היו נפתרות, אולי בקלות ואולי לא בקלות.

גם בצבא למשל יש יעדים שלא ניתנים להשגה על ידי מחלקת טנקים, אבל כן ניתנים להשגה בקלות על ידי גדוד.
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ה' 23 אוגוסט 2012 15:17, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הקודםהבא

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 48 אורחים