איגוד האינטרנט הישראלי - עדכון

זה המקום להציג את עצמכם, לפרסם את השרותים שאתם נותנים, להגיב על המאמרים באתר.
(נא לא לזבל בסתם קישורים, כיוון שהם ימחקו)

איגוד האינטרנט הישראלי - עדכון

הודעהעל ידי rshlo » יום ה' 02 אוגוסט 2012 22:55

שלום רב, לפני כשנתיים ביקשתי את העזרה שלכם בבחירות לאיגוד האינטרנט הישראלי. בעקבות פרישתו של חבר ועד, נכנסתי לפני מספר ימים לתפקיד חבר וועד באיגוד.
תוכלו למצוא את השרשור המקורי כאן:
viewtopic.php?f=7&t=1172&start=0

אני יודע שרבים מכם לא רואים באיגוד שותף אמיתי לפעילות האינטרנט המקצועית בארץ, ובכוונתי לשנות זאת. אני אשמח לשמוע כל רעיון או הצעה, אפשר גם כאן בשרשור, גם בהודעה פרטית וגם באמצעות המייל roi בדומיין של האיגוד isoc.org.il.

אני מזמין אתכם לעיין באתר של האיגוד, ללמוד על הפעילויות ולחשוב איך אתם יכולים לתרום ולעזור. בסופו של דבר המטרה שלי היא שהחברים יעצבו את פעילות האיגוד ויובילו אותה קדימה. אשמח לשמוע מכם בכל עניין.
rshlo
חבר טרי
חבר טרי

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 0

Re: איגוד האינטרנט הישראלי - עדכון

הודעהעל ידי יורם » יום ו' 03 אוגוסט 2012 08:50

שלום רועי ובהצלחה.
באיגוד מדברים הרבה על נגישות האינטרנט. עורכים מחקרים ואפילו בימים האחרונים מחפשים "נינג'ות" לפיתוח מערכי הדרכה ללימוד פיתוח אתרים.
אני מניח שהאיגוד חושב שהוזלת לימוד פיתוח האתרים, יגרום להוזלת עלות הקמת אתר ולהגברת הנגישות.

לדעתי, זו לא הדרך להגביר את הנגישות של האוכלוסיה לאינטרנט.
זה שיהיו יותר אנשים שמסוגלים לפתח אתרי אינטרנט, זה לא אומר שמחיר פיתוח אתרים יקטן.
איפשהו יהיה גבול שאותו המפתחים לא יעברו, זאת אומרת שהם לא יסכימו לפתח אתרים במחיר נמוך יותר מהגבול.

למה שלא תתמכו באתרים שיספקו שירות של בניית אתר במחירים הקרובים למחיר עלות? (או שתקימו פרוייקטים כאלה מטעם האיגוד)
היום עלות אתר תדמיתי נעה בין 2000 ל3000 ש"ח ובנוסף, לא מעט אנשים משלמים תשלום שנתי שעלותו זהה לעלות הקמת אתר.
הם עושים זאת משום שהם לא יודעים לרכוש שם מתחם, הם לא יודעים לרכוש איחסון, הם לא יודעים להזין תכנים והם צריכים אבא ואימא כאשר האתר שלהם נופל או נפרץ.

אם רוצים להגביר את הנגישות לאינטרנט, צריך לטפל בחסמים הללו שציינתי.

העלות המעשית של אתר כזה היא זניחה. אפשר להקים מערכת שתפעל על מערכת של וורדפרס עם היצע של שלל תבניות שמתאימות לעסקים שונים.
לאחר מכן ניתן לגבות תשלום שנתי זניח תמורת הוצאות תפעול ואחזקת האתר.
כל מה שצריך לעשות זה רק ליצור מערכת שתהיה ידודותית למשתמש ושמרבית האוכלוסיה תוכל להקים אתר ללא כל סיוע של בונה אתרים (מי שירצה אתר מורכב יותר, יפנה לבונה אתרים).

אני לא מדבר על פרוייקט שאמור להפסיד כסף, אני מדבר על פרוייקט שמחזיר את ההשקעה בו ואפילו יוצר מקומות עבודה באמצעות נותני שירותים שיפעלו באמצעות האתר (עבור אלו שגם מערכת ידידותית קשה להם להבנה).

כמו כן, קראתי שאיגוד האינטרנט נותן מענקים למחקרים ולפרוייקטים של קוד פתוח. אין לי ספק שפרוייקטים של קוד פתוח זה דבר חשוב, אבל מה עם פרוייקט כמו וויקפידה? האם האיגוד תרם מתישהו לויקיפדיה? אני בטוח שלא מעט אנשים יסכימו איתי שפרוייקט כמו ויקיפדיה תרם להגברת הנגישות פי כמה וכמה מלא מעט פרוייקטים שונים של קוד פתוח.
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 6
מוניטין: 22

הודעהעל ידי rshlo » יום א' 05 אוגוסט 2012 10:31

היי יורם, קודם כל תודה על התמיכה ועל העידוד.
מכיוון שאני יודע שאת חבר איגוד, אם יש לך רעיון להקים קבוצת עניין או ליצור מפגש לחברים בנושא הקמת אתרים, שלח לי מייל.

אני עוד לא נכנסתי לפרטי הפרטים של כל הפרוייקטים, אבל בגדול אני חושב שיש פתרונות טובים להקמת אתרים היום. פרויקט כמו גוגל ועסקים קטנים, WIX וכו'. המגמה של האיגוד ולדעתי החברים יתמכו בה, היא הגדלת הידע כך שאנשים יוכלו לקבל החלטות מושכלות. בעיניי עדיף להשקיע בעוד הרצאה לעסק קטן איך לבחור מפתח אתרים, מאשר לתת אתר שאפשר לבנות בו אתרים. אבל שוב, האיגוד הוא של החברים שלו ולכן אם אתה רוצה ליצור דיון בעניין אשמח לסייע.

בנושא ויקיפדיה אבדוק ואחזור אליך.
rshlo
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי rshlo » יום ד' 08 אוגוסט 2012 12:00

מבדיקה שערכתי האיגוד תמך בכנס ויקימניה של ויקיפדיה. אני עדיין מנסה לברר באיזה היקף. אבל בגדול יש תמיכה של האיגוד בויקיפדיה.
rshlo
חבר טרי
חבר טרי

חזור אל כל שאר הנושאים (אין להכניס קישורים!)

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 24 אורחים