עיצוב אתרים לעומת קידום אתרים

כיצד להתחיל לבנות אתר? איך מעצבים אתר? שאלות כלליות בנושא בניית אתרים

Re: עיצוב אתרים לעומת קידום אתרים

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 20 יוני 2012 11:36

Icel כתב:א. תפקידו של מקדם האתרים הוא לממש את מטרות העסק בזירת החיפוש האורגנית. יש עסקים שמספיק להם ביטוי אחד כדי להיות רווחיים, יש עסקים שצריכים מאות ביטויים. יש עסקים שמרוויחים ממכירה ישירה, שיחה טלפון, ליד, השתתפות בפורומים או חשיפה למותג בלבד. כל אחד מאלו דורש עבודה שונה.
ב. 295 יכשלו רק אם הם ילכו עם הראש בקיר. מקדם אתרים עם טיפה היגיון יוכל להביא כל אתר להצלחה (כפי שבעל האתר מגדיר אותה)..

נכון מאד. אבל מקדם אתרים הוא על פי שם המקצוע שלו והגדרת התפקיד רק זה ש"מממש את מטרות העסק" בדפי תוצאות החיפוש על ידי השגת מונופול על תוצאות החיפוש העליונות כי רק הן מייצרות מכירות, על ידי ניצחון על המתחרים ותפיסת מקומם. יש עוד בעלי מקצוע שעוסקים במימוש מטרות העסק בתחומים אחרים, והכי קרוב אליו מבחינת זירת הפעולה הוא המומחה לניהול מסעי פרסום כדוגמת "אדוורדס".

מקדם אתרים שהוא מומחה לכל דבר איננו מומחה לשום דבר.
Icel כתב:[...]ג. מקדם אתרים אינו חייב להיות איש טכני, אבל המקדמים הטובים ביותר הם גם בעלי כישורים טכניים.

בתור מי שמעסיק מקדמי אתרים מזה 10 שנים ופגש, בראיונות עבודה, בטלפון ובהתכתבות בפורומים הרבה מאד מאות מהם, ויש לו גם עיניים בראש, אני יכול להעיד שההפך הוא הנכון.

מקדם אתרים מוצלח הוא בעיקר מי שיכול להסתגל (או מוכן מראש) לסביבת עבודה שמאופיינת על ידי אי-ודאות שקרובה ל-100%. אנשים עם ראש טכני הם הכי פחות מתאימים לכך כי הם סובלים נפשית מאי-הודאות ומוצאים תמיד לסבל הזה פתרון גרוע בהתכחשות - הם נוטים לפנטז שאי-הודאות היא מועטה וזניחה ומתמקדים בצד הטכני, הזניח, של עבודתם. יתר על כן, מושג הניצחון על המתחרים זר להם, והם לא היו במצבי תחרות אישית חריפה, המחייבת הצטיינות יתרה, אף פעם בחייהם.

השווה זאת עם שיעור אי-הודאות שבה נאלץ למשל לפעול מפקד ברמת פלוגה עד אוגדה במלחמת יום הכיפורים ועם תכונות האישיות שהיו דרושות ממנו.
Icel כתב:והיות והעדות שלך שווה בדיוק כמו העדות שלי, אין כאן נכון או לא נכון. לדעתי לאנשים הטכניים יש יתרון, לדעתך לא.
שכל אחד יעשה מה שמתאים לו[...]

אתה חוזר על השטות הזאת בכל מקום שבו אתה מגיב על מה שאני כותב. לדעה של מומחה יש יותר ערך מאש לדעה של חובבן, וגם לדעה של חובבן יש יותר ערך לפעמים על פני דעה של הדיוט. את מעמד המומחה רכשתי ביותר מעשר שנות עבודה נבונה בקידום ובניהול עבודת קידום, ובנוסף להן גם חמש שנות התכתבות אינטנסיבית בפורומים.
Icel כתב:[...]מהנסיון שלי "השגת מנופול על תצאות החיפוש" הוא רק דרך אחת להשגת רווחיות לאתר אינטרנט וברוב המקרים לא הדרך הטובה ביותר.

זה נכון בהחלט. מקדם אתרים ולקוח שכצוות אינם מוכשרים, שאפתנים,נחושים ומקצועיים דיים כדי לנצח את המתחרים שבצמרת תוצאות החיפוש, עדיף להם לעסוק במשהו אחר כי בזירה תחרותית כשלונם מובטח מראש.
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ד' 20 יוני 2012 18:23, נערך 6 פעמים בסך הכל.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

Re: עיצוב אתרים לעומת קידום אתרים

הודעהעל ידי Icel » יום ד' 20 יוני 2012 11:38

אני רואה שהשיטה לנהל דיון בפורום הוא להעתיק את ההודעה שלך אחד לאחד, אז גם אני אעשה את זה!
והיות והעדות שלך שווה בדיוק כמו העדות שלי, אין כאן נכון או לא נכון. לדעתי לאנשים הטכניים יש יתרון, לדעתך לא.
שכל אחד יעשה מה שמתאים לו.

כנ"ל לגבי השגת מטרות העסק. מהנסיון שלי "השגת מנופול על תצאות החיפוש" הוא רק דרך אחת להשגת רווחיות לאתר אינטרנט וברוב המקרים לא הדרך הטובה ביותר.
עוד דברים שאני עושה:
IceL.me | פודקאסט חינוך מחדש
סמל אישי של המשתמש
Icel
חבר חדש
חבר חדש

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 2

הקודם

חזור אל בניית אתרים ואחסון אתרים - כללי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 24 אורחים