שלום לכולם - שאלת המשך בתעסוקה בתום

זה המקום להציג את עצמכם, לפרסם את השרותים שאתם נותנים, להגיב על המאמרים באתר.
(נא לא לזבל בסתם קישורים, כיוון שהם ימחקו)

שלום לכולם - שאלת המשך בתעסוקה בתום

הודעהעל ידי LiorZ » יום ו' 18 מאי 2012 01:34

לא אספר מי אני כדי להישאר אנונימי, אך כרגע אני במצב של האם להמשיך בתחום קידום האתרים או לוותר.
הדברים שמשפיעים על ההחלטה הזו היא שעבדתי כשכיר עד כה במשכורת נחמדה אך לא מספקת, כמובן המטרה היא להשתדרג אך לא רק במשכורת, אלא גם בתנאים.

אשמח לדעת מהשכירים מביניכם, שקמים והולכים כל יום לעבוד מהמשרד, מהם התנאים אותם אוכל לקבל כעובד בחברה ולא כעובד מהבית בחברה מאורגנת, אך המשרד ממוקם רחוק ממני ונבצר ממני להגיע בכל יום.

ראיתי את הפוסט של פבל לגבי המשכורת ועל המרכיבים שמשפיעים עליה, אך מהם התנאים, כאשר אני מדבר על תנאים מדובר על מספר שעות ביום, ימי חופש, רכב ליסינג מהעבודה?

אשמח לדעת על התנאים אותם אתם, כשכירים מקבלים.

אני יודע שזה נשמע קצת חובבני אך אני מבטיח לכם שאני מקצוען בתחום פשוט אני צעיר ולא יצא לי לעבוד מחוץ לבית - שזה היווה גורם מכריע בפרשת הדרכים הזו.

תודה.
LiorZ
חבר טרי
חבר טרי

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 0

Re: שלום לכולם - שאלת המשך בתעסוקה בתום

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 18 מאי 2012 10:27

ליאור, אתה מזכיר את הסקר שערך פבל ישראלסקי ומוצג בבלוג שלו. קח בחשבון שאותו סקר נערך בתקופה של פריחה בביקוש לעובדי קידום. על פי כל הסימנים שאני רואה - העלמותן של הצעות עבודה למקדמי האתרים ואפילו העלמותם של מיילים ממשרדי קידום בהודו המציעים לי מיקור חוץ - התקופה ההיא חלפה, ואם כיום יש להערכתי כ-4,000 מקדמי אתרים בישראל, יתכן ובשנת 2013 לא יהיה צורך ב-4,500 אלא רק ב-450.

בשנים האחרונות ירד מאד מספר מקדמי האתרים השכירים בארה"ב כי הרבה יותר זול לשכור עובדים בהודו ובפיליפינים ב-2 דולר לשעה לעומת 40 דולר לשעה. אם היה למישהו שכל לפתוח אולפן לעברית בהודו היה נעלם הצורך גם במקדמי אתרים מהשורה בישראל. אבל המכה היותר גדולה לעתיד התעסוקה התחילה להתרחש רק לפני כשנה, מאז שעבודת מקדמי האתרים מהשורה מפסיקה בהדרגה להועיל ומתחילה להזיק.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי LiorZ » יום ו' 18 מאי 2012 14:50

בהחלט אני מבין את מה שאתה אומר אך ישראלים עדיין אוהבים את תחום הקידום שחברות רבות מציעות כאן, והרבה פחות אנשים יסתמכו על חברות מחו"ל או הודים - זה על פי ניסיון אישי בלבד.

למרות שאני בהחלט מבין על מה אתה מדבר, דחיתי את הלימודים בשנה ואני בהחלט רוצה לעבוד בקידום לפחות שנה וחצי, אך כפי שאמרתי התנאים מהווים גורם משמעותי, כמו כן האם המשכורות בגרפים בכלל רלוונטיות עדיין?
LiorZ
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 18 מאי 2012 15:44

LiorZ כתב:בהחלט אני מבין את מה שאתה אומר אך ישראלים עדיין אוהבים את תחום הקידום שחברות רבות מציעות כאן, והרבה פחות אנשים יסתמכו על חברות מחו"ל או הודים - זה על פי ניסיון אישי בלבד[...]

יש לי הרבה יותר ניסיון אישי מאשר לך - התחלתי לעבוד בקידום לפני 12 שנים, ואם דעותינו הפוכות יותר סביר שאתה הוא זה שטועה.

לא טענתי שללקוחות ישראלים יש ברירה לקנות עבודת קידום בהודו: להפך, כתבתי שאם ההודים היו יודעים עברית, משרדי הקידום בארץ לא היו שוכרים בכלל עובדים ישראליים.

נוסף על כך כתבתי שהמקצוע נתון כעת במשבר חמור, שאחד מסימניו הוא העלמות הצעות העבודה למקדמי אתרים שכירים. המשבר הוא עולמי ונגרם על ידי מהפכה בגוגל, שיצא סוף-סוף במלחמת חורמה נגד שיטות העבודה של מקדמי האתרים מהשורה. הלקוחות הישראליים והאחרים לא ממש מבינים את זה.
LiorZ כתב: [...]למרות שאני בהחלט מבין על מה אתה מדבר, דחיתי את הלימודים בשנה ואני בהחלט רוצה לעבוד בקידום לפחות שנה וחצי, אך כפי שאמרתי התנאים מהווים גורם משמעותי, כמו כן האם המשכורות בגרפים בכלל רלוונטיות עדיין?

אני ממליץ לך בחום לא לדחות את תחילת הלימודים, ובלימודים עצמם שתתחיל עם קורס הדרכה בהבנת הנקרא.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי LiorZ » יום ו' 18 מאי 2012 15:52

חלילה לזלזל, ברור לי שהשנה שלי בתחום לא משתווה לזמן הרב שבו חברים אחרים ובפרט אתה בפורום מתעסקים בתחום.

קראתי בהחלט מה כתבת, אך גם טענתי שיש לי שנה חופשית עקב דחיית הלימודים, סביר להניח שלא אדחה את הלימודים במידה והתחום באמת במשבר.

כפי שטענתי, ואולי כדאי שכבודו יקרא טוב יותר - שוב מבלי לזלזל, זה שמהניסיון האישי בלבד של השנה האחרונה לא ראיתי משבר בתחום בחברה שעבדתי בה, אין לי וכפי שאתה רואה לא היה לי - ידע לגבי כך שהתחום במשבר, ואני מודה לך על כך שאמרת לי זאת.
LiorZ
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 18 מאי 2012 17:12

LiorZ כתב:[...]כפי שטענתי, ואולי כדאי שכבודו יקרא טוב יותר - שוב מבלי לזלזל, זה שמהניסיון האישי בלבד של השנה האחרונה לא ראיתי משבר בתחום בחברה שעבדתי בה, אין לי וכפי שאתה רואה לא היה לי - ידע לגבי כך שהתחום במשבר, ואני מודה לך על כך שאמרת לי זאת.

המהפכה בגוגל התחילה לפני שנה. המשבר, גם בישראל וגם בעולם, התחיל רק לפני כמה שבועות. סביר להניח שבשנה האחרונה, מאז "פנדה" גם החברה שבה עבדת עשתה מה שכולם עשו: טמנו את הראש בחול וצייצו משם שהם לא מרגישים כלום ולא צריכים לעשות שום דבר ששונה ממה שעשו קודם.

אבל אם עבדת למזלך דווקא באחד ממשרד הקידום המובילים מבחינה מקצועית, עשית לאחרונה עבודה שונה מאד ממה שעשית לפני שנה, כאשר התקבלת לעבודה, ולא רק בגלל שצברת ותק - כל המשרד עושה עבודה שונה מהעבודה שעשה לפני שנה כי הוא למד להסתגל ל"פנדה". ואז אתה ודאי יודע למה אני מתכוון וגם יודע שאין לך סיבה לעזוב אותם. אם כי לא זה הרושם שמשאירים דברייך.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי LiorZ » יום ו' 18 מאי 2012 18:06

אני התחלתי קצת לפני הפנדה והסתגלתי ללא בעיה, החופש בעבודה ניתן לי כמעט לחלוטין - וגם יש לי תוצאות רבות להראות לכל חברה שארצה ראיון איתה - תוצאות אישיות ולכן אני פחות חושש מהמקצועיות בתחום, מה גם שמדובר על ביטויים קשים למדי.

למזלי בהחלט עבדתי במשרד מקצועי אך מכיוון שעבדתי מהבית היה לי מאוד קשה להתאים עצמי לעבודה (השתגעתי) ולאט לאט איבדתי עניין, לאחר הרבה מחשבות הגעתי לפה שכמובן אני שואל האם יש עתיד בתחום.
בכל אופן, החכמתי מדבריך וזה נתן משקל שלילי להמשך בתחום לזמן הקרוב ולהתחלת לימודים כבר בשנה הקרובה.

תודה רבה.
LiorZ
חבר טרי
חבר טרי

הודעהעל ידי Liran.EZ-Web » יום ב' 21 מאי 2012 01:45

אני לא רואה סיבה שלא תתחיל את שנת הלימודים כמה שיותר מהר, אם אתה עובד מהבית אז גם ככה תוכל להמשיך במקביל ללימודים.
Liran.EZ-Web
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 21 מאי 2012 10:49

LiorZ כתב:אני התחלתי קצת לפני הפנדה והסתגלתי ללא בעיה, החופש בעבודה ניתן לי כמעט לחלוטין - וגם יש לי תוצאות רבות להראות לכל חברה שארצה ראיון איתה - תוצאות אישיות ולכן אני פחות חושש מהמקצועיות בתחום, מה גם שמדובר על ביטויים קשים למדי.
למזלי בהחלט עבדתי במשרד מקצועי אך מכיוון שעבדתי מהבית היה לי מאוד קשה להתאים עצמי לעבודה (השתגעתי) ולאט לאט איבדתי עניין, [...]

אם כבר מדברים:
איך אתה יודע שבאמת הסתגלת בעבודת הקידום ל"פנדה", כל עוד מתווכחים פה האם קישור ממאמר באתר מאמרים שאיש לא קורא אמור להיפגע על ידי "פנדה" בשלב זה או אחר?

איך אתה יודע שעבדת במשרד מקצועי באמת, כל עוד עבדת מהבית ולא הייתה לך גם הזדמנות להשוות את הרמה המקצועית לזו של משרדים אחרים, או לפחת לרמת הדיונים בפורומים מקצועיים? הרי יתכן שהם בסך הכל רק טיפה יותר מקצועיים ממך, ולעובדה שהעסיקו מההתחלה עובד קידום טירון מהבית קשה לייחס עבודה על פי סטנדרד מקצועי גבוה.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי ryan » יום ב' 21 מאי 2012 13:14

אני מסכים, התחום במשבר או בתחילת משבר, אני בכלל חושב שבעתיד הקרוב יותר ויותר לקוחות יוותרו על שירותי קידום כי יש אלטרנטיבות משתלמות יותר.

אני מסכים עם עמנואל בכך שמקדמי אתרים רבים אינם באמת יודעים מה הם עושים וממה שאני רואה חברות רבות {גם גדולות} מקדמות אתרים בצורה הגרועה ביותר והתוצאות בהתאם, בעיקר בגלל העדכונים שגוגל ביצעו לאחרונה.

בשיחות שלי עם כמה בעלי חברות אני מבין גם שלרבים התחום אינו ממש ריווחי.
ryan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 21 מאי 2012 22:36

ryan כתב:[...]אני בכלל חושב שבעתיד הקרוב יותר ויותר לקוחות יוותרו על שירותי קידום כי יש אלטרנטיבות משתלמות יותר[...]

אינני סבור שיש אלטרנטיבות יותר משתלמות למי שמוצג במקום 1 בתוצאות החיפוש לביטוי תחרותי. יש בהחלט אלטרנטיבות יותר משתלמות למי שמוצג במקום 11 או גרוע ממני, ולעתים קרובות גם למי שמוצג במקום 5 או גרוע ממנו. אבל אם 300 מקדמי אתרים מתחרים על אותו ביטוי חיפוש 290 או 295 מהם ייכשלו בהכרח ואז ודאי שלאותם 290 או 295 לקוחות שלהם היו בדיעבד אלטרנטיבות הרבה יותר משתלמות.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי ryan » יום ב' 21 מאי 2012 23:32

אתה ודאי יודע שגם תוצאה 4 ו 3 בתחומים מסוימים אינה כזאת הצלחה בחשבון הבנק ללקוח.

אבל הבעיה הכי גדולה שיש המון חברות שמבטיחות "תוצאות מדהימות" אבל לא משיגות כלום, זריקת קישורים מאתרי ס-פ-א-ם או לווין כבר לא עובדת כמו לפני חמש וארבע שנים, לכן יש המון בעלי עסקים שהבינו שכדאי להם להשקיע את תקציב הפרסום במקומות אחרים.
ryan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי painkille5 » יום ג' 22 מאי 2012 17:34

ברור, אחרי שהם נתקלו במקדמי אתרים כושלים.
painkille5
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 4
מוניטין: 2

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 22 מאי 2012 20:08

ryan כתב:[...]יש המון חברות שמבטיחות "תוצאות מדהימות" אבל לא משיגות כלום[...]

כן. אלו הם מקדמי האתרים שמוכנים ללמוד רק ממי שאומר להם את מה שהם אוהבים לשמוע.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי LiorZ » יום ש' 26 מאי 2012 11:27

כפי שחלק מכם ניסו לומר, המקצועיות שלי התבטאה אך ורק כמנגד למתחרים שהיו לי בביטויים השונים ולא ביחס לשיטות עבודה, אלא נטו תוצאות.

כמו כן זקן השבט, נראה שיש לנו מכרים משותפים? :-)

בכל אופן, הקשבתי לעצתכם ושבוע הבא אחליט סופית מה לעשות בשנה הקרובה ובכלל - בחיים האלו מבחינה תעסוקתית :-)
LiorZ
חבר טרי
חבר טרי

הבא

• נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    מחבר

חזור אל כל שאר הנושאים (אין להכניס קישורים!)

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 24 אורחים