שם מתחם בעברית >> כישלון?

קניה ומכירה של דומיינים ואתרי אינטרנט פעילים

שם מתחם בעברית >> כישלון?

הודעהעל ידי יורם » יום ג' 22 נובמבר 2011 15:56

היום ראיתי נתון מעניין שנראה שהביקוש לשמות דומיינים בעברית רק יורד מידי חודש בחודשו.
להלן הנתונים אודות רכישת דומיינים בעברית לעומת דומיינים רגילים באנגלית.

כמות הדומיינים בעברית שנרכשת מידי חודש הולכת וקטנה מידי חודש כמעט בחצי. (בכל חודש כמות הקונים קטנה בחצי)

רכישת דומיינים בעברית מידי חודש

12/10 19241
1/11 7260
2/11 1249
3/11 623
4/11 375
5/11 419
6/11 290

לעומת זאת מצב רכישת הדומיינים באנגלית הוא מצב קבוע פחות או יותר (הנתונים הם חישוב של החסרת כמות הדומיינים בעברית מכלל הדומיינים).
הנתונים הם עבור אותם התאריכים

רכישת דומיינים באנגלית מידי חודש
12/10 4249
1/11 4583
2/11 3794
3/11 4177
4/11 3045
5/11 4074
6/11 3871

הנתונים נלקחו מהמקורות הבאים:
מידע אודות כלל הדומיינים סיומת IL שנרכשים http://data.isoc.org.il/sites/default/files/registry_stats_-_latin_and_hebrew_0.ods

מידע אודות רכישת דומיינים בעברית http://data.isoc.org.il/sites/default/files/registry_stats_-_hebrew_1.ods

מה יעשו כל אלו שרכשו עשרות של דומיינים בעברית ועדיין לא מכרו אותם?
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 6
מוניטין: 22

Re: שם מתחם בעברית >> כישלון?

הודעהעל ידי someone100 » יום ג' 22 נובמבר 2011 16:03

מי שרוצה להרוויח צריך לקחת סיכונים :)
סמל אישי של המשתמש
someone100
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 88
מוניטין: 11

הודעהעל ידי AhoyIT » יום ג' 22 נובמבר 2011 18:10

אני לא חושב שיש קשר לשפה עצמה - שמות המתחם העבריים התחילו עם "רעש" מאוד גדול ולכן רק טבעי היה שיגיעו לשיא ביקוש בזמן קצר מאוד ... מה שאתה רואה כעת זה סוג של איזון טבעי וירידה לממוצע הנכון.

מי שחשב שהם יחליפו את שמות המתחם הלועזיים, פשוט לא מבין את הבעיות הרבות שהם מציבים ברמה הטכנית.
ייעוץ וניהול טכנולוגי - אסטרטגיית רשת
--------------------------------------------------------------------
מנהל אתרי מאמרי דעה וידע, קולנוע, פוליטיקה ועוד.
AhoyIT
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 10
מוניטין: 3

הודעהעל ידי Xורי » יום ג' 22 נובמבר 2011 19:29

הדומיינים בעברית עשו בהתחלה רעש גדול ונרכשו ע"י אנשים עשרות דומיינים.
היום רואים את כל ניסיונות המכירה של הדומיינים הללו שאין מה לעשות איתם.

תאכלס, הדומיינים הללו לא הופכים את ההקלדה מסובכת יותר (עברית ולעבור לאנגלית), לא נראים טוב באדוורדס, לא מספקים שופ יתרון ועוד.
לא רואה סיבה שירכשו אותם יותר מידי.
Xורי
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 2
מוניטין: 6

הודעהעל ידי dazzler99 » יום ש' 26 נובמבר 2011 17:25

אהלן,
אני מסכים ששמות דומיין גנרים בעברית לא מהווים שום ערך מוסף לעומת דומיין באנגלית.
אבל השאלה היותר מעניינת היא האם יש יתרון כל שהוא כאשר קניתי שם דומיין עם מילת קישור מאוד חזקה.

למען האמת אני באמת לא יודע , ולכן אני שואל גם אתכם.
ניקח לדוגמא את הדומיין שקניתי
www.ס-ק-ס.co.il.

נניח ומחר אני רוצה לפתוח אתר עם שם הדומיין הנ"ל ולקדם את מילת הקישור ס-ק-ס בתור החיפוש בgoogle.
יהיה לי יתרון מוסף לעומת המתחרים בגלל הדומיין שלי ?
dazzler99
חבר חדש
חבר חדש

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 0

הודעהעל ידי יורם » יום ש' 26 נובמבר 2011 21:26

dazzler99 כתב:נניח ומחר אני רוצה לפתוח אתר עם שם הדומיין הנ"ל ולקדם את מילת הקישור ס-ק-ס בתור החיפוש בgoogle.

גם אם יש יתרון מסויים, השאלה היא מה שוויו?
כבר טענתי בעבר שאם אכן יש יתרון מסויים לביטוי המפתח בשם הדומיין, אז עדיף לרכוש דומיין כמו: ס-ק-ס.co.il מאשר דומיין שמכיל רק את הביטוי ס-ק-ס משום שאז אתה מרוויח ביטוי מפתח רלוונטים נוספים בשם הדומיין.

לדעתי אין שום יתרון מבחינת קידום בין שם דומיין שמכיל רק את הביטוי ס-ק-ס, לבין שם דומיין אחר שמכיל ביטוי נוסף לביטוי ס-ק-ס
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי dazzler99 » יום א' 27 נובמבר 2011 03:03

יורם כתב:
dazzler99 כתב:נניח ומחר אני רוצה לפתוח אתר עם שם הדומיין הנ"ל ולקדם את מילת הקישור ס-ק-ס בתור החיפוש בgoogle.

כבר טענתי בעבר שאם אכן יש יתרון מסויים לביטוי המפתח בשם הדומיין, אז עדיף לרכוש דומיין כמו: ס-ק-ס-סרטים-חינם.co.il מאשר דומיין שמכיל רק את הביטוי ס-ק-ס משום שאז אתה מרוויח ביטוי מפתח רלוונטים נוספים בשם הדומיין.

לדעתי אין שום יתרון מבחינת קידום בין שם דומיין שמכיל רק את הביטוי ס-ק-ס, לבין שם דומיין אחר שמכיל ביטוי נוסף לביטוי ס-ק-ס

יש איזה שהוא יתרון בשימוש המילת קישור בעברית בשם הדומיין?
dazzler99
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי יורם » יום א' 27 נובמבר 2011 15:12

dazzler99 כתב:
יורם כתב:

כבר טענתי בעבר שאם אכן יש יתרון מסויים לביטוי המפתח בשם הדומיין, אז עדיף לרכוש דומיין כמו: ס-ק-ס-סרטים-חינם.co.il מאשר דומיין שמכיל רק את הביטוי ס-ק-ס משום שאז אתה מרוויח ביטוי מפתח רלוונטים נוספים בשם הדומיין.

הבנתי...
ובאותו נושא האם הדומיינים
www.ס-ק-ס.co.il
www.ס-ק-ס-+ביטוי.co.il

מהווים יתרון מוסף לעומת דומיין באנגלית כגון .
http://www.s-*e-*x+keywork.co.il

יש איזה שהוא יתרון בשימוש המילת קישור בעברית בשם הדומיין?

לפני מספר חודשים לא רב, החלו בגוגל להדגיש (בurl ובטקסט) מילים וביטויים באנגלית כאשר הביטוי המחופש הוא בעברית. לדוגמא url שיכיל את המילה s-*e-*x יודגש בעת חיפוש המילה ס-ק-ס. ההשערה שלי היא שתופעה זו מראה על כך שאין הבדל.
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

קארמה :-)

הודעהעל ידי hetz » יום ב' 05 דצמבר 2011 14:24

הכל התחיל בכך ש-ISOC היו תמימים ונחמדים ונתנו לרשמי הדומיינים הישראליים 3 חודשים Head start כדי לתת לחברות לרכוש לעצמן דומיינים כדי להגן עליהם עד שזה יפתח לציבור. מה עשו אותן חברות? קנו כל דומיין שניתן להעלות על הדעת, לעצמן, כדי שאחר כך ניתן יהיה להפגיז מחיר לדומיין עברי שכבר קנוי ושלא היה אפשרות לצרכן הרגיל לרכוש אותו.

כמה חודשים אחרי זה, אנחנו רואים מה זה שווה, ומה שאמרו רבים וטובים: דומיין עברי זה חירטוט. הגולש הישראלי לא יתקתק www יעבור שפה ויתקתק ס-ק-ס יעבור שפה ויכתוב co.il - זה פשוט יותר מדי טרחה בשבילו, אז מה הוא עושה ברוב המקרים? (במיוחד בכרום) גוגל. אין לי סטטיסטיקות של הדפדפנים מה יוצא מהם החוצה, אבל אני מאמין שאם היה דבר כזה, אצל רוב הגולשים היו מגלים שהם מעדיפים "לגגל" במקום לכתוב שם דומיין. כך לדעתי כל העניין של מכירת דומיינים עם "יחוס" פשוט לא רלוונטי כיום ומה שרלוונטי זה המיקום שלך למעלה.
חץ ביז
שרתים וירטואליים (VPS), אחסון אתרים, אחסון שרתים
חדש! אחסון אתרים מקצועי בישראל, 10 ג'יגהבייט מקום, כל השאר ללא הגבלה ב-42 שקל לחודש בלבד! לפרטים לחץ כאן.
אתם מוזמנים להיכנס לפורום שלנו בכל הקשור לשרתים, VPS, אחסון, בוני אתרים ועוד.
סמל אישי של המשתמש
hetz
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 1

הודעהעל ידי ov531 » יום א' 05 פברואר 2012 17:27

דומיין עברי ככל הנראה עדיין כן מהווה יתרון על פניי דומיין לועזי ולו רק מעצם העובדה שהוא מביא clickthrough גבוה יותר בserps.
לדעתי מה שקרה שמרבית הדומיינים הטובים (הממוקדים) נרכשו ומוחזקים לצורך מכירה ומה שנשאר זה דומיינים פחות אטרקטיביים שהופכים להרבה הרבה פחות אטרקטיביים בשל הקידוד הכעור שלהם וכאן כבר עדיף ללכת על דומיין סטנדטי.
פלאנט קידום אתרים לעסקים
תיקון לפטופים רק בקומפטרגט מחשבים בתל אביב
ov531
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 05 פברואר 2012 19:24

ov531 כתב:דומיין עברי ככל הנראה עדיין כן מהווה יתרון על פניי דומיין לועזי ולו רק מעצם העובדה שהוא מביא clickthrough גבוה יותר בserps[...]

מה מקור המידע הזה?
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

מוניטין: 114

הודעהעל ידי ov531 » יום ה' 09 פברואר 2012 11:36

השלכה של מידע בנושא שימושיות על הבעיה הזו וכן ניסיון ארוך טווח עם שני דומיינים בנושאים זהים ובמיקומים קרובים, אחד בעברית ואחד באנגלית.
יחד עם זאת, לא ביצעתי ניסוי בתנאים קבועים עם קבוצת ביקורת.
פלאנט קידום אתרים לעסקים
ov531
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 09 פברואר 2012 12:14

ov531 כתב:השלכה של מידע בנושא שימושיות על הבעיה הזו וכן ניסיון ארוך טווח עם שני דומיינים בנושאים זהים ובמיקומים קרובים, אחד בעברית ואחד באנגלית.
יחד עם זאת, לא ביצעתי ניסוי בתנאים קבועים עם קבוצת ביקורת.

ניסוי הוא כמעט בלתי-אפשרי כי אין לך גישה לקריאתו של מכשיר מדידה בקצה המערכת - גוגל לא חושף את ציון הרלוונטיות של הדף שעליו מבצעים את הניסוי, ואתה נאלץ ללנסות להסיק בעקיפין מהמיקומים. ואלה תלויים במה שעושים כל האחרים.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי ov531 » יום ה' 09 פברואר 2012 14:12

ניסוי לבדיקת ה clickthrough ניתן להערכתי לביצוע במעבדה - מבקשים מהנסיינים לחפש בגוגל* רשימה של ביטויים וללחוץ על התוצאה שתראה להם הכי רלוונטית (או שבה ימצאו את התשובה למה שהם מחפשים או כל דבר אחר הדרוש לביצוע הניסוי).

דפי גוגל* שיוצגו לנסיינים יכללו תוצאות שיורכבו באופן סינטתי מתוצאות שגוגל מציג עבור שאילתת החיפוש וכן תוצאה עם דומיין בעברית לגביה נבצע את הבדיקה. כאשר החיפוש לא נעשה בגוגל אלא ב גוגל* נוכל לדעת בדיוק מה ה clickthrough עבור התוצאה "שלנו".

אני אפילו יכול לנחש שכבר עשו את זה. לא?

תוספת: אפשר לממש גם עם תוכנה שהמשתמש מתקין (בהסכמה וידיעה) על המחשב שלו ומספרת לנו על מה הוא חיפש ועל מה לחץ. במקרה כזה ניתוח הנתונים הרבה יותר מורכב.
פלאנט קידום אתרים לעסקים
ov531
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 09 פברואר 2012 14:19

ov531 כתב:ניסוי לבדיקת ה clickthrough ניתן להערכתי לביצוע במעבדה - מבקשים מהנסיינים לחפש בגוגל* רשימה של ביטויים וללחוץ על התוצאה שתראה להם הכי רלוונטית (או שבה ימצאו את התשובה למה שהם מחפשים או כל דבר אחר הדרוש לביצוע הניסוי).
דפי גוגל* שיוצגו לנסיינים יכללו תוצאות שיורכבו באופן סינטתי מתוצאות שגוגל מציג עבור שאילתת החיפוש וכן תוצאה עם דומיין בעברית לגביה נבצע את הבדיקה. כאשר החיפוש לא נעשה בגוגל אלא ב גוגל* נוכל לדעת בדיוק מה ה clickthrough עבור התוצאה "שלנו".
אני אפילו יכול לנחש שכבר עשו את זה. לא?

ודאי. גוגל בעצמם עושים את זה (צריך כמובן לנרמל את השפעת המיקומים). אלא שמרכיב חשוב בציון הרלוונטיות הוא הקישורים הנכנסים והנסיינים לא חשופים לקישורים ולערך שיש לכל אחד. ואם אתה מבודד בניסוי שתיארת רק את שורת הכתובת, אתה מקבל את תגובת הנסיינים, אבל לא את תגובת האלגוריתם של גוגל.

מכל מקום, נראה לי שאנחנו יכולים לפעול על פי ההשערה שקיומו של ביטוי החיפוש העברי (או חלק ממנו) בכתובת האתר מוסיפה לציון הרלוונטיות המשוקלל עוד נקודות (גם אם כרגע אנחנו לא רואים בכתובת עברית מילים בעברית). אז מה? אי-אפשר לגבור על יתרון כזה אצל המתחרה באמצעות עוד עבודת קידום בפרמטרים אחרים?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הבא

חזור אל פורום מכירה וקניה של דומיינים ואתרים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 31 אורחים