הערכת שווי אתר.

קניה ומכירה של דומיינים ואתרי אינטרנט פעילים

Re: הערכת שווי אתר.

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ב' 05 ספטמבר 2011 20:55

solcito כתב:אני יודע, לכן הנושא של ההודעה היא הערכת שווי אתר ולא המכירה עצמה.
רציתי פשוט לשמוע כמה דעות של אנשי מקצוע בנושא.

הנושא הזה נידון בפורומים פעמים רבות. השווי הנוכחי של האתר תלוי מאד בעלות הקידום שלו לצמרת מעכשיו והלאה.

אגב, שלחתי לך הודעה פרטית.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי Guytzhak » יום א' 22 ינואר 2012 18:33

האתר שווה הרבה
עכשיו לדעתי צריך לעושת הפרדה
הוא לא שאל כמה האתר הזה שווה לגנן. הרי אין לגנן מה לעשות עם אתר המציג דירות למכירה.
אבל- לבעל סוכנות נדל"ן, קבלן או כל אדם המתעניין בשוק הזה זה שווה כמה אלפים טובים אם לא עשרות.

עכשיו השאלה למה נראה לי בכלל? כי בעסקה אחת הוא מחזיר את ההוצאה.
+יש לו דרך מטורפת לפרסם את עצמו עם בלעדיות!
Guytzhak
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 1

הודעהעל ידי ryan » יום א' 22 ינואר 2012 22:12

זקן השבט 3 כתב:
solcito כתב:אם המכירה היא לאדם רגיל, אז ברור שאף אדם לא ישקיע יותר מדי. אני לא מוכר לך את האתר, אני מעוניין להציע אותו לאנשים שבתחום.
אנשים אלו עשויים להיות כבר אם אתר או עם רצון להקים אתר שכזה.
המכירה יכולה לקדם אותם מבחינת זמן העלייה לאויר, וותק, קהילה וכו'[...]

אנשים שבתחום תמצא בפורום של מתווכי נדל"ן ולא בפורום של מקדמי אתרים.

אבל מה שהסיפור הזה יכול בהחלט ללמד את בעלי האתרים שנכנסים לכאן, הוא שבזירות תחרותיות לא די בבניית אתר, בעיצובו ובפיתוחו וגם לא די בעבודת האופטימיזציה למנועי החיפוש (SEO). העבודה הדרושה כדי לגרום לאתר כזה לייצר כסף מתחילה רק עכשיו.

כל שבוע אני שומע לפחות 3 "רעיונות מבריקים" לאתרים מיוחדים עם עיצוב מדהים שוק טוב והמון פוטנציאל, פעם הייתי מסביר את מה שאתה אומר היום אני כבר "למה? לא? בהצלחה!"

לעניין המחיר- אתר שלא מקודם לא שווה דבר, אם יש לו תנועה והוא בלי הכנסות אפשר למכור אותו בסכום נאה {תלוי בנישה} אבל אם אין לו הכנסות ותנועה הוא לא שווה גם לא את עלות הפיתוח, למה? כי אם אני רוצה להיכנס לתחום ולהתחיל מאפס {בדיוק כמו האתר האתר שהוא בנקודת האפס} כדאי לי לעצב משהו מחדש שיכול להיות יעיל יותר שימושי יותר ויפה יותר.
ryan
חבר מתקדם
חבר מתקדם

מוניטין: 0

הודעהעל ידי lior102 » יום א' 05 פברואר 2012 18:08

מי שמקים אתר כזה צריך לקחת בחשבון עוד לפני הפיתוח שזה הוא באמת העיסוק לשנים הקרובות ולא רק לבנות ולמכור כיבעצם כל מה שנאמר כאן נכון אין קידום האתר באמת לא שווה כלום .
היית צריך לחשוב על כך לפני הבניה.
תעשה את החישוב כמה עלה לך האתר במידה ואתה לא מעוניין להרוויח עליו תציין זאת ותנסה למכור במחיר כמה שיותר נמוך ובכך יתכן ותמכור מהר יותר.
אפשרות שניה להתחיל במקביל להכניס שותף שיתפעל ויעזור לך בהפעלת האתר רצוי שותף בתחום הנ"ל.
בהצלחה
lior102
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 05 פברואר 2012 18:25

lior102 כתב:[...]להכניס שותף שיתפעל ויעזור לך בהפעלת האתר רצוי שותף בתחום הנ"ל. בהצלחה

מה אמור לעשות השותף? תיווך בהשכרת דירות או קידום אתרים?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי lior102 » יום א' 05 פברואר 2012 18:35

השותף מביא איתו את הידע בתחום
אם זה מקדם אתרים אז קידום אתרים
אם זה שותף עם מקורות יחסי ציבור שונים ופעיל בתחום הרבה זמן הוא יכול למנף אותו גבוה יותר.
ובין אם זה שותף שיתחלק איתו חצי חצי בזמן ניהול האתר בינתיים כעבודה שניה עד שיעלו על הגל.
lior102
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 05 פברואר 2012 18:43

lior102 כתב:השותף מביא איתו את הידע בתחום
אם זה מקדם אתרים אז קידום אתרים
אם זה שותף עם מקורות יחסי ציבור שונים ופעיל בתחום הרבה זמן הוא יכול למנף אותו גבוה יותר.
ובין אם זה שותף שיתחלק איתו חצי חצי בזמן ניהול האתר בינתיים כעבודה שניה עד שיעלו על הגל.

מקדם אתרים איננו מביא איתו ידע שניתן ליישם בעבודה של שעתיים. כדי שהאתר ישיג מקום עליון בגוגל שמייצר מספיק תעבורת מבקרים ומכירות, כדי לפרנס שניים, הוא צריך אולי להשקיע 300 שעות עבודה מדי חודש . התרומה של בונה האתר הסתכמה במספר שעות עבודה סופי. איך יתחלקו יחסי הבעלות ביניהם?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי lior102 » יום א' 05 פברואר 2012 18:58

אם זה מקדם אתרים שמאמין באתר וצופה רווחים גבוהים מאוד שווה לו להשקיע
כמובן שאם המיזם הינו בלעדי בשוק ומשהו חדש זה שווה יותר אך במצב כרגע זה שיש רבים כמוהו וזו בעיה לצרף שותף שהוא מקדם אתרים.
מה שכן יחסי החלוקה זה יחסי שעות העבודה נהפוך הוא בעל האתר יכול גם לא לנגוע באתר בכלל ולקבל אחוז בודד מרווחים עתידיים - משמע שותף רדום...
אבל את החלוקה נשאיר לו אם בכלל הוא ירצה ללכת לכיוון.
lior102
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום א' 05 פברואר 2012 19:10

lior102 כתב:אם זה מקדם אתרים שמאמין באתר וצופה רווחים גבוהים מאוד שווה לו להשקיע
כמובן שאם המיזם הינו בלעדי בשוק ומשהו חדש זה שווה יותר אך במצב כרגע זה שיש רבים כמוהו וזו בעיה לצרף שותף שהוא מקדם אתרים.
מה שכן יחסי החלוקה זה יחסי שעות העבודה נהפוך הוא בעל האתר יכול גם לא לנגוע באתר בכלל ולקבל אחוז בודד מרווחים עתידיים - משמע שותף רדום...

אכן, אם למקדם האתרים מתברר בדיעבד שהיה שווה לו להשקיע למשל 300 שעות עבודה מדי חודש, תרומתו של בונה האתר מצטמצמת למשהו כמו 1% מהבעלות כעבור שנה וזה יורד בתלילות בהמשך. אין לשותפות כזאת כל משמעות מעשית. אני, כמקדם אתרים מנוסה בזירות תחרותיות הייתי בונה אתר שונה לחלוטין ולא עוד פלטפורמה שצריך למכור למתווכים וששיקולי ההתמודדות במתחרים לא נלקחו כלל בחשבון.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי lior102 » יום א' 05 פברואר 2012 19:37

יש צדק בדבריך
lior102
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי someone100 » יום א' 05 פברואר 2012 20:46

זקן השבט 3 כתב:
lior102 כתב:אם זה מקדם אתרים שמאמין באתר וצופה רווחים גבוהים מאוד שווה לו להשקיע

אכן, אם למקדם האתרים מתברר בדיעבד שהיה שווה לו להשקיע למשל 300 שעות עבודה מדי חודש, תרומתו של בונה האתר מצטמצמת למשהו כמו 1% מהבעלות כעבור שנה וזה יורד בתלילות בהמשך. אין לשותפות כזאת כל משמעות מעשית. אני, כמקדם אתרים מנוסה בזירות תחרותיות הייתי בונה אתר שונה לחלוטין ולא עוד פלטפורמה שצריך למכור למתווכים וששיקולי ההתמודדות במתחרים לא נלקחו כלל בחשבון.

היי עמנואל, העלאת נקודה מכרעת כאן. אתר מנצח צריך להיות לרוב גם מנצע במה שהוא מביא איתו ולא עוד אתר שעושה בדיוק מה שכל ה 40 הראשונים עושים.
סמל אישי של המשתמש
someone100
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 88
מוניטין: 11

הקודם

חזור אל פורום מכירה וקניה של דומיינים ואתרים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 29 אורחים