למה שרותי האחסון בארץ יקרים ?

כיצד להתחיל לבנות אתר? איך מעצבים אתר? שאלות כלליות בנושא בניית אתרים

למה שרותי האחסון בארץ יקרים ?

הודעהעל ידי kobi » יום ה' 15 ספטמבר 2011 23:38

אני אשמח לקבל תשובה מחברת אכסון כלשהי...

איך יכול להיות שאני משלם לחברת hostgator סכום של 850 ש"ח לשנה עבור ריסיילר בנפח של 50GB ותעבורה של 500GB
מקבל שרותי גיבוי שבועי (יש עלות של כמה דולרים עבור העלאת גיבוי) ואני נמצא איתם כמה שנים ומאוד מרוצה ?

לעומת מחירים בארץ לדוגמא:
ריסיילר בנפח של 5GB ותעבורה של 250GB בעלות של 3500 ש"ח
ריסיילר בבנפח של 10GB ותעבורה של 500GB בעלות של 3360 ש"ח

האם התשתיות מאוד יקרות בארץ או שגם כאן יש את אפקט הקוטג' שאף אחד לא רוצה לצאת הפרייאר שמוריד את המחיר ?

קובי
קובי בניית אתרים - מומחה ג'ומלה
משרד חקירות בן דוד חקירות, מעל 14 שנה בתחום החקירות
סמל אישי של המשתמש
kobi
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 4

Re: למה שרותי האחסון בארץ יקרים ?

הודעהעל ידי Raid » יום ה' 15 ספטמבר 2011 23:45

כנראה שזה גם וגם אבל בעיקר א'.

קח בחשבון שעלות אחסון בארץ לא לוקחת בחשבון תמיכה טכנית טלפונית של call center בהודו... (באנגלית) ותמיכה טכנית כמרכיב בשירותי אחסון אתרים מקצועיים עשויה להיות די משמעותית מבחינת עלויות וזמינות.
כמו כן- גודל חוות השרתים בחו"ל מאפשר עלויות נמוכות יותר פר יחידת משאב.
תחרות גדולה יותר מאשר בארץ מוסיפה לצורך לצמצם רווחים לטובת כמות הסגירות החודשיות - שם זה נמדד לפעמים בעשרות אלפים (בחברות הגדולות) לא בעשרות.
אפשר לחשוב על סיבות נוספות שקשורות לעלויות שקועות זולות יותר לספק מלבד עלות התמיכה.
Raid
חבר חדש
חבר חדש

מוניטין: 0

הודעהעל ידי kobi » יום ו' 16 ספטמבר 2011 00:01

ברור לי שבארצות הברית אלה חברות ענק, אז למה חברות האכסון הגדולות בארץ לא חושבות להוריד מחירים ?
עדיין הבדל של מאות אחוזים זה מוגזם
סמל אישי של המשתמש
kobi
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי eladc » יום ו' 16 ספטמבר 2011 00:05

בדיוק בימים אלו דנה ועדת טרכטנברג בנושא חוסר התחרות במשק.
eladc
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי Shlomi062 » יום ו' 16 ספטמבר 2011 18:21

kobi כתב:ברור לי שבארצות הברית אלה חברות ענק, אז למה חברות האכסון הגדולות בארץ לא חושבות להוריד מחירים ?
עדיין הבדל של מאות אחוזים זה מוגזם

למה שיורידו? ישם כמה חברות שמורידות מחירים ואז ישר מוצאים להם שם רע.
אותם חברות פשוט ג-נ-ב-י-ם, טוחנים כסף על חשבון אנשים.

לגולש ממוצע אין מושג שהוא יכול להשיג ברבע מחיר בחו"ל.
Shlomi062
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 12
מוניטין: 3

הודעהעל ידי Telecart » יום ו' 16 ספטמבר 2011 18:52

מדהים לחשוב ישראלים בכל תחום שהוא חושבים שדופקים אותם,
תמיד חושבים שכולם לרעתם, אבל אף פעם לא עוצרים לרגע להסתכל על עצמם.

אני לא מעוניין לכתוב על נושא התשתיות, לכשלעצמן - הן יקרות יותר מאשר בחו"ל.

אני מעוניין להרחיב דווקא על נושא אחר:
מישהו שאל את עצמו פעם מהו השוק הפוטנציאלי של Hostgator מול השוק הפוטנציאלי של חברת אחסון ישראלית?

בדיקה מעניינת שיצא לי לבצע לפני כמס' חודשים בדקה את גודל שוק האחסון הישראלי מול גודל שוק האחסון הגרמני (שנלקח כדוגמא),
התוצאות היו מעניינות:
עלה כי היקף האתרים שכל חברות האחסון בישראל מחזיקות שווה להיקף האתרים שחברה גרמנית הממוקמת במקום ה-8 בגרמניה (מבחינת מס' הדומיינים המאוחסנים בה) מחזיקה.

הלקוח הישראלי דורש הכול (ובצדק):
1. שירות אדיב
2. שירות מסביב לשעון
3. שירות מקצועי

בואו נפרק את זה לרגע:
1. שירות אדיב: לא דורש הרבה, מלבד אנשי שירות אדיבים - אני מניח שאפשר למצוא כאלה.
2. שירות מסביב לשעון: החזקה של צוות זמין 24 שעות שיכול להתמודד עם כמות גדולה של שיחות עולה הרבה כסף (כמובן שלא תרצו שיענה לכם אדם חסר יידע כלשהו, נכון? מה שמתחבר באופן מיידי לסעיף 3)
3. שירות מקצועי: יש למישהו כאן מושג מה השכר הממוצע של מומחה Linux? אולי למישהו יש מושג מהו השכר הממוצע של מומחה Windows בישראל?
לא נכנס למספרים, רק נגיד שמדובר לפחות בשכר הממוצע של מתכנת (אם לא פחות).

המתמטיקה היא פשוטה,
ככול שהעלות הקבועה מתחלקת על מס' רב יותר של לקוחות - העלות PER לקוח תרד.

ואז כבר נכנסים למשחק של מתמטיקה:
כמה אנשי מקצוע ב-Linux חברה צריכה להחזיק?
האם חברת אחסון צריכה להחזיק מקצוען אחד וייתר העובדים הם ברמת מקצועיות ירודה?
או שמא החברה צריכה להחזיקה מס' רב של מקצוענים על מנת לתת שירות טוב ומהיר יותר ללקוח?

אני לא באמת חושב שאני אצליח לשכנע מישהו עם 4 שורות הטקסט שרשמתי למעלה,
מי שחושב שדופקים אותו - ימשיך לחשוב ככה, לא משנה מה מישהו יכתוב.

אגב תחרותיות,
בניגוד לתנובה, הסיבוכיות של להקים חברת אחסון היא פשוטה בהרבה מהסיבוכיות של להקים מחלבה.
בישראל יש המון חברות לאחסון אתרים - תמיד אפשר להתווכח על מקצועיות או שירותיות של חברה כזו או אחרת - אבל מבחינת כמות החברות? יש למכביר.
Telecart
חבר חדש
חבר חדש

פוסטים מומלצים: 4

הודעהעל ידי Telecart » יום ו' 16 ספטמבר 2011 18:59

אגב קובי (ובמתכוון, רציתי לבצע את זה בתגובה נפרדת),
האם ניתן להשוות בין מחירי בניית האתרים בישראל ובין המחירים של חברות מקבילות בהודו (לדוגמא)?

אני מאמין שלא,
בגלל שכמות הלקוחות בהודו גדולה יותר ושכר המתכנתים נמוך יותר.
Telecart
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי יורם » יום ו' 16 ספטמבר 2011 22:14

Telecart כתב:מישהו שאל את עצמו פעם מהו השוק הפוטנציאלי של Hostgator מול השוק הפוטנציאלי של חברת אחסון ישראלית?

ברור שהשוק הפוטנציאלי של הוסטגייטר עשוי להניב לה רווחים של מיליונים ואילו חברת אחסון ישראלית תרוויח פחות. אבל ההשוואה לא במקום משום שזה לא מסביר למה חברה ישראלית צריכה לדרוש מחיר גבוה במאות אחוזים יותר. חברה ישראלית לא צריכה לצפות להרוויח כמו הוסטגייטור באמצעות העלאת מחיר השירות

Telecart כתב:
בואו נפרק את זה לרגע:
1. שירות אדיב: לא דורש הרבה, מלבד אנשי שירות אדיבים - אני מניח שאפשר למצוא כאלה.
2. שירות מסביב לשעון: החזקה של צוות זמין 24 שעות שיכול להתמודד עם כמות גדולה של שיחות עולה הרבה כסף (כמובן שלא תרצו שיענה לכם אדם חסר יידע כלשהו, נכון? מה שמתחבר באופן מיידי לסעיף 3)
3. שירות מקצועי: יש למישהו כאן מושג מה השכר הממוצע של מומחה Linux? אולי למישהו יש מושג מהו השכר הממוצע של מומחה Windows בישראל?

המתמטיקה היא פשוטה,

או שמא החברה צריכה להחזיקה מס' רב של מקצוענים על מנת לתת שירות טוב ומהיר יותר ללקוח?

אגב תחרותיות,
בניגוד לתנובה, הסיבוכיות של להקים חברת אחסון היא פשוטה בהרבה מהסיבוכיות של להקים מחלבה.
בישראל יש המון חברות לאחסון אתרים - תמיד אפשר להתווכח על מקצועיות או שירותיות של חברה כזו או אחרת - אבל מבחינת כמות החברות? יש למכביר.

מתמתיקה זה לא הצד החזק שלי, אבל כמו שאני רואה את זה, הרי שכמות אנשי התמיכה, אנשי לינוקס היא פר X ראשים של לקוחות.

השאלה היא כמה אנשי תמיכה יש פר X לקוחות וכמה אנשי לינוקס יש פר X לקוחות בחברה ישראלית וכמה יש בחברה כמו הוסטגייטור.

אם נדע את המספרים נוכל לשפוט במהימנות רבה יותר האם המחירים הגבוהים מוצדקים או שלא.
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 6
מוניטין: 22

הודעהעל ידי Telecart » יום ו' 16 ספטמבר 2011 22:36

יורם כתב:
Telecart כתב:מישהו שאל את עצמו פעם מהו השוק הפוטנציאלי של Hostgator מול השוק הפוטנציאלי של חברת אחסון ישראלית?

ברור שהשוק הפוטנציאלי של הוסטגייטר עשוי להניב לה רווחים של מיליונים ואילו חברת אחסון ישראלית תרוויח פחות. אבל ההשוואה לא במקום משום שזה לא מסביר למה חברה ישראלית צריכה לדרוש מחיר גבוה במאות אחוזים יותר. חברה ישראלית לא צריכה לצפות להרוויח כמו הוסטגייטור באמצעות העלאת מחיר השירות

Telecart כתב:
בואו נפרק את זה לרגע:

המתמטיקה היא פשוטה,

אגב תחרותיות,

מתמתיקה זה לא הצד החזק שלי, אבל כמו שאני רואה את זה, הרי שכמות אנשי התמיכה, אנשי לינוקס היא פר X ראשים של לקוחות.

השאלה היא כמה אנשי תמיכה יש פר X לקוחות וכמה אנשי לינוקס יש פר X לקוחות בחברה ישראלית וכמה יש בחברה כמו הוסטגייטור.

אם נדע את המספרים נוכל לשפוט במהימנות רבה יותר האם המחירים הגבוהים מוצדקים או שלא.

ברשותך אני ארחיק את הנושא מהמתמטיקה (ניתן לברר מס' מוערכים לכמויות האתרים באמצעות האתר http://www.webhosting.info, את השכר הממוצע לאנשי System - אני בטוח שגוגל יוכל לספק :thumbup ).

להוסטגייטור תשתית משמעותיות לאחסון אתרים,
לצערי (ולצער כולם), במידה והכוונה שלך היא לספק שירות איכותי לאחסון אתרים (למען האמת, לא משנה אם מדובר באחסון שיתופי, VPS או שרתים ייעודיים) אתה זקוק לתשתית כזו.
התשתית תכלול לרוב (החל מרמת התקשורת): ראוטרים, סוויצ'ים, פיירוולים, LoadBalncer, שרתי אחסון, Storage, שרתי DNS, שרתי גיבוי, שרתי Mail Relay / Antispam, רישוי עבור תוכנות רבות.

וזה לפני שהתחלנו לדבר על עלויות של אנשי System (מערכת הפעלה), אנשי תקשורת (ראוטרים, סוויצ'ים, LoadBalncer, פיירוול), סקריפטים יעודיים (ניתור, אבטחה, שיפור השירות ללקוח וכו') ומומחים בתחומים שונים (DNS, DRP וכו').
וזאת.. עוד לפני שהתחלנו לדבר על עלויות תמיכה שוטפת ללקוחות (למשל: תמיכה 24/7 של אנשי מקצוע) וכו'.

רבדי התשתית הן זהים בין אם מדובר בחברה עם 2 שרתים ובין אם מדובר בחברה עם 2000 שרתים,
ההבדל הוא שהעלות (והנה, חזרנו קצת למתמטיקה) לשרת יורדת ככול שכמות הלקוחות שלך גדלה.

ובכלליות על הדיון הזה:
עוד לפני תחילת הדיון היה ברור לי שכתיבה כאן היא כניסה לגוב האריות.
אני לא יודע מה התחושה שסוררת כאן - אבל כולנו התכנסנו בדיון על מנת לדבר בשורה התחתונה על כסף.
לדעתי (ויצא לי להכיר מעט את השוק הישראלי בעשור האחרון), בשוק אחסון האתרים הישראלי לא תמצאו מנכ"ל שעושים 50 אלף שקל לחודש ולא עובדים שנוסעים במכוניות יוקרה.

אחסון אתרים בישראל זהו לא תחום שאתה נכנס אליו על מנת להיות מליונר,
ולדעתי? המשכורת הממוצעת של עובדים בתחום אחסון האתרים זהה / נמוכה מהמשכורת הממוצעת של עובדים בתחום קידום האתרים.

למפקפקים,
תעשו ניסוי: פתחו חברה לאחסון אתרים ובחנו את העלויות - יותר נכון, בדקו מה עליכם לעשות על מנת להרוויח את אותה המשכורת אשר אתם מרוויחים כיום.
Telecart
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי kobi » יום ו' 16 ספטמבר 2011 22:49

דניאל, העלתי את הנושא הזה כי זה הבדלי המחירים בהחלט נראה לי מוגזם, ולא כדי לפתוח מחר חברת אכסון...

לגבי הנקודה של עלות אנשי SYSTEM, בהתאם למה שיורם כתב, זה אמור להיות בהתאם לכמות הלקוחות אז אני לא חושב שזה משחק תפקיד.
לגבי חומרה/תוכנה למיניהם, אין לי ניסיון בתחום אבל ההגיון הבריא שלי אומר שלהרבה לקוחות אני צריך להשקיע יותר בחומרה/תוכנה וכשאני חברת אכסון קטנה אני אשקיע פחות בחומרה/תוכנה לכן גם במקרה הזה אני לא מבין את הנקודה.
סמל אישי של המשתמש
kobi
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי eladc » יום ו' 16 ספטמבר 2011 22:53

הנקודה שלו הייתה רק לחברות איחסון קטנות ("למפקפקים"), להן יהיו עלויות תקורה גבוהות, שלא כמו לחברות האיחסון הגדולות שהן כבר הגיעו למכסות ויכולות לשלוט במחיר.
eladc
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי Telecart » יום ו' 16 ספטמבר 2011 23:00

kobi כתב:דניאל, העלתי את הנושא הזה כי זה הבדלי המחירים בהחלט נראה לי מוגזם, ולא כדי לפתוח מחר חברת אכסון...

לגבי הנקודה של עלות אנשי SYSTEM, בהתאם למה שיורם כתב, זה אמור להיות בהתאם לכמות הלקוחות אז אני לא חושב שזה משחק תפקיד.
לגבי חומרה/תוכנה למיניהם, אין לי ניסיון בתחום אבל ההגיון הבריא שלי אומר שלהרבה לקוחות אני צריך להשקיע יותר בחומרה/תוכנה וכשאני חברת אכסון קטנה אני אשקיע פחות בחומרה/תוכנה לכן גם במקרה הזה אני לא מבין את הנקודה.

כפי שרשמתי, זה גוב אריות מבחינתי.
שים לב שגם כותרת האשכול מדברת על "למה שירותי האחסון בארץ יקרים?", כלומר - מלכתחילה, כל מה שנציג חברת אחסון יכתוב יראה כלא אמין ומכור ומצד שני, כל מה שיכתב ע"י אדם שלא עובד בתוך התחום - כנראה שיהיה שגוי.

בסופו של יום, כל אדם יבחר אם להאמין לתגובות של אנשי חברות האחסון או לא.
מצד שני, אני מבין את הסיבה "למה לא להאמין" - בשורה התחתונה, אני לא באמת מאמין לתנובה שטוענת שמחיר הקוטג' עלו כי הפרות אוכלות יותר או בגלל מחירי המים הגואים.

בגלל זה הלכתי לדוגמת הנסיון האישי (מתוך מחשבה ברורה שאף אחד לא מתכוון להכנס לתחום בעקבות הפוסט שלי),
שים לב ששוק אחסון האתרים (בארץ ובעולם) זהו שוק עם תחרות גבוהה (כי רף ההשקעה בכניסה לשוק הוא יחסית נמוך לשווקים אחרים, ככול שהרף יותר נמוך ישנם יותר מתחרים - ויעיד על כך המרצה שלי לכלכלה :D ).
במילים אחרות, אין מניעה של אף אחד להכנס לשוק, ובמידה והדבר היה באמת כפי שנטען - כלומר שמחירי האחסון גבוהים יחסית לחו"ל ללא סיבה נראית לעין (או יותר נכון, מגרגרנות גרידא) - כבר מזמן היה נכנס לפה מישהו וגורף את השוק, אני טועה?
Telecart
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי kobi » יום ו' 16 ספטמבר 2011 23:04

יש בהחלט משהו בטיעוון האחרון שלך כי למרות שיש שרתים שמחזיקים ילדים בני 16 המחירים שלהם עדיין לא מגיעים למחירים של חו"ל
סמל אישי של המשתמש
kobi
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי Liran.EZ-Web » יום ב' 19 ספטמבר 2011 01:54

אני היחיד שחושב שהמחירים לצרכן הסופי לא יקרים כמו שמתארים פה?

בתור אחד שמחזיק בין היתר VPS, ומאחסן גם באחסון שיתופי והכל בישראל אני חושב שהמחירים סבירים. יכל להיות יותר טוב, אבל לצרכן קצה זה לא נוראי.

ניקח למשל את האתר שאני מאחסן על השרת השיתופי, הוא עולה לי בערך 30 ש"ח - לא משהו שאני לא יכול לעמוד בו ולמען האמת יצא לי לדבר כשהעליתי את האתר בערך פעמיים עם בעל מקצוע בחברת האחסון והמחשבה שעברה לי בראש הייתה "איך הם מצליחים לעשות מזה כסף?"

אני לא חושב שהחבר'ה האלה עושים מליונים...לדעתי עד שהם מחזירים את עלות הבאת הלקוח וההקמה שלו לוקח זמן לא קצר עד שהם מחזירים את העלות.

בואו נדבר בשפה שמקדמים יבינו הכי טוב, כנסו לכלי מילות מפתח ותסתכלו על ההערות של גוגל לביטויים כמו "אחסון אתרים" וביטוים דומים.
כמעט כולם מעל 10 ש"ח לקליק, גם עם יחס המרה של 1 ל10 זה עדיין אומר 100 ש"ח ללקוח במקרה הממש פנטסטי!

זה שוק שלוקח לדעתי חצי שנה עד שהלקוח מחזיר את עלויות הפרסום + חומרה + בעלי מקצוע.
Liran.EZ-Web
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי hetz » יום ד' 30 נובמבר 2011 18:56

אני חושב ש-Telecart העלה פה כמה נקודות נכונות, אבל לצערי יש כמה נקודות שהתייחסתי אליהן בבלוג העסקי שלי שאולי כדאי לתת עליהן את הדעת:
  1. ציוד: קל מאוד לתת מחירי רצפה שהציוד עצמו הוא במחיר רצפה. לדוגמא: דיסקים קשיחים (טוב, לפני ההצפה בתאילנד וזינוק המחירים האחרון ב-150% לערך). זול מאוד לקנות דיסקים קשיחים "ביתיים" של 2-3 טרהבייט, לחבר ב-RAID תוכנה ולתת מחירי רצפה על האחסון, אבל כשאתה מחזיק דיסקים ברמה של Enterprise ב-RAID חומרה כאשר כל דיסק עולה פי 2-3 מדיסק "ביתי", המחיר מטפס. החברות בחו"ל משתמשות באותם דיסקים "ביתיים" וכאחד שנתן תמיכה לחברות כאלו בחו"ל אני יכול להבטיח לך את זה.
  2. אותיות קטנות: כל אותן חברות שמבטיחות "אחסון בלתי מוגבל" מציינות (באותיות מיקרוסקופיות) שכל קובץ שאינו מקושר לאתר שלך מהווה "עבירה" על תנאי האחסון ואתה מתבקש להסיר את הקובץ, כך שאחסון "בלתי מוגבל" הוא מאוד מוגבל.
  3. כמו שציין Telecart - עלויות התמיכה שונות ועלויות השכר שונות מארה"ב. הן מעבירות את התמיכה להודו ומשלמות 7$ לשעה לעסק (לא פר בנאדם!) שיענה בשמן. בוא תנסה את זה עם לקוחות ישראליים. אני עבדתי בהוסטדיים בעבר כשהם היו בישראל ובלילה התמיכה היתה של ההודים. טוב - לא יצא מזה.
  4. חבילות אחרות: לפעמים ללקוחות שווה יותר לקחת חבילות אחרות מאשר חבילות אחסון משותף יקרות בגלל כמות המידע המאוחסן. היה לי לפני שבוע מישהו שרצה אחסון משותף של 10 ג'יגה. מכיוון שהוא ידע לינוקס, הצעתי לו חבילת VPS פשוטה במחצית המחיר של אחסון משותף של 10 ג'יגה. הוא הרוויח פי 2 דיסק במחצית המחיר שהוא היה אמור לשלם.

ויש עוד כמה סיבות :)
חץ ביז
שרתים וירטואליים (VPS), אחסון אתרים, אחסון שרתים
חדש! אחסון אתרים מקצועי בישראל, 10 ג'יגהבייט מקום, כל השאר ללא הגבלה ב-42 שקל לחודש בלבד! לפרטים לחץ כאן.
אתם מוזמנים להיכנס לפורום שלנו בכל הקשור לשרתים, VPS, אחסון, בוני אתרים ועוד.
סמל אישי של המשתמש
hetz
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 1

הבא

• נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    מחבר

חזור אל בניית אתרים ואחסון אתרים - כללי