שני המודלים של גוגל וההבדל ביניהם

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

Re: שני המודלים של גוגל וההבדל ביניהם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 26 פברואר 2013 11:58

gil_y7 כתב:לא ידוע לי על מישהו שחוקר כיום את השינויים בגוגל[...]

ומה לדעתך, אני עושה פה?
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 26 פברואר 2013 15:53

oria כתב:[...]. אני לא אוהב את הניסוח :
אין יותר אלגוריתם יחיד ... אלא שלל אלגוריתמים, אחד לכל ביטוי חיפוש...

ניסוח שמתאר נכון יותר בעיני הוא אלגוריתם יחיד עם הסתעפויות[...]

כאשר עיקרון הפעולה איננו הטמעה של השערות בוני האתר במבנה האלגוריתם היחיד, הגדול והמורכב, ופעולה שמהותה בדיקה אילו מהן התממשו, אלא אינטליגנציה מלאכותית, אני דווקא צופה חיסכון ניכר במשאבים בהפעלת ריבוי אלגוריתמים נפרדים, קטנים ופשוטים. מה עוד שזה מקשה ביותר על תחמון המערכת כולה. אבל זה המקצוע שלך.

אנלוגיה מתחום הרפואה: לא מערכת החיסון כולה מטפלת באנטיגן הבודד אלא הנוגדן הבודד ועוד כמה תאים לבנים. המערכת כולה, או חלקייה, מופעלים במידת הצורך רק כדי לשכפל את הנוגדן הבודד, ולהכין בכך את הגוף לקראת המתקפה הבאה.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ג' 26 פברואר 2013 19:24

זקן השבט 3 כתב:

ומה לדעתך, אני עושה פה?

עם כל הכבוד. אתה מבקר יותר מידי בפורום בשביל לקרוא לעצמך חוקר של מנוע החיפוש של גוגל.
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 2

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 26 פברואר 2013 23:10

gil_y7 כתב:
זקן השבט 3 כתב:

ומה לדעתך, אני עושה פה?

עם כל הכבוד. אתה מבקר יותר מידי בפורום בשביל לקרוא לעצמך חוקר של מנוע החיפוש של גוגל.

אז איך לדעתך צריך לחקור את שינוי המדיניות של הנהלת גוגל, שיביא לשינוי מהפכני בעיקרון הפעולה של מנוע החיפוש שבבעלות גוגל?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ד' 27 פברואר 2013 00:00

זקן השבט 3 כתב:
gil_y7 כתב:
זקן השבט 3 כתב:

ומה לדעתך, אני עושה פה?

אז איך לדעתך צריך לחקור את שינוי המדיניות של הנהלת גוגל, שיביא לשינוי מהפכני בעיקרון הפעולה של מנוע החיפוש שבבעלות גוגל?

איני חשבתי על זה לעומק.
אבל, אם נקרא את התגובות של הגולשים ודעותיהם לא נוכל להגיע למסקנות על השינויים בגוגל, אולי רק מכמה מקרים בודדים וספציפיים של מקרים שקורים וקרו למקדמים אלו ואחרים.

אם נישב כל היום בפורום ונטיף לכולם וניכנס איתם לויכוחים לא נחקור את גוגל אלא את מוחו של מקדם האתרים.

יש לעשות ניסויים מבוקרים על האלגוריתם של גוגל וזאת על מנת להבין מעט יותר על איך הוא פועל
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 27 פברואר 2013 12:25

gil_y7 כתב:
זקן השבט 3 כתב:אז איך לדעתך צריך לחקור את שינוי המדיניות של הנהלת גוגל, שיביא לשינוי מהפכני בעיקרון הפעולה של מנוע החיפוש שבבעלות גוגל?

איני חשבתי על זה לעומק[...]

אני כן חשבתי לעומק.
זקן השבט 3 כתב:[...]אבל, אם נקרא את התגובות של הגולשים ודעותיהם לא נוכל להגיע למסקנות על השינויים בגוגל, אולי רק מכמה מקרים בודדים וספציפיים של מקרים שקורים וקרו למקדמים אלו ואחרים. אם נישב כל היום בפורום ונטיף לכולם וניכנס איתם לויכוחים לא נחקור את גוגל אלא את מוחו של מקדם האתרים[...]

תגובות הגולשים ודעותיהם לא הועילו לי דבר בתובנה שגוגל מחולל מהפכה בהחלפת שיטת חישוב ציוני הרלוונטיות של תוצאות החיפוש. אבל הדיונים עם הגולשים הועילו לי מאד כי הם מכריחים אותי לחפש ראיות, להציג נימוקים, להיפטר מנימוקים שגויים או חלשים, ולשכלל את הנימוקים המוצלחים מתגובה לתגובה. קרא את מה שכתבתי פה לפני חצי שנה בזכות אותה עמדה ותראה את ההבדלים הגדולים.
זקן השבט 3 כתב:[...]יש לעשות ניסויים מבוקרים על האלגוריתם של גוגל וזאת על מנת להבין מעט יותר על איך הוא פועל

אל תפריח סיסמאות ריקות. אם אתה לומד הנדסה, תציע שיטת ביצוע איך לעשות ניסויים מבוקרים על האלגוריתם של גוגל, שיניבו תוצאות חד-משמעיות, אם גוגל מפעיל (מזה 5 שנים לפחות) אלגוריתם נפרד לכל ביטוי חיפוש.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ד' 27 פברואר 2013 18:38

זקן השבט 3 כתב:
gil_y7 כתב:
זקן השבט 3 כתב:אז איך לדעתך צריך לחקור את שינוי המדיניות של הנהלת גוגל, שיביא לשינוי מהפכני בעיקרון הפעולה של מנוע החיפוש שבבעלות גוגל?

איני חשבתי על זה לעומק[...]

אני כן חשבתי לעומק.
זקן השבט 3 כתב:[...]אבל, אם נקרא את התגובות של הגולשים ודעותיהם לא נוכל להגיע למסקנות על השינויים בגוגל, אולי רק מכמה מקרים בודדים וספציפיים של מקרים שקורים וקרו למקדמים אלו ואחרים. אם נישב כל היום בפורום ונטיף לכולם וניכנס איתם לויכוחים לא נחקור את גוגל אלא את מוחו של מקדם האתרים[...]

תגובות הגולשים ודעותיהם לא הועילו לי דבר בתובנה שגוגל מחולל מהפכה בהחלפת שיטת חישוב ציוני הרלוונטיות של תוצאות החיפוש. אבל הדיונים עם הגולשים הועילו לי מאד כי הם מכריחים אותי לחפש ראיות, להציג נימוקים, להיפטר מנימוקים שגויים או חלשים, ולשכלל את הנימוקים המוצלחים מתגובה לתגובה. קרא את מה שכתבתי פה לפני חצי שנה בזכות אותה עמדה ותראה את ההבדלים הגדולים.
זקן השבט 3 כתב:[...]יש לעשות ניסויים מבוקרים על האלגוריתם של גוגל וזאת על מנת להבין מעט יותר על איך הוא פועל

אל תפריח סיסמאות ריקות. אם אתה לומד הנדסה, תציע שיטת ביצוע איך לעשות ניסויים מבוקרים על האלגוריתם של גוגל, שיניבו תוצאות חד-משמעיות, אם גוגל מפעיל (מזה 5 שנים לפחות) אלגוריתם נפרד לכל ביטוי חיפוש.

איני מוצא עניין כיום לחקור את האלגוריתם של גוגל אך זה אני.
המהפכה עדיין לא הושלמה ועל כן אם נבצע 2 ניסויים זהים בתקופות זמן שונות וכן במקומות שונים נקבל תשובות שונות לגמריי.
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 27 פברואר 2013 22:03

gil_y7 כתב:איני מוצא עניין כיום לחקור את האלגוריתם של גוגל אך זה אני[...]

ולמרות זאת אתה מתיימר לשפוט את שיטת המחקר שלי ולקבוע שהיא פסולה - בעוד שאני חוזר ומראה מדוע לא קיים יותר (מזה 5 שנים לפחות) אלגוריתם יחיד של גוגל, ואני גם חוזר ומסביר לך, פעם אחר פעם, שאני חוקר את השינוי במדיניות הנהלת גוגל ולא שינוי באלגוריתם של גוגל (כי אלגוריתם יחיד לא קיים יותר).

בהזדמנות זו אני רוצה לספר לחברי הפורום, שבדיון שהתעורר ב-http://www.askpavel.co.il/blog/competitive-seo-interview בסופו של פוסט שכתב שם בן אורן, אחד מקומץ בכירי מנהלי קידום האתרים בארץ, מתואר מקרה שאירע לאחרונה בזירת משחקי הפוקר בגוגל העולמי.

המקרה הזה מוסבר היטב, על ידי ההשערה שהמודל החדש, שמבוסס רק על התנהגות המבקרים, מופעל כבר באותה זירה. מי שרוצה ומסוגל לחזור ולנתח את אותו המקרה, להסביר אותו במונחים של המודל הישן לשיטת הפעולה של גוגל, המבוסס על חישוב ערכי תכונות הדף ותכונות הדפים המקשרים אליו, ולהפריך במידת האפשר את ההסבר על פי המודל החלופי החדש, מוזמן לעשות זאת.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ה' 28 פברואר 2013 01:21

זקן השבט 3 כתב:
gil_y7 כתב:איני מוצא עניין כיום לחקור את האלגוריתם של גוגל אך זה אני[...]

ולמרות זאת אתה מתיימר לשפוט את שיטת המחקר שלי ולקבוע שהיא פסולה - בעוד שאני חוזר ומראה מדוע לא קיים יותר (מזה 5 שנים לפחות) אלגוריתם יחיד של גוגל, ואני גם חוזר ומסביר לך, פעם אחר פעם, שאני חוקר את השינוי במדיניות הנהלת גוגל ולא שינוי באלגוריתם של גוגל (כי אלגוריתם יחיד לא קיים יותר).

בהזדמנות זו אני רוצה לספר לחברי הפורום, שבדיון שהתעורר ב-http://www.askpavel.co.il/blog/competitive-seo-interview בסופו של פוסט שכתב שם בן אורן, אחד מקומץ בכירי מנהלי קידום האתרים בארץ, מתואר מקרה שאירע לאחרונה בזירת משחקי הפוקר בגוגל העולמי.

המקרה הזה מוסבר היטב, על ידי ההשערה שהמודל החדש, שמבוסס רק על התנהגות המבקרים, מופעל כבר באותה זירה. מי שרוצה ומסוגל לחזור ולנתח את אותו המקרה, להסביר אותו במונחים של המודל הישן לשיטת הפעולה של גוגל, המבוסס על חישוב ערכי תכונות הדף ותכונות הדפים המקשרים אליו, ולהפריך במידת האפשר את ההסבר על פי המודל החלופי החדש, מוזמן לעשות זאת.

אני לא שופט אותך עמנואל ולא טענתי שהדרך שלך פסולה
רק שאיני רואה טעם בדיון בפורום שיוביל לחקירת המדיניות של גוגל. את זה תוכל לחקור בפוסטים והשינויים שהם מבצעים ברשת.
זה שמקדם יספר שהוא נענש אחרי שקיבל 10000 קישורים או ויכוח על ערכו של ה pr לא יספר לך דבר וחצי דבר על המדיניות של גוגל.
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ה' 28 פברואר 2013 01:23

במידה והטענה שלך נכונה ויש כמה אלגוריתמים לגוגל.

כיצד נקבע איזה אלגוריתם יופעל על אתר בביטוי X ועל המתחרה שלו באותו ביטוי X
וכן אם האתר עובד בביטוי קרוב Y איזה אלגוריתם יופעל עליו וכיצד זה נקבע?
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 28 פברואר 2013 13:52

gil_y7 כתב:אני לא שופט אותך עמנואל ולא טענתי שהדרך שלך פסולה
רק שאיני רואה טעם בדיון בפורום שיוביל לחקירת המדיניות של גוגל. את זה תוכל לחקור בפוסטים והשינויים שהם מבצעים ברשת.
זה שמקדם יספר שהוא נענש אחרי שקיבל 10000 קישורים או ויכוח על ערכו של ה pr לא יספר לך דבר וחצי דבר על המדיניות של גוגל.

כדי לחשוף את השינוי במדיניות הנהלת גוגל אני חוקר את מה שגוגל אומרים וכותבים, את הרמזים והסימנים, ומה שכתוב בין השורות. כאשר אני מציג בפורום את מה שחשפתי, מי שמתווכחים איתי מאלצים אותי לתקן שגיאות ולהחליף נימוקים חלשים בנימוקים חזקים. זאת עבודת שכל, עבודת פרשנות, מהסוג המופעל בהפקת הערכות מודיעין, שלא ניגזרות לוגית מהנתונים המודיעיניים.
gil_y7 כתב:במידה והטענה שלך נכונה ויש כמה אלגוריתמים לגוגל.

הסברתי פה אינספור פעמים שהאלגוריתמים לא מופעלים יותר על הדף באתר אלא על המבקרים בהם. אלה גם לא אלגוריתמים שמוטמעים בהם באופן קבוע השערות של בוני האלגוריתם, אלא אלגוריתמים של אינטליגנציה מלאכותית, שלומדים לבד מה הם מאפייני ההתנהגות ומה הן ההעדפות הספציפיות של אוכלוסיות המבקרים.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ה' 28 פברואר 2013 16:19

זקן השבט 3 כתב:
gil_y7 כתב:אני לא שופט אותך עמנואל ולא טענתי שהדרך שלך פסולה

כדי לחשוף את השינוי במדיניות הנהלת גוגל אני חוקר את מה שגוגל אומרים וכותבים, את הרמזים והסימנים, ומה שכתוב בין השורות. כאשר אני מציג בפורום את מה שחשפתי, מי שמתווכחים איתי מאלצים אותי לתקן שגיאות ולהחליף נימוקים חלשים בנימוקים חזקים. זאת עבודת שכל, עבודת פרשנות, מהסוג המופעל בהפקת הערכות מודיעין, שלא ניגזרות לוגית מהנתונים המודיעיניים.
gil_y7 כתב:במידה והטענה שלך נכונה ויש כמה אלגוריתמים לגוגל.

הסברתי פה אינספור פעמים שהאלגוריתמים לא מופעלים יותר על הדף באתר אלא על המבקרים בהם. אלה גם לא אלגוריתמים שמוטמעים בהם באופן קבוע השערות של בוני האלגוריתם, אלא אלגוריתמים של אינטליגנציה מלאכותית, שלומדים לבד מה הם מאפייני ההתנהגות ומה הן ההעדפות הספציפיות של אוכלוסיות המבקרים.

וכיצד הגעת למסקנה שמדובר באלגוריתמים ולא באלגוריתם יחיד?
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 28 פברואר 2013 16:33

gil_y7 כתב:וכיצד הגעת למסקנה שמדובר באלגוריתמים ולא באלגוריתם יחיד?

כתבתי על כך מאות פעמים:
באפריל 2008, ב"סמינר לקידום אתרים בזירות תחרותיות" (בהיקף של 25-30 שעות) אורן שץ הזמין לכולם פיצה בטלפון, ולאחר הרהור נוסף הכריז שלא יתכן שלדף המוצג בצמרת תוצאות החיפוש לביטוי "הזמנת פיצה בטלפון", Bounce Rate שמתקרב ל-100%, וזמן שהיה זעום, יפחית את ציון הרלוונטיות, בדומה לאותו Bounce Rate וזמן שהיה בתוצאות החיפוש ל"מתכון לפיצה", ושגוגל חייב לכן להפעיל אלגוריתמים שונים. מנציג בכיר ביותר של גוגל (תומר חנין) קיבלתי בעניין הזה לפני שנה "תשובה דיפלומטית".
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ה' 28 פברואר 2013 16:52

תשתף בתשובה הדיפלומטית שקיבלת

למה אלגוריתם שיודע לחשב את שביעות רצון המבקרים לכל ביטוי X לא יכול להוות תשובה לבעיה?
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 28 פברואר 2013 20:16

gil_y7 כתב:למה אלגוריתם שיודע לחשב את שביעות רצון המבקרים לכל ביטוי X לא יכול להוות תשובה לבעיה?

נסה להבין את ההסבר של אורן שץ.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הקודםהבא

• נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    מחבר