מהם הכישורים הנדרשים ב-2013 ממקדם אתרים?

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

Re: מהם הכישורים הנדרשים ב-2013 ממקדם אתרים?

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ו' 01 פברואר 2013 18:52

עמנואל.
אתה מזכיר לי את המרצה שלי.
כשהוא טוען משהו הוא פשוט טוען אותו. כשאחרים טוענים משהו הוא מבקש הוכחה.

כשאתה טוען שוב ושוב על השינויים בגוגל והשיטות שהפכו פסולות הצד הוכחות לטובת אותם גולשים שיצפו בנושא בהווה ובעתיד ואין להם כוח לנבור בדפי הפורום ולחפש את הכרזותיך השונות.
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 2

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 01 פברואר 2013 19:11

Guytzhak כתב:[...]שאלתי אותך על הדברים האלה בקוד כדי לראות, האם אתה איש קוד או שמה אתה?
למעשה אני מבין מכך שאין מבין בקוד בכלל, ואין לך מושג מה אתה ומה המתכנת שלך עושה, גם אם יסביר לך אלף פעמים, מכאן אני מנסה להבין, מה הוא תפקידך ?מה אתה מציע ללקוחותיך וכיצד אתה מציג עצמך?[...]

שמע גיא, עושה רושם שאתה לא מספיק מבוגר כדי להבין איך העולם מתנהל. בקידום אתרים המטלה היא לנצח את המתחרים שבצמרת תוצאות החיפוש לביטויים תחרותיים. אם כל אחד מהמתחרים מעסיק טכנאי אתרים שמספק לו קוד מושלם, לא זה מה שיבטיח את המקום הראשון בגוגל, כי לאף אחד לא יהיה יתרון על פני האחרים.

אריק שרון צלח את התעלה במלחמת יום הכיפורים, וניתק את קווי האספקה לארמיות המצריות השניה והשלישית שממזרח לתעלה. מי ניצח במלחמה? אריק שרון או טכנאי הקשר של פלוגה ג' בגדוד 1 בחטיבה 14 באוגדה שעליה פיקד אריק שרון? האם אפשר היה לנצח בלי אותו טכנאי? כן, אם הוא היה נפגע היו מביאים לו מחליף או מסתדרים בלעדיו. האם אפשר היה לנצח בלי אריק שרון? ספק רב. האם אריק צריך לדעת את מה שיודע אותו טכנאי בשביל לנצח את האויב? בכלל לא. בשביל זה אותו טכנאי היה אחראי על תקינות מכשירי הקשר בפלוגה שלו ואריק שרון היה אחראי לנצח את הצבא המצרי. ואני לא חסיד שוטה של אריק שרון. 8 שנים אחר כך הוא סיבך אותנו במלחמה מיותרת.
Guytzhak כתב:[...]אם מה שאתה אומר על טכנאי אתרים באמת מיושם בכל פרוייקט שלך אתה צריך להוציא עשרות אלפי שקלים על העבודה של טכנאי האתרים. לקחת כל פונקציה שקיימת ולייעל אותה, להפוך את האתר למערכת משומנת שעובדת בשיא המהירות והתחכום - שכמובן לא נגמרים לעולם ותמיד אפשר לייעל יותר ויותר.

אל תגזים. טכנאי אתרים יש כמו זבל. אבל בקידום אתרים יש תמיד רק אחד שניצח את כל המתחרים שלו.
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ו' 01 פברואר 2013 19:23, נערך 3 פעמים בסך הכל.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 01 פברואר 2013 19:15

gil_y7 כתב:עמנואל.
כשאתה טוען שוב ושוב על השינויים בגוגל והשיטות שהפכו פסולות הצד הוכחות לטובת אותם גולשים שיצפו בנושא בהווה ובעתיד ואין להם כוח לנבור בדפי הפורום ולחפש את הכרזותיך השונות.

אתה מציג את זה כאילו שזה משחק ביני לבין בעלי דעות אחרות. אבל זהו מאבק בין מקדמי האתרים לבין גוגל, וגוגל החליט לנצח.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי seoפרפקט » יום ו' 01 פברואר 2013 19:18

זקן השבט 3 כתב:
oria כתב:
זקן השבט 3 כתב:מיומנות בבניית קישורים כבר לא נחוצה, ולכן גם מקדמי האתרים כבר לא נחוצים. (אם כי טכנאי אתרים ימשיכו להיות נחוצים.)

האם ניתן לקדם אתר לראש התוצאות?
האם דבר זה דרוש?
לדעתי התשובה לשתי השאלות היא כן
ולכן מקדמי אתרים נחוצים מאוד.
מה נדרש מהמקדם?
לחקור ולהבין כיצד מקדמים - דבר שהוא דינאמי ומשתנה והיכולת ליישם זאת
מכאן נגזרים הכישורים:
סקרנות, יצירתיות, מחשבה מעמיקה, יכולת יישום וביצוע, עקביות

מקדם האתרים היה דרוש עד כה כדי לנצח את המתחרים, והאמצעי להבטיח זאת בניית קישורים שערכם הכולל גדול מערכם הכולל של קישורי כל אחד מהמתחרים (בהנחה שכל שאר התנאים שווים). כאשר אפשר היה לעשות זאת בסיטונות, באמצעות הודים בשכר של 2 דולר לשעה, לא נדרשו יותר סקרנות, יצירתיות, מחשבה מעמיקה, יכולת יישום וביצוע ועקביות. אלה, אם בכלל, נדרשו מאותם עובדים הודים. וכאשר הופיעו רובוטים לשתילת קישורים בבלוגים ופורומים, הם לא נדרשו אפילו מהרובוט. גם שתילת קישורים באתרי מאמרים לא דרשה כל כישרון מלבד מציאת כותבי התוכן היותר זולים, כדי להשאיר קצת רווח.

גוגל משנה עכשיו את כללי המשחק ודורש שתוכן האתר, שינצח את מתחריו וישיג מקום עליון בתוצאות החיפוש, יהיה כל כך מעולה עד שיספק ערך מוסף עליון לגולש (שמגיע מדפי תוצאות החיפוש או מקישורים נכנסים) והגולש יתן ביטוי לשביעות רצונו העילאית על ידי שידור איתותים שרק גוגל יודע לקרוא ולפרש. כפי שכתבת, שוב דרושים סקרנות, יצירתיות, מחשבה מעמיקה, יכולת יישום וביצוע ועקביות. אבל אני לא רואה איך ציבור מקדמי האתרים ש"הצטיין" עד כה בבניית קישורים בסיטונות הופך בבת אחת לציבור של כותבי תוכן מליגת העל ולממציאי פתיונות קישורים שהתנאי לקיומם הוא הזרמת מבקרים מרוצים.

מי שכן יועסקו בזה, לא ידרשו 20 ש"ח למאמר של 300 מילים, אלא משהו שיותר קרוב ל-20,000 ש"ח לתוכן שעליו עבדו חודש ימים או יותר, כי התוכן הזה הוא האמצעי הנחוץ עכשיו לניצחון על המתחרים והוא שצריך לנצח את תכני המתחרים. משמע, כותבי התכנים הללו הם מקדמי האתרים על פי כללי המשחק החדשים של גוגל, ויש לי ספק גדול אם בין 4,500 מקדמי האתרים בישראל יש יותר מעשרה שמסוגלים להפוך לכותבי תכנים מליגת העל. במובן הזה, אין יותר צורך במקדמי האתרים, כי אין יותר צורך בכישורים ובניסיון שצברו עד עכשיו, כמו שבזמנו, תוך שנה, לא היה יותר צורך בבעלי ועובדי החנויות לפיתוח תמונות מסרטי צילום.

יש הרבה מאוד באמירה הזאת שאפו!
סמל אישי של המשתמש
seoפרפקט
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 2
מוניטין: 4

הודעהעל ידי gil_y7 » יום ו' 01 פברואר 2013 20:12

זקן השבט 3 כתב:
gil_y7 כתב:עמנואל.

אתה מציג את זה כאילו שזה משחק ביני לבין בעלי דעות אחרות. אבל זהו מאבק בין מקדמי האתרים לבין גוגל, וגוגל החליט לנצח.

כך זה נראה כשאתה מבקש הוכחה לכל דעה של בן אדם
gil_y7
חבר מתקדם
חבר מתקדם

מוניטין: 2

הודעהעל ידי Guytzhak » יום ו' 01 פברואר 2013 20:28

אויל לא קראתי את מה שאתה כותב בצורה נכונה,
לגבי הבגרות שלי - זה עניין שכל אחד יכול לתאר לעצמו בן כמה אני ומה עשיתי או לא עשיתי, במה אני מבין או לא מבין.
לא ארד איתך לרמה הזו, אני רק יודע שאתה בן אדם עם ניסיון רב.

אני באותה דעה כמוך, אתה משחרר פה אימרות של "טכנאי אתרים" בכל מקום, אבל בתכלס חושב ויודע שזה לא נכון, "טכנאי אתרים" הוא חלק קטן מאוד מהעבודה הכוללת ל"ניצחון על המתחרים" ולפי דבריך אני מבין שתפקיד מקדם האתרים בעבר הפך להיות
"מנצח אתרים" - אדם שיכול לנצח אתרים בתחרות לראשות מילת חיפוש בגוגל.

אז מה ההבדל בין מנצח אתרים למקדם אתרים מבחינת תיאור המילה? כלום, שניהם מקדמים את האתר לאט לאט בתוצאות החיפוש.
Guytzhak
חבר מתקדם
חבר מתקדם

מוניטין: 1

הודעהעל ידי Guytzhak » יום ו' 01 פברואר 2013 20:31

עמנואל, לאחר שיחה עם גיל, שהוא ד"T אחי.
הבנתי את כוונתך לאחר דיונים רבים עימו.

אתה צודק,
בעידן שלנו היום, מקדם אתרים הוא חלק קטן ממכלול הפעולות שיש כדי לנצח את המתחרים.

אני איתך באותה הדעה במאה אחוז ידידי.
Guytzhak
חבר מתקדם
חבר מתקדם

מוניטין: 1

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ש' 02 פברואר 2013 13:46

Guytzhak כתב:[...]אני באותה דעה כמוך, אתה משחרר פה אימרות של "טכנאי אתרים" בכל מקום, אבל בתכלס חושב ויודע שזה לא נכון, "טכנאי אתרים" הוא חלק קטן מאוד מהעבודה הכוללת ל"ניצחון על המתחרים" ולפי דבריך אני מבין שתפקיד מקדם האתרים בעבר הפך להיות "מנצח אתרים" - אדם שיכול לנצח אתרים בתחרות לראשות מילת חיפוש בגוגל.
אז מה ההבדל בין מנצח אתרים למקדם אתרים מבחינת תיאור המילה? כלום, שניהם מקדמים את האתר לאט לאט בתוצאות החיפוש.

אסביר:
לפני הופעת גוגל כמנוע חיפוש מסחרי, שבניגוד לקודמיו התחיל להתייחס לקישורים הנכנסים, עבודתו של מקדם האתרים הייתה רק עבודה טכנית - להשיג לדף האינטרנט ציון רלוונטיות גבוה משל כל המתחרים, באמצעות הענקת התכונות ה"רצויות" במידה המירבית או האופטימלית, וכך לנצח את דפי המתחרים שהשיגו ציון יותר נמוך. מאחר ורק התכונות הפורמליות של הדף קבעו את הציון (ספק אם גם איכות התוכן) רמת אי-הודאות היתה נמוכה יחסית, וניתן היה לשפרה באופן משמעותי על ידי השקעה בניסויים מבוקרים. אבל גוגל הכניסו למשחק את הפרמטרים הקשורים לכמות הקישורים הנכנסים וערכם (משמע, התכונות הפורמליות של הדפים המקשרים, שחלקן, כגון ה-Trust Rank או בסיס הלוגריתם של מדד ה-PR סמויות לחלוטין) ורמת אי-הודאות כבר התקרבה ל-100% (גם משום שלא ניתן לדעת כמה משאבים ואיזו איכות עבודה ישקיעו המתחרים שלך החל ממחר).

ברמת אי-ודאות שמתקרבת ל-100%, עבודת הקידום מפסיקה להיות ביצוע סדרת פעולות טכניות על פי צ'קליסט מוכן מראש, ובכמות שניתן להעריך אותה מראש, ומתחילה להיות עבודה של קבלת החלטות בתנאי אי-ודאות קיצונית. עבודה כזאת דורשת כאמור כישורים אישיים הפוכים לאלה של "טכנאי האתרים", שהיה עד עכשיו גם המקדם שלהם, משום שכמעט כל החלטה היא הימור.

אלא שאימוץ טכניקות סטנדרטיות לבניית קישורים מלאכותיים בסיטונות, צימצם מאד את אלמנט ההימור עבור מרבית מקדמי האתרים, ומי שקיבל תקציב ליותר קישורים ניצח את מתחריו במרבית המקרים, אלא אם אחד מהם זכה במקרה לקישור בעל ערך רב בשל תכונות סמויות של הדף המקשר (למשל TR>0).

לא צריך להיות אריק שרון בשביל לנצח את המתחרים, הבאתי את הדוגמה רק כדי להמחיש ששרון לא היה צריך יותר להפעיל ידע שלמד בטירונות, או ידע טכני שיש לבעלי המקצועות השונים באוגדה לוחמת, אלא ידע מסוג אחר. אבל את המתח שבין תפקידו של טכנאי האתרים למקדם האתרים, גם בעבר וגם בעתיד, אפשר להמחיש יותר טוב בתגובת הטכנאים לדרישה להתנות את התשלום בהצלחת הקידום - הרי אם אתה בטוח שביצוע סדרת הפעולות בצ'קליסט שלך (כולל שינויים בשל שינוי אלגוריתם) היא שיוצרת את ההצלחה, אין שום סיבה שלא תצליח ושלא תקבל את התשלום (כולל הבונוס).
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הקודם

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 57 אורחים