אסטרטגיית קידום אתר

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

Re: אסטרטגיית קידום אתר

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 07 אוגוסט 2012 22:14

המשך:

ברור שההחלטה על איזה ביטויי חיפוש להתמקד, לאחר מחקר המילים או בלעדיו, מתבצעת ללא כל יכולת להעריך מראש האם יהיה בכלל החזר חיובי על ההשקעה או שהיא תרד כולה לטמיון כי, למשל, ההשקעה הספיקה רק כדי להגיע למקום 22, ושם יש 0 מכירות, וגם בביטויי הזנב הארוך לא השגנו מיקומים מספיק טובים.

הדבר היחיד שכן אפשר להעריך מראש הוא שמס' 1 בביטוי הכי פופולרי מרוויח על ההשקעה (אחרת היה מפסיק לקדם ושוקע) ולכן אם אנחנו נהיה מס' 1 גם אנחנו נרוויח על ההשקעה, אם כי פחות ממנו (אם הוצאנו יותר ממנו) למרות שלא ידענו מראש כמה צריך להשקיע בסופו של דבר.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי oria » יום ג' 07 אוגוסט 2012 23:00

מדוע אתה מניח שהשאלה כאן לא מגבילה את התקציב?
התקציב יהיה תמיד מוגבל

ומעבר לכך, בהחלט יתכן שהביטוי נעלי ספורט נותן החזר שלילי על ההשקעה בעוד ביטויים אחרים יתנו החזר חיובי
ד"א יתכן גם שלא, אני לא מנסה להתווכח איזה ביטוי יותר ממיר או יותר כדאי אלא לומר, שלא נראה לי שניתן לדעת זאת בלי בדיקה רצינית
יועץ קידום אתרים - http://oriaseo.com
תחומי התמחות: קידום אורגני, ניתוח אנליטיקס, רימרקטינג
משבר בזוגיות - טיפול זוגי עבור זוגיות במשבר
oria
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 2
מוניטין: 4

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ג' 07 אוגוסט 2012 23:19

oria כתב:מדוע אתה מניח שהשאלה כאן לא מגבילה את התקציב?
התקציב יהיה תמיד מוגבל[...]

למה?
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי oria » יום ד' 08 אוגוסט 2012 09:44

זקן השבט 3 כתב:

למה?

אתה מכיר פרויקט עם תקציב לא מוגבל?
אני לא
oria
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 08 אוגוסט 2012 09:48

oria כתב:
זקן השבט 3 כתב:

למה?

אתה מכיר פרויקט עם תקציב לא מוגבל?
אני לא

ודאי שאני מכיר. קידום אתר בבעלותי. התקציב (להשגת מקום 1 בפעם הראשונה) סופי אבל לא מוגבל. (כמו גודל פני השטח של כדור שהרדיוס שלו לא ידוע.)
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי oria » יום ד' 08 אוגוסט 2012 10:03

א- אני לא חושב שזה נכון. גם פרויקט בבעלותך הסכום שתהיה מוכן לסכן לחודש הקרוב להשקעה בקידום יהיה מוגבל. גם האשראי שתקבל מהבנק יהיה מוגבל. יתכן שהוא יהיה בצמיחה מתמדת, יתכן שהוא יהיה גבוה, אבל מוגבל.
ב- גם אם הוא בלתי מוגבל, אתה לוקח את הדיון שוב ושוב לאותן מקומות. מה הקשר? תקרא את הדיון מהתחלה. הנקודה הפשוטה היא שמחקר מילות מפתח הוא דבר הכרחי גם בדוגמה הטריוויאלית שנתת.
oria
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 08 אוגוסט 2012 10:42

oria כתב:א- אני לא חושב שזה נכון. גם פרויקט בבעלותך הסכום שתהיה מוכן לסכן לחודש הקרוב להשקעה בקידום יהיה מוגבל. גם האשראי שתקבל מהבנק יהיה מוגבל. יתכן שהוא יהיה בצמיחה מתמדת, יתכן שהוא יהיה גבוה, אבל מוגבל[...]

גודל המשאבים קובע בהחלט לאיזה ביטויים אקדם את האתרים שבבעלותי, אבל לאחר שהחלטתי לקדם נגד מתחרים לביטוי ברמת תחרותיות שאיננה סופר-גבוהה, אין טעם שאפסיק בנקודת זמן מסויימת כי אז אני מפסיד את כל ההשקעה. אם אני מבין את זה יש גם לקוח שיבין את זה.
oria כתב:[...]ב- גם אם הוא בלתי מוגבל, אתה לוקח את הדיון שוב ושוב לאותן מקומות. מה הקשר? תקרא את הדיון מהתחלה. הנקודה הפשוטה היא שמחקר מילות מפתח הוא דבר הכרחי גם בדוגמה הטריוויאלית שנתת.

השואל שאל על איסטרטגיה והתכוון לטקטיקה.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי oria » יום ד' 08 אוגוסט 2012 10:48

זקן השבט 3 כתב:
oria כתב:א- אני לא חושב שזה נכון. גם פרויקט בבעלותך הסכום שתהיה מוכן לסכן לחודש הקרוב להשקעה בקידום יהיה מוגבל. גם האשראי שתקבל מהבנק יהיה מוגבל. יתכן שהוא יהיה בצמיחה מתמדת, יתכן שהוא יהיה גבוה, אבל מוגבל[...]

גודל המשאבים קובע בהחלט לאיזה ביטויים אקדם את האתרים שבבעלותי, אבל לאחר שהחלטתי לקדם נגד מתחרים לביטוי ברמת תחרותיות שאיננה סופר-גבוהה, אין טעם שאפסיק בנקודת זמן מסויימת כי אז אני מפסיד את כל ההשקעה. אם אני מבין את זה יש גם לקוח שיבין את זה.

ובכן, זו יכולה להיות טעות
בהחלט יתכן שעלות הקידום תהיה גבוהה מההחזר שתקבל.
במצב כזה ככל שתמשיך תפסיד עוד.
מי שמנהל פרויקטים עסקיים יודע שלעיתים עדיף לעצור פרויקט למרות שהמשמעות היא הפסד ההשקעה וזאת על מנת לא לגרום להמשך הפסדים.
oria
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 08 אוגוסט 2012 11:00

oria כתב:
זקן השבט 3 כתב:

ובכן, זו יכולה להיות טעות
בהחלט יתכן שעלות הקידום תהיה גבוהה מההחזר שתקבל.
במצב כזה ככל שתמשיך תפסיד עוד.
מי שמנהל פרויקטים עסקיים יודע שלעיתים עדיף לעצור פרויקט למרות שהמשמעות היא הפסד ההשקעה וזאת על מנת לא לגרום להמשך הפסדים.

לא סביר. תשווה עם אדוורדס. אם מישהו מפרסם בהתמדה, מוצג תמיד ראשון, במחיר המירבי כפול ציון האיכות וכו' אתה יכול להניח שהוא מרוויח (ו\או שחשוב לו המיתוג). עובדה זו יכולה להנחות אותך בהחלטה, אלא אם אתה פחות יעיל (עלות הייצור שלך גבוהה יותר) ממנו, או שהרווח שלו ממש גבולי. שיקולים דומים צריך לעשות גם בקידום האורגני.

כאשר אתה עוצר פרוייקט עיסקי כדי למנוע המשך הפסדים ודאי הערכת שיצירת רווחים ממנו בלתי-אפשרית, או שדורשת משאבים שאין לך. גם באדוורדס וגם בקידום האורגני אתה יודע כמעט תמיד שמי שמתמיד במקום הראשון בזירה תחרותית מרוויח.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי oria » יום ד' 08 אוגוסט 2012 11:06

זקן השבט 3 כתב: תשווה עם אדוורדס. אם מישהו מפרסם בהתמדה, מוצג תמיד ראשון, במחיר המירבי כפול ציון האיכות וכו' אתה יכול להניח שהוא מרוויח (ו\או שחשוב לו המיתוג). עובדה זו יכולה להנחות אותך בהחלטה, אלא אם אתה פחות יעיל (עלות הייצור שלך גבוהה יותר) ממנו, או שהרווח שלו ממש גבולי. שיקולים דומים צריך לעשות גם בקידום האורגני.

א- בהחלט יתכן שהוא יותר יעיל בהמרות או בייצור. לא תמיד ניתן לסגור את הפער
ב- בהחלט יתכן שיש לו שיקולים נוספים כמו מיתוג
ג- יתכן אפילו שהוא מפסיד או גבולי וניסיון שלי לעקוף אותו תביא להפסד שלי
oria
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 08 אוגוסט 2012 11:22

oria כתב:
זקן השבט 3 כתב: תשווה עם אדוורדס. אם מישהו מפרסם בהתמדה, מוצג תמיד ראשון, במחיר המירבי כפול ציון האיכות וכו' אתה יכול להניח שהוא מרוויח (ו\או שחשוב לו המיתוג). עובדה זו יכולה להנחות אותך בהחלטה, אלא אם אתה פחות יעיל (עלות הייצור שלך גבוהה יותר) ממנו, או שהרווח שלו ממש גבולי. שיקולים דומים צריך לעשות גם בקידום האורגני.

א- בהחלט יתכן שהוא יותר יעיל בהמרות או בייצור. לא תמיד ניתן לסגור את הפער
ב- בהחלט יתכן שיש לו שיקולים נוספים כמו מיתוג
ג- יתכן אפילו שהוא מפסיד או גבולי וניסיון שלי לעקוף אותו תביא להפסד שלי

מצד שני, יתכן והוא מרוויח 300% על ההשקעה, ואתה תרוויח רק 250% כי נתת ביד יותר גבוה, או עלה לך יותר לעקוף אותו באורגני.

מסקנה: בקידום האורגני, כדי להבטיח סיכוי מירבי לרווח אתה חייב ללכת עד הסוף אחרת תפסיד את כל או כמעט כל ההשקעה, בעוד שבאדוורדס גם תקציב מוגבל עשוי להביא לך רווח (ומכל מקום, הבדיקה מיידית וזולה).
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי Jordan » יום ד' 08 אוגוסט 2012 13:31

עמנואל, אוקיי אז לייצר אנשים חושבים, יוצרי פיתיונות קישורים מדהימים הכל טוב ויפה.
אני אישית מאוד אוהב לחשוב מאוד מאמין וחוקר את נושא היצירתיות (בכללי לא רק באינטרנט) אני מאמין שעל יצירתיות נבנה העולם הזה אבל בלי לגלוש. אז ככה אתה רוצה להגיד לי שבכל תחום צריך לייצר פיתיון קישור מדהים? אני מקדם אתר של מנקי בתים.
ותראה יצירתיות אין לה גבול כבר אמרנו, אבל בוא נדבר בגבול הריאלי אתר של מנקים קשה לי להאמין שבמגבלות תקציב של עסק קטן (יש כאלה מה לעשות) אפשר ליצור משהו מדהים.. אלא אם אני אביא את בר רפאלי בחזייה תחתונים ומטאטא לנקות (קשה לי להאמין שהיא תסכים)
אז אתר מנקים לא יכול ליצור פתיון מדהים כי הוא גם נושא די משעמם, אז מה שיוותר ושיצא מהאינטרנט (הוא יהיה בתוך ה95%) אין לו מקום תחת החוקים החדשים ??!
מה עושים בכל זאת ?
Jordan
חבר חדש
חבר חדש

פוסטים מומלצים: 3
מוניטין: 5

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ד' 08 אוגוסט 2012 14:33

Jordan כתב:עמנואל, אוקיי אז לייצר אנשים חושבים, יוצרי פיתיונות קישורים מדהימים הכל טוב ויפה.
אני אישית מאוד אוהב לחשוב מאוד מאמין וחוקר את נושא היצירתיות (בכללי לא רק באינטרנט) אני מאמין שעל יצירתיות נבנה העולם הזה אבל בלי לגלוש. אז ככה אתה רוצה להגיד לי שבכל תחום צריך לייצר פיתיון קישור מדהים? אני מקדם אתר של מנקי בתים[...]
מה עושים בכל זאת?

לא אמרתי שבכל תחום אפשר ושבכל תחום צריך. אם אי-אפשר או לא צריך, יש את אדוורדס - "פרסום ללא סיכון!"

הלחץ לא בא מכיוון הלקוחות, אלא מכיוון מקדמי אתרי הלקוחות. מקדם אתרים נבון ומוכשר, שמסוגל להתאים את עצמו לשינויים הרדיקאליים בגוגל, יכול מאז ומתמיד לעבוד על אתרים בבעלות עצמית ולא לשרוף את זמנו על ריצה בין לקוחות וכתיבת הצעות מחיר.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי Jordan » יום ה' 09 אוגוסט 2012 10:41

זקן השבט 3 כתב:
Jordan כתב:עמנואל, אוקיי אז לייצר אנשים חושבים, יוצרי פיתיונות קישורים מדהימים הכל טוב ויפה.
אני אישית מאוד אוהב לחשוב מאוד מאמין וחוקר את נושא היצירתיות (בכללי לא רק באינטרנט) אני מאמין שעל יצירתיות נבנה העולם הזה אבל בלי לגלוש. אז ככה אתה רוצה להגיד לי שבכל תחום צריך לייצר פיתיון קישור מדהים? אני מקדם אתר של מנקי בתים[...]
מה עושים בכל זאת?

לא אמרתי שבכל תחום אפשר ושבכל תחום צריך. אם אי-אפשר או לא צריך, יש את אדוורדס - "פרסום ללא סיכון!"

הלחץ לא בא מכיוון הלקוחות, אלא מכיוון מקדמי אתרי הלקוחות. מקדם אתרים נבון ומוכשר, שמסוגל להתאים את עצמו לשינויים הרדיקאליים בגוגל, יכול מאז ומתמיד לעבוד על אתרים בבעלות עצמית ולא לשרוף את זמנו על ריצה בין לקוחות וכתיבת הצעות מחיר.

ומה עם הסטטיסטיקות שמסבירות שהרוב לא לוחצים על ממומן אלא על האורגני ברוב מוחץ? אתה מוותר על כמות לקוחות פוטנציאלית ענקית אבל עזוב את זה.
דוגמא מפרדוקס הצבאות: יש מלחמה בין אנגליה לצרפת חייל אחד בצרפת אומר לעצמו רגע אם אני אלך להלחם אני יכול למות.
בוא נבדוק אם כדי..
אם אלך וננצח זה בטח לא בגללי,
אם אלך ונפסיד זה גם לא בגללי,
אם לא אלך וננצח זה לא בגללי,
ואם לא אלך ונפסיד זה לא בגללי לכן מכל הבחינות מוטב שלא אלך.
דמיין מצב שכל חייל מכל צבא יגיד את זה לא תהיה מלחמה בכלל...
מה שאתה אומר בעצם זה תחום משעמם כמו ניקיון בתים קשה עד בלתי אפשרי ליצור פתיון ולהיות מקום1 לכן ללכת ל PPC ולוותר מראש מחשש להיות בתוך ה95% הנכשלים בהכרח.
עכשיו דמיין מצב שכל אחד יגיד את זה,לא יהיו SERPS בנושא(או יהיה באלגן טוטלי לא לפי הגדרות האיכות של גוגל)..
Jordan
חבר חדש
חבר חדש

פוסטים מומלצים: 3
מוניטין: 5

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 09 אוגוסט 2012 11:04

Jordan כתב:ומה עם הסטטיסטיקות שמסבירות שהרוב לא לוחצים על ממומן אלא על האורגני ברוב מוחץ? אתה מוותר על כמות לקוחות פוטנציאלית ענקית אבל עזוב את זה[...]

מה הסטטיסטיקה בתחום שלך, בגוגל ישראל בעברית?
Jordan כתב:[...]דוגמא מפרדוקס הצבאות: יש מלחמה בין אנגליה לצרפת חייל אחד בצרפת אומר לעצמו רגע אם אני אלך להלחם אני יכול למות.
בוא נבדוק אם כדי..
אם אלך וננצח זה בטח לא בגללי,
אם אלך ונפסיד זה גם לא בגללי,
אם לא אלך וננצח זה לא בגללי,
ואם לא אלך ונפסיד זה לא בגללי לכן מכל הבחינות מוטב שלא אלך.
דמיין מצב שכל חייל מכל צבא יגיד את זה לא תהיה מלחמה בכלל[...]

בשביל זה יוצרים מוטיבציה, רוח יחידה ואחוות לוחמים בצבאות מסויימים, והקצינים הולכים מאחור ויורים במי שאינם מסתערים בצבאות אחרים.
Jordan כתב:[...]מה שאתה אומר בעצם זה תחום משעמם כמו ניקיון בתים קשה עד בלתי אפשרי ליצור פתיון ולהיות מקום1 לכן ללכת ל PPC ולוותר מראש מחשש להיות בתוך ה95% הנכשלים בהכרח)[...]

מי שאחראי לכישלון עבודת הקידום, גם בעבר כאשר זה היה רק עניין כמותי ולינארי, היה מקדם האתרים שמילא הצעות מחיר כאילו מדובר בעבודת צבעות, ולא הסביר ללקוח שתקציב קידום שאיננו מספיק הוא הגורם הישיר והיחיד לכישלון הקידום ולאבדן כספי הלקוח. ממש כמו אותם צלמים שמפתים נערות משכונות עוני להוציא כסף על סדרת צילומים שתפתח להם את הדלת לקריירה של דוגמנית-על.
Jordan כתב:[...]עכשיו דמיין מצב שכל אחד יגיד את זה,לא יהיו SERPS בנושא (או יהיה באלגן טוטלי לא לפי הגדרות האיכות של גוגל)..

בכלל לא. מקדמי האתרים שהשכילו להתאים את עבודתם לתנאים המשתנים (איכות התוכן נשארה פרמטר כמותי ולינארי - כמות של איכות), מאתרים את הלקוחות המתאימים ומסבירים להם מאיפה באמת משתין הדג, ישיגו הישגים בתוצאות האורגניות שלא יוענשו בעתיד. אל תספר לי שאתה יודע לקדם רק אתרים בתחום הניקיון.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הקודםהבא

• נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    מחבר