סמינר מתקדם - קידום אתרים בשנת 2012

איך משיגים דרוג גבוה לאתר בתוצאות של גוגל?
חדשות/דיונים/ספרים/טיפים/תאוריה וכו'

Re: סמינר מתקדם - קידום אתרים בשנת 2012

הודעהעל ידי ranan90 » יום ה' 21 יוני 2012 16:18

זקן השבט 3 כתב:
ranan90 כתב:
Icel כתב:ואנשים לא יפסיקו לעשות את זה עד שגוגל יזרקו את התמיכה לחלוטין.

בכל מהלך כזה שהם עושים כמו פגיעה באתרי מאמרים בארה"ב גוגל הפסידו הרבה כסף כי פגיעה באתרים האלו הורידה לגוגל חלק מההכנסות אז זה תהליך שיהיה בהדרגה

אינני מבין איך גוגל מפסידים הרבה כסף מפעולה מנהלתית של הורדת ערך הקישורים היוצאים מאתרי "מאמרים". תואיל להסביר.

קודם כל אני מדבר על עדכון הפנדה שפגע בעיקר באתרי המאמרים בארה"ב. כאשר הערך של הלינקים מאותם אתרי מאמרים ירד מקדמי האתרים משקיעים פחות בכתיבת מאמרים וכתוצאה מכך פחות קוראים נכנסים לאתרי מאמרים אלו, פחות קליקים על פרסומות נלחצים וכך אתרי המאמרים הפסידו כסף וגם גוגל הפסיד כסף כי פחות אנשים לוחצים על הפרסומות שלהן באתרי המאמרים שספגו פגיעה רצינית.
וכן גוגל פגעו לעצמם בהכנסות על מנת שיהיה פחות ס-פ-א-ם באינטרנט.

אתרי המאמרים בארה"ב גילגלו הרבה מאות כסף אני לא רוצה להגיע עשרות או מאות מיליוני דולרים כי אני לא יודע אבל זה בוודאות אבל הרבה כסף הם גלגלו.
תיקון אייפון, אביזרים לאייפון וכיסויים לאייפון
ranan90
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 2
מוניטין: 0

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 21 יוני 2012 16:38

ranan90 כתב:
זקן השבט 3 כתב:
ranan90 כתב:
Icel כתב:ואנשים לא יפסיקו לעשות את זה עד שגוגל יזרקו את התמיכה לחלוטין.

בכל מהלך כזה שהם עושים כמו פגיעה באתרי מאמרים בארה"ב גוגל הפסידו הרבה כסף כי פגיעה באתרים האלו הורידה לגוגל חלק מההכנסות אז זה תהליך שיהיה בהדרגה

אינני מבין איך גוגל מפסידים הרבה כסף מפעולה מנהלתית של הורדת ערך הקישורים היוצאים מאתרי "מאמרים". תואיל להסביר.

קודם כל אני מדבר על עדכון הפנדה שפגע בעיקר באתרי המאמרים בארה"ב. כאשר הערך של הלינקים מאותם אתרי מאמרים ירד מקדמי האתרים משקיעים פחות בכתיבת מאמרים וכתוצאה מכך פחות קוראים נכנסים לאתרי מאמרים אלו, פחות קליקים על פרסומות נלחצים וכך אתרי המאמרים הפסידו כסף וגם גוגל הפסיד כסף כי פחות אנשים לוחצים על הפרסומות שלהן באתרי המאמרים שספגו פגיעה רצינית.
וכן גוגל פגעו לעצמם בהכנסות על מנת שיהיה פחות ס-פ-א-ם באינטרנט.
אתרי המאמרים בארה"ב גילגלו הרבה מאות כסף אני לא רוצה להגיע עשרות או מאות מיליוני דולרים כי אני לא יודע אבל זה בוודאות אבל הרבה כסף הם גלגלו.

אינני מקבל את ההנחות שהצגת:
א. דפי המאמרים בתוך אתרי המאמרים, שמהם יוצאים הקישורים לאתרים המקודמים, אינם נקראים על ידי אף אחד, כידף בעל תוכן של 300 מילים בתוך אתר שכל דף בו עוסק במשהו אחר איננו יכול להגיע לתוצאות החיפוש העליונות בביטויים תחרותיים שנאלים על ידי רבים מאד.

ב. אף אחד גם לא מחפש בגוגל "אתרי מאמרים" כדי שיהיה לו מה לקרוא בשעות הפנאי. יש לו חלופות הרבה יותר מעניינות - אתרי חדשות ואתרים מקצועיים שמוקדשים לנושא אחד, בעוד שבאתרי ה"מאמרים" ערב-רב של נושאים, כי כל יעודם הוא הוצאת קישורים. לכן גם לא מגיעים לדפי הבית ולדפי הקטגוריה, ואין להערכתי כמעט איש שנכנס למודעות האדסנס.

ג. ב"מאמרים" עצמם אין טעם לשתול אדסנס כי זה יבריח את הקוראים, אם ישנם, אל המתחרים.
דרוש יזם פנוי לשימוש בטכנולוגיה חדשנית לניהול השיווק דיגיטלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010565737431
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

פוסטים מומלצים: 1
מוניטין: 114

הודעהעל ידי Icel » יום ה' 21 יוני 2012 16:47

אני מצטער, אבל במקרה הזה יש עובדות מוצקות, וזה לא משנה מה אתה חושב.
הרבה מאות חוות תוכן בחו"ל הרוויחו כסף טוב מ-user generated content.
כאשר פנדה פגע לראשונה בארה"ב, כמה וכמה מחברות המדידה פרסמו נתונים על ה"מפסידים הגדולים" וניתן לראות את המידע הזה שחור על גבי לבן.

כמו כן, אם אתה חושב ש-reader.co.il ו-articles.co.il לא עושים כסף ממודעות (או עשו, עד אוגוסט 2011), אתה טועה.
עוד דברים שאני עושה:
IceL.me | פודקאסט חינוך מחדש
סמל אישי של המשתמש
Icel
חבר חדש
חבר חדש

פוסטים מומלצים: 0
מוניטין: 2

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 21 יוני 2012 17:03

Icel כתב:אני מצטער, אבל במקרה הזה יש עובדות מוצקות, וזה לא משנה מה אתה חושב.
הרבה מאות חוות תוכן בחו"ל הרוויחו כסף טוב מ-user generated content.
כאשר פנדה פגע לראשונה בארה"ב, כמה וכמה מחברות המדידה פרסמו נתונים על ה"מפסידים הגדולים" וניתן לראות את המידע הזה שחור על גבי לבן.
כמו כן, אם אתה חושב ש-reader.co.il ו-articles.co.il לא עושים כסף ממודעות (או עשו, עד אוגוסט 2011), אתה טועה.

ההפסדים לאחר פנדה צויינו במונחים של תעבורה ולא של הכנסה חודשית.

אני מסכים שהייתי צריך לנסח את מה שכתבתי יותר בזהירות למרות שאני מתקשה מאד להבין מה הניע אוכלוסיות גדולות לבקר באתרים הללו, מבלי שהמאמרים שבתוכם יופיעו בצמרת תוצאות החיפוש.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי Icel » יום ה' 21 יוני 2012 17:09

קודם כל, לפחות בארץ, שני האתרים שציינתי כן הופיעו הרבה בתוצאות החיפוש.
אם אנחנו מחלקים את הגולשים (בד"כ) לאלו שמחפשים לבצע פעולה, אלו שמחפשים להגיע לאתר/עסק ספציפי, ואלו שמחפשים מידע- אתרי מאמרים נוטים לעלות כאשר מחפשים מידע (משהו שגוגל מנסים לתקן, היות והתוכן זבל).
הרבה שאילתות בגוגל הן שאילות אשר מנוסחות כשאלה (על פי נתוני גוגל) או בעיה ספציפית.
בחיפוש באנגלית אני נתקל המון באתרי שו"ת מסוגים שונים (yahoo answers, quora, stackoverflow ועוד).
עוד דברים שאני עושה:
סמל אישי של המשתמש
Icel
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי ranan90 » יום ה' 21 יוני 2012 18:27

זקן השבט 3 כתב:אני מסכים שהייתי צריך לנסח את מה שכתבתי יותר בזהירות למרות שאני מתקשה מאד להבין מה הניע אוכלוסיות גדולות לבקר באתרים הללו, מבלי שהמאמרים שבתוכם יופיעו בצמרת תוצאות החיפוש.

גם אני מאוד מתקשה להבין ועוד יותר היה קשה לי לעכל את הסכומים שהרוויחו אתרי המאמרים בארה"ב אבל כמו ש-ICEL אמר יש עובדות מוצקות בשטח
תיקון אייפון, אביזרים לאייפון וכיסויים לאייפון
ranan90
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 2
מוניטין: 0

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 21 יוני 2012 18:50

ranan90 כתב:
זקן השבט 3 כתב:אני מסכים שהייתי צריך לנסח את מה שכתבתי יותר בזהירות למרות שאני מתקשה מאד להבין מה הניע אוכלוסיות גדולות לבקר באתרים הללו, מבלי שהמאמרים שבתוכם יופיעו בצמרת תוצאות החיפוש.

גם אני מאוד מתקשה להבין ועוד יותר היה קשה לי לעכל את הסכומים שהרוויחו אתרי המאמרים בארה"ב אבל כמו ש-ICEL אמר יש עובדות מוצקות בשטח

רענן, כן? כמו שכתבתי קודם, ההפסדים לאחר פנדה צויינו במונחים של אבדן תעבורה ולא של אבדן הכנסה חודשית. אף אחד לא יכול לדעת כמה הרוויח אתר מאמרים מוצלח לפני "פנדה" ולכמה ירד הרווח אחרי "פנדה" (אלא אם האתר נסחר בבורסה).

בזירות תחרותיות לא סביר ש"מאמר" ששמת באתר מאמרים כדי שיצא ממנו קישור לאתר שלך, יוצג בתוצאות החיפוש מעל לאתר שלך ולכן הגולשים ששאלו בגוגל את ביטוי החיפוש הנתון יכנסו למאמר ולא לאתר שלך. מה עוד שהטקסט של המאמר מאד קרוב לטקסט הדף באתר שאליו הוא מקשר (כדי להשיג רלוונטיות מירבית באמצעות מילות מפתח זהות) וקישורים טובים תרצה להפנות לאתר ולא לבזבז אותם על המאמר.

יש להניח שמקדמי אתרים רבים קידמו את האתרים שבבעלותם לביטוי קידום אתרים גם באמצעות מאמרים באתרי המאמרים הישראלים (ב--articles.co.il יש כ-1,100 מאמרים בקטגוריה קידום אתרים). באיזה מקום בגוגל מוצגים אתרי המאמרים לביטוי הזה (לא ב-100 הראשונים!) והאם המקום הזה והמקומות שלהם לביטויי זנב ארוך יכולים אם כן ליצור תעבורה מספיקה להכנסה סבירה מאדסנס?
נערך לאחרונה על ידי זקן השבט 3 בתאריך יום ה' 21 יוני 2012 19:05, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי sedmedia » יום ה' 21 יוני 2012 18:55

זקן השבט 3 כתב:רענן, כן? כמו שכתבתי קודם, ההפסדים לאחר פנדה צויינו במונחים של אבדן תעבורה ולא של אבדן הכנסה חודשית. אף אחד לא יכול לדעת כמה הרוויח אתר מאמרים מוצלח לפני "פנדה" ולכמה ירד הרווח אחרי "פנדה" (אלא אם האתר נסחר בבורסה).

קוד: בחר הכל
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3552822,00.html
sedmedia
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 17
מוניטין: 3

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ה' 21 יוני 2012 19:30

sedmedia כתב:
זקן השבט 3 כתב:רענן, כן? כמו שכתבתי קודם, ההפסדים לאחר פנדה צויינו במונחים של אבדן תעבורה ולא של אבדן הכנסה חודשית. אף אחד לא יכול לדעת כמה הרוויח אתר מאמרים מוצלח לפני "פנדה" ולכמה ירד הרווח אחרי "פנדה" (אלא אם האתר נסחר בבורסה).

קוד: בחר הכל
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3552822,00.html

תודה סרגיי. מתוך אותה כתבה:
[quote ArticlesBase, שהוקמה רק באמצע העשור הקודם, היתה פרת מוזמנים שהציגה נתונים שלא ייאמנו: בעלות זעומה הצליחה החברה מרמת גן להפוך לאחת מחמש חוות המאמרים הגדולות בעולם, להכניס 500 אלף דולר בחודש, ולייצר רווחיות של 80% מכלל הכנסותיה - רווח נקי הזורם בעיקר לבעלי המניות, המייסדים חלימי וסיימון גלפנד. בלי לשלם לגולשים, ArticlesBase צברה 3 מיליון מאמרים במגוון של נושאים, משיפוץ הבית ועד בריאות ופיננסים, בקצב של 5,000 מאמרים ליום, שנקראו על ידי 20 מיליון גולשים

על סמך איזה נתונים אוביקטיביים קבע העיתונאי שהכנסות החברה אכן היו 500 אלף דולר בחודש? או שהמאמרים נקראו על ידי 20 מיליון גולשים. (ליום?) הרי 5,000 מאמרים חדשים התווספו ליום אל 3 מיליון המאמרים הישנים. ואם 20 מיליון איש קוראים 3 מיליון מאמרים, כל אחד קורא רק 7 מאמרים. ליום? לחודש? לשנה? די אם כן במחבר המאמר, במנהל האתר ובמקדם האתרים כדי למלא את המכסה (ומה אם הבוטים? הרי גם הם מבקרים באתר).

וחוץ מזה, הרי הדוח"ות הכספיים של חברה פרטית חסויים, ואם בעלי החברה בוחרים לחשוף אותם, העיתונאי ממהר לציין זאת בכתבה כי הוא מראה לעורך שלו ולציבור הקוראים שהוא אימת את הנתונים. יש למישהו כאן סיבה טובה להאמין לסיפור הזה שמקורו היחיד הוא בעלי החברה, שודאי נוח להם להטיל עכשיו את האשמה של הניהול העיסקי הטיפשי שלהם על מישהו אחר.

על אתרי המאמרים בארה"ב כתוב רק מה הייתה הירידה שלהם בתעבורה, ללא התייחסות להכנסה הכספית.

עוד פנינה מאותה כתבה, שמיוחסת הפעם ליגאל פינס:
לגוגל יש אינטרס לשמור על סביבה תחרותית", טוען פינס. "אם מישהו יתבלט מעל השאר, זה אומר שהוא פיצח את האלגוריתם, ואז כולם יכולים לפצח את האלגוריתם. לכן גוגל משנה פרמטרים של דירוג מדי פעם
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי sedmedia » יום ה' 21 יוני 2012 20:03

יש כתבה על ArticlesBase, ואני לא זוכר איפה.
מפורט שם כל הסיפור מאורחי הקלעים.
אני זוכר ממש בקצרה שבכתבה היו מספרים מכיוון שבחברה השקיעו כספים (מבחוץ) וחילקו מניות.
sedmedia
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 17
מוניטין: 3

הודעהעל ידי יורם » יום ה' 21 יוני 2012 22:16

לפי הגרף הזה נראה עמנואל שאתה מקדים להספיד את אתרי המאמרים. וכנראה שיש מי שקורא את המאמרים שם.
אתה מניח הנחות לא מבוססות שלאתרי המאמרים אין שום תנועה.

מעניין! נראה שלאתר BEOK היתה נפילה משמעותית בסביבות אמצע אפריל, אולי גם הם נפגעו מהפנדה/פינגווין.
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 6
מוניטין: 22

הודעהעל ידי זקן השבט 3 » יום ו' 22 יוני 2012 10:44

יורם כתב:לפי הגרף הזה נראה עמנואל שאתה מקדים להספיד את אתרי המאמרים. וכנראה שיש מי שקורא את המאמרים שם.
אתה מניח הנחות לא מבוססות שלאתרי המאמרים אין שום תנועה.
מעניין! נראה שלאתר BEOK היתה נפילה משמעותית בסביבות אמצע אפריל, אולי גם הם נפגעו מהפנדה/פינגווין.

האם ההשערה שלאתרי המאמרים הישראליים יש בכלל תעבורה סבירה יותר מבוססת? איזה ערכים מוחלטים יש בציר ה-X של הגרף ששלחת? (רמז: בקש גם את העקומה של אתר שמספר הכניסות אליו ידוע לך והוא בערך באותו סדר גודל.)

בדקתי כרגע את הביטוי הרחקת יונים, שהוא תחרותי למדי בגוגל ישראל מזה זמן רב וצבר מאמרים רבים. אתר המאמרים הראשון http://www.reader.co.il מופיע בגוגל במקום 50. שכנע אותי שהוא יוצר תעבורה משוק היעד למרות שהוא טוען שהוא צבר 6,085 צפיות.
סמל אישי של המשתמש
זקן השבט 3
חבר ותיק מאוד
חבר ותיק מאוד

הודעהעל ידי Icel » יום א' 24 יוני 2012 09:13

אתה פשוט מתעלם מכל סוגי השאילתות שאינן "מסחריות" עבור מקדמי האתרים, אבל הן בהחלט מסחריות למי שיוצר רווחים מפרסומות.

לא כל אתר מוכר שירות.
ולכן לא כל אתר צריך להיות מדורג על שאילתות "ביצוע".
עוד דברים שאני עושה:
סמל אישי של המשתמש
Icel
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי יורם » יום א' 24 יוני 2012 11:46

זקן השבט 3 כתב:
האם ההשערה שלאתרי המאמרים הישראליים יש בכלל תעבורה סבירה יותר מבוססת? איזה ערכים מוחלטים יש בציר ה-X של הגרף ששלחת? (רמז: בקש גם את העקומה של אתר שמספר הכניסות אליו ידוע לך והוא בערך באותו סדר גודל.)

תתייחס אל הערכים היחסיים (תנועה של אתר ביחס לאתר אחר) לי אין אתר עם תנועה בסדר הגודל של האתרים הללו (כשהצבתי אתר עם כ3000 גולשים ביום בגרף הוא פשוט הופיע כקו ישר על ציר האפס). אם לך יש אתר עם תנועה גדולה וידועה, אתה מוזמן להציב אותו בגרף ולתת קישור, כך כולנו נוכל ללמוד מהי התנועה המשוערת של אתר המאמרים.

זקן השבט 3 כתב:בדקתי כרגע את הביטוי הרחקת יונים, שהוא תחרותי למדי בגוגל ישראל מזה זמן רב וצבר מאמרים רבים. אתר המאמרים הראשון http://www.reader.co.il מופיע בגוגל במקום 50. שכנע אותי שהוא יוצר תעבורה משוק היעד למרות שהוא טוען שהוא צבר 6,085 צפיות.

כמו שאביב ציין

Icel כתב:אתה פשוט מתעלם מכל סוגי השאילתות שאינן "מסחריות" עבור מקדמי האתרים, אבל הן בהחלט מסחריות למי שיוצר רווחים מפרסומות.

לא כל אתר מוכר שירות.

ואני עוד אוסיף שאתה מתעלם לא רק משאילות שאינן "שאילות ביצוע", אתה גם מתעלם משאילות שהן שאילות ביצוע בעלות נפח תנועה קטן (שאינן ידועות למקדמי אתרים ולכן גם אינן תחרותיות במיוחד).

שכנע אותי שלאתר המאמרים אין שום תנועה (כפי שאתה מרבה לציין), למרות העובדות שאתה רואה.
רמז: אתה יכול לשכנע אותי, אם תציב בגרף של גוגל טרנד 4 אתרים נוספים שהתנועה אליהם ידועה לך. האתרים צריכים להיות בסדרי גודל של: עשרות גולשים ביום, מאות גולשים ביום, אלפי גולשים ביום, עשרות אלפי גולשים ביום.
יורם
חבר ותיק
חבר ותיק

פוסטים מומלצים: 6
מוניטין: 22

הודעהעל ידי painkille5 » יום א' 24 יוני 2012 15:52

יורם כתב:
זקן השבט 3 כתב:

תתייחס אל הערכים היחסיים (תנועה של אתר ביחס לאתר אחר) לי אין אתר עם תנועה בסדר הגודל של האתרים הללו (כשהצבתי אתר עם כ3000 גולשים ביום בגרף הוא פשוט הופיע כקו ישר על ציר האפס). אם לך יש אתר עם תנועה גדולה וידועה, אתה מוזמן להציב אותו בגרף ולתת קישור, כך כולנו נוכל ללמוד מהי התנועה המשוערת של אתר המאמרים.

זקן השבט 3 כתב:בדקתי כרגע את הביטוי הרחקת יונים, שהוא תחרותי למדי בגוגל ישראל מזה זמן רב וצבר מאמרים רבים. אתר המאמרים הראשון http://www.reader.co.il מופיע בגוגל במקום 50. שכנע אותי שהוא יוצר תעבורה משוק היעד למרות שהוא טוען שהוא צבר 6,085 צפיות.

כמו שאביב ציין

Icel כתב:אתה פשוט מתעלם מכל סוגי השאילתות שאינן "מסחריות" עבור מקדמי האתרים, אבל הן בהחלט מסחריות למי שיוצר רווחים מפרסומות.

לא כל אתר מוכר שירות.

ואני עוד אוסיף שאתה מתעלם לא רק משאילות שאינן "שאילות ביצוע", אתה גם מתעלם משאילות שהן שאילות ביצוע בעלות נפח תנועה קטן (שאינן ידועות למקדמי אתרים ולכן גם אינן תחרותיות במיוחד).

שכנע אותי שלאתר המאמרים אין שום תנועה (כפי שאתה מרבה לציין), למרות העובדות שאתה רואה.
רמז: אתה יכול לשכנע אותי, אם תציב בגרף של גוגל טרנד 4 אתרים נוספים שהתנועה אליהם ידועה לך. האתרים צריכים להיות בסדרי גודל של: עשרות גולשים ביום, מאות גולשים ביום, אלפי גולשים ביום, עשרות אלפי גולשים ביום.

מסכים.
painkille5
חבר מתקדם
חבר מתקדם

פוסטים מומלצים: 4

הקודםהבא

חזור אל פורום קידום אתרים בגוגל

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 61 אורחים