Menu
077-3451111

המערכת של Google Ads נעשית כל הזמן יותר ויותר חכמה. הבעיה שרק מעטים יודעים להשתמש בכל הפונקציונאלית שהיא מציעה. אותם מעטים בדרך יכולים להפיק את המקסימום מכל תקציב פרסום נתון, כל היתר מפסידים. מי שלא נכנס כבר מספר חודשים למערכת הניהול של Google Ads לא יזהה אותה. כמות השינויים אדירה.


הכנו עבורכם סיכום של כל השינויים החשובים והמשמעותיים שבוצעו במערכת בשנת 2018.  


אפשרות לשלם על המרות בקמפיינים לרשת המדיההחל מדצמבר 2018 אפשר לשלם על המרות במקום על קליקים בקמפיינים לרשת המדיה. המשמעות היא שמשלמים רק כשמתרחשת המרה באתר או באפליקציה - ולעולם לא משלמים יותר מיעד העלות לפעולה (עלות להמרה).

האפשרות לשלם על המרות זמינה רק כאשר משתמשים ביעד עלות להמרה בקמפיינים לרשת המדיה. רוצים להתחיל? אפשר לעבור אל מרכז העזרה.

חוות דעת שלי - חובה להשתמש בכל קמפיין של רשת המדיה ושיווק מחדש. כל פעם לאתגר את המערכת יותר ויותר. אין הפתעות. המערכת רוצה לפרסם בתוך אפילקציות? מעולה. מעכשיו הסיכון ב- 100%עליה.

תוסף חדש של קריאה לפעולה במודעות וידאו

יצירת סרטונים אינטראקטיביים עם תכונות כמו מסכי סיום וקריאות לפעולה מאפשרת לצופים להכיר את המותג ולבצע את הפעולה הרצויה לכם. כחלק מהתהליך ליצור מבחר פשוט יותר של תכונות אינטראקטיביות בפורמטים של מודעות וידאו, בינואר 2019 גוגל תוציא  משימוש את שכבת הקריאה לפעולה ב-YouTube ותשיק תוסף חדש של קריאה לפעולה.

אם המטרה שלכם היא לקבל המרות או לגרום לאנשים ללחוץ על המודעה ולהגיע לאתר,  גוגל ממליצים להשתמש ב-TrueView עם קריאה לפעולה. פורמט המודעות הזה כולל תכונות מובנות, כמו קריאה לפעולה המופיעה כשסרטון המודעה מוצג ולאחר שהוא מסתיים. זו דוגמה מעולה לאופן שבו רכיבים אינטראקטיביים יכולים להגביר את האינטראקציה של הצופים ולעזור לכם לעמוד ביעדי השיווק שהגדרתם.

למקרים שבהם אתם רוצים להציג קריאה לפעולה, אבל המטרה העיקרית שלכם אינה קליקים או המרות (למשל, הגברת המוּדעוּת או ההתעניינות ברכישה), גוגל תשיק תוסף חדש של קריאה לפעולה שאפשר להציג במודעות TrueView In-stream. בשלב מאוחר יותר ניתן יהיה להציג אותו  גם במודעות באמפר ובמודעות TrueView Video Discovery.

כדי לעודד אינטראקציה עם סרטונים אורגניים, עדיין אפשר להשתמש במסכי סיום ובמגוון כרטיסים.

כאן מוסבר איך להגדיר תוסף קריאה לפעולה בקמפיינים מסוג TrueView In-stream.

חוות דעת שלי - שינוי די מינורי שאינו צפוי להשפיע על התוצאות באופן משמעותי.

רשת המדיה

שימוש ברצף של מודעות וידאו כדי לספר סיפורים במסכים שונים ובפורמטים שונים של מודעותמוקדם יותר השנה הציגה גוגל את הכלי החדש 'רצף מודעות וידאו'. הכלי שמאפשר למשווקים לפרוץ את המגבלות של מיקום יחיד ולספר סיפור בהמשכים, לאורך זמן, במכשירים שונים ובפורמטים שונים של מודעות.

רצף מודעות וידאו מגדיל את ההשפעה של מותגים בכל גודל ובכל תחום, ללא קשר ליעדים השיווקיים שלהם.

חוות דעת שלי - תמיד עדיף שהגולש ימשיך לראות סרטון של המפרסם ולא של מתחרה. חובה להגדיר בכל קמפיין.

קביעת 'יעד של נתח חשיפות' מובילה להגברת המוּדָעוּת למותג


יש מצבים שבהם המשמעות של ביצועים אידיאליים היא הופעה בחיפושים של מונחים מסוימים. כשקובעים יעד של נתח חשיפות, אפשר לוודא שמודעות מניבות ביצועים מעל לסף מסוים.

אנחנו ממליצים להגדיר יעד של נתח חשיפות בקמפיינים שמכילים מונחים ספציפיים למותג. הנה דוגמה: נניח שאתם רוצים להציג את המודעה שלכם בכל פעם שמשתמש מחפש את המותג שלכם. תוכלו להגדיר את היעד של נתח חשיפות ל-100%, וכך המערכת תנסה להציג את המודעה ב-100% מהמכירות הפומביות באותו קמפיין. שיטה כזו להצעת מחיר שימושית גם להגברת המוּדָעוּת למותג. נניח שאתם מציגים מודעות של חנות נעליים מקומית, ואתם מתחרים מול חנויות נעליים גדולות יותר. התמקדות ביעד של נתח חשיפות יאפשר לכם לוודא שהמותג שלכם מוצג כשלקוחות מבצעים חיפושים חשובים כשהם נמצאים בקרבת החנות שלכם.

היעד של נתח חשיפות לא מתאים לכל מצב. לכן חשוב להמשיך להתאים את שיטות הצעת המחיר בהתאם ליעדים של הקמפיינים.

חוות דעת שלי - רק ללקוחות ממש ממש קרציאתיים שחייבים לראות את עצמם תמיד בכל זמן ובכל מחיר.

פילוח ביקורים בחנות פיזית לפי "חדשים לעומת חוזרים" זמין כעת


מפרסמים שמודדים ביקורים בחנות פיזית יכולים עכשיו לראות כמה מהביקורים היו של לקוחות חדשים וכמה של לקוחות חוזרים. ניתן להשתמש בתובנות האלה כדי להתאים את המסרים של המודעות ללקוחות (למשל, לקדם מבצעים ספציפיים ללקוחות חדשים) או לשנות את אסטרטגיית השיווק שלכם כדי להגיע לפלח הלקוחות הרווחי ביותר. לדוגמה, אם היעד העסקי שלכם הוא להגדיל את המכירות מלקוחות קיימים, אפשר לבדוק לאילו קמפיינים וקבוצות מודעות נחשפים מספר הלקוחות החוזרים הרב ביותר ולמקד אליהם את התקציבים, את ההגדלות של הצעות המחיר ואת ההרחבות של מילות המפתח.

חוות דעת שלי - עדיף שלקוחות שכבר קנו לא יראו את המבצע האטרקטיבי החדש.

שימוש במעקב מקביל לזמני טעינה קצרים ולחוויית משתמש מצוינת


המהירות חשובה. למעשה, 53% מהמשתמשים יוצאים מאתר לנייד אם זמן הטעינה שלו נמשך יותר מ-3 שניות. כדי להפיק את המרב מ-Google Ads, צריך אתר שנטען מהר ככל האפשר. מעקב קליקים רגיל עשוי להאט את טעינת הדף ולגרום בעיות עקב השבתות של הכלי למעקב אחרי קליקים.

מעקב מקביל מוביל את המשתמשים ישירות לדפי הנחיתה ומאפשר לכלי המעקב לפעול ברקע. השיטה הזו מאפשרת לקצר את זמני הטעינה בצורה משמעותית. אתרים שמשתמשים במעקב מקביל נטענים עד 5 שניות מהר יותר.1 מעקב מקביל גם עוזר להפיק את המרב מדפי נחיתה מסוג AMP ומאפשר טעינה כמעט מיידית.

החל מ-30 באוקטובר 2018, שותפי צד שלישי ב-Google Ads חייבים להשתמש במעקב מקביל. אם אתם נעזרים בצד שלישי כדי לנהל את מדידת הקליקים על המודעות, פנו אליו וודאו שאתם מוכנים לעדכון. אם לא, בדקו מה צריך לעשות כדי להכין את האתר לעדכון.

מעקב מקביל תוכנן לשפר את חוויית המשתמש בדף הנחיתה, כדי לעזור לכם לשפר את הביצועים בהתאם.

חוות דעת שלי - זמן הטעינה הוא באמת נושא רציני. כל מה שיכול לשפר את זמן הטעינה צריך להעשות.

השקת סוג חדש של מכשירים: 'מסכי טלוויזיה': כדי להגיע למשתמשי YouTube בטלוויזיה מחוברת


משתמשים צופים ב-YouTube בטלוויזיה מעל 180 מיליון שעות ביום בממוצע. ידוע  שמשווקים מעוניינים להיות חלק מהשינוי הזה בהרגלי הצפייה, ולכן גוגל פיתחו חוויית YouTube עשירה, לצפייה בממירים, קונסולות משחקים, מכשירי סטרימינג כמו Chromecast וטלוויזיות חכמות מכל הסוגים.

באוקטובר 2018 גוגל השיקה את סוג המכשיר 'מסכי טלוויזיה' במטרה לעזור לכם להגיע לקהלים מעורבים וחשובים בזמן שהם צופים ב-YouTube דרך אותו מכשיר מקורי שתוכנן במיוחד לצפייה בתכני וידאו: הטלוויזיה. סוג המכשיר 'מסכי טלוויזיה' רלוונטי למחשבים, לטלפונים ניידים ולטאבלטים ב-Google Ads וב-Display & Video 360 (לשעבר DBM). המשמעות היא שבאפשרותכם לתפור קמפיינים שמותאמים לטלוויזיות חכמות - לדוגמה, להשתמש בחבילת קריאייטיב שונה או להגדיר התאמה של הצעת מחיר למכשיר ספציפית יותר. תוכלו גם לצפות בדוחות שמתייחסים למודעות שמופעלות במסכי טלוויזיה. זה יעזור לכם לקבוע את מידת ההשפעה שלהן מתוך התמהיל הכולל של הקמפיין שלכם.

חוות דעת שלי - בינתיים ממש בשולים אבל אולי בעתיד. מתאים במיוחד לאפליקציות שמורידים לטלויזיה והן הולכות ומתרבות.

מודעות וידאו בפורמט אנכי זמינות עכשיו לקמפיינים מסוג TrueView וקמפיינים אוניברסליים לאפליקציות ב-YouTube


יותר מ-70% מזמן הצפייה ב-YouTube בכל העולם מתרחש במכשירים ניידים. כדי לעודד ביעילות את הצופים האלה ליצור אינטראקציה עם המודעות בקמפיינים מסוג TrueView ובקמפיינים אוניברסליים לאפליקציות, חשוב להתאים את המודעות להתנהגות הצפייה שלהם וליצור מודעות וידאו מסוגים שונים – כולל מודעות וידאו בפורמט ריבועי ואנכי.

בספטמבר 2018 השיקה גוגל מודעות וידאו בפורמט אנכי כדי לספק לצופים חוויה חלקה יותר בנייד. מודעות וידאו לקמפיינים אוניברסליים לאפליקציות ולקמפיינים מסוג TrueView ב-YouTube מאפשרות להעלות סרטון בפורמט אנכי, וכאשר צופה יראה את המודעה בנייד שלו, הנגן יתרחב בהתאם למידות הסרטון.

מודעות וידאו בפורמט אנכי מספקות שטח גדול ויפה להצגת ההודעה בנייד, ומעודדות אינטראקציה עם הלקוחות בהתאם להעדפות הצפייה שלהם. בנוסף, הן משלימות סרטונים בפורמט אופקי בצורה נהדרת – מומלץ להוסיף נכסי וידאו בפורמטים אנכיים ואופקיים לאותו קמפיין כדי להגדיל את ההשפעה על חוזק המותג.

חוות דעת שלי - לבקש ממפיק הסרטון גם גרסה אנכית, לא יועיל בטח לא יזיק.

מודעות רספונסיביות לרשת המדיה


מודעות איכותיות לרשת המדיה עושות שימוש בתמונות עשירות ובמידע שימושי וכך מסייעות לצרכנים. עם זאת, לא קל להציג את המודעות הרלוונטיות והמשכנעות ביותר במיליוני אתרים ואפליקציות. זאת בדיוק הסיבה שגוגל השיקו מודעות רספונסיביות לרשת המדיה. מודעות רספונסיביות לרשת המדיה (RDA)  משלבות את היצירתיות שלכם עם העוצמה שבלמידה החישובית של Google, במטרה לספק מודעות רלוונטיות ובעלות ערך שיפעלו בהיקף רחב בכל רחבי האינטרנט.

כל מה שגוגל צריכים הם כמה פרטים פשוטים על העסק שלכם - עד 15 תמונות, 5 כותרות, 5 תיאורים ו-5 סמלי לוגו. Google משתמשת בלמידה חישובית לצורך בדיקה של שילובים שונים והצגת המודעות שעובדות בצורה הטובה ביותר. בממוצע, כשמשתמשים במספר כותרות, תיאורים ותמונות עם מודעות רספונסיביות לרשת המדיה, המפרסמים שלנו זוכים ל-10% יותר המרות באותה עלות להמרה (לעומת קבוצת נכסים יחידה).

לאחר שהמודעות הרספונסיביות לרשת המדיה יתחילו לפעול, סביר להניח שתרצו להתעדכן בביצועים של כל נכס. דוח הנכסים מאפשר לראות במהירות את ביצועי הכותרות, התיאורים, התמונות וסמלי הלוגו. כדי לגשת לדוח, פשוט לוחצים על מודעות ותוספים ולאחר מכן על הצגת פרטי נכס. בעמודת הביצועים יוצג דירוג של 'מצב למידה', 'חלש', 'טוב' או 'מומלץ' על בסיס ביצועי הנכס.

חוות דעת שלי - למי שמתעצל לעשות מודעות דינאמית אמיתיות. לא באמת למידה חישובית כפי שגוגל טוענים.

באמצעות וריאציות דומות ניתן להגיע גם לשאילתות עם כוונת חיפוש זהה

דרכי החיפוש של אנשים משתנות ללא הרף: כ-15% מהחיפושים שמתרחשים מדי יום הם חיפושים חדשים.1 היות שנוצרות כל כך הרבה שאילתות חדשות, קיים סיכוי סביר שאנשים מחפשים את המוצרים או השירותים שלכם באמצעות מונחים שטרם גיליתם.

קחו לדוגמה את המונח דאודורנט. בשנה שעברה,גוגל זיהו 150,000 דרכים שונות וייחודיות שבהן אנשים חיפשו את המונח דאודורנט.אלה הרבה דרכים שונות לומר את אותו הדבר. אבל לא צריך לנהל רשימה מקיפה של מילות מפתח כדי להגיע ללקוחות חובבי ההיגיינה האלה.

לכן וריאציות דומות של התאמות מדויקות יתחילו לכלול ניסוחים דומים בעלי משמעות זהה למילת המפתח שהגדרתם.3 מבדיקות ראשוניות עולה שמפרסמים שמשתמשים בעיקר במילות מפתח בהתאמה מדויקת מקבלים בממוצע 3% יותר קליקים והמרות עם התאמה מדויקת, שרובם מתבצעים בעקבות שאילתות שהם אינם מגיעים אליהן היום.

חוות דעת שלי - שיטה של גוגל לעשות עוד כסף, כנראה לא באמת מזיק לאף קמפיין.

איך להגדיל את תנועת הגולשים בדפי הנחיתה של קמפיינים רגילים


מודעות דינמיות לרשת החיפוש (DSA) מרחיבות את הפרסום ברשת החיפוש כך שלא יתבסס רק על מילות מפתח. בעזרת הגדרה פשוטה אתם יכולים עכשיו להשתמש בקבוצות המודעות הרגילות שלכם כדי להריץ DSA רק בדפי נחיתה. כדי לעשות את זה, מרשימת הקטגוריות הזמינות צריך לבחור באפשרות "דפי נחיתה מקבוצות המודעות הרגילות שלך". ההגדרה הזו תמקד לכל דפי הנחיתה בחשבון שלכם שנעשה בהם שימוש עם מודעות טקסט. למשל, אם הגדרתם קמפיינים רגילים לסוגים שונים של נעליים, ההגדרה הזו תחול על כל סוגי הנעליים המופיעים בדפי הנחיתה, גם אם הם לא מופיעים ברשימת מילות המפתח.

מומלץ להתחיל בגישה שתיארנו. אחרי שתראו שהשינוי מניב ביצועים טובים, תוכלו להגדיל את תנועת הגולשים מ-DSA בעזרת סוגי מיקוד אחרים, כמו קטגוריות ספציפיות.

חוות דעת שלי - יכול לעבוד מצויין ויכול להיות קטסטרופה. בינתיים עדיף כנראה ידני אבל אפשר לנסות.

שימוש במודעות קטלוג של חנויות מקומיות כדי להציג מוצרים שנמכרים בחנות פיזית במודעות לרשת המדיה


שימוש במודעות קטלוג של חנויות מקומיות יאפשר לכם ליצור מודעות לרשת המדיה שימשכו נתונים מפידים של מלאי מקומי.

כשיוצרים מודעות קטלוג של חנויות מקומיות, אתם מעצבים את התמונה הראשית ובוחרים את המוצרים שאתם רוצים לקדם. אחרי שתעשו את זה, המערכת תמשוך את הפרטים והתמונות של המוצרים מפיד המוצרים שלכם ותיצור עבורכם מודעות לרשת המדיה שיוצגו במגוון אתרים, בלוגים ואפליקציות. בין השאר, המערכת מושכת מהפיד גם נתונים על תמחור של המוצרים בחנויות השונות ונתונים על המלאי הזמין בהן.

לדוגמה, נניח שלרשת לציוד ספורט יש סניף בתל אביב וסניף בחרמון. כל חנות מחזיקה מלאי מוצרים שמתאים למיקום שלה: בחנות בתל אביב מוכרים גלשנים ובחנות בחרמון מוכרים סנואו בורדים. אם המפרסם ישתמש במודעות קטלוג של חנויות מקומיות, המערכת תמשוך מהפיד שלו נתונים על מלאי המוצרים ברמת החנות, והוא יוכל להציג במודעות שלו לרשת המדיה מוצרים רלוונטיים לפי מיקום.

חוות דעת שלי - אפשר לשחק עם זה קצת למי שיש זמן.

לסיום:

איך ציון האופטימיזציה יכול לעזור לכם לבצע אופטימיזציה של החשבון?


ציון האופטימיזציה שמוצג בדף 'המלצות' משקף את פוטנציאל האופטימיזציה של החשבון. הציון נע על סולם שבין 0% ל-100%, כשהמשמעות של ציון 100% היא שהחשבון מוגדר כך שאפשר להפיק ממנו את המקסימום.

גוגל בוחנים היבטים חשובים בקמפיינים ומעריכים אם הם מוגדרים בצורה אופטימלית. אם נזהה שיש מקום לשיפור, יוצגו לכם בחשבון פעולות מומלצות. אם יש המלצה שיכולה להיות לה יותר השפעה על הביצועים, היא תקבל יותר משקל בציון הכללי.

כשגוגל מחשבים את ציון האופטימיזציה גוגל מתייחסים לכמה היבטים בקמפיין, כולל:

  • הצעות מחיר ותקציבים
  • מודעות ותוספים
  • מילות מפתח ומיקוד
  • תיקונים
  • נתונים סטטיסטיים, הגדרות והסטטוס של החשבון והקמפיין
  • ההשפעה הרלוונטית של ההמלצות הזמינות על הביצועים
  • היסטוריית ההמלצות מהתקופה האחרונה
  • מגמות בסביבת המודעות
חוות דעת שלי - לא להיתייחס לכל הערה של גוגל ברצינות תהומית. חלקן ממש שגויות ומשוללות אינטואיציה .מספיק לשאוף לציון מעל 70.
 

 

אקטיביטק בע"מ

שיווק דיגיטלי
כתובת: רחובות הנהר 9, רמת גן 
מיקוד: 5253105

טלפון: 077-3451111
פקס: 077-2070085
מייל: info@actvtec.co.il

הרשמה לניוזלטר

2020 © כל הזכויות שמורות לאקטיביטק בע"מ

actv-logo

צור קשר