Menu
077-3451111
זירת המובייל הולכת בשנים האחרונות וממצבת את עצמה במקום מרכזי מבין ערוצי השיווק השונים באינטרנט. רק בישראל, מעל 60% מסך המשתמשים באינטרנט גולשים במכשירים ניידים ומבצעים חיפושים במנועי חיפוש, צופים בסרטונים, צורכים תוכן מאפליקציות ואתרים, גולשים ברשתות החברתיות, רוכשים מוצרים ועוד. לאחרונה הציגה גוגל נתון מדהים לפיו 82% מגולשי המובייל בעולם עושים שימוש באמצעי הגלישה הניידים שברשותם לצורך תהליכי רכישה של מוצרים ושירותים - החל משלב המחקר, החיפוש והשוואת המחירים וכלה בשלב ההזמנה והרכישה בפועל.

מאחר וקיימת תחרות בין מפרסמים בזירת המובייל, מומלץ להשתמש במספר טיפים שיסייעו למפרסם לבלוט ולהופיע במיקומים גבוהים יותר בהשוואה למתחרים. חשוב לזכור שבשונה ממחשב ביתי, גולשים במובייל נמצאים לרוב גם בתנועה (ברכב, ברכבת, ברחוב ועוד) ומושפעים מכמות גירויים גבוה יותר ולכן מפרסם שמופיע במיקום בולט יותר - יזכה לתשומת לב רבה יותר בקרב הגולשים.
 
1. טיפ מפתח - האם האתר שלך מותאם לניידים (רספונסיבי)? אתר מותאם לניידים הינו אתר שמתאים את עצמו לגודל אמצעי הגלישה של הגולש. גם אם מדובר באייפון, טאבלט, גלקסי, נקסוס, מחשב נייד או מחשב נייח, האתר יהיה קריא בכלל אמצעי הגלישה הללו על מנת לאפשר לבעל העסק להגיע לקהלי היעד שלו באופן מקסימלי. אתר שאיננו מותאם לניידים לא יהיה קריא עבור 60% מהגולשים וחבל.

mobile-design
2. יצירתיות, יצירתיות ושוב פעם יצירתיות - במציאות דיגיטלית רוויית גירויים, המפרסמים חייבים לתור אחר תשומת לב הגולשים. באמצעות חשיבה יצירתית, הכנת מודעות ובאנרים מגניבים וצבעוניים וקופי (מסר) חכם, מתומצת וקולע למטרה - נוכל להשיג את מקסימום תשומת הלב של הגולשים ולהניע אותם לפעולה. זכרו, מסר ארוך ומורכב מדי פחות יתקבל באהדה בקרב הגולשים.

3. פילוח חכם - קמפיין טוב הוא קמפיין ממוקד ומפולח לקהל המטרה ככל האפשר. חשבו איך ניתן להגיע לקהלי היעד שלכם בצורה המיטבית. במידה וקהל היעד שלכם לא עושה שימוש תכוף במובייל (קשישים לדוגמא), מומלץ לשקול לפנות אליו בערוצים אחרים בדיגיטל. פלטפורמות פרסום רבות כגון Google AdWords מאפשרות מגוון כלים שמאפשרים למפרסם להגיע לקהלי היעד שלו (מאפיינים דמוגרפיים כגון מגדר, גיל, מצב משפחתי), מיקום גיאוגרפי.

4. שימוש בתוספי מודעות במובייל - שימוש בתוספים בניידים מגביר את האפקטיביות של המודעות ומגדיל את נפח המודעה. תוסף Sitelink מאפשר ל"הנחית" את הגולשים בדפים מותאמים לנייד (רספונסיביים) ולחסוך מהגולש את הצורך להמשיך לחפש ולחפש. כדאי להוסיף לפחות 6 קישורים בתוסף כדי לאפשר לפלטפורמת הפרסום גמישות בהצגת הקישורים הפופולריים ביותר. תוסף מיקום מציג לגולש את מיקום בית העסק על גבי מפה בזמן אמת. תוסף זה בניידים חשוב במיוחד עבור בתי עסק וחנויות שנמצאים בקרבת מקום ומוכרים מוצרים רלוונטיים כגון מסעדות, מוצרי חשמל ועוד. תוסף שיחה הינו חשוב במיוחד מאחר ואם הגולש נמצא ברכב, מחפש חנות לחיות מחמד ברחוב הראשי בעיר ומעוניין להתקשר במיידי ולקבל פרטים נוספים - הוא יכול לעשות זאת במהירות. תוסף אפליקציה מאפשר למפרסם לקשר בין המודעה לבין האפליקציה של בית העסק. תוסף זה מצוין במיוחד בקמפיינים שתכליתם להגביר את השימוש באפליקציה או לעודד הורדות נוספות שלה. תוסף ביקורת מציג למעשה ביקורות לצד המודעה של בית העסק, מה שמגביר את האמינות והיושרה של העסק ומניע יותר לפעולה.

5. ניצול נכון של נפח המודעה בנייד - מומלץ לנסח את המידע החשוב ביותר עבור הגולשים לצד מסר מניע לפעולה בכותרת של המודעה ובשורת הטקסט הראשונה בלבד. זאת מאחר שורת הטקסט השנייה של המודעה לא תמיד תוצג לגולשים בנייד במקרים שונים (תלוי מיקום ואמצעי גלישה). בנוסף, כדאי ליצור הפרדה תחבירית בין שורות הטקסט הראשונה והשנייה משום שלעיתים שורת הטקסט הראשונה תוצג בהמשך הכותרת של המודעה (באותה השורה) ולאחר מכן תוצג ישר השורה השנייה.

6. הצגת אתרים ידידותיים לנייד (Mobile Friendly Sites) - במידה ויש לחברה או לבית העסק אתר שהוא ידידותי, מותאם לנייד (רספונסיבי) ויש לו גם URL כזה (לדוגמא: www.example.com/mobile) - מומלץ מאוד להוסיף את הכתובת הזאת בכתובת האתר המיועדת לתצוגה לגולשים. צעד זה יכול לשפר את הדירוג הכללי של המודעה ולהבליט אותה יותר מעל המתחרים. זכרו - מודעה יותר בולטת, יותר תנועה לאתר.

7. מודעות ייעודיות לניידים ברשת המדיה (GDN) - עבור קמפיינים למובייל ברשת המדיה מומלץ להשתמש בשלושה גדלים של מודעות תמונה: 320x50, 300x250, 728x90. זאת כמובן לצד שימוש במודעות טקסט. מדוע? מאחר בקמפיין לניידים הוא מוכוון לטווח רחב יותר של מסכים בשונה מקמפיין למחשבים נייחים יש להשתמש בגדלים סטנדרטיים של מודעות שיתאימו לכלל הרזולוציות של המסכים.

8. הרחבת קמפיינים מוצלחים למחשבים נייחים (Desktops) - במידה ולמפרסם יש קמפיינים מוצלחים למוצרים במחשבים ביתיים (קמפיינים של shoppings, רשת המדיה ומודעות וידאו - יוטיוב), כדאי מאוד להרחיב אותם גם למכשירים ניידים. דפוסי הגלישה של משתמשי ניידים השתנו וכיום הם מבצעים רכישות, צופים בסרטונים וצורכים תכנים גם בנייד. אם זה עובד במחשבים רגילים, אולי זה גם יעבוד בניידים. שווה לנסות!

9. מדידה, מעקב ובקרה בקמפיין לניידים - אם הקמפיין שלכם מכיל מעקב המרות ועושה שימוש בקודים שונים (כולל קוד שיווק מחדש - Remarketing), חובה לוודא שכל הקודים נמצאים במקום הנכון ופעילים. במידה ויש לבית עסק אתרים שונים לניידים ולמחשב נייח, יתכן וחלק מהקודים לא מוטמעים כשורה או לא מסונכרנים עם הקמפיין כראוי. בקמפיין לניידים ניתן למדוד פרמטרים נוספים שקשה עד בלתי אפשרי למדוד בקמפיין למחשבים - תוספי שיחה ותוספי אפליקציות. מדידה נכונה של הפרמטרים האלה תעניק תמונה מלאה וכוללת. כאן הפוטנציאל הוא רחב ביותר ושווה לנצל אותו עד תום.

10. שימוש במעקב שיחות מתקדם וביצוע אופטימיזציה - עסקאות רבות נסגרות דרך הטלפון ולא דרך האתר. כאשר נפח העסקאות של העסק הוא גדול מאוד בטלפון ונמוך באתר שווה לשקול להשתמש בממשק שמודד המרות טלפוניות, מקליט את השיחות המגיעות לבית העסק, מציג נתונים מתקדמים על שיחות כגון משך השיחה, מספר טלפון ומגביר לצד כל אלו את אפקטיביות הפרסום. הערוץ הטלפוני הינו ערוץ חשוב ולאור ההתפתחויות הטכנולוגיות - דיגיטליות ניתן כיום לנטר באופן מצוין גם את הערוץ הזה.

11. מיקום גבוה של מודעות - משאב הזמן של גולשים במובייל הינו מוגבל יותר בשונה מגולשי מחשבים נייחים, לכן בעת חיפוש של מוצר במנוע החיפוש הגולשים יתמקדו בתוצאות החיפוש העליונות ובמודעות במיקומים הראשונים. כדאי לשקול לתמחר את מילות המפתח באופן כזה שהמודעות בניידים יהיו ממוקמות במיקומים הראשונים.

12. שימוש במודעות שיחה (Call Only Ads) לניידים - במידה ובית העסק מעדיף לקבל שיחות טלפון ישירות במקום להעביר גולשם בנייד אל האתר ולעודד אותם להשאיר פרטים, מומלץ להשתמש במודעות שיחה ייעודיות. במודעות אלה קיים לחצן "להתקשר" שהגולש יכול להקליק עליו ולדבר ישירות עם נציג רלוונטי. למודעות אלו יש מספר יתרונות - ביניהם היכולת להציג את המודעה בשעות הפעילות של בית העסק בלבד, שימוש במודעה מאפשר מדידת של המרות כשיחות טלפון, נמצא שהשימוש במודעות אלו מעודד את שיעור ההקלקה ומניע גולשים לפעולה יותר מסוגי מודעות אחרות בנייד.

13. הגדרות נכונות של הקמפיין - האם הקמפיין לניידים מוגדר כהלכה? בהגדרות המתקדמות של מסעות פרסום בממשק Google AdWords ניתן למקד קמפיין לסוגי מערכות הפעלה (אנדרואיד, iOS) מכשירים ספציפיים (סמסונג גלקסי, אייפון, LG ועוד). בנוסף, בהגדרות מכשירים ניתן לבצע התאמות להצעות המחיר למכשירים השונים. נכון להיום לא ניתן לסגור באופן מלא את הפרסום למחשבים נייחים אלא רק למזער אותו באופן משמעותי.

באנר Mobile

 

אקטיביטק בע"מ

שיווק דיגיטלי
כתובת: רחובות הנהר 9, רמת גן 
מיקוד: 5253105

טלפון: 077-3451111
פקס: 077-2070085
מייל: info@actvtec.co.il

הרשמה לניוזלטר

2023 © כל הזכויות שמורות לאקטיביטק בע"מ

actv-logo

צור קשר