Menu
077-3451111

נתיב הרכישה של הצרכן המודרני פתלתל ולא תמיד צפוי. הוא עובר דרך הרבה מכשירים, ערוצים וסוגי מדיה. למעשה 90% מהאנשים מתחילים פעולה במכשיר אחד ומסיימים אותה במכשיר אחר.
לכן, כדי לעזור למשווקים למדוד את מלוא ההשפעה של המודעות שלהם על נתיב הרכישה של הלקוח ולהשיג יותר המרות, השיקה Google תכונה שמאפשרת לעקוב אחר המרות שמתרחשות במכשירים אחרים.
תכונה זו פועלת ב- AdWords ומיועדת למעקב אחר קמפיינים ברשתות החיפוש והמדיה. השימוש בתכונה זו יאפשר לכם להבין למה ואיך בחרו הלקוחות לפעול בכל שלב של הנתיב הפתלתל.

home office 336378 960 720


המרות במכשירים אחרים מתחילות כקליק על מודעה במכשיר אחד, ומסתיימות כהמרה במכשיר אחר (או בדפדפן אינטרנט אחר באותו מכשיר).

כדי ללמוד את הנתונים הסטטיסטיים של המרות במכשירים אחרים, Google משתמשת בנתונים מצטברים ואנונימיים של משתמשים שנכנסו קודם לכן לשירותי Google. באופן זה Google יכולה לספק למשווקים דיווח מדויק ומפורט ביותר על התנהגות המשתמשים במכשירים אחרים, בלי לפגוע בפרטיות המשתמשים.

לצורך הרחבת המודל Google מתאימה אישית את מודל ההערכה של המרות מכשירים אחרים על סמך כמה גורמים ייחודיים בהתאם למשווק, כדי לשפר את דיוק המודל לכל קמפיין ולכל קבוצת מודעות.

לסיום Google מציגה את הדיווח רק אם יש לה ביטחון של 95% בכך שהוא משקף את ההתנהגות האמיתית של המשתמשים במכשירים אחרים.

לדוגמה, בחשבון שמציג 100 המרות במכשירים אחרים, נזדקק לרמת ביטחון של 95% כך שהתוצאה האמיתית היא בין 90 ל-110.

בדוגמה זו אפשר לראות איך Google מחשבת ב-Adwords המרות במכשירים אחרים:

חנות ספרים מקוונת מקבלת 100 קליקים על מודעה לרומן חדש שהיא מקדמת. Google מבצעת כמה פעולות כדי לקבוע כמה מתוך 100 הקליקים על המודעה יובילו לבסוף להמרות במכשירים אחרים.
תחילה Google מתייחסת לקליקים של משתמשים שנכנסו קודם לכן לשירותי Google, ובודקת כמה מתוך הקליקים האלה הובילו להמרות במכשירים אחרים. לאחר מכן Google מרחיבה את המודל כדי להראות כמה המרות במכשירים אחרים היה המשווק רואה בדוח שלו, אילו כל הקליקים וההמרות שקיבל ב- Adwords בוצעו על ידי משתמשים שנכנסו קודם לכן לשירותי Google.

כעת נפרט על כל אחד מהשלבים:

1. איתור המרות במכשירים אחרים שמקורן במשתמשים שנכנסו קודם לכן לשירותי Google:

כאשר קליק על מודעה מסתיים לבסוף ברכישה, Google יכולה לדעת באיזה מכשיר או דפדפן בדיוק השתמשו הלקוחות בזמן שלחצו על המודעה. Google יכולה לדעת גם אם הם השתמשו במכשיר או דפדפן אחרים בעת ביצוע ההמרה. מעקב המרות רגיל מקושר לדפדפן אחד בלבד, ולכן בעבר לא הייתה למשווקים אפשרות לזהות המרות שהתרחשו במכשירים או בדפדפנים אחרים.

בדוגמה של חנות הספרים שהזכרנו למעלה, נבדוק כמה קליקים על המודעה ביצעו המשתמשים שנכנסו קודם לכן לשירותי Google, וכמה מתוך הקליקים האלה הסתיימו בפעולות המרה של משתמשים אלה במכשירים או בדפדפנים אחרים. המערכת מייחסת את ההמרה לקליק האחרון שבוצע על מודעת Google.

לדוגמה, אם משתמש לוחץ על מודעה בטלפון הנייד ולאחר מכן לוחץ על מודעה אחרת של אותו משווק במחשב הנייד לפני שביצע רכישה, מערכת Adwords מייחסת את ההמרה לקליק שבוצע על המודעה במחשב הנייד. שלב זה מאפשר ל-Google לאתר המרות במכשירים אחרים ולמנוע דיווח כפול על המרות אחרות המבוססות על קבצי Cookie בתוך ה- Adwords.

2. יצירת מודל מותאם אישית לחישוב אומדן של המרות במכשירים אחרים עבור כל הקליקים על המודעות:

בשלב השני, Google בודקת אותות שמתקבלים מהפיקסלים של קליקים והמרות ב- Adwords המשויכים לחנות הספרים. מידע זה עוזר לנו להבין כמה אחוזים מההמרות או מהרכישות שהמשווק מקבל מגיעים מלקוחות שנכנסו קודם לכן לשירותי Google.
כעת יש בידי Google 2 נתונים חשובים: האחד, המספר הכולל של המרות במכשירים אחרים. והשני, אחוז הקליקים וההמרות שמקורם במשתמשים שנכנסו קודם לכן לשירותי Google.

כעת נחשב את השיעור הצפוי של המרות במכשירים אחרים לכל שאר הקליקים שמקורם בתנועה של משתמשים שלא נכנסו קודם לכן לשירותי Google.

Google מתאימה אישית את מודל זה על סמך כמה גורמים חשובים:

מדינה – שיעורי הכניסה משתנים ממדינה למדינה. לדוגמה, אם מחצית מהקליקים של חנות הספרים המקוונת מגיעה מקנדה, והמחצית השנייה מבריטניה, התוצאות הצפויות לכל מדינה מהקליקים האלה יהיו שונות במקצת.

סוג המרה – מפרסמים משתמשים בהרבה סוגים שונים של המרות (הפניות ממודעות, רכישות וכו') וייתכן שיהיה הבדל משמעותי בנתונים הסטטיסטיים של הביצועים לכל סוג. בדוגמה שלנו אנחנו מתאימים את המודל ספציפית להמרות ממכירות של ספרים. עם זאת, אפשר לקחת בחשבון גם המרות מסוג אחר, כגון הרשמה לניוזלטר.

תאריך – האומדן עבור קליקים והמרות שמקורם במשתמשים שנכנסו קודם לכן לשירותי Google עשוי להשתנות לאורך זמן בהתאם לגורמים רבים, כגון האם אתם משתמשים בהתחברות של Google לאתר שלכם. לכן Google מעדכנת את המודל באופן שוטף.

המכשיר שבו מבוצעים הקליקים וההמרות – סוג המכשיר משפיע על הסיכוי שהמשתמש יהיה מחובר לשירותי Google. גם בעת ביצוע הקליק וגם בעת ביצוע ההמרה.

למבקר שנכנס לחנות הספרים המקוונת (שבדוגמה) ממחשב שולחני יש יותר סיכוי להיות מחובר לשירותי Google בעת ביצוע הקליק מאשר למבקר שנכנס ממכשיר נייד. המודל לקוח בחשבון גם את המשתנים האלה.

3. שימוש במודל לדיווח על כלל התנועה במכשירים אחרים, תוך הצגה רק של הנתונים שאנחנו בטוחים לגבי מידת דיוקם.

בשלב שזה של הדוגמה, יש ל- Google את המידע הנחוץ כדי להראות לחנות הספרים המקוונת כמה המרות במכשירים אחרים הקמפיינים שלה ב- Adwords מניבים.
אם נאתר 6 רכישות של ספרים במכשירים אחרים, ואת הרכישות האלה ביצעו משתמשים שנכנסו קודם לכן לשירותי Google, נוכל להשתמש באותות הנוספים כדי להעריך שמספר ההמרות במכשירים אחרים בפועל הוא 10.

השלב האחרון הוא לדווח רק על נתונים שעומדים בסף הביטחון המחמיר של Google. כלומר, Google מדווחת על נתונים של המרות במכשירים אחרים רק כאשר יש לה ביטחון של 95% לפחות שהערך בפועל אינו חורג ביותר מ-10% מהאומדן שלה. אם הנתונים אינם עומדים ברף המחמיר הזה, Google לא תדווח על המרות במכשירים אחרים.

שיפור טווח הכיסוי של מדדי המרות במכשירים אחרים

Google מספקת באופן אוטומטי אומדנים של המרות במכשירים אחרים לעתים קרובות ככל האפשר. עם זאת, יש פעולות שאפשר לבצע כדי לשפר את טווח הכיסוי של איסוף הנתונים בחשבון:

הוספת קוד מעקב ההמרות לכל האתרים שבבעלותכם: מומלץ לבצע פעולה זו בכל דפי ההמרות הרלוונטיים ובכל המכשירים – ניידים, מחשבים שולחניים וטאבלטים.

שימוש במעקב המרות חוצה חשבונות: אם יש לכם יותר מחשבון אחד שממוקד למשתמשים באותו שוק. אם אתם משתמשים במעקב המרות חוצה חשבונות, אל תשכחו שאפשר להשתמש גם במנהל התאגים (Google Tag Manager) כדי לפשט את ניהול התגים.

הגדרת התגים של Adwords כך שיתעדו את כל העסקאות, לא רק את אלה שהגיעו ישירות מ- Google: אם אתם משתמשים בתג מסוג גורם מכיל, לפעמים התג מופעל באופן סלקטיבי רק אם המשתמש הגיע ישירות מ- Googleכשהתג מופעל באופן כזה, Google איננה יכולה לספק דיווח על המרות במכשירים אחרים.

הגדרת אורך מתאים של חלון המרות: מומלץ לבחור חלון המרות באורך של 30 יום לפחות כדי להציג את הערך שאתם מקבלים בטווח הארוך יותר מאנשים שמשתמשים ביותר ממכשיר אחד. המרות במכשירים אחרים אורכות בממוצע זמן רב יותר מאשר המרות רגילות. הגדרת אורך מתאים של חלון המרות תעזור לכם גם לגלות יותר מילות מפתח מהחלק העליון של המשפך, שלרוב מתחיל כקליק במכשיר נייד וממשיך כהמרה במכשיר אחר.

הוספת סימן G + לאתר שלכם: מומלץ לעשות זאת כדי להגדיל את שיעורי הכניסות מ- Google לדפים שלכם ולשפר עוד יותר את הדיוק של התוצאות.

הנתונים של Adwords על המרות במכשירים אחרים זמינים למפרסמים ברחבי העולם כדי למדוד איך השיווק במכשירים ניידים משפיע על ההמרות. כדי להתחיל אתם צריכים פשוט להפעיל מעקב המרות, וכאשר יצטברו מספיק נתונים, הדיווח יופיע בעמודות של "אומדן סך ההמרות" ויעזור לכם למדוד את הרגעים החשובים ביותר.
 

 

הוסף תגובה


אקטיביטק בע"מ

שיווק דיגיטלי
כתובת: רחובות הנהר 9, רמת גן 
מיקוד: 5253105

טלפון: 077-3451111
פקס: 077-2070085
מייל: info@actvtec.co.il

הרשמה לניוזלטר

2023 © כל הזכויות שמורות לאקטיביטק בע"מ

actv-logo

צור קשר