בניית אתרים, קידום אתרים

בניית אתרים – וורדפרס, דרופל או ג'ומלה?

גרסה להדפסה

כאשר מחפשים פתרונות לבניית אתרים בקוד פתוח קיימות שלוש מערכות בולטות: וורדפרס, ג'ומלה ודרופל. לכל מערכת היתרונות והחסרונות שלה וכל מערכת מתאימה לאתר בעל צרכים ומטרות שונות. במאמר נשווה בין המערכות השונות על מנת שתוכלו לדעת באופן מוחלט מהי המערכת הטובה ביותר עבורכם.

מהי מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח?

לפני שנערוך את ההשוואה חשוב מאד להבהיר את מהות הקוד הפתוח.
קוד פתוח רצוי לפרש יותר במובן של חופשי מאשר במובן של חינם. אמנם אין צורך לשלם על שימוש בממשקי קוד פתוח וכל אחד (כמעט) יכול לבנות באמצעותו אתר, אולם על מנת לבנות את האתר יש להשקיע זמן, מאמצים, קניית תבניות ותוספים ועוד השקעות שונות – כך שבניית אתר בממשק קוד פתוח אינו חינם.
קוד פתוח – פשוטו כמשמעו, הקוד פתוח וגלוי לכל אחד, כל אחד יכול לבצע שינויים ותיקונים בקוד. בדרך כלל מערכות כאלה בנויות על קהילות גדולות מאד של משתמשים מכל העולם שממשיכים ומפתחים את קוד הבסיס של המערכת כמו גם תוספות ויישומים שונים למערכות.
מכיוון שמערכות קוד פתוח ממשיכות להתפתח באופן קבוע בהתאם לכל השינויים והטרנדים ברשת, רמת האבטחה שלהן יחסית גבוהה (זאת בתנאי שאתם מקפידים לעדכן לגרסאות העדכניות ביותר). כמו כן ישנה קהילה עצומה של משתמשים שתמיד תשמח לעזור ולסייע לכם בבעיות שנתקלתם בהן בזמן בניית האתר וניהולו. לכל מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח יש פורומים רשמיים, כמו גם לכל תוסף שמפותח עבור מערכות אלה, בפורומים השונים ניתן לקבל מענה על תקלות טכניות שצצות ולהתייעץ עם גולשים נוספים שנתקלו באותן בעיות.

למה עדיף להשתמש במערכת קוד פתוח על פני מערכת סגורה?

מכיוון שמערכות קוד פתוח חופשיות להורדה ולשימוש, אז עלות השימוש בהן בסופו של דבר נמוכה יותר משימוש במערכת סגורה.
בעל אתר שבונה אתר באמצעות מערכת קוד סגור – כבול לחברה אצלה בנה את האתר, ברגע שירצה לעבור לחברה אחרת אז יתקל בבעיות שונות בקבלת קוד האתר ובהעברתו.
אתרים הבנויים במערכות קוד פתוח אינם כבולים לבונה אתרים מסוים וניתן להעביר אותם בין אחסונים שונים. כמו כן ניתן להשתמש בבוני אתרים אחרים המכירים מערכות קוד פתוח, ולא להשתמש כל הזמן באותו בונה אתרים.
תוספים רבים כבר תוכנתו כך שאין צורך לשלם לברת בניית אתרים בגין כל פיתוח, לעיתים רבות מדובר רק בהתקנת אותו פיתוח באתר והתאמתו לצרכים.
רמת אבטחה של מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח גבוהה הודות לעדכונים המתבצעים בתדירות גבוהה.

למה רק וורדפרס, ג'ומלה או דרופל?

יש עשרות מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח, אז מדוע באמת אנחנו מתרכזים דווקא בשלושת אלה?
התשובה לכך היא פשוטה – בקרב קהילות האינטרנט השונות, מערכות אלה ידועות כמערכות הטובות ביותר עם מספר המשתמשים הגדול יותר. יש מערכות פופולאריות נוספות, אולם הן נישתיות כמו מערכת PHPBB  המיועדת לבניית אתרי פורומים. יש שיטענו שגם וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן נישתית המיועדת לבלוגים, אבל בשנה האחרונה מערכת זו התחילה לצעוד לכיוון מערכת ניהול תוכן מלאה – CMS (Content Management System).
לעתים נראה שמפתחי ג'ומלה ודרופל רבים ביניהם כל הזמן על הפסגה של מערכות ניהול התוכן בקוד פתוח. לשתיהן קהילה עצומה של מפתחים ואלפי משתמשים בקהילות השונות העוזרים לפתח את יכולות המערכות ומסייעים אחד לשני בבעיות שונות. אמנם וורדפרס היא סוג של אנדר-דוג בקרב הזה, אבל מערכת זו היא המערכת המובילה בעולם בכל הנוגע לניהול בלוגים.
לכל אחת ממערכות ניהול אלה יש את מעלות ומגרעות (שיפורטו בהמשך) אולם ניתן להשתמש בכל אחת מהן על מנת לבנות אתר. ניתן לבנות בלוגים עם ג'ומלה וניתן לבנות חנויות וירטואליות עם וורדפרס. בסופו של דבר הבחירה במערכת ניהול התוכן נובעת ממטרותיכם ארוכות הטווח לגבי האתר, רמת הידע שלכם לגבי שימוש במערכות השונות וכמות זמן שיש לכם כדי להקים את הפרויקט. למעשה, עובדה שאנשים רבים אינם מבינים – אם הם אינם אוהבים להשתמש בדרופל, זה לא אומר שערכה של המערכת פחות יותר – היא פשוט פחות שימושית עבורם.

קידום אתרים בוורדפרס, ג'ומלה ודרופל

בשלוש מערכות ניהול התוכן יש אפשרויות קידום אתרים בסיסיות. בדרופל המערכת הבסיסית נגישה יותר למנועי החיפוש, אולם באמצעות מספר תוספים בסיסיים שמתקינים על ממשק ניהול התוכן, ובאמצעות מספר התאמות בסיסיות ניתן להפוך את שלוש המערכות ל90% נגישות וידידותיות למנועי החיפוש. מומלץ מאד לבצע התאמות קידום אתרים אלו או לבקש מבונה האתר שלכם לבצע אותן. לביצוע מושלם של 100% נגישות למנועי חיפוש מומלץ לפנות לחברת קידום אתרים.

מערכת וורדפרס מיועדת לכתיבת בלוג בלבד – האמנם?

וורדפרס היא מערכת מצוינת כאשר בונים אתר המאפשר לכם לחלוק במהירות את הגיגיכם ברחבי הרשת, בעוד שהשימוש העיקרי של וורדפרס הוא עבור בלוגים, ניתן להגדיר אותה לעבוד בדרכים אחרות. מכיוון שמערכת וורדפרס היא הקלה ביותר לשימוש מבין השלושה, ואנשים רבים כבר יודעים איך להשתמש בה, המערכת יכולה להיות פתרון טוב ומהיר לאתרים עם מנהלי תוכן רבים המעוניינים להציג תכנים באופן כרונולוגי (התוכן בוורדפרס מוצג באופן אוטומטי על פי תאריך כאשר התוכן החדש יותר יוצג למעלה). מכיוון שאנשים רבים מכירים את המערכת, ואלה שלא מכירים אותה יכולים ללמוד בקלות כיצד להשתמש בה, היא יכולה להוות פתרון קל, מהיר ויעיל.
חשוב להדגיש שוורדפרס היא ממש קלה להתקנה ולשימוש. היא טובה לאנשים שפחות בקיאים באינטרנט המעוניינים באתר. הרבה יותר קל ללמוד אותה בהשוואה לשתי המערכות האחרות. מאחר ומערכת וורדפרס בנוייה בבסיסה לתפקד כבלוג, אז ניתן לעשות זאת בקלות. מערכת התגובות מובנית בפנים, כמו גם שירותי פינג, ריבוי פרופילי משתמשים, טרקבקים, RSS ועוד. לרוב לא צריך לבצע שום פעולה נוספת למערכת וורדפרס על מנת להשתמש בה, ברמת ברירת המחדל היא בנויה לשימוש מיידי.
לעומת זאת, וורדפרס מוגבלת ביכולותיה ולא ניתן להשתמש בה עבור כל סוג אתר. ניתן להשתמש בה כחנות וירטואלית, אבל כחנות מוגבלת מאד המיועדת לסוג מסוים של משתמשים. על מנת לבנות אתר שאינו בלוג באמצעות וורדפרס  (התכנים בבלוג מוצגים בצורה כרונולוגית) יש להרכיב עליו תוספים וטלאים שיסייעו לו לעבוד כאתר כזה – אך באופן עקיף. התאמות אלה כבר דורשות ידע עמוק יותר בבניית אתרים ובתכנות, ובעת שדרוג קוד הממשק הבסיסי, ההתאמות שבוצעו,  יוכלו לפגוע באתר מכיוון שאינן תואמות לגרסאות החדשות, או אינן קיימות בגרסה המשודרגת.
בעד וורדפרס:

 • מערכת קלה מאד לשימוש.
 • מעולה לשימוש כבלוג או כאתר המציג תכנים באופן כרונולוגי.
 • גם משתמשים ללא ניסיון באינטרנט או ניסיון מועט יוכלו ללמוד להשתמש במערכת מהר מאד.

נגד וורדפרס:

 • לא ידידותית למפתחים.
 • דורשת התאמות וטלאים להצגת תכנים באופן לא כרונולוגי.
 • לפעמים שדרוגים מביאים איתם גם לא מעט באגים חדשים.

דרופל למפתחים הוא כמו סוכרייה לילדים

אם אתם מסוג האנשים שאוהבים ללכלך את הידיים שלכם בקוד, במקום להשתמש בעורכים ויזואליים (WYSIWYG), אם אתם מעדיפים לבצע כל מיני שינויים על מנת להתאים באופן מדויק את האתר לחזון שלכם אז דרופל היא כנראה המערכת עבורכם. מערכת מתקדמת זו מזכירה יותר פלטפורמה למפתחים מאשר מערכת ניהול תוכן מסורתית. לא רק מפתחים יכולים להשתמש במערכת זו, אולם איתה הם ירגישו יותר נח. המערכת ידידותית מאד למפתחים אולם אינה ידידותית כלל למשתמשים ועל המפתח לעבוד קשה כדי להפוך את המערכת לידידותית יותר עבור המשתמש הסופי.
יש הרבה יותר תגיות ופקודות שניתן להשתמש בהן בפיתוח באמצעות דרופל מאשר וורדפרס וג'ומלה. ניתן לשלוט בגמישות גבוהה יותר בפונקציות השונות באתר. לאנשים שאוהבים את תהליך הפיתוח זאת מערכת מצוינת, אנשים שאינם מבינים בפיתוח יכולים בקלות ללכת לאיבוד.
אתרים שנבנים באמצעות דרופל יכולים לעבוד בדרכים שונות, אולם הביקורת הגדולה ביותר על אתרי דרופל היא שהם לא נראים כל כך טוב. יש מעט מאד אתרים שנבנו באמצעות דרופל שנראים טוב כמו שהם מתפקדים. הוכחה לטענה זו ניתן לראות בקטגוריית תבניות העיצוב (themes) באתר drupal.org. אם לדרופל היה ממשק משתמש נח ואפשרויות עיצוב טובות היא הייתה יכולה להיות מערכת כמעט מושלמת.
בעד דרופל:

 • מאד ידידותית למפתחים. אם אתם אוהבים להתעסק עם קוד זאת המערכת בשבילכם.
 • קהילה חזקה מאד העוזרת בהבנת עשרות התגיות הקיימות.
 • ניתן ליצור מגוון עצום של אתרים פונקציונאליים. לדרופל גמישות גבוהה ביכולותיה.

נגד דרופל:

 • לא ידידותית למשתמש. קשה מאד לשימוש לאנשים בעלי ידע מועט בקוד.
 • מכיוון שתבניות העיצוב פותחו על ידי מפתחים ולא על ידי מעצבים, מראה אתרי דרופל אינו מרהיב במיוחד.
 • ייקח הרבה יותר זמן ומשאבים לפרסם אתר מבוסס דרופל מאשר אתרים מבוססי וורדפרס וג'ומלה.

ג'ומלה – בואו נבנה ביחד אתר עם ג'ומלה.

אם וורדפרס מכוון למשתמשי הקצה, דרופל מכוון למפתחים, אז ניתן להניח שג'ומלה מוכוון למעצבים. זה כיוון החשיבה הנכון, אבל ג'ומלה הוא מעין שילוב של הכל. משמעות המילה ג'ומלה היא "כולם ביחד" בסווהילית, ומסתבר שהשם מתאים למערכת מבחינת אופן העבודה של מערכת ניהול התוכן.
מעצבים יבחרו בג'ומלה בגלל היכולות שיש למנוע שלה לבנות אתרים מרהיבים. משתמשים חדשים בג'ומלה (ובמערכות ניהול תוכן) יאהבו את העובדה שקל מאד להשתמש במערכת ואפילו לבצע שינויים מהותיים. מפתחים יבחרו במערכת בגלל יכולות הפיתוח וההתאמה הגבוהות שלה. מסגרת הקוד החדשה של ג'ומלה נבנתה באופן כזה שכל אחד עם הידע הנחוץ יוכל לעקוף את הקוד הבסיסי בלי שום צורך לשנות אותו.
לשלוש מערכות ניהול התוכן יש כמות נאה של יישומים ותוספים שניתן להרכיב על האתר (פורומים, חנויות וירטואליות, מערכות פרסום, רשתות חברתיות, גלריות תמונות ועוד) – אולם כמות התוספות והיישומים שמציעה הקהילה של ג'ומלה מאפילה על שתי המערכות האחרות. רק צריך לעיין ב: extensions.joomla.org על מנת להתרשם מהמבחר העצום של התוספות, שרובן פשוטות להתקנה, אינטואיטיביות לשימוש,  וידידותיות למשתמש.
למרות מעלות אלה, ג'ומלה אינה מערכת מושלמת. היא עדיין אינה גמישה ביכולותיה כמו מערכת דרופל. כמו כן, בעוד שבאמצעות דרופל ניתן לנהל מספר אתרים דרך מערכת ניהול אתר אחת, לג'ומלה אין את היכולות האלה. המערכת חזקה מספיק כי להיות יעילה ושימושית, אבל לא מספיק כדי לעשות כל דבר.
אם משווים בין ג'ומלה לוורדפרס, אז ג'ומלה היא פחות ידידותית למשתמש מאשר וורדפרס. בשני המקרים ניהול האתר הוא פשוט ונח, ניתן להכשיר אנשים באופן די מהיר לנהל את האתרים, אולם אנשים ללא ידע רב באינטרנט ובעבודה עם אתרים ירגישו יותר נח להתעסק עם וורדפרס מאשר ג'ומלה. ניתן ללמד כל אחד להשתמש בג'ומלה – אבל לא כל אחד ירצה ללמוד להשתמש בג'ומלה.
בעד ג'ומלה

 • ידידותי לשימוש עבור רוב סוגי המשתמשים – מעצבים, מפתחים ומנהלי אתרים.
 • קהילה ענקית שתמיד שמחה לעזור בבעיות שונות.
 • כמות עצומה של יישומים ותוספים שניתן להרכיב על האתר ולפתח אותו למבחר גדול של כיוונים.

נגד ג'ומלה

 • המערכת עדיין לא ידידותית למשתמשים ללא נטייה טכנולוגית או ידע באינטרנט.
 • אינה גמישה ביכולותיה כמו דרופל.
 • לאחרונה הקוד של ג'ומלה נכתב מחדש לגמרי לגרסת 1.5, אז יש רבים שעדיין דבקים בגרסת 1.0 הישנה יותר.

סיכום

כאשר באים לבחור מערכת ניהול תוכן לאתר, רצוי לא להגביל את עצמכם למערכת על פי דעות שונות של אנשים שונים לגבי מערכת זו או אחרת. אנשים רבים יאמרו לכם להשתמש או לא להשתמש במערכת מסויימת על סמך ניסיונם הפרטי בלבד, ולא על פי אופייכם ומטרות אתרכם. לאתר יש כל כך הרבה מטרות ושימושים שונים כמו גם אפשרויות שונות, כך שלא ניתן להגדיר מערכת שמתאימה לכל סוג אתר. על מנת לבחור את המערכת המתאימה לצרכיכם יש להתייחס למטרות האתר כמו גם לסוג ולאופי האנשים עומדים לנהל את האתר.
כל אחת ממערכות ניהול התוכן וורדפרס, ג'ומלה או דרופל, מתאימה למטרות שונות ולאנשים שונים. מה שמשותף לכל המערכות שהן הולכות ומתפתחות באופן קבוע באמצעות קהילות המשתמשים הגדולות, והן הופכות להיות חוד החנית באינטרנט בכל הנוגע למערכות ניהול אתרים ותוכן.

17 תגובות ל- “בניית אתרים – וורדפרס, דרופל או ג'ומלה?”

 1. בתאריך 22 ביולי 2009 at 20:44 סדנאות להכרת חגי ישראל responded with... #

  מאמר מקיף וממצה.

  כמשתמש דרופל אני מסכים עם כל מילה, מבחינת גמישות ויכולות – דרופל גן עדן למפתחים…

  מבחינת עיצוב – האתרים של דרופל נראים משנת 1990 ליד האתרים היפים של וורדפרס…

  אבל אני חושב שעם מעצב טוב (גם פוטושופ וגם ידע בCSS) אפשר לעשות עיצוב יפה לדרופל.

  מי שמסתפק בעיצוב ג'נרי יכול לקנות מטמפלייטמונסטר.קום עיצובים ממש מדהימים לדרופל.

 2. בתאריך 22 ביולי 2009 at 20:44 אורי א responded with... #

  מאמר טוב ושימושי. למדתי

 3. בתאריך 21 באוגוסט 2009 at 0:50 יונתן responded with... #

  תודה רבה על המידע, זוהי התלבטות קשה שאני מתעסק בה כבר תקופה ארוכה, ג'ומלה עצמה לא התחברתי באופן אישי, דרופל נהנתי לפתח בה אתר, ווורדפרס נהנתי ממערכת הניהול הנוחה לשימוש, אך כשזה בא ליידי ביטוי בבניית אתר באמת התקשתי לקבע עמוד ראשי בעיצוב אתר אינטרנט ולא בלוג. מה שאני מנסה לחשוב הוא מה נוח למשתמש, לאדם שרק נכנס לעולם האינטנט המעוניין לנהל לעצמו את התכנים, ובכולם זה הווה בעיה.
  בכל מקרה כל אחד צריך בעצמו לנסות את שלושת המערכות.

 4. בתאריך 2 באוקטובר 2009 at 11:38 דודי תמיר responded with... #

  לאחר התלבטות אני נוטה לבחור במערכת קוד פתוח לאתר שלי (אך זה לא סופי!).
  עכשיו אני ממש תוהה (במידה ומערכת קוד פתוח) איזו לבחור
  גומלה
  וורדפרס

  מהסרטים שראיתי ביוטיוב, מערכת הניהול של גומלה ניראת יותר נגישה וידידותית.

  המטרה שלי:
  יכולת ניהול האתר שלי באופן מקסימאלי, ללא פגיעה בעיצוב הקיים!
  שאני אומר מקסמאלי אני מתכוון לכך.

  אשמח לייעוץ והכוונה בנושא.

  בברכה
  דודי תמיר

 5. בתאריך 4 באוקטובר 2009 at 10:15 חברת אקטיביטק responded with... #

  דודי שלום,
  לגבי התבנית הנוכחית של האתר שלך – תמיד אפשר למצוא פרילנס או חברה חיצונית שיבצעו התאמה של התבנית לאחד ממערכות הקוד הפתוח.

  ג'ומלה אכן נגישה וידידותית יותר מאשר דרופל שהיא גמישה יותר ביכולותיה.
  לא הייתי ממליץ לך להשתמש בוורדפרס במקרה זה מכיוון שוורדפרס מוגבלת יותר מהמערכות האחרות.

  גם ג'ומלה וגם דרופל מאפשרות ניהול אתר באופן מקסימלי, בסופו של דבר מה שיכריע את הכף לטובת אחת המערכות היא היכולת הטכנית שלך כמנהל האתר והחיבור האישי שלך לאחת המערכות. ניתן להיכנס לאתר הבא ולנסות דמואים של ממשקי הניהול של המערכות השונות:
  http://php.opensourcecms.com

 6. בתאריך 5 בפברואר 2010 at 1:04 אלון responded with... #

  תודה על המאמר, אני כעת בשלב איפיון אתר עם חברה המפתחת בדרופל,
  האתר הינו חנות לממכר תכשיטים לסיטונאים ובעלי חנויות כשיש לי דרישות
  מאוד מסוימות.
  אין לי יותר מידי ניסיון בעולם התיכנות והאינטרנט ודי במקרה יצא שהגעתי
  לחברה העובדת עם דרופל (ששם הבנתי לראשונה את המושג קוד פתוח).
  מקווה שדרופל זו הבחירה הנכונה עבורי ואשמח לקבל המלצות/הערות בנושא.

  בתודה מראש,
  אלון

 7. בתאריך 5 בפברואר 2010 at 12:13 חברת אקטיביטק responded with... #

  אהלן אלון,
  נשמח לעזור לך בפורום של אקטיביטק במידה ויש לך עוד שאלות
  פורום קידום אתרים

 8. בתאריך 7 במרץ 2010 at 17:15 יאיר responded with... #

  כיום רוב מי שעובדים עם ג'ומלה עובדים ב1.5, וגרסא 1.6 כבר נמצאת בשלבי בטא. גרסה 1.0 כבר לא נתמכת.
  בעיה אחת עיקרית שקיימת עם וורדפרס היא חוסר הגמישות של המערכת לפיתוחים חדשים – לא ניתן לבצע מה שלא נמצא במערכת (דברים פשוטים לכאורה כמו סקרים וכו').
  היתרון האדיר של ג'ומלה על פני דרופל ווורדפרס היא האינטראקטיביות שלה והגמישות המעולה שלה – ניתן למצוא בין אלפי התוספות שלה כל מה שאתר (גדול כקטן) צריכים.
  נכון להיום , הגרסה גם ידידותית בהרבה למשתמש, כולל משתמשים שאין להם רקע קודם באתרים או בקוד.

 9. בתאריך 9 במרץ 2010 at 16:50 מריו responded with... #

  שלום,
  מה היתרונות של התקנת מערכת וורדפרס על פני שימוש ב wordpress.com
  לדוגמא.
  תודה מראש
  מריו

 10. בתאריך 28 במאי 2010 at 20:01 שי גאג' responded with... #

  היי
  קודם כל אילן, מאמר מעולה!!!

  בהתקנה על השרת שלך אתה יכול לשלוט בצורה טובה יותר על האתר באמצעות הקוד הפתוח כי יש לך גישה לכל הקבצים, וזאת במידה ואתה מתכנת.

  אם לא אז אתר ב wordpress.com זה מצויין, אתה לא צריך להתעסק עם קוד כלל. רק לכתוב ולהנות.

  שבת שלום

  שי

 11. בתאריך 28 במאי 2010 at 20:14 שי גאג' responded with... #

  בנוסף לכל מי שעדיין מתלבט באיזה מערכת להשתמש הייתי רוצה להקשות עליו עוד יותר בהצגת האתר הבא שמספק לכם דמו חי לכל מערכות ה cms הקיימות.

  http://php.opensourcecms.com/

  ואתר השואות שימטיק את הגלולה

  http://www.cmsmatrix.org/

  ועוד משהו….צריך לבדוק עם יש תרגום עברי לפני שצועקים "וואלה מצאתי"

  רק משתף אתכם בחוויות שלי 🙂

  שי

 12. בתאריך 7 בנובמבר 2010 at 20:57 רונית responded with... #

  האתר wordpress.com הוא פלטפורמה חינמית ומוגבלת מבחינת הרחבות. אתה לא יכול ממש להרחיב את המערכת, השימוש בטמפלטס הוא מוגבל וזה אומר בעצם שהאתר יראה כמו כולם. אולי לאתר תדמיתי פשוט זה יכול להתאים על פניו.

  מבחינת קידום במנועי חיפוש זה על הפנים כי אתה מקבל את הכתובת של וורדפרס.

 13. בתאריך 18 בנובמבר 2010 at 22:47 עינבל responded with... #

  תודה למדתי הרבה

 14. בתאריך 27 באוגוסט 2011 at 17:35 מאור responded with... #

  מאמר שכדאי מאוד לעדכן אותו
  מאחר שנכון להיום הוא מכיל הרבה מאוד טעויות והטעיות
  המערכת כולן התפתחו מאוד בשנתיים האחרונות מאז נכתב המאמר, לא הייתי ממליץ להסתמך על ההצעות כאן.

 15. בתאריך 6 בנובמבר 2011 at 16:25 מוטי responded with... #

  האם אתר שנבנה עם וורדפרס, אפשר לנהל אותו עם גומלה?

 16. בתאריך 30 באוגוסט 2012 at 15:34 Yosi Vrochrinsky responded with... #

  איך מוצאים תוסף שדומה ליד שתיים.

 17. בתאריך 25 באוקטובר 2016 at 13:14 קריס responded with... #

  לפי דעתי וורדפרס שולט, הוא גם הראשון שהגיע לשוק ולכן גם יש לו את הוותק הדרוש, ניתן להגיע איתו לתוצאות ממש טובות וגם הוא גמיש למי שמעוניין להוסיף קצת פלפל לאתר שלו, הוא גם מאוד אינטואטיבי ופשוט למי שלא מבין כל כך בתכנות והוא עושה את רוב העבודה בשבילך, אם מישהו מעוניין לראות דוגמאות לאתרים שנבנו בוורדפרס מוזמן לבקר בלינק http://nirocom.co.il/portfolio-3-columns

הוסף את תגובתך

(חובה)